dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 110
  1. #1

    Domyślnie Sterowanie roletami

    Mam w domu rolety z silnikami elektrycznymi. Docelowo chce zainstalowac do sterowania nimi Berker RolloTec. Jednak na czas budowy chce zainstalowac jakies tansze rozwiazanie. Czy starczy zastoswac takie cos http://ospel.pl/?k=1&s_id=19&p_id=1254 czy musze cos jeszcze dokupic?

  2. #2

    Domyślnie

    Wyglada to na normalny wylacznik (a raczej przycisk) zaluzjowy, wolalbym widziec co prawda jak on pracuje albo krotki opis ale powinno byc OK. Nie ulegaj pokusie aby jednym takim wylacznikiem sterowac wiecej niz jeden motor.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karol N. Zobacz post
    Wyglada to na normalny wylacznik (a raczej przycisk) zaluzjowy, wolalbym widziec co prawda jak on pracuje albo krotki opis ale powinno byc OK. Nie ulegaj pokusie aby jednym takim wylacznikiem sterowac wiecej niz jeden motor.
    Chodzi mi wylacznie o tymczasowe rozwiazanie na czas budowy. Boje sie ze dosc drogie sterowniki Berkera ulegna zniszczeniu lub kradziezy. Nie bylem pewien tylko czy to wystarczy. W Berkerze kupuje sie osobno sterownik i klawisze.

    Oczywiscie jeden mechanizm na jedna rolete.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    edi1977- jakie masz napedy w roletach?

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Mariola6
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    edi 1977
    sterowniki znajdziesz na stronie wrocawskiej f-my elmes http://www.elmes.pl/
    są to urządzenia które mieszczą się w puszce elektrycznej i ze ścieny wystaje 10cm drucik (jedyny minus) + pilocik
    posiadam 10 szt wszystki okna + 2drzwi
    sprawują się bez zarzutu 2lata
    koszt około 100 pln/szt i mozna negocjować na miejscu
    Pozdrawiam
    Staszek 1/2 Marioli

  6. #6

    Domyślnie

    Mam somfy, ale bez odbiornikow radiowych.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jwbrzezinski

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Post

    Cytat Napisał edi1977 Zobacz post
    Mam somfy, ale bez odbiornikow radiowych.
    Wystarczy, też mam rolety z silnikami somfy i korzystam z takiego łącznika. Z silnika wychodzi kabelek z 3 (przy dużych silnikach 4) kabelkami. Jeden (niebieski) to masa, który trzeba połączyć z masą z sieci. Zostają 2, brązowy i czarny (przynajmniej takie są u mnie). W zależności który połączsz z fazą to silnik zadziała opuszczając lub podnosząc rolety. Warto sobie skonstruować taką puszkę z zaciskami do których można szybko i bezpiecznie podłączyć odpowiednie przewody - przy 8 roletach jest co robić

    u siebie kupiłem i zainstalowałem sterowniki zamela na szynę - niestety wiąże się to z rozprowadzeniem mnóstwa kabli - 2 x faza, masa, i 2 kabelki do sterowania lokalnego. Plus jest taki że można to sobie programować i sterować centralnie całością.

    pozdrawiam i powodzenia

    Jacek

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mateoosh

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Czerwonak
    Kod pocztowy
    62-004
    Posty
    80

    Domyślnie

    ja mam 2 takie sterowniki: http://www.elmes.pl/index.php?p=prod...rodpok&prod=46, w sumie obsluguje 10 rolet.
    Bardzo wygodne rozwiazanie i relatywnie tanie(2x300 pln). instalacje i programowanie zrobilem sam - nie jest to skomplikowane, tylko duzo kabla wyszło, m.in ze wzgledu na to, ze poza sterowaniem pilotem mam tez klasyczne wylaczniki przy kazdej rolecie.

    Przez rok absolutne ZERO problemow. Sterowniki mam zamontowane w skrzynce podtynkowej pod schodami (zadne kable nie wystaja itd), pilot ma zasieg az nadto wystarczajacy.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Mariola6
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    mateoosh
    widać że wybraliśmy identyczą firmę od sterowników
    tylko w Twoim przypadku musisz ciągnąć zasilanie od rozdzielnicy do każdego okna osobno
    ja zasilam tylko jednym przewodem
    wystają nie kable ale 10cm drucik jako antenka (w chwili obecnej elmes może to wyeliminował)
    [/IMG]
    strzałką zaznaczyłem
    do sterowników dodałem wyłączniki żaluzjowe ale grupowe (zamyka sekcje okien) lub jak niechce mi się szukac pilota
    ale czy w ogóle autor watku jest jeszce zainteresowany
    Staszek
    Ostatnio edytowane przez Mariola6 ; 30-04-2010 o 16:31

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    qwerty_123

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    A może coś takiego [ moderowano - reklama ]

    Podczas budowy, to generalnie z roletami należy uważać. Taki murarz potrafi zapaprać pancerz cenentem, potem się pobawią wyłącznikiem i zanim zamieszkacz, musisz wymieniać pancerz w rolecie lub patrzeć na porysowania.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał jwbrzezinski Zobacz post
    Z silnika wychodzi kabelek z 3 (przy dużych silnikach 4) kabelkami. Jeden (niebieski) to masa, który trzeba połączyć z masą z sieci.
    Nie ma czegoś takiego, jak "masa sieci". Jest przewód neutralny, popularnie zwany też zerowym.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kumbasy

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    5

    Domyślnie Jakie napiecie do rolet Velux SML M08 78x140?

    Dzień dobry.

    Chciałbym zamontować rolety na oknach veluxa, mam już poprowadzone przewody 4 żyłowe z puszek przy drzwiach do okien, ale nie wiem jakie jest napięcie zailania tych silników w roletach. 220 czy 24V?
    I czy takie przełączniki obrotowe lub klawiszowe jak podał autor wątku zdadzą egzamin, czy pozostaje mi jakiś sterownik lub pilot, czego bym nie chciał.

    Dziękuję z góry za pomoc.
    Pozdrawiam.

  13. #13

    Domyślnie

    Całkowicie zdają egzamin. ale bardziej polecałbym przełączniki klawiszowe. ze względu na estetykę i wygląd oraz funkcjonalność. Jak dla mnie przełączniki obrotowe nie są zbyt komfortowe no i jak na moje oko brzydkie. Ale każdy ma swój gust.
    Napisz i wynegocjuj ceny/rabat dla Siebie!

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kumbasy

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał esklepfachowyelekryk Zobacz post
    Całkowicie zdają egzamin.
    Dzięki za info, właśnie się dowiedziałem, że silniki sa 24V i mam mały kłopot. Bo można dokupić sterownik zmniejszający napięcie z 220V na 24V ale nie mam pojęcia jak nim sterować, bo on jest przystosowany do pilota na podczerwień a nie do przełączników elektrycznych.

    Może jest jakiś uniwersalny sterownik który mozna użyć do takiego rozwiązania?
    Jeśli znacie coś takiego to poradźcie proszę.

    Dzieki.

  15. #15

    Domyślnie

    Ja nie wiem czy Velux w ogóle ma w swojej ofercie roletę zewnętrzną elektryczną z możliwością sterowania przewodowego. Jeżeli decydujesz się na samoróbkę to potrzebujesz zasilacza 24 o odpowiedniej mocy- i tyle. Prawdopodobnie są tam silniki DC, więc wymagają zmiany polaryzacji do zmiany obrotów- można to zrealizować za pomocą wył. klawiszowych i diód prostowniczych, lub za pomocą przekaźników. Raczej na rynku nie znajdziesz gotowych sterowników silników rolet 24V tzw. uniwersalnych.
    Prostsza byłaby sprawa przy silnikach AC, ale to mało prawdopodobne aby tam były silniki indukcyjne.

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Mariola6
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    263
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    coś tam ma (VELUX)
    ale boję się zapytać o cenę
    http://www.roletazmontazem.pl/ ciekawostka veluxa
    jeżeli jest zasilana solarnie to pewnie można to zastąpić alternatywnie zasilaniem przewodowym
    może ktoś z forumowiczów wie coś na ten temat
    Proszę o opinie
    Staszek 1/2 Marioli

  17. #17

    Domyślnie

    tak... Ale płacisz za roletę, serownik, akumulator, ogniwo fotovoltaniczne- a wykorzystasz tylko silnik.... sterownik, aku i ogniwo Ci niepotrzebne- Ty potrzebujesz innego sterownika- zasilanego z 230V i sterowanego przyciskami.

    A takiego w ofercie nie widziałem. Więc albo zdecydujesz się na pilota, albo samoróbka.

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kumbasy

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał magicc Zobacz post
    Więc albo zdecydujesz się na pilota, albo samoróbka.
    Raczej zdecyduję się na samoróbkę, nie podobają mi się w ogóle te "pilotowe" włączniki, ponadto mam już obsadzone puszki w ścianach a ściany zatynkowane.
    Poradźcie jakie wartości silnika powinienem znać, aby zlecić jakiemuś elektryko-elektronikowi zrobienie takich sterowników z transformatorem?

    Dziekuję i pozdrawiam.

  19. #19

    Domyślnie

    moc pobieraną, zasilanie ( na 90% prąd stały ale warto się upewnić)

  20. #20

    Domyślnie

    Podciągam temat, dostałem wycenę na sterowanie do 13 rolet na 11 tys., silniki Somfy i sterowanie radiowe. Same silniki to koszt. ok 4 tys. więc sterowanie wychodzi 7 tys. Jak to zrobić taniej na etapie budowy, może pociągnąć gdzie kable od każdej rolety. 7 tys. to trochę dużo za komfort sterowania kilkoma roletami jednocześnie.

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony