dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 217 z 217
Pokaż wyniki od 4.321 do 4.333 z 4333
  1. #4321

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    poszukuje informacji dotyczącej elementu montażowego zmywarki Ikea.
    chodzi o ten element co jest mocowany od góry do zmywarki. jakiej jest on wysokości?
    to mozna zmierzyc w zamontowanej zmywarce otwierajac drzwi, jest on pomiedzy zmywarką a blatem
    Ten element ma 2-2,5 cm. Można zastąpić docinką z resztki blatu.
    Pytanie? Pisz na priv. lub na montazkuchni @ op.pl

  2. #4322

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olapio Zobacz post
    Czy mogłabym prosić o informację o ile cofnięty jest cokół od brzegu szafki bez drzwiczek przy zastosowaniu oryginalnych ikeowskich nóżek?
    10 cm
    Pytanie? Pisz na priv. lub na montazkuchni @ op.pl

  3. #4323

    Domyślnie

    Nie będzie miejsca na zawiasy frontu meblowego.
    Pytanie? Pisz na priv. lub na montazkuchni @ op.pl

  4. #4324

    Domyślnie

    Witam,
    Mam dwa pytania odnośnie kuchni IKEA:
    1. pytanie dotyczy szafki wiszącej szer 45cm. Z racji tego, że przymierzam się do zmywarki o szer. 45cm to czy jest możliwość zamówienia u stolarza na "mieście" szafki wiszącej o tych wymiarach? Ikea oferuje szafki wiszące o szer. 40 i 60cm? Zmywarka o szer. 60cm by weszła, ale
    odległości pomiędzy płytą grzewczą a zlewem oraz zlewem a ścianą były by zbyt małe.
    2. pytanie dotyczy umiejscowienia piekarnika. Niestety mam zbyt mało blatu w kuchni i za bardzo nie mogę robić piekarnika w słupku w kuchni.
    W ofercie Ikea jest dostępna szafka o ser. 60cm pod montaż podblatowy piekarnika. Czy jest zasadne by piekarnik umieszczać oddzielnie niż płyta indukcyjna? Czy ktoś z Użytkowników posiada takie rozwiązanie? Jakie są wady i zalety? Piekarnik nie będzie zbyt mocno użytkowany.
    Mam jeszcze chwilkę i mam możliwość zmiany elektryki i podejść wod-kan.
    Dziękuje za udzielone odpowiedzi.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Ostatnio edytowane przez agrosantos ; 19-11-2021 o 23:12

  5. #4325
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie ma problemu z umiejscowieniem piekarnika w innym miejscu.




  6. #4326

    Domyślnie

    Witam,
    zastanawiam się przed zakupem kuchni w ikea, a kuchnią na wymiar. Wiadomo za kuchną ikea przemawia głównie cena i pewna gwarancja. Posiadam dość nietypową kuchnie bo za nią są piony. Stąd kilka moich pytań:

    - czy ścięcie korpusu szafki narożnej dolnej o 22cm na głębokość, tak żeby ją przypasować do szafek obok jest dużym problemem dla ekip to montujących? W rzeczywistości piony na rzucie są z drugiej strony.

    - chce słupek(niebieski X) na ścianie po lewej przy drzwiach, ale żeby on wszedł musze mieć obok szafkę 60cm z płytą(żółty X) i jest ona za blisko tego słupka, mam dodatkowe 10cm Czy ikea oferuje takie "uzupełnienia szafek" wraz z cokołem? Niestety szafka z płytą 80cm nie wejdzie.

    - chce również szafki górne do sufitu ale mam po prawej stronie kratkę wentylacyjną, czy ikea ma takie gotowe rozwiązania z taką kratką i możliwością poprowadzenia rury od obecnej kratki? Mieszkanie 260cm, szafki dolne od podłogi 90cm, przerwa miedzy szafkami 50cm, górne 100cm, to zostaje 20cm na taką listwę przy suficie.

    Rzut https://www.fotosik.pl/zdjecie/b6fa2c72a72b2345
    Ostatnio edytowane przez Anna089 ; 12-02-2022 o 10:57

  7. #4327

    Domyślnie

    Witam.
    Widzę,że od dłuższego czasu tu cisza.
    Ja tymczasem mam prośbę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
    Mam nową kuchnię z IKEA. Pod listwami cokołowymi brak uszczelnienia zabezpieczającego przed wlaniem się płynów pod szafki.
    Na domiar złego w nowej kuchni listwy maskujące przy podłodze są zamontowane na stałe do mebli za pomocą śrub.
    Nie wyobrażam sobie, że po każdym rozlaniu płynu na podłodze w kuchni będę odkręcać te 10-12 śrub, aby móc pościerać pod szafkami, chcąc zapobiec zepsuciu się tego co się wylało.

    Potrzeba 2 rozwiązań- uszczelek pod listwami maskującymi oraz takiego zamocowania listew do mebli, aby łatwo dało się je zdemontować ( na klik do nóżek mebli).
    Dziwię się, że znana ze sprytnych rozwiązań do domu IKEA sprzedaje swoim klientom tak niesprytne rozwiązania.

    Czy ktoś z użytkowników kuchni IKEA wpadł na pomysł jak rozwiązać problem ?
    Znalazłam listwy uszczelniające do cokołów, ale mają one po 16 lub 18 mm grubości.:
    https://www.leroymerlin.pl/kuchnie/m...low,a3273.html

    Tymczasem cokół z IKEA ma 13 mm grubości i takiego nigdzie nie mogę znaleźć.
    Jakieś inne rozwiązania ktoś stosował?
    pozdrawiam

  8. #4328

    Domyślnie

    Ostatnia moja kuchnia z IKEA ma 3 lata i mam listwę cokołową na klik do nóżek.

  9. #4329

    Domyślnie

    Dzięki.
    A masz może, gdzieś napisane jak to mocowanie na klik w IKEA się nazywa?? Bo nie mogę znaleźć na stronie

  10. #4330

    Domyślnie

    każda noga ma to w std. Tego sie nie kupuje osobno. Jest w woreczku wraz z nogami.

    https://www.ikea.com/pl/pl/p/metod-noga-40205599/
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 17-10-2023 o 07:58

  11. #4331

    Domyślnie

    Dzięki. Musze zobaczyć jak moje nóżki wyglądają.

  12. #4332

    Domyślnie

    Cokół na zatrzaskach swoją drogą, ale uszczelka pod cokołem obowiązkowo. Zakładając uszczelkę 16mm na cokół co ma 13, wsadź z tyłu zwykłą drewnianą listewkę 3x10.Pewnie jej nawet nie będzie trzeba do cokołu kleić, bo uszczelka je do siebie dociśnie. Ewentualnie można złapać je ze sobą kawałkami taśmy dwustronnej.

  13. #4333

    Domyślnie

    Dzięki za porady.
    Fajnie,że jest forum i osoby chętne do pomocy. Nie tak jak sprzedawcy i producenci. Zrobię tak jak piszesz.
    Niestety moje nóżki są zamontowane tak głęboko, że nie da się powiesić na nich cokołu .

    Poniżej odpowiedź z IKEA na moją reklamuję .
    W świetle tego wszystkiego ostrzegam potencjalnych kupujących przed kuchniami z IKEA w obliczu przyszłych niechybnych kłopotów.

    " Szanowna Pani,

    dziękuję za zgłoszenie dotyczące usługi montażu, a także za czas, który poświęciła Pani na przedstawienie
    zdarzenia.

    Dokładnie zapoznałam się z Pani sprawą reklamacyjną oraz przedstawionym opisem wydarzeń.
    Chciałabym poinformować, iż na podstawie wniosków z powyższych działań, Pani reklamacja została
    rozpatrzona jako niezasadna.
    Weryfikacja wykazała, iż montaż wykonany został zgodnie z instrukcją oraz sztuką montażu - cokół ozdobny
    mocowany jest do obudowy. W asortymencie IKEA nie posiadamy uszczelek. W świetle powyższych
    informacji, brak jest podstaw do uznania Pani reklamacji.

    Mam nadzieję, że Pani kolejne doświadczenia z usługami IKEA będą wyłącznie pozytywne i będziemy mogli
    ponownie gościć Panią w naszych sklepach oraz na naszej stronie IKEA.pl."

    Załatwili mnie przyszłych kupujących - bez mydła .
    Ostatnio edytowane przez ewadora ; 18-10-2023 o 18:03

Strona 217 z 217

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony