dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 98
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2303

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    drajelli

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    2

    Domyślnie projekt HR ALEKSANDRA pracownia HORYZONT

    Zamówiłam projekt Aleksandra z biura Horyzont.
    Czy są inni Forumowicze zainteresowani budową tego domu?
    Być może będę go stawiać jako pierwsza:0

    http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/ind...notes_plus=495

  2. #2

    Dom

    Piekny dom, gratulacje

  3. #3

    Domyślnie

    Witam!
    Mi też ten projekt strasznie się podoba. Miała być parterówka Komfortowy 2 z MG PROJEKT, ale jak zobaczyłem Aleksandrę to zgłupiałem !?
    Wydaje mi się, że będzie tańszy w budowie od Komfortowego, a napewno tańszy w ogrzewaniu.
    Pomóżcie !!! Bo nie wiem, który wybrać ???
    Może macie jakieś sugestie i rady dotyczące tych projektów ?

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    drajelli

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    U mnie było podobnie - już prawie kupiłam projekt Kasjopea z MG projekt, gdy nagle pojawiła się Aleksandra
    Ja też proszę o opinie na temat tego piętrusa..

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Zygmus
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Łódź
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Witam

    Zamówiliśmy ten projekt. Planujemy rozpocząć budowę w lipcu. Jednak budynek będzie wymagać kilku poprawek architekta.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Karihani
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    6

    Domyślnie Poprawki

    Cytat Napisał Zygmus Zobacz post
    Witam

    Zamówiliśmy ten projekt. Planujemy rozpocząć budowę w lipcu. Jednak budynek będzie wymagać kilku poprawek architekta.
    Witam,

    Czy mowa tu o poprawkach błędów architektonicznych czy po prostu o adaptacji do potrzeb (np. wspomniany garaż)?
    Wypytuję, bo to nowy projekt i na razie niewiele będzie konkretów na jego temat, a jest moim faworytem.
    Ma dość prostą bryłę, a mimo to jest oryginalny. Mam nadzieję, że niebawem zakupię ten projekt.

  7. #7

    Domyślnie

    Witam serdecznie.
    My także z żoną będziemy budować ten dom.
    Może uda nam się jeszcze zacząć w tym roku.
    Mam pytanie odnośnie tego przedłużania garażu.
    Czy chcecie tam zrobić po prostu kotłownie ?

    Mam nadzieje że podczas budowy będziemy się wspierać nawzajem

    Pozdrawiam.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Zygmus
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Łódź
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Chcemy poszerzyć garaż o metr, przedłużyć o jakieś 2,5m. Drzwi pomiędzy garażem a pomieszczeniem gospodarczym.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja również będę robił drzwi pomiędzy garażem, a kotłownią. Ponadto wydłużę salon o około 1,5 m bo dla moich potrzeb jest za mały przez co automatycznie powiększy mi się pokój na górze w którym będzie nasza sypialnia. Podobnie zrobię z kuchnią którą planuję też poszerzyć o około 1,5m bo ta, która jest w projekcie jest zdecydowanie za mała (mam tej wielkości w bloku), a ponadto architekt nie przewidział spiżarni. Ja zrobiłem sobie prostą rzecz mianowicie na działce ze sznurka zrobiłem zarys domu i pomieszczeń. Polecam; bardzo fajny i szybki sposób by mieć orientację jak będzie wyglądał układ i wielkość pomieszczeń w Aleksandrze. Sami stwierdzicie, że ta kuchnia to maleństwo. Po tych moich sznurkowych przymiarkach mam też poważne wątpliwości co do klatki schodowej. Jest mała, a schody będą niewygodne i bez spocznika, ale to jeszcze niedługo przeanalizuję z moim architektem i wykonawcą stanu surowego.

  10. #10

    Domyślnie

    Witam,
    Ja z mężem tez jesteśmy zainteresowani tym projektem.
    Wstepnie oglądał go zaprzyjaźniony archtekt i też zwrócił uwage na schody, że są niewygodne. Ale podobno wyszstko można poprawić
    Też chcę powiekszyć kuchnię (zastanawiam się tylko czy poszerzyć budynek czy można to jakoś zrobić w obrębie tego co jest). Kolejna zmiana to w pomieszczeniu c.o. pewnie będzie pralnia a piec przeniesiony do garażu i chyba zrezygnujemy z garderoby na górze (tej która sytka sie z łazienką) i zrobimy tam saune z wejściem z łazienki.

  11. #11

    Domyślnie

    No wreszcie ktos cos napisał
    myślałem że juz nikt nie buduje tego domku
    Koledzy i koleżanki
    kalkulowaliście juz moze koszty realizacji tego cacka
    domek naprawde robi wrazenie ale boje sie troche o koszta.?
    Macie moze jakąś wstępna wycenę ?
    Pokrywa sie to z tym co pisza na stronie
    Ja planuje budowee pod Szczecinem
    pozdrawiam wszystkich

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał seb.719 Zobacz post
    No wreszcie ktos cos napisał
    myślałem że juz nikt nie buduje tego domku
    Koledzy i koleżanki
    kalkulowaliście juz moze koszty realizacji tego cacka
    domek naprawde robi wrazenie ale boje sie troche o koszta.?
    Macie moze jakąś wstępna wycenę ?
    Pokrywa sie to z tym co pisza na stronie
    Ja planuje budowee pod Szczecinem
    pozdrawiam wszystkich
    Wycena na stronie tj. około 340 tys. jest bardzo obiecująca, jak również sam dom (jego zwarta bryła) warunkuje niskie koszty ogrzewania w przyszłości.
    Niebawem będę miał wstępną wycenę stanu surowego otwartego od jednego z moich potencjalnych wykonawców, któremu zleciłem wycenę wraz z materiałem przy założeniu budowy z tradycyjnego Maxa. Jeszcze będę potrzebował wyceny z Ytonga, bo nie ukrywam najbardziej skłaniam się ku tej technologii.
    Będę budował w podkarpackim.
    Pozdrawiam !

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annax22 Zobacz post
    Też chcę powiekszyć kuchnię (zastanawiam się tylko czy poszerzyć budynek czy można to jakoś zrobić w obrębie tego co jest)
    Niestety, ale raczej nie da się w obrębie tego co jest, bo wiatrołap jest w sam raz, a jego pomniejszenie kosztem kuchni niewiele jej pomoże za to zdecydowanie zaszkodzi wiatrołapowi, w którym nie będzie już miejsca na wieszaki i szafki na buty. Poszerzenie domu to wg. mnie jedyne rozwiązanie, które zresztą konstrukcyjnie nie stanowi żadnego problemu. Spróbujcie mojego sposobu ze sznurkami , a przekonacie się, że po wstawieniu do kuchni mebli i jakiejś konkretnej dużej lodówki nie bardzo jest się jak w niej ruszyć nie mówiąc już o przebywaniu w niej dwóch osób jednocześnie. Brak spiżarni przy tak maleńkiej kuchni to moim zdaniem poważne niedopatrzenie projektanta; spróbujcie wyznaczyć zarys kuchni nawet kredą na asfalcie, odejmijcie po co najmniej 0,5m z każdej strony na meble i stancie w środku tylko z dwiema torbami pełnymi zakupów
    Ostatnio edytowane przez bax ; 07-07-2010 o 08:40

  14. #14

    Domyślnie

    Witam. My z żoną również zdecydowaliśmy się na ten projekt. W najnowszej wersji kuchnia została powiększona do 10 m. Co do spiżarni to planujemy zrobić ją w pomieszczeniu gospodarczym, przez które będzie się przechodzić z garażu (i np zostawiać część zakupów) nie jest to może tak wygodne, jak spiżarnia przy kuchni ale chyba optymalne z powodu braku możliwości jej innego umieszczenia.

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Karihani
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    6

    Talking Projekt miesiąca

    W sierpniowym "Ładnym Domu" Aleskandra została zaprezentowana jako projekt miesiąca
    Pozdrawiam budujących

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jober

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    49

    Red face projekt Alesandra Modern

    Witam po raz pierwszy.

    Wczoraj znalazłam ten projekt i bardzo mi się spodobał.
    Analizuję go od kilku godzin i też mam pewne przemyślenia.
    Wydaje mi się, że kuchnie można powiększyć kosztem szafy w wiatrołapie, a wiatrołap powiększyć kosztem pom. gos. W takim pomieszczeniu chyba i tak powinno się wszystko zmieścić (piec wiszący z zasobnikiem wbudowanym), pralka i suszarka i jeszcze zostanie trochę miejsca na odkurzacze, mopy itp.
    W powiększonej kuchni można sprytnie zaprojektować małą spiżarnię (drzwi i po otwarciu miejsce dla jednej osoby i dookoła półki).Ja bym to zrobiła tak, że nie będzie wyspy kuchennej a w tym miejscu ściana i wejście do spiżarni od strony kuchni - później coś narysuję i wyślę.
    Poza tym wydaje mi się, że w kuchni powinien być szyb wentylacyjny dla okapu, a nie widzę go na rysunku.
    Zastanawiam się też nad oknami - co to są za okna, z jakiego materiału i co z ich otwieraniem, czy drzwi balkonowe można zrobić przesuwne.
    Fajnie też by wyglądało, gdyby otwory w salonie zrobić analogicznie do jadalni (narożne), wówczas wizualnie byłoby to moim zdaniem korzystne również z zewnątrz, a i salon zyska poprzez widok na druga stronę działki i dodatkowo ścianę na jakiś mebel.
    Zastanawiam się, dlaczego schody będa niewygodne i na czym ta niewygoda polega. Może chodzi tu o możliwość wnoszenia sprzętów, bo chyba nie o samo chodzenie po nich - w końcu to tylko jedna kondygnacja, więc chyba można wytrzymać.
    Nie robiłabym wejścia z garażu do pom. gos., ale wejście na ganek powinno być, aby nie wychodzić przez bramę garażową (na rysunku i wizualizacjach nie widać tego wejścia - może w projekcie jest. Miałam kiedyś dom z wejściem do garażu z holu i byłam bardzo niezadowolona - zawsze jednak do domu wpadają zapachy (spaliny) i to mnie bardzo denerwowało.

    Planuje ten dom wybudować możliwe tanio, ale bez zwiększania bryły i kubatury. Każde powiększenie mocno zwiększy kubaturę i koszty ogrzewania.

    Ciekawa jestem, czy od autora projektu można uzyskać informacje o materiałach wykończeniowych elewacji płyty) Czy ktoś może wie coś więcej na ten temat - co to jest i kto to produkuje lub sprzedaje, jak się to montuje itp.

    Cały czas chyba jeszcze nikt nie buduje tego domu, więc pewnie nie ma szans na oglądanie, ale gdyby jednak ktoś już postawił, to fajnie byłoby zobaczyć.
    Planuję budowę w okolicach Warszawy - Piaseczna.
    Co do materiałów, to czy w projekcie jest przewidziany styropian na zewnątrz? A i jeszcze mam pytanko o garaż - dlaczego uważacie, że jest za mały - jakie są standardowe wymiary dla dwóch samochodów - nie myślę tu o dużych samochodach, ale takich jak np. Nissan Qashqai.

    Pozdrawiam wszystkich.

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Zygmus
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Łódź
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jober,
    Po pierwsze, mieszkasz w tej chwili w domu czy w mieszkaniu? Dom 100 m2 to nie to samo co mieszkanie 100m2. Wbrew pozorom w miarę mieszkania w domu okazuje się, że ile by nie było pomieszczeń gospodarczych to i tak jest za mało. Więc pomniejszanie tego jedynego, które jest w projekcie wydaje mi się chybionym pomysłem. My powiększamy pomieszczenie i garaż. W garażu pewnie zmieszczą się dwa auta, ale już nic więcej, a przecież gdzieś trzeba trzymać narzędzia ogrodowe, kosiarkę, rowery, sprzęt sportowy, ogrodowe zabawki dziecięce itp. Nie wiem czy można twój pomysł architektonicznie rozwiązać.
    Kuchnię w tej chwili mam 6m2 i nie ma dramatu. W projekcie Aleksandry jest 10, myślę, że to jest ok.

    Z naszego wstępnego rozeznania wynika, że z oknami jest problem. Po pierwsze okna narożne są tak zaprojektowane, że nie można ich otworzyć, bo przeszkadza w tym słupek. Okna ze słupkiem na zewnątrz budynku tracą na wyglądzie. Nasz architekt powiedział, że jest na to sposób i że już takie okna robili, ale na to trzeba zwrócić uwagę. Kolejny problem to taki, że okna pokojowe są zbyt duże, żeby mogły być otwierane. Trzeba je albo skrócić o jakieś 30 cm albo podzielić. Bo przecież nie można zrobić samych nieotwieranych okien w domu.
    Drzwi tarasowe można zrobić przesuwne.

    Schody są podobno ok. Wszystkim chodzi o to, że schody zabiegowe są niewygodne, bo stopnie mają różną szerokość od wewnątrz i od zewnątrz, ale architekt powiedział, są są dość szerokie i przez to ten zabieg nie będzie przeszkadzał. Tak czy siak my chcemy zrobić okrągłe.

    Cytat Napisał jober Zobacz post
    Fajnie też by wyglądało, gdyby otwory w salonie zrobić analogicznie do jadalni (narożne), wówczas wizualnie byłoby to moim zdaniem korzystne również z zewnątrz, a i salon zyska poprzez widok na druga stronę działki i dodatkowo ścianę na jakiś mebel.
    A tego nie zrozumiałam.

    Dom ma w projekcie porotherm 25 plus 20 cm styropianu na parterze. Na piętrze ten sam porotherm, 15 cm styropianu i okleinę. Architekt mówił co to za płyty ale w tej chwili nie pamiętam.

    Pozdrawiam
    E.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BARTEK Z

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    dzierżoniów
    Kod pocztowy
    58-200
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cześć
    Na stronie Horyzontu znajdziesz wstępny kosztorys budowlany oraz rodzaje materiałów w tym okna. Możesz zadzwonić do Horyzontu, Pani Justyna czyli matka Aleksandry(projektantka) odpowie Ci na wszystkie pytania-miła osoba. Pod Smolcem koło Wrocławia stoi Aleksandra pokazowa jest umeblowana itd. Drzwi z garażu są popatrz dobrze na przekroje domu i zauważysz je.
    Pozdrawiam
    Bartek

  19. #19

    Domyślnie

    witam,
    zastrzegam, że jestem kompletnym laikiem, szukam pierwszego projektu, zbuduję pewnie pierwszy i jedyny dom, więc moje pytanai moga dla kogoś brzmiec naiwnie itp. ale Aleksandra Modern wpadła mi w oko.

    Czy Aleksandrę dałoby się podpiwniczyć?
    A może w gabinecie zrobic kuchnię, w toalecie komórkę, w pralni toaletę, a w kuchni pokoik?



    pozdrawiam

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Zygmus
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Łódź
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beess Zobacz post

    Czy Aleksandrę dałoby się podpiwniczyć?
    A może w gabinecie zrobic kuchnię, w toalecie komórkę, w pralni toaletę, a w kuchni pokoik?
    Nie bardzo rozumiem. A po co?

Strona 1 z 98

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony