dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie

    Witam
    Dziś odkryłem forum i się zarejestrowałem, pewnie bede potrzebował nie raz pomocy. Teraz mam jednak jedno pytanie na które muszę znac szybko odpowiedz, bo jutro dostanę projekt ale mogę się jeszcze wycofać.
    Przy przeglądaniu archiwum wyczytałem, że pojemnik na olej musi być w pomieszczeniu conajmniej 7 m2 jeśli ma być w tym samym pomieszczeniu co kocioł i do 1000litów może mieć tylko ten pojemnik. W "moim" projekcie jest tylko 3,5 m2 więc nie wiem jak to rozwiązać. Czy możliwe jest wkopanie pojemnika w grunt przed budynkiem i wystawienie tylko kurka z nad ziemi? A jeśli tak to jakie warunki trzeba spełnić aby coś takiego móc zrobić?
    Sam

  2. #2

    Domyślnie

    Z tego co wiem, to zbiornik na olej można wkopać w ziemię bez jakichkolwiek formalności ale jest to droższe rozwiązanie. Dlatego ja - moze Ty tez mozesz - zdecydowałem się na umieszczenie zbiornika i samego kotła w garażu dostawionym do domu. Pomieszczenie garażowej kotłowni (7 m2) jest oddzielone od części "samochodowej" ścianką działową.

  3. #3

    Domyślnie

    To wybudowanie garażu też planuje, ale jako osobny budynek i w przyszłości, nie wierze jednak aby to rozwiązanie mogło być tańsze, choć kto wie...

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    dlaczego?
    skoro garaz i tak jest przewidziany to wygospodarowanie w nim miejsca nie jest problemem, a gdy przestanie byc potzrebne na olej to stanie sie schowkiem na licznie zebrane szpargaly

  5. #5

    Domyślnie

    No tak, ale ten garaż to dodatkowe 20 tys. Wiec chce to odłożyć i dalej nie wiem czy można ten zbiornik zakopać, a jeśli tak to na jakich warunkach?

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    mozna go zakopac, ale z tego, co wiem takie zbiorniki sa drozsze, bo sa ze specjalnego tworzywa.
    najlepiej dowiedziec sie u sprzedawcow takich zbiornikow.
    tez to bralismy pod uwage, ale sporo z tym zachodu wiec jednak garaz.
    pozdrawiam
    o

  7. #7

    Domyślnie

    Opal a czy garaż będzie ogrzewany bo ja mam problem z nieogrzewanym garażem wolnostojącym.Chciałbym zamontować zbiornik na olej w takim garażu i zastanawiam się czy nie będzie w zimie kłopotów z wykrzepianiem się parafiny.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    garaz chyba nie bedzie ogrzewany
    a powinine być ?

  9. #9

    Domyślnie

    SAM czy jesteś pewien, że są przepisy, które regulują sprawy umieszczenia zbiornika? Powierzchnie pomieszczenia itp.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja to wyczytałem na tym forum, cofaołem się o kilka miesięcy, ale mam w donu wydruk to Ci podpowiem gdzie to znaleźć.
    Rozwiązałem sytuacje w ten sposób, zadzwoniłem do firmy która się zajmuje sprawami z ogrzewaniem no i mam obiecane że mi załatwią co trzeba jak bedzie odbiór budynku a jak się nie da to pożycze na jeden dzień mały zbiornik który nie powinien budzić wątpliwości )

  11. #11

    Domyślnie

    Opal niestety nie wiem czy powinien być taki garaż ogrzewany ,ale wiem że teperatura wykrzepiania oleju Ekoterm Plus wynosi ok.-20st. Celsjusza.Zastanawiam się więc czy w czasie zimy może temp.spaść w garażu aż tak nisko .Olej będzie już na pewno tracił płynność przy wyzszej temp.i czy aby w czasie srogiej zimy nie zostanę bez ogrzewania

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    Ale z drugiej strony jest to powszechna praktyka wiec chyba jest ok.

  13. #13

    Domyślnie

    Inf. dla Sam-a, odpowiedż na twoje pytanie dot. zbiorników na olej znajdziesz w "Muratorze" z maja 2002, Mamy ten sam problem i zdecydowaliśmy się umiescic je na zewnątrz domu - pod ziemią

  14. #14

    Domyślnie

    Dziękuje ELKA poszukam. Przy okazji zapytam Cię czy orientowałaś się czy potrzeba na to zgodę od gminy, bo wydaje mi się że ja bym takiej nie dostał z powodu wysokich wód gruntowych.
    Do Bodexa: myślę że też powinieneś zobaczyć do muratora.

  15. #15

    Domyślnie

    Mam tez numer specjalny "Muratora" 3/2000 z duzym artykułem o rodzajach zbiorników na olej opałowy i ich lokalizacji. "....... Na zewnątrz montuje się najczęściej jeden duży zbiornik lub do trzech mniejszych.Tak jak wewnątrz domu - zbiorniki jednopłaszczowe powinny być umieszczone w wannie wychwytującej / na wypadek wycieku/, dwupłaszczowe - nie. Zbiorniki podziemne powinny być przykryte warstwą ziemi grubości co najmniej 0,5 m i być tak zamontowane, by możliwe było ich napełnianie i odpowietrzanie"
    Nic nie wiem o konieczności inf. gminy o montażu takich zbiorników. I jeszcze jedno - w wykopie pod zbiornik trzeba
    chyba zrobic ławę betonową
    Ja też mam pytanie - jaki kocioł wybrałeś? Pozdr. ELKA

  16. #16

    Domyślnie

    ELKA dziękuje za odpowiedz. Ja nie wybrałem pieca, dopiero zaczynam, ale wiem że bede miał problem z tym pojemnikiem bo mam za małą kotłownie, wiem też że nie zakopie go z powodu wysokich wód gruntowych. O piec to bede się martwil może za rok.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    sam, w tym samym pomieszczeniu co kocioł może stać zbiornik o poj. max 1000 litrów pod następującymi warunkami:
    - jeżeli jest to zb. jednopłaszczowy to musi sie znajdować w tzw wannie o poj. większej niz 1000 litrów
    - odległość zb. od kotła to min. 1 metr
    - pomiędzy kotłem a zbiornikiem musi byc wybudowana niepalna ścianka o wys 0 30 cm wyższej niż kocioł i szer 60 cm szerszej niż kocioł (albo odwrotnie - dokładnie nie pamiętam). Powyżej 1000 l. trzeba zorganizować dedykowane pomieszczenie dla oleju

  18. #18

    Domyślnie

    To zamontuj zbiorniki naziemne - muszą byc zlokalizowane w odl. nie mniejszej niż 20m od budynku o konstrukcji palnej, 10m od budynku o konstr. niepalnej, 15m od osi trakcji elektr., 40m od lasu o pow.3 ha, gazociągu wysokiego cisnienia, osi toru kolejowego. UWAGA! Nie mozna dopuscic do tego, aby scianki zbiornika nagrzały sie do temp. wyższej niż 40°C, /nawet miejscowo/-czyli miejsce musi być mocno zacienione.Pozdr. ELKA

  19. #19

    Domyślnie

    Wszystko jasne. Dziekuje Wam bardzo.
    Pozdrawiam
    Sam

  20. #20

    Domyślnie

    ELKA - jaki jest ten zbiornik podziemny (adres firmy, może adres www).

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony