dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 75
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mayadaski
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kaszuby Pôłnié - Zaborski Park Krajobrazowy
    Posty
    4.109

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario31 Zobacz post
    Fajne inspiracje Maju!

    Ta mi się baaardzo podoba:
    Mario, ukradzione z tego linku :

    http://archinspire.com/home-design/c...sign-ideas.htm

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayadaski Zobacz post
    Dzięki - lecę oglądać!

  3. #23

  4. #24

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    Hmmm nigdy nie chcialam szklanej, ale zaczynam sie lamac po przejrzeniu tego watku...

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar minkapinka
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    1.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar minkapinka
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    1.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    dla mnie rozwiązanie idealne, wymysliłam sobie kiedyś coś takiego, a teraz znalazłam zdjęcia realizacji



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kevinlomax

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    182

    Domyślnie

    Jestem wykonawca takich balustrad wiec coś Wam opowiem o nich. 1. Fakt - w utrzymaniu są takie sobie, zwłaszcza jak są dzieci bo oczywiście się brudzą ale wszystko przemija, dzieci rosną więc są szanse 2. Są drogie i nikogo nie będę oszukiwał że nie ale są też rozwiązania niewiele droższe od zwykłych balustrad i w cholerę drogie jak te powyżej z giętym grubym drewnem. 3. Są łatwe w montażu i jakakolwiek usterka na szkle jest łatwo demontowalna więc wymiana szkła nie stanowi problemu.4. Szkło z reguły jest albo hartowane albo klejone. Można je zmatowić folią albo piaskować wzory. Piaskowanie folia jest wygodne jeśli chcecie całą taflę matową. 5. Cholernie lubię je robić ale uważajcie na wykonawców i mnie w razie czego tez pilnujcie - szkło najlepiej mierzyć po postawieniu słupków. Ryzyko walnięcia się w pomiarach wcześniejszych diametralnie spada. Oczywiście polecam też swoją firmę w tym temacie - HABE. W razie czego powołajcie się na to forum to pomyślimy nad rabatami. Ale dość reklamy (moderatorów przepraszam) - szkło jest wytrzymałe - jak się stłucze to albo na małe kawałki (jeśli hartowane) albo zostanie całe na folii (jeśli klejone) więc przy małych dzieciach które mogą walnąć garnkiem lepsze jest klejone które też można piaskować. No i w razie stłuczenia nie ma braku szyby i tym samym wielkiej dziury. Pozdrawiam

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar minkapinka
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    1.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    kevinlomax czy jest mozliwe zrobienie balustrady jak na zdjęciu powyżej? Chodzi mi o to, żeby szyba była umieszczona w "rowku".

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orvis
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    139
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał kevinlomax Zobacz post
    Oczywiście polecam też swoją firmę w tym temacie - HABE. W razie czego powołajcie się na to forum to pomyślimy nad rabatami. Ale dość reklamy (moderatorów przepraszam) - szkło jest wytrzymałe - jak się stłucze to albo na małe kawałki (jeśli hartowane) albo zostanie całe na folii (jeśli klejone) więc przy małych dzieciach które mogą walnąć garnkiem lepsze jest klejone które też można piaskować. No i w razie stłuczenia nie ma braku szyby i tym samym wielkiej dziury. Pozdrawiam

    Jeśli można spytać, w której części Polski działasz?

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kevinlomax

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    182

    Domyślnie

    Jasne. Jest to tylko kwestia zastosowania odpowiedniej szyny. Mocowanie tej balustrady jest tak naprawdę do boku stropu. Rozwiązanie jest dość drogie ale tu piszę o balustradzie prostej. Jeśli chodzi o kawałek na schodach to również nie widzę problemu poza ceną. Na zdjęciu zwróćcie uwagę że jest jedna tafla szkła na prawie trzech metrach biegu schodowego. Szkło ok 10 mm wysokości 1m nad trepem i pewnie kilkanaście centymetrów w trepie. Drogie jak diabli. prościej byłoby zamontować to do boku schodów bez ząbkowania na trepy.

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kevinlomax

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    182

    Domyślnie

    Generalnie Polska centralna ale jeśli zlecenie jest opłacalne (nie oszukujmy się - zawsze chodzi o kasę) to możemy zrobić balustrady i inne rzeczy stalowe w całej Polsce. Dojazd, montaż ewentualnie tylko wysyłka gotowych elementów do składania i montaż w zakresie klienta.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario31 Zobacz post
    Fajne inspiracje Maju!

    Ta mi się baaardzo podoba:
    mnie też
    ile może kosztować?kevinlomax?

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kevinlomax

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    182

    Domyślnie

    Hehe które rozwiązanie Cie interesuje?

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kevinlomax

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    182

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o mocowanie do boku stropu to są dwa warianty. 1. Rotule co pół metra i na tym szkło albo listwa Q-Railing ale to jest drogie bo od 750-1200 PLN za metr samej listwy a gdzie jeszcze szkło. Najbardziej optymalne rozwiązanie to w takim wypadku rotule do boku stropu. Dokładnie to samo powiem odnośnie biegów schodowych. Jeśli mowa o mocowaniu na rotulach to cena byłaby około pi razy oko przez drzwi 1100 PLN netto. Nie są to tanie rozwiązania.

  16. #36
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Qter
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    396

    Domyślnie

    Cześć,

    Wiem, że to wątek o balustradach wewnątrz domu - ale ja szukam szklanej balustrady na zewnątrz - balkon. Więc mam do doświadczonych kolegów pytanie - czy robić ze stali nierdzewnej czy kwasówki czy może sobie odpóścic i zrobić ze zwykłej stali malowanej porządnie jakimś hamerajtem czy też np. proszkowo (wiem, że nie taki efekt ale $ z nieba nie lecą).

    Myślałem o czyms takim:

    http://www.emtetech.pl/images/balustrady/b1.jpg z tym, że na profilu kwadratowym ale cena mnie zabija tj. od 500 do 800 za mb

    moze bez poręczy było by taniej ? tylko ile ?

    Ostatnio znalazłem na mieście coś takiego:

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...770d034ed.html - sory za jakośc - zdjęcie robiłem komórką

    Co sądzicie o takiej balustradzie na taras/balkon i z czego to wykonać (materiał, i kto to może wykonać - np. same stopy).

    PZDR

    Qter

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kevinlomax

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    182

    Domyślnie

    Jeśli piszesz się na balustradę ze szkłem to nie dziw się że są drogie bo to jedno z najdroższych rozwiązań. Po drugie ceny stali poszły w górę ale wciąż jest to najtańsze rozwiązanie. Jak zamienisz pochwyt na coś innego to wyjdzie jeszcze drożej. Jak chcesz zaoszczędzić to zrób balustradę z nierdzewki w najprostszym wariancie - słupek, pochwyt, trzy albo cztery wypełnienia i nie baw się w szkło. Jak chcesz ze szkłem to licz na to że ceny będą dochodziły do 1200 PLN/m max ale to zależy od wykonawcy. Poza tym jak zrobisz balustradę z czarnej i pomalujesz hammeritem - to nie licz na estetykę. Jak pomalujesz ją proszkowo to wyjdzie prawie to samo co nierdzewka. a nierdzewka prostsza w utrzymaniu - jak obijesz to nie zacznie rdzewieć, a jak chcesz stal czarną na dwór to obowiązkowo cynkowanie a to zawyża cenę. Mam tylko nadzieję że mieszkasz z dala od głównych dróg Pozdrawiam

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar minkapinka
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    1.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    kevinlomax dzięki za odpowiedz. Zgłoszę się po wycenę w stosownym momencie.

  19. #39
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Qter
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    396

    Domyślnie

    Cytat Napisał kevinlomax Zobacz post
    Mam tylko nadzieję że mieszkasz z dala od głównych dróg Pozdrawiam
    Dzięki za info - wygląda na to, że im dalej w las tym więcej drzew O co chodzi z tymi głównymi drogami ? (kradną czy wybijają/tłuką szyby ?)

    A propo - znajomy dziś mi poradził aby na tarasie nie robić szyb ze wzgledu na śnieg - łatwiej go przewiewa i go się usuwa gdy nie ma przeszkód - chyba coś w tym jest.

    PZDR

    Qter

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kevinlomax

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    182

    Domyślnie

    Z głównymi drogami chodziło mi o to że balustrady ze stali nierdzewnej występują głównie w dwóch rodzajach jakości - AISI 304 do wewnątrz lub na zewnątrz w środowisku nie narażonym na zanieczyszczenia (chlorki i dwutlenki siarki) i AISI 316 do środowisk narażonych na korozję np nad morzem. Stąd pytanie o główne drogi.
    Co do śniegu to z jednej strony twój znajomy ma rację ale szkło zawsze jest podniesione od podłogi jakieś 100 mm (mniej lub więcej jeśli klient sobie zażyczy) więc jakiekolwiek zamiatanie jest absolutnie możliwe. Ostatnia zima trochę inaczej nastraja co do ilości śniegu...więc decyzja pozostaje po stronie zamawiającego. Równie dobrze można zrobić balustardę z wypełnieniem stalowym albo łączoną ze szkłem. Możliwości jest naprawde wiele.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony