dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 116
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 2303
  1. #81
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Zygmus
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Łódź
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A tu jest ciekawy artykuł dot. leiera

    http://www.e-debica.pl/?id=/publicystyka/show&pub=180

  2. #82
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BARTEK Z

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    dzierżoniów
    Kod pocztowy
    58-200
    Posty
    19

    Thumbs up

    Cytat Napisał Zygmus Zobacz post
    A tu jest ciekawy artykuł dot. leiera

    http://www.e-debica.pl/?id=/publicystyka/show&pub=180
    kurcze ale jaja wszystko Chińskie,,,,,,
    Chyba będę budował z otoczaków i zaprawy z jajek

  3. #83
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Zygmus
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Łódź
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał BARTEK Z Zobacz post
    Kolejna sprawa-z racji, że mamy dwóch synków co prawda jeszcze maluchy
    Bartek, my mamy prawie dwójkę dzieci i chcemy górę całkowicie przeprojektować. W założeniu chcemy mieć sypialnię z łazienką i osobną garderobą i dwa pokoje dziecinne oraz dodatkową łazienkę dla nich. Na razie nie wiemy jeszcze jak to rozwiązać (chociaż jest kilka pomysłów). Pozostawimy tą zagadkę architektowi. Niech się trochę pogłowi. Mam nadzieję, że wymyśli coś fajnego.

    Jakie planujecie ogrzewanie?

  4. #84
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BARTEK Z

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    dzierżoniów
    Kod pocztowy
    58-200
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zygmus Zobacz post
    Bartek, my mamy prawie dwójkę dzieci i chcemy górę całkowicie przeprojektować. W założeniu chcemy mieć sypialnię z łazienką i osobną garderobą i dwa pokoje dziecinne oraz dodatkową łazienkę dla nich. Na razie nie wiemy jeszcze jak to rozwiązać (chociaż jest kilka pomysłów). Pozostawimy tą zagadkę architektowi. Niech się trochę pogłowi. Mam nadzieję, że wymyśli coś fajnego.

    Jakie planujecie ogrzewanie?
    Ciekawe , widzę że ostre rewolucje planujecie, my nie chcemy zbyt wiele zmieniać, może da się wycisnąć coś z tego co jest. Właśnie jestem po rozmowie z kolegą, który już ma dom od jakiegoś czasu ( wtedy jeszcze nie było ALEKSANDRY, ma pecha chłopina co sam przyznał jak wszedł na Horyzont) ale wracając do tematu- kolega ma; grzeje kominkiem+płaszcz wodny, dom ma 165 m mieszkalnej- są porobione w pokojach takie nawietrzniki, które pobierają ciepło z kominka bez czadu itp, czyste ciepło jak powiedział warunek jest jeden" kominek musi być dobry-fachowo wykonany i nie żałuj kasy bo to dobry i tani sposób, na cały sezon 11 kubików drewna 1000 pln dobrego drzewa. Dodatkowo jako ogrzewanie alternatywne piec gazowy, to już trochę boli ale mówił, że nie więcej jak 800-900 pln na cały sezon, dane na podstawie ostatniej zimy a było srogo.

    Wiesz coś może o powiększeniu domu o 90 cm po obwodzie. I możesz mi naświetlić jak to jest bo zielony jestem jak dolar- Kupuję projekt ale oprócz tego muszę mieć architekta?

    Dzięki z góry za odp...

    Bartek

  5. #85
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Zygmus
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Łódź
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał BARTEK Z Zobacz post
    Wiesz coś może o powiększeniu domu o 90 cm po obwodzie. I możesz mi naświetlić jak to jest bo zielony jestem jak dolar- Kupuję projekt ale oprócz tego muszę mieć architekta?
    Jeszcze nie. Jutro mamy spotkanie z architektem to może coś więcej będzie wiadomo.

    Kominek robimy, ale nie jako źródło ogrzewania. Nie jestem w stanie dorzucać do kominka jak męża nie ma w domu. A niestety często go nie ma. Jesteśmy zdecydowani na pompę ciepła. Oczywiście podłogówka w całym domu.

    Z ciekawości zapytam - jak wygląda utrzymanie stałej temperatury w domu przy kominku z płaszczem wodnym?

  6. #86

    Domyślnie

    Witam
    Również jestem ciekawa jak wygląda sprawa utrzymanie stałej temperatury w domu przy kominku z płaszczem wodnym?
    Wprawdzie piec gazowy będzie na 100%, ale przyłaczenie będziemy mieli dopiero w 2013 r., a szczerze powiem, ze planowaliśmy się wprowadzić nieco wcześniej więc na początku trzeba sobie będzie radzić inaczej.

  7. #87
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BARTEK Z

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    dzierżoniów
    Kod pocztowy
    58-200
    Posty
    19

    Domyślnie

    Z ciekawości zapytam - jak wygląda utrzymanie stałej temperatury w domu przy kominku z płaszczem wodnym?[/QUOTE]
    Również do beti79

    Jak się spotkam z kolegą to zapytam. Dla przykładu podam, że kiedyś spędzaliśmy sylwestra w domu kolegi. Było cieplutko, nie wiem na jakiej zasadzie to działa. Stała temperatura to drewno dokładamy. Jak będę wiedział coś więcej to napiszę. Sprawa musi być ok; we wspomnianym domu wychowuje się dwójka małych dzieci i kiedy się nie wejdzie jest cieplutko i przyjemnie.

  8. #88

    Domyślnie

    Witam wszystkich po małej nieobecności
    My mamy już złożone dokumenty na pozwolenie na budowę
    Ponieważ mamy dójkę dzieci wprowadziliśmy kilka zmian na górze:\
    sypialniai garderobą z łazienką tylko dla nas
    łazienka dla dzieci
    pralnia
    dwa pokoje dla dzieci
    mały gabinet

    Na dole drzwi z garażu do pom. gospodarczego

    W wolnej chwili załączę nowy rzut pietra
    Budujemy pod Szczecinem

    Mam w planach ruszyć na wiosnę

    pozdrowionka dla wszystkich aleksandrowiczów

  9. #89

    Domyślnie

    Witam
    załączam obiecany rzut poddasza po wprowadzeniu zmian
    pozdrowionka
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SCAN0943..JPG
Wyświetleń:	1012
Rozmiar:	27,1 KB
ID:	30193  

  10. #90
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BARTEK Z

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    dzierżoniów
    Kod pocztowy
    58-200
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witam:
    W sumie spoko te zmiany, nie wiem seb.719 czy masz dzieci, zastanawiam się czy te dwa pokoje dla dzieci nie będą zbyt małe ale to subiektywne odczucie. Ten biały kwadrat w większej łazience za murkiem to kabina prysznicowa?
    Dzięki za info

    Bartek

  11. #91
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BARTEK Z

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    dzierżoniów
    Kod pocztowy
    58-200
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał seb.719 Zobacz post
    Witam
    załączam obiecany rzut poddasza po wprowadzeniu zmian
    pozdrowionka
    Sorrki za wcześniejszy mój post, nie przeczytałem twojego pierwszego, też mam dwójkę dzieci i stąd moje pytanie.

  12. #92
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Zygmus
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Łódź
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Bardzo ciekawa ta góra. Ale pokoje dzieci rzeczywiście małe. Ja wychodzę z założenia, że jeśli dzieci nie mają osobnej garderoby to muszą mieć większe pokoje. Pamiętajmy, że dla dorosłych jest cały dom, a dziecko ma w swoim małym pokoju całe swoje życie. Musi tam zmieścić ubrania, zabawki, tam śpi, odpoczywa, uczy się, bawi, przyjmuje gości.
    Poza tym architekt zwrócił nam uwagę na jedną rzecz. Że małe dzieci nie korzystają z prysznica tylko z wanny. Nie wiem w jakim wieku masz dzieci, ale my mamy jedno niecały roczek, a drugie urodzi się w kwietniu. Dlatego my zdecydowaliśmy, że w łazience dziecięcej powinna być wanna.

    Ciekawa jestem co planujecie w pokoju-gabinecie na dole skoro zrobiliście osobny pokój na górze. I dlaczego przenieśliście pralnię na górę?

    My po wstępnych rozmowach z architektem chcemy przesunąć frontowe ściany o 80 cm i drugą ścianę garażu o tyle samo. Dzięki temu będziemy mieć większy garaż, kuchnię, pomieszczenie gospodarcze/pralnię i hol. I oczywiście pokoje na górze.

  13. #93
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BARTEK Z

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    dzierżoniów
    Kod pocztowy
    58-200
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zygmus Zobacz post
    Bardzo ciekawa ta góra. Ale pokoje dzieci rzeczywiście małe. Ja wychodzę z założenia, że jeśli dzieci nie mają osobnej garderoby to muszą mieć większe pokoje. Pamiętajmy, że dla dorosłych jest cały dom, a dziecko ma w swoim małym pokoju całe swoje życie. Musi tam zmieścić ubrania, zabawki, tam śpi, odpoczywa, uczy się, bawi, przyjmuje gości.
    Poza tym architekt zwrócił nam uwagę na jedną rzecz. Że małe dzieci nie korzystają z prysznica tylko z wanny. Nie wiem w jakim wieku masz dzieci, ale my mamy jedno niecały roczek, a drugie urodzi się w kwietniu. Dlatego my zdecydowaliśmy, że w łazience dziecięcej powinna być wanna.

    Ciekawa jestem co planujecie w pokoju-gabinecie na dole skoro zrobiliście osobny pokój na górze. I dlaczego przenieśliście pralnię na górę?

    My po wstępnych rozmowach z architektem chcemy przesunąć frontowe ściany o 80 cm i drugą ścianę garażu o tyle samo. Dzięki temu będziemy mieć większy garaż, kuchnię, pomieszczenie gospodarcze/pralnię i hol. I oczywiście pokoje na górze.
    Witam, cześć
    Moje urwisy to dwa chłopaki, starszy 32 miesiące a młodszy 15 miesięcy. Biorąc pod uwagę fakt, że dopiero kupiliśmy działkę, w przyszłym tygodniu w czwartek mamy podpisanie wstępnego aktu notarialnego a dopiero w przyszłym roku na wiosnę będą robione podłączenia to myślę, że dom będzie gotowy za jakieś 2 lata. Wiesz ja myślę, że Seb ma świetny pomysł na funkcjonalny dom a przy powiększeniu o 80 cm co też chciałbym zrobić będzie spoko. Pokój na dole zwany gabinetem będzie pokojem gościnnym, nie planuję tam robić ogrzewania- to pokój dla teściowej jak przyjedzie a będę ją zapraszał na Boże Narodzenie (żarcik). Pralnia u góry- moja żona stwierdziła, że to bdb pomysł i jest komunikacja z balkonem. Masz rację te pokoje dla dzieci trochę małe ale teraz mają mniejsze i sobie radzimy.

  14. #94

    Domyślnie

    Cześć
    Ja też mam dwóch synów tylko 8 i 3,5 roku
    pralnia na pietrze to pomysł zaczerpniety od koleżanki z domu
    świetnie się sprawdza.
    Cały bałagan zostaje w części prywatnej domu czyli na pietrze.
    Pisząc gabinet miałem na myśli pokój biurowy tylko dla mnie a mniej do przyjmowania gości, więc też lepiej niż na dole.
    Na dole tak jak pisze BARTEK pokój dla gości a bedzie ich sporo lub może jakieś rozrywki (bilard , sauna ) wszystko zależy od finansów hehe
    pozdrowionka
    więc góra to część prywatna a dół

  15. #95
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BARTEK Z

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    dzierżoniów
    Kod pocztowy
    58-200
    Posty
    19

    Domyślnie

    cześć
    Wszystko spoko bardzo podobają mi się twoje zmiany, uważam, że robią z domu funkcjonalną chałupę, tylko tak jak pisałem, nie wydaje Ci się, że pokoje dla dzieci są z lekka za małe? Super sprawa to rozwiązanie z sypialnią małżeńska- łazienka + garderoba=bomba, a możesz mi napisać czym jest to białe pole za murkiem w łazience małżeńskiej i czy w jednym z pokoju dla dzieci w tym w którym na projekcie nie ma wyznaczonej szafy masz zamiar zmieścić szafę? Poza tym zero zastrzeżeń.
    Pozdrawiam
    Bartek

  16. #96
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Zygmus
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Łódź
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Witam

    Czy ktoś z budujących Aleksandrę będzie montować pompę ciepła? Jeśli tak to jaką.

    Pozdrawiam

  17. #97

    Domyślnie Słupy w aleksandrze

    Witam. Chciałbym się podzielić pewną refleksją po przestudiowaniu otrzymanego projektu - dość istotną chyba nie tylko dla mnie. Otóż na piętrze są słupy podtrzymujące więźbę dachową. Większość jest ukryta w ścianach (w załączniku na czerwono) ale cztery z nich są widoczne - pokazane są w załączniku na różowo. Dwa w sypialni (tej z oknem narożnym), jeden w pokoju nad garażem i jeden w przedpokoju. Uważam że nie zobrazowanie tego na rzucie piętra jest małym (?) oszustwem i zamierzam o tym porozmawiać z architektem tego projektu (aby zaznaczono je na rzutach). Myślę, że to istotne czy w pokoju ma się słup, czy nie! Czy ktoś może też to zauważył i co o tym sądzicie!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	untitled2..jpg
Wyświetleń:	829
Rozmiar:	39,4 KB
ID:	30432  

  18. #98
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Zygmus
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Łódź
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Hej

    Nasz projektant też zwrócił na to uwagę. Powiedział, że konstrukcja jest zrobiona z BARDZO dużym marginesem bezpieczeństwa i z pewnych rzeczy można zrezygnować. Już wziął się do pracy także jak będę wiedział dokładnie co można usunąć a co nie to dam znać .

  19. #99

    Domyślnie

    Chciałby serdecznie przeprosić za wprowadzone zamieszanie i biję się pierś! Owszem słupy są ale do stropu sięga (z tych nieukrytych) tylko ten w przedpokoju i jeden w pokoju z oknem narożnym (ten bliżej ściany). Pozostałe opierają się o specjalne belki (podciągi) poprowadzone nad sufitem. No to się wygłupiłem i chyba na razie nie będę zbyt wiele pisał.

  20. #100
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Zygmus
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Łódź
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Zamieszczam nasz wstępny pomysł na pietro. Schody będą drewniane i obrócone o 90stopni.


Strona 5 z 116

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony