dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 18
Pokaż wyniki od 341 do 345 z 345
  1. #341

    Domyślnie

    wiata ma być na 6ściu słupach 12x12 i główne belki też 12x12. Dach jednospadowy, 4,5m x 5,5m - krokwie co około 70cm - czy wystarczą krokwie 6x12cm? Kąt nachylenia około 25stopni - tak żeby w miarę wyglądał, ale żeby też fotowoltaika "łapała" dużo słońca.
    dom 210m2, kaloryfery 100%, PV: {5,25kW: qcells 15x350Wp+sofar5.5} + {4,56kW od 06.2021 (huawei4.4+12xjinko 380Wp)}; zapotrzebowanie moc 11,5kW, 55W/m2; 22000kWh; PC Stiebel HPA-O 13 Premium, moc 13kW

  2. #342

    Domyślnie

    hej muratorzy,

    podpinam się pod temat z moim projektem, prośba o ocenę mojej amatorszczyzny

    wiata na 4 słupach 100x100, przednie wyskosci 2000, tylne jakieś 2300
    dlugosc krokwi ok 2700
    poprzeczki 100x100x2550 (szerokość wnęki)

    zastanawiam się primo ultimo - czy konstrukcja na rysunku ma sens?

    konstrukcja ma wchodzić "na wymiar we wnękę". jest z trzech stron otoczona ścianami tarasu w bloku.

    najlepiej chciałbym, żeby po bokach słupy i krokwie dolegały do elewacji (tak by ładnie wyglądało), ale obawiam się 'pracy drewna". jakaś dylatacja powinna, przecież być.. poza tym wnęka jest otynkowana i nie chcę również kotwić się do ścian. konstrukcja ma być samonośna i w razie czego rozbieralna, tak by nie niszczyć elewacji.

    co myślicie? czy musze odsunąć konstrukcję od ścian? Ile pozostawić od słupa/krokwi, poprzeczek do ściany po każdej ze stron?
    od góry i tak progile poliwęglanu będą sięgały ścian i chcę uszczelnić sylikonem po obwodzie tak żeby nie zaciekało.

    zastanawiam się także nad posadowieniem. Na tarasie jest papa. drewna nie postawię/położę po prostu na papie. Może jakieś przepuszczalne/oddychające podkładki?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	taras.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	15,5 KB
ID:	456551

    z góry dzięki!


    edit:

    w sumie teraz jak na to patrzę to przeniósłbym dolna boczną belkę do góry i dorzucił miecze po bokach. na dole to ona chyba za wiele nie bedzie pomagac..
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	taras.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	15,2 KB
ID:	456549  
    Ostatnio edytowane przez mr_laska ; 17-05-2021 o 11:18

  3. #343

    Domyślnie

    Witam u mnie świetnie sprawdził się panel wpc mam kolor drewna i bardzo fajnie komponuje się z elewacją. Takie ogrodzenie u mnie postawili w 4 dni.

  4. #344
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Lanekk

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    41-707
    Posty
    6

    Domyślnie

    Może ktoś wrzucić ten obrazek z pierwszego posta? Bo zniknął, a moja żona szuka tego samego eh https://czy-odebrac.pl


    Zanim ktoś napisze słowo rozumiem, to polecam się zapoznać z prawidłową formą na stronie https://dobrzepisac.pl/jak-piszemy/r...m-czy-rozumie/
    Ostatnio edytowane przez Lanekk ; 23-08-2022 o 21:51

  5. #345
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    olikowo

    Zarejestrowany
    May 2022
    Skąd
    Lusówko
    Kod pocztowy
    62-080
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    planuję budowę zadaszenia tarasu 7,5m x 4,5m , zadaszenie poliwęglan komorowy 10mm, konstrukcja drewniana, przytwierdzona do budynku. Proszę o podpowiedź

    Czy takie wymiary wystarczą?
    słupy (rozstaw co 2,5m) - 100x100mm
    płatew przykręcana do ściany - 80x120mm
    płatew na słupach - 100x120mm (chcę by szerokość była taka jak słupy)
    krokwie co ok, 70cm - 60x160mm

    Taras jest zbudowany ok, 30-50cm powyżej gruntu, z kostki brukowej (płyty tarasowe 450x450mm i obrzeża na zastrzał betonowy). Chcemy przywiercić słupy do płytek stosując metalowe podpory w które wkłąda się słupy, czy to bezpieczne rozwiązanie?

    Z góry dziękuję

Strona 18 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony