dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 97
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1930
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wszyscy wiedzą, że Tusk majstrował wczoraj przy wulkanie

  2. #22

    Domyślnie

    To jest międzynarodowa manipulacja: "Tu są przeróżne siły, również międzynarodowe"
    http://wyborcza.pl/1,75248,7779113,O...sudskiego.html
    Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy [Mark Twain]

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    idź spać, te nocne czuwanie Ci najwyraźniej nie służy
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  4. #24

    Domyślnie

    Wam sie jeszcze chce w takiej chwili żartować??? Ja w sumie sama na początku myślałam, że to niemożliwe, że to był wypadek, myślałam, że to napewno to był sabotaż, bo po tych Ruskach sie można wszystkiego spodziewac. Ale teraz powinniśmy sie koncentrowac na podtrzymywaniu naszych rodakow na duchu, na ile to możliwe...

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Ja tez myślałam, że to niemożliwe, żeby to był wypadek. Byłam pewna, ze to ŚP prazydent kazał lądować bez wzgledu na wszystko, a tu Rosjanie i Tusk mówią, że nacisków nie było. Niemożliwe, to Spisek, na pewno!

    A ZNAK oczywiście, że był!. Przecież ta mgła przyszła razem z samolotem i razem z nim odeszła. Dziś tak usłyszałam w trójce. Tylko nie powiedzieli, czego ZNAK

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Nie zastanawia Was wybuch pyłu wulkanicznego i to taki, który zagraża samolotom?
    Czy to nie daje do myślenia hierarchom kościelnym, którzy na siłę chcą pochować parę prezydencką na Wawelu i wieźć ich samolotem mimo zakazu lotów?

    Co jeszcze musi się wydarzyć, by owi hierarchowie spokornieli?!

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lagotek

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agduś Zobacz post
    Ten pył to niewątpliwie ZNAK.

    Jest kilka wersji:
    1. Pył ma dać nam do zrozumienia, że Włodek ma rację. Nasze umysły zostały zamroczone. Był spisek, ale my go nie widzimy, bo czarna pomroczność zasnuła nasze myśli. Nie widzimy rzeczy oczywistych (znaczy spisku, który spowodował katastrofę).
    2. Pył to wyraz dezaprobaty wyższych sił dla pomysłu pochówku na Wawelu (uniemożliwi loty nad Polska i co za tym idzie sam pogrzeb).
    3. Pył to po prostu symbol żałoby. Siły natury się do niej przyłączyły.

    Wszystkich wróżów i wróżki proszę o wpisywanie innych możliwych wyjaśnień. Mnie zasnuł już pył wulkaniczny i straciłam łączność ze swym jasnowidzeniem.
    co do spisku, to nigdy nic nie wiadomo, jesli byl to spisek to byl naprawde doskonaly
    ale w swego rodzaju znaki "sil wyzszych" nie wierze wg mnie to glupota...

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko Zobacz post
    Nie zastanawia Was wybuch pyłu wulkanicznego i to taki, który zagraża samolotom?
    Czy to nie daje do myślenia hierarchom kościelnym, którzy na siłę chcą pochować parę prezydencką na Wawelu i wieźć ich samolotem mimo zakazu lotów?

    Co jeszcze musi się wydarzyć, by owi hierarchowie spokornieli?!
    to Piekło upomina się o matołków za ich głupie teksty
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Mnie także to zastanawiało.
    Do wczoraj, gdy przeczytałem tą informację :
    http://wiadomosci.onet.pl/2157160,12,item.html
    Szef linii Air Berlin Joachim Hunold powiedział gazecie "Bild", że podstawą zamknięcia przestrzeni powietrznej są wyłącznie dane z symulacji komputerowej, przeprowadzonej przez Volcanic Ash Advisory Center w Londynie.
    IMHO, jest to taka sama afera, jak ta ze szczepionkami na świńską grypę.
    Zbyt wielu ważnym ludziom było na rękę, żeby z jednej strony wyrazić żal i solidarność z ofiarami katastrofy pod Smoleńskiem, w tym Prezydemtem Lechem Kaczyńskim, a z drugiej strony niekoniecznie spotykać się w tak słabo przygotowanym miejscu (ponad 50 delegacji odwołało swoje przyloty).
    Pył nad Europą był bardzo dobrym pretekstem.
    Nie dziwi Was, że zniknął on zaraz po zakończeniu uroczystości?

    Nie chodzi mi przy tym o sam fakt wybuchu wulkanu (wybuchł on zresztą dużo wcześniej, ok. 20 marca), tylko o prognozy stężenia pyłu nad Europą.
    Ostatnio edytowane przez HenoK ; 19-04-2010 o 05:32

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Najgorzej to est jak ktoś się wypowiada na temat o którym nie ma zielonego pojęcia. Trzeba bowiem wiedzieć, że tego typu symulacje zawsze są robione w oparciu o najświeższe dane. Przeliczane codziennie i publikowane. To samo dotyczy chmury pyłu wulkanicznego jak i rozkłady frontów atmosferycznych. żadna tam afera. Zwyczajna rutyna.

    Następny pożalsięboże aferzysta.

    Nie dziwi Was, że zniknął on zaraz po zakończeniu uroczystości?
    Jak mógł zniknąć skoro nadal zablokowane sa lotniska w Europie. Przestań wypisywać durnoty.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A samoloty fińskich sił powietrznych to chochlik uszkodził?
    Ich F16 mają silniki do remontu po lotach w chmurze pyłów.

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bold
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Okazuje się, że zamieszanie na lotniskach w całej Europie związane z unoszącą się chmurą pyłu wulkanicznego mogło być niepotrzebne.

    Największe linie lotnicze przeprowadziły loty testowe nad kontynetem. Okazało się, że samoloty
    w żadnym przypadku nie zostały uszkodzone. Nie doszło również do zaburzenia funkcjonowania systemów
    maszyn - informuje PAP.

    W ryzykownych testach wzięły udział dwusilnikowe samoloty Boeing 737-800 holenderskich linii KLM, które sprawdzały warunki
    na różnych wysokościach (od 10 do 13 km).

    Co ciekawe, przelot w wulkanicznym pyle dobrze
    zniosły także maszyny niemieckiej Lufthansy. Dziesięc samolotów bez przeszkód przeleciało z Monachium do Frankfurtu. Po wylądowaniu badania nie wykazały żadnych uszkodzeń - czytamy na forsal.pl.

    Podobne testy na zlecenie Unii Europejskiej wykonano także we Francji i Belgii. Tam również nie stwierdzono żadnych uszkodzeń.

    http://www.hotmoney.pl/artykul/wulka...silnikow-13006

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi Zobacz post
    Trzeba bowiem wiedzieć, że tego typu symulacje zawsze są robione w oparciu o najświeższe dane. Przeliczane codziennie i publikowane. To samo dotyczy chmury pyłu wulkanicznego jak i rozkłady frontów atmosferycznych. żadna tam afera. Zwyczajna rutyna.
    Jesteś tego pewien.
    To popatrz tutaj : http://metoffice.com/corporate/press...sat_animation/
    Pokazana jest animacja ze zdjęć satelitarnych. Tylko ciekawe, że pokazane są emisje z 3 wulkanów na Islandii.
    Z tego co wiem, zagrożeniem są pyły z jednego wulkanu Eyjafjoell . Na animacji widać, że aktywne są również dwa wulkany na wschód od niego.

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bold Zobacz post
    Okazuje się, że zamieszanie na lotniskach w całej Europie związane z unoszącą się chmurą pyłu wulkanicznego mogło być niepotrzebne.
    Oczywiście. Wszystkie linie lotnicze Europy i okolic skazały się na wielomilionowe straty bezmyślnie słuchając zmyślonych prognoz, żeby kilku polityków nie musiało jechać na pogrzeb. No weźcie się wreszcie puknijcie w głowę.

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    Jesteś tego pewien.
    1. Jestem kobietą.
    2. Znam zagadnienie od kuchni.
    Ostatnio edytowane przez JoShi ; 19-04-2010 o 10:23
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi Zobacz post
    Oczywiście. Wszystkie linie lotnicze Europy i okolic skazały się na wielomilionowe straty bezmyślnie słuchając zmyślonych prognoz, żeby kilku polityków nie musiało jechać na pogrzeb. No weźcie się wreszcie puknijcie w głowę.

    no co ? bardzo dobra teoria..... okazuje się że wszechpotężny UKŁAD ogarnął całą Europę.....
    BOHO
    Warszawa

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Pewnie Żydzi trzymają w swoich rekach takie decyzje o lotach, a im Lech był solą w oku ze swoim patriotyzmem.
    Spisek żydowsko-masoński, mocium panie...

  17. #37

    Domyślnie

    plus pederaści !
    BOHO
    Warszawa

  18. #38

    Domyślnie

    teorie spiskowe teoriami spiskowymi, ale powiedzcie:
    - czy taki zjazd światowy w miejscu przygotowywanym przez raptem kilka dni nie byłby idealnym do jakiegoś zamachu? Wystarczy jeden ekstremista z bombą na brzuchu...
    - interes linii lotniczych interesem jest ale zaproponujcie lepszą wymówkę, żeby światowego zlotu nie zorganizować? Popuście wodze fantazji - w tym wątku można przecież. Nie spierając się o to czy to możliwe czy nie, jak w "Wag the dog"... Jeżeli mielibyście parę dni na odwołanie spotkania...

    A tak poza tym mam pytanie do znawców: słyszałem, że chmura pyłów miała do 1km grubości, czy można ją zobaczyć gołym okiem (wydaje mi się, że 1km pyłów trochę niebo przesłoni - ale może się nie znam)? Bo u mnie (południe Polski) jak na złość w sobotę było śliczne niebieskie niebo...

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał freetask Zobacz post
    teorie spiskowe teoriami spiskowymi, ale powiedzcie:
    - czy taki zjazd światowy w miejscu przygotowywanym przez raptem kilka dni nie byłby idealnym do jakiegoś zamachu? Wystarczy jeden ekstremista z bombą na brzuchu...
    - interes linii lotniczych interesem jest ale zaproponujcie lepszą wymówkę, żeby światowego zlotu nie zorganizować? Popuście wodze fantazji - w tym wątku można przecież. Nie spierając się o to czy to możliwe czy nie, jak w "Wag the dog"... Jeżeli mielibyście parę dni na odwołanie spotkania...

    A tak poza tym mam pytanie do znawców: słyszałem, że chmura pyłów miała do 1km grubości, czy można ją zobaczyć gołym okiem (wydaje mi się, że 1km pyłów trochę niebo przesłoni - ale może się nie znam)? Bo u mnie (południe Polski) jak na złość w sobotę było śliczne niebieskie niebo...
    Wreszcie jakiś rozsądny głos.
    Przyczyn takiej manipulacji informacji mogło być wiele.
    Na tą ilość pyłów także zwróciłem uwagę.
    Gdyby one występowały, jakaś nawet niewielka ich część opadłaby także na ziemię. U siebie nie zauważyłem nawet najmniejszych oznak tych pyłów.

    Tu http://metoffice.com/corporate/press...volcano/modis/ można zobaczyć jak wyglądały te pyły nad Europą.
    Np. na tym zdjęciu satelitarnym widać smugę nad Polską (16 kwietnia) :

    Na ile one były groźne pewnie się nie dowiemy .

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Chyba ktoś znalazł moja demaskatorską działalność .
    W artykule http://wiadomosci.onet.pl/2157577,12...f-16,item.html
    piszą o uszkodzeniu myśliwca F-16, tylko co ciekawe :
    - Sojusznicze F-16 latały i stwierdziły osadzanie się szkła. Znalazły szkło w silniku. To był jeden samolot - powiedział Amerykanin, nie precyzując miejsca i czasu tego incydentu. Zaznaczył tylko, że stało się to w Europie. Nie ujawnił również, do jakiego państwa myśliwiec należał.
    Podał więc informację, której nie sposób zweryfikować.
    Ale :
    Dodał następnie: Tak więc jest to bardzo, bardzo poważna sprawa, która w niezbyt odległej przyszłości może zacząć wywierać realny wpływ na potencjał militarny, jeśli problem pyłu wulkanicznego nie zniknie.

    Według niego, pył mógł już spowodować zmniejszenie rozmiarów niektórych amerykańskich ćwiczeń wojskowych. - Mogą latać, ale jest to niebezpieczne. Uważam, że istniały powody, by zamknąć przestrzeń powietrzną - zaznaczył.
    Co ciekawe pokazał się też inny artykuł :
    http://wiadomosci.onet.pl/1608274,24...,kioskart.html
    który opisuje awarię Boeinga 747 nad Indonezją w 1982 r., tylko tam było aż gęsto od tego, pyłu :
    W kabinie był dym i zapach siarki. Pasażerowie stali się świadkami ognistego spektaklu, kiedy niewykorzystane paliwo zapalało się za unieruchomionymi silnikami. Dopiero po wylądowaniu piloci dowiedzieli się, że kilka dni wcześniej nastąpiła erupcja pobliskiego wulkanu Galunggung i że to pył wulkaniczny zatkał silniki na wysokości ponad 11 tysięcy metrów.

Strona 2 z 97

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony