dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 217
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 4333
  1. #241

    Domyślnie

    mnie też się podoba Twoja kuchnia!!!

  2. #242

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annja
    U nas właśnie jest skręcana kuchnia z IKEA - Nexus czarnobrązowy + Abstrakt czerwony. ...
    ...Jak zamontujemy sprzęt to postaram się wkleić jakieś zdjęcia.
    i jak,poskrecaliscie juz te szafki ?


  3. #243

    Domyślnie

    Cytat Napisał adass
    Cytat Napisał Annja
    U nas właśnie jest skręcana kuchnia z IKEA - Nexus czarnobrązowy + Abstrakt czerwony. ...
    ...Jak zamontujemy sprzęt to postaram się wkleić jakieś zdjęcia.
    i jak,poskrecaliscie juz te szafki ?

    Tak jest, wszystko już stoi! Po skończeniu roboty okazało się, że machnęli się przy wydawaniu towaru z magazynu i dali nam niewłaściwy front do jednej z szafek narożnych, bok początkowej szafki stojącej w innej okleinie niż reszta i jedną szufladę za dużo, tak więc czeka nas kolejna wycieczka do IKEA Już do nich dzwoniłam i nie będzie żadnych problemów z wymianą frontów i zwrotem zbędnej szuflady. Poza tym nie mamy do mebli żadnych zastrzeżeń. Wyszło bardzo ładnie. Trochę się bałam tej czerwieni, ale fajnie wygląda przy tym ciemnym dole i jasnym blacie.
    Kuchni jeszcze sporo brakuje do ostatecznego wyglądu bo nie ma jeszcze parapetu, z montażem którego czekaliśmy na blat kuchenny żeby wyszły na tym samym poziomie. Piekarnik, mikrofalówka i zmywarka też będą dopiero pod koniec miesiąca. Jutro cyknę jakieś zdjęcia to pokaże jak póki co wygląda nasza kuchnia.

  4. #244

    Domyślnie

    Cytat Napisał abwgdzl
    panele maskujące pasujące do frontów
    o jakie panele chodzi?
    widzę, że nie macie uchwytów w szufladach??

  5. #245

    Domyślnie

    Cytat Napisał emild
    Cytat Napisał abwgdzl
    panele maskujące pasujące do frontów
    o jakie panele chodzi?
    widzę, że nie macie uchwytów w szufladach??
    Korpusy z Ikea są ,,białe'', taka zwykła płyta meblowa. Fronty są na przykład drewniane (bądź nawet białe tak jak u nas, ale to inna biel niż kolor korpusów szafek) tak więc jeśli jakaś szafka jest widoczna z boku - bo akurat stoi na końcu ciągu roboczego albo jest to szafka do zabudowy lodówki lub inny słupek, bądź szafka górna w której widać od spodu korpus to stosuje się tam panele maskujące z materiału takiego jak front i wygląda to wtedy dużo lepiej.

    Czyli teoretycznie powinno się je położyć pod każdą szafką wiszącą (u nas są dwa poziomy szafek, więc tylko pod tą dolną). Po bokach takich szafek, na przykład przy okapie, przy szafce do zabudowy lodówki, na bokach szafek którym widać ten bok itp.

    I wszystko byłoby fajnie gdyby nie cena tych paneli - ten duży do przysłonięcia korpusu szafki słupka kosztuje 250zł, mniejsze są w okolicach 100zł ale też trzeba ich kilka sztuk kupić. Jak dla mnie drogo.

    Co do uchwytów to mamy fronty od razu z uchwytami wyfrezowanymi w nich samych - początkowo były obawy jak się to sprawdzi ale na chwilę obecną nie mogę powiedzieć na nie złego słowa.

    Poniżej link do kilku zdjęć jeszcze z czasów montażu, pusto ale lepiej widać jak to wygląda z bliska.

    http://flickr.com/photos/abwgdzl/set...7606608405955/

  6. #246

    Domyślnie

    abwgdzl dzięki za opis.
    Teraz wszędzie modne te panele, w kuchni, w przedpokoju, w łazience, juz myślałem, ze nawet na meblach kuchennych

  7. #247

    Domyślnie

    odświeżam wątek
    ma ktoś obecnie taką kuchnie? jak się sprawuje?

  8. #248
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agakz
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    2.471
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    463

    Domyślnie

    Melduje się wywołana do tablicy
    Właśnie mijają 3 lata mojego Fagerlanda.

    Nie jestem demonem kuchni, na codzień tylko śniadanka i kolacyjki, większe gotowanie w weekendy. Na kuchni nie widać śladów używania. Wszystkie zawiasy, zamknięcia są sprawne, nie ma uszkodzeń frontów. To znaczy gdyby celowo próbować uszkodzić fronty uderzeniem, albo na przykład dziecko rysujące kredkami ołówkowymi, to pewnie byłyby ślady...
    Moja kuchnia w nowym domu to też będzie IKEA

  9. #249

    Domyślnie

    kurcze, oglądałam różne... ale ta wpadła mi w oko... i nie mogę teraz znaleźc nic innego co by mnie równie urzekło, jest taka prosta ale ciepła
    czy można robi ją na wymiar czy tylko szafki gotowe?
    agakz, oglądałam wcześniej Twój dziennik a potem nie mogłam znów trafic, właśnie wydawało mi się że masz taką kuchnie, dzięki za info

  10. #250
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agakz
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    2.471
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    463

    Domyślnie

    W Ikea chyba tylko standardowe rozmiary Ja robiłam ściany pod projekt kuchni więc nie było problemu, choć mam kilka niestandardowych rozwiązań, które dziwiły panów monterów np. zwykła zmywarka wolnostojąca schowana w szafce, tak samo wolnostojąca mikrofala
    W dzienniku nie ma, bo to kuchnia ze starego domku, ale gdzieś już chyba pisałam w podobnym wątku. Kuchnia jest fajna, nam pasuje do naszego starego, rustykalnego mieszkania. Przy tym jest praktyczna z tymi ciemnymi blatami

  11. #251

    Domyślnie

    Ja też mam kuchnie z ikea, użytkowaną intensywnie od półtora roku. I nie mam żadnych zastrzeżeń. Montował ja mój mąż. Wszystkie szuflady chodzą bezbłędnie, nic nie opadło, blat jak nowy.

  12. #252
    Henku_wawa
    Guest
    Henku_wawa

    Domyślnie

    meblom kuchennym i innym z ikea mówię nie

  13. #253

    Domyślnie

    Witam. Ja też coraz bardziej sklaniam się do tych mebli. Mają design, który mi bardzo odpowiada i wiele ciekawych rozwiązań.
    Wklejcie więcej zdjęć, bo widzę że wielu z Was ma te mebelki.

    Jeszcze się nie orientowalam jak to wygląda. Można zamówić w Ikei meble na wymiar czy mają tylko typowe szafki? Robią wizualizację za komuterze? Do jakiej odleglości od Ikei można zamówić montaż?

  14. #254

    Domyślnie

    abwgdzl śliczna kuchnia!!! I cena bardzo przystępna.
    Czy Ikea ma tylko sprzęt Whirpoola?

  15. #255

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia1980
    abwgdzl śliczna kuchnia!!! I cena bardzo przystępna.
    Czy Ikea ma tylko sprzęt Whirpoola?
    Dzięki za miłe słowa kasia1980. Obecnie wygląda trochę bardziej domowo. Doszły zioła, przyprawy, kilka gadżetów tak więc jest bardziej przytulnie

    Z tego co wiem Ikea ma wyłącznie sprzęt Whirpoola - do tego dosyć drogi. Ale do ich mebli można montować dowolny sprzęt - jedynie przy lodówce w zabudowie warto sprawdzić dokładnie wymiary i np. z rysunkiem technicznym pójść do sklepu, żeby potem nie było niespodzianek.

  16. #256

    Domyślnie

    My tez sami skrecalismy kuchnie (no, glownie maz), sam tez wycinal w blacie (debowym) otwory na plyte i zlewozmywak. Kuchnia bardzo fajna, te spowalniacze to super sprawa, meble maja standardowe szerokosci (30,40,50,60,90), jedyny minus - nie wiem dlaczego nie ma drzwiczek do zmywarki 45. Nalezy kupic 50-tki. W przypadku, gdy ciag kuchenny nie bedzie mogl byc zabudowany do konca sciany (zostanie pare cm), mozna zastosowac panel maskujacy.

  17. #257

    Domyślnie

    W systemie Faktum nie ma szafek 90 cm lecz 80 cm, ale poza tym zgadzam się w pełni z przedmówczynią. Spowalniacze szuflad działają świetnie.
    U nas akurat zupełnie przypadkiem wyszło idealnie co do 1 cm. Meble mamy ustawione w podkowę na trzech ścianach. Nawet z wylewką kranu w zlewie, który jest umieszczony pod oknem, trafiliśmy dokładnie w słupek okna, tak że oba skrzydła otwierają się bez problemu. Kuchnia wygląda jak robiona na zamówienie

  18. #258

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annja
    W systemie Faktum nie ma szafek 90 cm lecz 80 cm, ale poza tym zgadzam się w pełni z przedmówczynią. Spowalniacze szuflad działają świetnie.
    Rzeczywiscie jeszcze 80 sie zagubila, 90-tki sa - to te narozne

  19. #259
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dandi3
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5.944
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    229

    Domyślnie

    Fajnie czyta się opinie ludzi zadowolonych. Ja mam zamiar odkładać tak długo żeby pozwoliło mi to na meble jakie chcę i żebym nie musiał skazywać się na IKEĘ. Nie mam przekonania do tych mebli chociaż design rzeczywiście niezły. W Ikei jest coś co mnie wkurza. Sam nie wiem nawet co. Może to, że na całym świecie uchodzi ona za najtańsze rozwiązanie do samodzielnego montażu a u nas (i tylko u nas) jest wykładnikiem luksusu i dobrego smaku...?

  20. #260
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szpulka
    Są dosyć kiepskiej jakości zwłaszcza jeśli chodzi o mocowania, zawiasy, łączenia.
    Chyba Ci się pomyliło z BRW. Ikea robi fronty z drewna, nie z paździerza

    Przy okazji, powiedzcie mi, którą zamówić, zanim całkiem zgłupieję:



    czy

    ?

    Podoba mi się ta pierwsza kuchnia, Faktum country, ale z kolei ta druga ma szprosy i jest bardziej dostojna.
    Kupiliśmy już kalfelki, które pasowałyby do obu:

    , a sufit w kuchni mamy taki:


Strona 13 z 217

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony