dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 216 z 217
Pokaż wyniki od 4.301 do 4.320 z 4333
  1. #4301

    Domyślnie

    elfir - nie rozumiem dlaczego mialabym nie wiercic dziury w obudowie szafki jesli nie koliduje to w uzytkowaniu? W tej chwili tez tak mam w szafkach Mtod z Ikei, jadnak sa to szafki bez szuflad i wniczym to nie przeszkadza. Rura odplywu idzie sobie z tyl przez 2 szafki w ktorych w bocznych sciankach wycieta jest na nie dziura. Chcialam sie dowiedziec czy podobne rozwiazanie moglabym zastosowac w szafkach z szufladami.

  2. #4302
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Myślałam, że chodzi ci o dopasowanie bez takich ingerencji.

  3. #4303

    Domyślnie

    Bez takich inerencji to faktycznie sie nie da

    Ma ktos z Was w ten sposob przedluzony odplyw i pobor wody w dolnych szafkach Metod z szufladami?

  4. #4304
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DamianB

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-219
    Posty
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał susinka1 Zobacz post
    Bez takich inerencji to faktycznie sie nie da

    Ma ktos z Was w ten sposob przedluzony odplyw i pobor wody w dolnych szafkach Metod z szufladami?

    Ja tak nie mam, ale widzę co najmniej 2 rozwiązania tego problemu:
    - trochę wkuć w ścianę te odpływy, niekoniecznie całość - tylko tyle, żeby się zmieściły za szufladami
    - odsunąć szafki od ściany i kupić głębszy blat z ikea na zamówienie. Tak zrobione mam ja, przy okazji uzyskałem dodatkową przestrzeń na blacie, która jest na wagę złota

  5. #4305
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar asbe
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Kawęczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    354

    Domyślnie

    Cytat Napisał gahan Zobacz post
    Mam kuchnię ze starego systemu.
    W ubiegłym roku chciałam dokupić dwie wiszące szafki.
    Zamówiłam je przez stronę internetową, ale jak podliczyli koszty dostawy to mi się odechciało.
    Już nie pamiętam dokładnie wyszło coś ok.400zł.
    Tłumaczyli się tym, że "stary" system muszą sprowadzać z magazynów z zagranicy (?).
    Zastanawiam się jak by to wyglądało jakbym musiała reklamować np. panel ze zmywarki albo innych element. Pewnie za przesyłkę musiałabym zapłacić tyle ile wart jest sam element.
    Szafki w końcu kupiłam z nowego systemu, bo wiszą w całkiem innej stronie kuchni i różnice w wymiarze są mało dostrzegalne.

    Przy okazji zachciało mi się zmienić uchwyty, żeby kuchnię trochę odświeżyć. Z czarnych na srebrne. Oczywiście nowe uchwyty już nie grają ze starymi otworami ... I klapa

    Przyznam, że pod tym kątem jestem zawiedziona.

    Reklamowałam front od lodówki w ubiegłym roku po 7 latach - bez problemu reklamację przyjęto, Panowie z Ikea wszystko wymienili i nic nie płaciłam. Czekałam faktycznie trochę dłużej, bo około 3 tyg.,
    Zaczynam od nowa, ale podobnie - wszystko prądem

  6. #4306
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar asbe
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Kawęczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    354

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was ma łączone szafki stojące wysokie z blatem tak, jak na załączonym projekcie?
    Bardzo zależy mi na tym, aby zrobić takie połączenie i nie wiem, czy nie będzie kolizji. Może trzeba będzie zrobic płytszy blat? Jak poszłam do Ikea do tych ludzi, to pomagaj przy projekcie, to okazało się, że pani, na którą trafiłam chyba nie bardzo miała pojęcie,
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IKEA Home Planner_kuchnia Kungsbacka.jpg
Wyświetleń:	688
Rozmiar:	20,4 KB
ID:	422498  
    Ostatnio edytowane przez asbe ; 29-11-2018 o 08:58
    Zaczynam od nowa, ale podobnie - wszystko prądem

  7. #4307
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar asbe
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Kawęczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    354

    Domyślnie

    I ogólnie prośba o jakieś uwagi i sugestie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IKEA Home Planner_kuchnia Kungsbacka_1.jpg
Wyświetleń:	390
Rozmiar:	16,7 KB
ID:	422500

    ma być czarna Kungsbacka

    dodaję zdjęcia projektu całego salonu z kuchnią z prośba o uwagi;
    co byście zmienili, bo ja już się zawiesiłam

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan kuchnia_salon_projekt.jpg
Wyświetleń:	449
Rozmiar:	19,5 KB
ID:	422530

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan kuchnia_salon_projekt_rzut.jpg
Wyświetleń:	308
Rozmiar:	11,7 KB
ID:	422531
    Ostatnio edytowane przez asbe ; 29-11-2018 o 17:52
    Zaczynam od nowa, ale podobnie - wszystko prądem

  8. #4308
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    karann

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    KATOWICE
    Kod pocztowy
    40-661
    Posty
    1

    Domyślnie

    witajcie, czy ktoś używa zlewu stalowego Fyndig lub kompozytowego Ekselen?

  9. #4309

    Domyślnie

    poszukuje informacji dotyczącej elementu montażowego zmywarki Ikea.
    chodzi o ten element co jest mocowany od góry do zmywarki. jakiej jest on wysokości?
    to mozna zmierzyc w zamontowanej zmywarce otwierajac drzwi, jest on pomiedzy zmywarką a blatem


  10. #4310

    Domyślnie

    Blaty Ikea mają szerokość 63cm. Standardowo, poza sklepem, 60cm. Da się takie zamontować czy jesteśmy skazani na blaty Ikea?

  11. #4311

    Domyślnie

    Blaty ikea mają 63,5 cm szerokości. Głębokość korpusu to 59cm + grubość frontu 2 do 2,3cm, razem daje nam ciut ponad 61cm. Teraz sam oceń czy blat 60cm Ci wystarczy.

  12. #4312
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Blaty Ikea mają szerokość 63cm. Standardowo, poza sklepem, 60cm. Da się takie zamontować czy jesteśmy skazani na blaty Ikea?
    Można wycinać z blatów 120cm. Jak masz jeszcze pomysł, co zrobić z węższą częścią, to całkiem sensowna opcja. A nawet wyrzucając odpady nie wychodzi tak tragicznie - zależy jeszcze jaki blat z jakim porównasz. Oczywiście na zamówienie z klejonki, kamienny, konglomeratowy czy inne wynalazki są i tak do zamówienia na wymiar i nie robi to różnicy.

    Można też tak pokombinować:


    De gustibus.

  13. #4313

    Domyślnie

    Też mieliśmy z tym problem bo z ikei jak były sensowne to krótkie więc znaleźliśmy w Poznaniu firmę która ma blaty 60, 63,5 ,80, 120 Jedna z większych w Polsce. W marketach i tego typu sklepach nie mogliśmy znaleźć bodajże w LM jest 65 cm drewniany 27 mm

  14. #4314

    Domyślnie

    Dzięki trzeba poszukać. Ten pomysł Keizen z filmu dosyć kuriozalny, jeśli to ten film z listwą która maskuje dziurę przy scianie

  15. #4315

    Domyślnie

    Jestem w LM i mają tutaj blaty drewniane 65cm ale ponoć wyginają się w banan... i to sprzedawca mowi...

    Pozostaje jeszcze temat zabudowy zmywarki

  16. #4316

    Domyślnie

    Wpisałem blaty Śląsk i np w komandorze masz blaty 92 cm i mogą ciąć, firm pewnie dużo więcej

  17. #4317
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    Też mieliśmy z tym problem bo z ikei jak były sensowne to krótkie więc znaleźliśmy w Poznaniu firmę która ma blaty 60, 63,5 ,80, 120 Jedna z większych w Polsce. W marketach i tego typu sklepach nie mogliśmy znaleźć bodajże w LM jest 65 cm drewniany 27 mm

    Jaka to firma...

  18. #4318

  19. #4319

    Domyślnie

    Mędrcy, szerokość IKEA`owskiej szafki "lodówkowej" to 56 cm, ale lodówkę wkładają 54 - czy są jakieś przeciwskazania by włożyć lodówkę szerokości 56cm? Czy może być jakiś problem z drzwiczkami zabudowy?

  20. #4320

    Domyślnie

    Czy mogłabym prosić o informację o ile cofnięty jest cokół od brzegu szafki bez drzwiczek przy zastosowaniu oryginalnych ikeowskich nóżek?

Strona 216 z 217

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony