dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 75
  1. #61
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KASIA GDAŃSK

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    gdańsk
    Kod pocztowy
    80-834
    Posty
    3

    Smile

    Czy moglibyście podać mniej więcej cenę takiej balustrady, wiem, że nie jest to tanie, ale może można by było podać jakiej widełki..., jest to balustrada stalowo drewniana z wypełnieniem ze szkła około 10 m. dzię

    wiem że jest późno, ale może ktoś jest na forum... ale chyba sama idę spać i odezwę się jutro.
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 05-01-2011 o 07:40 Powód: Scalenie postów

  2. #62
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał KASIA GDAŃSK Zobacz post
    Czy moglibyście podać mniej więcej cenę takiej balustrady, wiem, że nie jest to tanie, ale może można by było podać jakiej widełki..., jest to balustrada stalowo drewniana z wypełnieniem ze szkła około 10 m. dzię

    wiem że jest późno, ale może ktoś jest na forum... ale chyba sama idę spać i odezwę się jutro.
    W Redzie przy ul. Obwodowej 76 masz firmę ARTOM - tel. 58 678 71 80.
    www.artom.bizn.pl
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  3. #63

    Domyślnie

    Mamy mieć szklane balustrady ze szkła klejonego z matową folią pomiędzy szybami i pojawiło się pytanie o rodzaj tego szkła. Czy wystarczy nam na balustrady zewnętrzne szkło 441, czy musi być 442? Może ktoś robił i coś podpowie.

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patrycja Zobacz post
    Mamy mieć szklane balustrady ze szkła klejonego z matową folią pomiędzy szybami i pojawiło się pytanie o rodzaj tego szkła. Czy wystarczy nam na balustrady zewnętrzne szkło 441, czy musi być 442? Może ktoś robił i coś podpowie.
    W przypadku balustrad szklanych konstrukcyjnych czyli w takich gdzie konstrukcja jest wykonana z słupków a wypełnienie jest w formie szkła zaleca się użycie szkła klejonego 4.4.2., czyli są to dwie tafle 4 mm złączone dwoma foliami. Całkowita grubość tafli szkła wynosi 8,76 mm. Należy pamiętać że takie szkło wykorzystane może być w przypadku kiedy tafla mocowana jest w uchwytach do szkła na zacisk, czyli na uszczelce, co powoduje że nie trzeba wykonywać otworów w szkle. Jeśli macie uchwyty które wymagają otworów to samo szkło klejone nie wystarczy i wtedy musi być zastosowane hartowane i klejone.
    Na forum nie wolno prowadzić działalności komercyjnej

  5. #65
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    spchod

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Pietrowice Wielki
    Posty
    22

    Domyślnie

    Szklane balustrady są świetne ! Same szkło czy w połączeniu ze stalą nierdzewną albo drewnem, każda da efekt Do tego pasują do każdego rodzaju schodów. Poniżej parę realizacji.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Aachen-2.jpg
Wyświetleń:	188
Rozmiar:	87,3 KB
ID:	330871 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hanover-3.jpg
Wyświetleń:	185
Rozmiar:	83,0 KB
ID:	330872 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Swidnica4.jpg
Wyświetleń:	178
Rozmiar:	77,7 KB
ID:	330873

  6. #66

    Domyślnie

    Trzeba przyznać,że faktycznie prezentuje się ona naprawdę bardzo ładnie i stylowo,szczególnie jeżeli mowa o balustradach wewnątrz domu,bo np te zewnętrzne powinny być moim zdaniem z samej ocynkowanej stali. Tutaj liczy się głównie ich praktyczność.

  7. #67
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zoska.jedynak
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-005
    Posty
    17

    Domyślnie

    Ale piękne są te szklane balustrady! :O nie ma co, do tej pory jeszcze się wahałam, ale po przejrzeniu tych wszystkich zdjęć zamierzam pojechać do Fazy po więcej informacji
    Dzięki za inspiracje!

  8. #68
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    fleuresse

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-871
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ja też mam szklaną balustradę. Jest to nowoczesne wnętrze więc taka najbardziej mi pasowała.
    Zamówiliśmy wszystko w firmie Eskatt w Katowicach- byliśmy osobiście, podaliśmy wymiary a następnego dnia dostaliśmy projekt szkła ze wszystkimi wymiarami i otworami w szkle do potwierdzenia. Trochę czekaliśmy na szkło bo musiało być hartowane ale wszystko udało się zamontować w ciągu jednego dnia. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00281.jpg
Wyświetleń:	233
Rozmiar:	89,5 KB
ID:	339275

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał fleuresse Zobacz post
    Ja też mam szklaną balustradę. Jest to nowoczesne wnętrze więc taka najbardziej mi pasowała.
    Zamówiliśmy wszystko w firmie Eskatt w Katowicach- Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00281.jpg
Wyświetleń:	233
Rozmiar:	89,5 KB
ID:	339275
    fleuresse możesz mi podać cenę za metr? Czy masz też barierkę na piętrze? Bo mnie by właściwie interesowała sama barierka. Mieszkam blisko Katowic więc przydałaby się polecona firma. Może być PW.

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał zouza Zobacz post
    fleuresse możesz mi podać cenę za metr? Czy masz też barierkę na piętrze? Bo mnie by właściwie interesowała sama barierka. Mieszkam blisko Katowic więc przydałaby się polecona firma. Może być PW.
    Sliczna ta barierka - fajny projekt. Niestety eskatt wychodzi dosc drogo. Robilem u nich wycene, i to na profilach przez nich wykonywanych - wiec nie zadne topowe, systemowe rozwiazanie, i wyszlo blisko o 10kzl drozej niz opcja, ktora finalnie wybralem. Nie wiem jak z jakoscia, wykonaniem - zakladam, ze tip-top, powyzsze zdjecie to chyba potwierdza. Ot, mozna znalezc, lokalnie, bardziej racjonalne finansowo oferty Mam wrazenie, ze czesc wykonawcow jedzie na przeswiadczeniu Klientow, ze szklo jako material 'nowoczesny', mniej popularny musi byc koniecznie drozszy.
    Dziennik budowy stodoły w Chorzowie.
    190m2/587m3 + wiata odseparowana 36m2; ściany silka + max zasypany PERLITem + 20/25cm 0,31; podłoga pływ. odsep. żelbet + PUR 40cm, 16cm hydromax, 3cm styrobeton, 10cm 0,31; dach 30cm 0,31; fundamenty 16cm hydromax zewn., 8cm XPS wewn.; GWC max, WM z reku, PC PW, podłogówka + fancoil.

  11. #71
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    fleuresse

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-871
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał crategus Zobacz post
    Sliczna ta barierka - fajny projekt. Niestety eskatt wychodzi dosc drogo. Robilem u nich wycene, i to na profilach przez nich wykonywanych - wiec nie zadne topowe, systemowe rozwiazanie, i wyszlo blisko o 10kzl drozej niz opcja, ktora finalnie wybralem. Nie wiem jak z jakoscia, wykonaniem - zakladam, ze tip-top, powyzsze zdjecie to chyba potwierdza. Ot, mozna znalezc, lokalnie, bardziej racjonalne finansowo oferty Mam wrazenie, ze czesc wykonawcow jedzie na przeswiadczeniu Klientow, ze szklo jako material 'nowoczesny', mniej popularny musi byc koniecznie drozszy.
    Dziękuję To prawda, wyszło dość drogo ale w porównaniu z tym gdzie wcześniej robiliśmy wyceny to niebo a ziemia. Byliśmy na początku gdzie indziej wyceniać osobno szkło (i chcieliśmy kupić osobno same uchwyty punktowe i jakoś sami zamocować) to zaproponowali nam, w ramach super-oszczędności, zastosowanie jednej tafli hartowanej. Coś nas jednak podkusiło żeby jeszcze poszukać. I tak trafiliśmy do eskatu i oni dopiero uświadomili nam że jakby się taka szyba rozbiła to mogłaby komuś spaść na głowę i zrobić krzywdę, bo to ciężkie szkło. A to które mamy czyli dwie tafle sklejone na folii to nawet po zbiciu się na niej trzyma. Więc gorsze od przeświadczenia wykonawców o tym że samo szkło jest nowoczesne= musi być drogie jest to że niby się tym zajmują a doradzają ludziom niebezpieczne rozwiązania. A co do ceny to te uchwyty (rotule) oni w eskatt robią sami u siebie na warsztacie, więc nie jest to jakieś badziewie z chin puste w środku. Trzymałam w ręce ten ich uchwyt i "chiński" w drugiej, od razu było czuć różnicę w jakości. Te profile które robią sami pewnie też są porządne stąd taka cena. No ale balustradę robi się na lata... A Ty jaką balustradę wybrałeś? Pochwal się zdjęciam. Napatrzyłam się przy wyborze na balustrady mam wrażenie że trochę się nawet znam

  12. #72
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    fleuresse

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-871
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał crategus Zobacz post
    Sliczna ta barierka - fajny projekt. Niestety eskatt wychodzi dosc drogo. Robilem u nich wycene, i to na profilach przez nich wykonywanych - wiec nie zadne topowe, systemowe rozwiazanie, i wyszlo blisko o 10kzl drozej niz opcja, ktora finalnie wybralem. Nie wiem jak z jakoscia, wykonaniem - zakladam, ze tip-top, powyzsze zdjecie to chyba potwierdza. Ot, mozna znalezc, lokalnie, bardziej racjonalne finansowo oferty Mam wrazenie, ze czesc wykonawcow jedzie na przeswiadczeniu Klientow, ze szklo jako material 'nowoczesny', mniej popularny musi byc koniecznie drozszy.

    Jasne, my bo płaciliśmy jakieś niecałe 1700 zł netto za metr bieżący z montażem (+vat 8%). Tak, mam też balustradę na piętrze czyli te dwa biegi które tutaj widać i na podeście u góry. Razem trzy tafle szkła. Ogólnie jestem bardzo zadowolona, poczekaliśmy trochę dłużej, odłożyliśmy trochę więcej ale mamy balustradę na lata która jest przede wszystkim bezpieczna. Wcześniej wycenialiśmy gdzie indziej samo szkło, różnica w cenie nie jest jakaś ekstremalna, samo szkło jest drogie więc ta cena jest zrozumiała. Tym co nam wyceniali samo szkło (zresztą nieprzeznaczone wcale na balustradę) nie chcę anty-reklamować ale Eskatt mogę Ci polecić z czystym sercem Jakbyś miała jakieś pytania to pisz śmiało Mam nadzieję że pomogę. Co prawda ja balustradę mam ale obiecuję częściej zaglądać na forum

  13. #73

    Domyślnie

    mi się bardzo podobają szklane, takie jak na stronie
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 04-01-2017 o 09:07

  14. #74

    Domyślnie

    A moja koleżanka żałuje, że taką zamontowała. Droga, trudna w utrzymaniu. Plusy? Pięknie wygląda. Koleżanka ma dzieci więc może dlatego? No i ten strach żeby nie stuknąć meblem, mopem... niby jest wytrzymałe, ale jednak to szkło.

  15. #75
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Janeks1979

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-201
    Posty
    3

    Domyślnie

    Nie ma żadnych obaw z wytrzymałością, trafiłem na taką u teściowej i póki co więcej obrażeń doznali nieuważni goście
    Ostatnio edytowane przez Janeks1979 ; 29-03-2021 o 14:54

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony