dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    neo114

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6

    Domyślnie Jaką przecinarkę do glazury polecicie???

    Witam,

    proszę o poradę. Mam do położenia w najbliższym czasie około 70m2 płytek. Wymiary płytek nie powinny przekroczyć 330x330. Prawdopodobnie część będzie z gresu. Zastanawiam się nad kupnem jednej z następujących maszyn:
    1) maszyna do ręcznego przecinania - WALMER MGŁR 600
    2) MATRIX SSCM 1200-200
    3) Dedra Przecinarka do glazury 850mm DED7826
    4) ewentualnie jakaś maszyna do cięcia na mokro w zakresie cenowym pomiędzy maszyną 2 a 3

    Założenia moje to:
    1) maszyna (lub maszyny) będzie używana do ułożenia gresu na 10 schodach, prawie 30m2 posadzki oraz niewielkiej łazieneczki z załamaniami (powierzchnia do wyłożenia płytkami około 30-40m2)
    2) po skończonej robocie, jeśli w rodzinie nie będzie zapotrzebowania na robala do płytek, to maszynę zamierzam sprzedać

    Co poradzicie. Czy po prostu kupić WALMERA oraz jakąś DEDRĘ-stolik do 200zł czy może szarpnąć się na maszynę do 1000-1100zł a po robocie spróbować sprzedać za np 500-600zł. Zakładając dowolne rozwiązanie i tak maszyny się zwrócą, ponieważ robota, którą mam do zrobienia wyceniam na około 4tyś zł

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar piterek63
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    223

    Domyślnie

    Wrzuć fotki jak skończysz. Jestem ciekaw jak Ci pójdzie. Co do maszynek to podałeś średnią klasę. Cokolwiek kupisz sprawdź kąty cięcia. Prawdziwe glazurnicze zakupy to Montolit, Sigma, Rubi, Raimondi. Jak chcesz dobrą ręczna maszynkę to kup za 1500 i sprzedaj za 1300. Jesli bedzie w dobrym stanie z kwitami gwarancyjnymi to nie powinienes miec problemu.

    Jakie plytki na scianie kładziesz?

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    neo114

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dziękuję za informację. Płytki jeszcze nie zostały wybrane. Jak coś wybiorę to dam znać.

  4. #4

    Domyślnie

    Myślę ze 1500 to przesada , ja jestem zadowolony z przecinarki do glazury za 1000 zł, i nie zamieniłbym jej teraz na inną. Łożyskowane prowadnice, duża sztywność maszynki polepsza jakość cięcia.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar piterek63
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    223

    Domyślnie

    E tam przesada....

    Przesada zaczyna sie od 3000


    jak dla autora polecam ten produkt


    http://montolit.pl/sklep/product_inf...products_id=80

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    neo114

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam Panowie,

    dzisiaj zdecydowałem zakupić Dedrę 850mm DED7826. Myślę, że maszyna posłuży w wyznaczonym przez siebie celu. Koszt zakupu to 900zł.

  7. #7

    Domyślnie

    A czemu polecacie ręczne maszyny a nie elektryczne?

    Ja planuję zakup Dedry DED7803, co o niej myślicie?

    Mam do położenia ok.100mkw gresu. W sumie 3 pokoje, 2 przedpokoje i łazienka.
    Jako że dwóch lewych rąk nie mam, nie jedną robotę w domu zrobiłem a sprawdzeni wylewkarze tak zrobię robotę że zawsze fachowcy kładli na "grzebień".

    Ponieważ nasz glazurnik miał ręczną przecinarkę... i tak diaksem docinał bo płytki były za twarde, stwierdzam że jak kupię maszynę stołową to pójdzie dobrze.

    Problemem może być to że układamy w caro + ramka w kwadrat, więc cięcia nie będą schowane pod cokolik a w łazience będą ciął na 45st...

    Co o niej myślicie?

    Pozdrawiam
    R.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    katpod6

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    4

    Domyślnie

    gres, marmyr, trawertyn ukladam od 10lat rozne juz przecinarki testowalem ale od 5lat uzywam tylko sigmy i nie ma lepszej monolit jet porownywalny ale po 3 latach sie rozpada a rubi no coz to taka zabawka dla poczatkujacych glazurnikow.Co do ciecia pod katem 45% to taki głupi polski wymysl ani to ładne i jeszcze niebezpieczne. i nie daj boze zebys sie poslizgnol lub twoje dziecko szpital i szycie gwarantowane albo jeszcze gorzej.sa ladne plaskie aluminiowe listwy wygladaja super i do kamienia i do glazury.co do elektrycznych przecinarek to stolowe kupuje sie do kamienia i to jak ma sie wieksze zlecenie poza tym caly bedziesz mokry no i plytki przed polozeniem tez trzeba wytrzec dlatego flex w zupelnosci wystarczy np:bosch,makita i nie zapomnij o dobrej tarczy bo te co maja w marketach 10-150zl to smieci ktore pala plytki pozdrawiam

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar piterek63
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    223

    Domyślnie

    do ukladania podłogi powienienes miec maszynkę ręczną, a docinki najlepiej robić maszyną z cięciem na mokro. fleks od biedy równiez może być, a tarcze dobre mozna kupic już za 100 tylko trzeba wieziec gdzie szukać

  10. #10

    Domyślnie

    Ciulowemu majstrowi to nawet najdroższy sprzęt nie pomoże,Do tego są potrzebne czułe dłonie i oczy oraz umiejętność posługiwania się waserwagą i szlau wagą,i to wszystko co do układania fliz

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kornacki

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-950
    Posty
    56

    Domyślnie

    To zależy czy to robota jednorazowa czy takich zleceń jest więcej.

    Zakup maszyny to zbędny wydatek jeśli ma to być położenie płytek w jednym domu - no chyba, że byłby to jakiś pałać.

    Lepiej kupić ręczną przecinarkę za 200-300 zł a zaoszczędzone pieniądze zabrać rodzinę na obiad do dobrej restauracji.

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zamba

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Kod pocztowy
    18-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Przestrzegam przed zakupem przecinarki Matrix do cięcia na mokro.Chodzi o serwis gwarancyjny ,mimo wady fabrycznej istotnej oddawałem do naprawy dwa razy ,nic nie zrobiono,dodatkowo serwis nie chce oddać przecinarki ,jak chciałem odstąpić od umowy kupna. KOSZMAR.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony