dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie sciana fundamentowa - z boku lawy

    witam wszystkich forumowiczow,
    mam problem na budowie i zastanawiam sie, czy przejmowac sie czy nie...

    problem dotyczy posadowienia sciany fundamentowej na lawie.

    ostatnio bedac na budowie zauwazylem, ze jedna ze scian nie opiera sie na lawie 'po srodku', lecz jest
    przesunieta w ten sposob, ze jej wewnetrzna krawedz opiera sie na krawedzi lawy fundamentowej.

    majster mowi, ze to zaden problem - 'wazne, ze nie wystaje poza krawedz lawy'.
    kierownik mowi ze nie jest to duzy problem ale on by chyba jednak dolal lawy od strony wewnetrznej.

    i co z tym fantem zrobic? przejmowac sie czy nie ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Pewnie nie jest to wielki problem, ale troche zależy od tego co do za ściana jak obciązona, stropem, dachem moze tylko szczytowa ? Jaka szeraka ława, jaka gruba ściana.

  3. #3

    Domyślnie

    dziekuje za odpowiedz.

    sciana zewnetrzna, nie nosna - nad nia strop monolityczny i poddasze uzytkowe.

    lawa szerokosci ok. 60cm lana w grunt, zbrojona 4xfi16.

    na cale szczescie narozniki sa w miare na srodku lawy a 'skrzywienie' jest po srodku sciany.

    jak mi sie uda wrzuce zdjecie...

  4. #4

    Domyślnie

    Skoro jest to ściana nie nośna to znaczy, że nie będzie przenościć obciążeń konstrukcyjnych a jedynie swój ciężar. W takich przypadkach nie jest problemem to że ściana nie trafia w centralny punkt fundamentu. Ponad to ten fundament jest zbrojony jak do bunkra. Zwykle stosuje się 4xfi12. Ale jak rozumiem jest to przeliczone przez konstruktora a nie wybrane od tak...

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luka
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał barthek Zobacz post
    majster mowi, ze to zaden problem - 'wazne, ze nie wystaje poza krawedz lawy'.
    kierownik mowi ze nie jest to duzy problem ale on by chyba jednak dolal lawy od strony wewnetrznej.
    rześki majster, luźny kierownik... takie niefrasobliwe towarzystwo zapowiada niejeden problem na budowie.
    co to właściwie znaczy dolać ławy? jak on sobie to wyobraża? zahacza mi to o niezły bełkot...

  6. #6

    Domyślnie

    Odgrzeję temat bo mam podobną sytuację. Ściana szczytowa stoi na krawędzi wewnętrznej ławy. Prawdopodobnie błąd przy wytyczaniu ławy ;-(
    Dom budowany przez dewelopera a stan odkryty już po odbiorze. W chwili obecnej nie ma szans na poprawę tego błędu. Czy taki błąd zagraża trwałości budynku? Czy mam czym się przejmować?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Cytat Napisał barthek Zobacz post

    sciana zewnetrzna, nie nosna - nad nia strop monolityczny i poddasze uzytkowe.

    .


    Czy ten strop i poddasze użytkowe nie podpiera i stoi na tej ścianie.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony