dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 116
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 2303
  1. #41

    Domyślnie

    Witam,
    a ile według kosztorysu kosztuje budowa tego domu?

    Do tych co kupili już ten projekt - czy wprowadzaliście jakieś zmiany?
    Ja cały czas zastanawiam się nad tym projektem i nad "domem w bergamotkach" wersja G2N z archonu.
    pozdrawiam

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annax22 Zobacz post
    Witam,
    a ile według kosztorysu kosztuje budowa tego domu?

    Do tych co kupili już ten projekt - czy wprowadzaliście jakieś zmiany?
    Ja cały czas zastanawiam się nad tym projektem i nad "domem w bergamotkach" wersja G2N z archonu.
    pozdrawiam
    Wg kosztorysu z czerwca materiały i robocizna 343.700,- ze stolarką, elewacjami, podłogami ale bez wszelkich instalacji.
    Pozdrawiam,

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jaah

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    OPOLE
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, czy ktoś zna realne kwoty budowy ALEKSANDRY KLASYK?? Planuję zakupić ten projekt -jest rewelacyjny- ale na samej stronie jest bardzo mało pomocnych wiadomości. Będę wdzięczna za każdą podpowiedź..priv [email protected]

  4. #44

    Domyślnie

    Witam
    Ma ktoś może informacje odnośnie kwoty jaką ekipa budowlana/murarz życzą sobie za wybudowanie Aleksandry (i w jakim rejonie kraju)

    Z góry dziękuję za informacje
    Pozdrawiam

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    roto

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    czaplinek
    Kod pocztowy
    78-550
    Posty
    24

    Domyślnie Kto pyta -wie więcej

    Piękny dom sam zastanawiam się nad tym projektem.Ciekaw jestem kosztów budowy.Kuchnia faktycznie mała od razu wpada w oko przy tak sporym domu.Zastanawiam się dlaczego w różnych biurach projektowych ten projekt ma różną powierzchnię mieszkalną ,kubaturę,powierzchnię dachu.

  6. #46
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jaah

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    OPOLE
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ciekawa jestem w jakich biurach oprócz Horyzontu jest jeszcze projekt Aleksandra - i o której wersji mówimy- klasyk czy modern?

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaah Zobacz post
    Ciekawa jestem w jakich biurach oprócz Horyzontu jest jeszcze projekt Aleksandra - i o której wersji mówimy- klasyk czy modern?
    W bardzo wielu - tylko jakie to ma znaczenie ?
    Projekt jest autorstwa Horyzontu więc najwłaściwsze parametry i dane chałupy będą właśnie u nich
    A jeśli chodzi o wersję to chyba wszyscy tu mówimy o wersji Modern !? Bo nie myślę, żeby kogokolwiek zainteresowł Klasyk widząc Moderna

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    roto

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    czaplinek
    Kod pocztowy
    78-550
    Posty
    24

    Domyślnie

    Przyznaje tylko wersja Modern jest ciekawa -zastanawiam się dlaczego nikt z budujących Aleksandra a przecież tacy istnieją - nic nie napisał o etapie na jakim jest budowa i wrażeniach z niej .

  9. #49

    Domyślnie

    Chyba wcale nie ma tak dużo osób budujących Aleksandrę. Jak przeglądam posty to więkoszość jest na etapie wyboru projektu i bierze pod uwagę ten lub inny projekt.
    Mam tylko nadzieję, że niedługo zacznie się jakiś ruch na forum i wymiana doświadczeń budowlanych.
    Projekt jest stosunkowo nowy, może stąd mała liczba wpisów itp.

    Pozdrawiam budujących i planująch budowę Aleksandry

  10. #50

    Domyślnie

    Witam
    Czy ktoś moze jest już po adaptacji projektu?
    Jakich dokonaliście zmian?

    Czyżby wszyscy zrezygnowali z budowy Aleksandru albo zmienili projekt. Mam nadzieję, że nie

    Pozdrawiam

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    calkiem_zielony

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Owczarnia k. Podkowy Leśnej
    Kod pocztowy
    05-807
    Posty
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał bax Zobacz post
    W bardzo wielu - tylko jakie to ma znaczenie ?
    Projekt jest autorstwa Horyzontu więc najwłaściwsze parametry i dane chałupy będą właśnie u nich
    A jeśli chodzi o wersję to chyba wszyscy tu mówimy o wersji Modern !? Bo nie myślę, żeby kogokolwiek zainteresowł Klasyk widząc Moderna
    Ktoś taki jak ja musi zdecydować się na Klasyk bo plan zagospodarowania pozwala tylko na dachy o kącie nachylenia 30-45%. Właśnie dla takich miejsc powstała wersja Klasyk.

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał beti79 Zobacz post
    Witam
    Czy ktoś moze jest już po adaptacji projektu?
    Jakich dokonaliście zmian?

    Czyżby wszyscy zrezygnowali z budowy Aleksandru albo zmienili projekt. Mam nadzieję, że nie

    Pozdrawiam
    witam,
    Ja z mężem cały czas się zastanawiamy nad tym projektem.. Jeśli zaczenimy budować to nie wcześniej niż w połowie przyszłego roku.
    Jeśli chodzi o zmiany to na pewno powiększenie kuchni przez powiększenie bryły domu i poprawienie schodów (nie wiem jeszcze jak ale wiem że sie da). Poza tym wstawienie drzwi do garażu w pomieszczeniu c.o., zamiana okien narożnych na normalne, prawdopodobnie wstawienie dodatkowego okna w salonie i na górze garderobę przy łazience zamienimy na saune.

  13. #53

    Domyślnie

    Dzięki Annax22

    My również będziemy budować w przyszłym roku, ale mamy nadzieję, że uda nam się zacząć jak tylko śniegi się roztopią
    My delikatnie zmieniamy tylko stolarkę..... no i oczywiście drzwi z pomieszcenia OC do garażu
    Dzięki za informacje

    Pozdrawiam

  14. #54

    Domyślnie

    beti79 a w jakim rejonie Polski będziecie budować?
    bo my w okolicach Warszawy...

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annax22 Zobacz post
    beti79 a w jakim rejonie Polski będziecie budować?
    bo my w okolicach Warszawy...
    100 km od Warszawy (okolice Siedlec)
    Można powiedzieć, że też okolice Warszawy

  16. #56
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    motylanoga

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-137
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam Serdecznie,

    Jestem zainteresowany kupnem tego projektu. Pomysł na schody mam taki, żeby zaczynały się w miejscu wejście do łazienki, spoczynek w miejscu prysznica i potem w lewo na górę. W takim układzie łazienkę trzeba by przesunąć w stronę salonu, nie wiem czy wtedy zmieści się prysznic (pewnie musiałby być pod schodami) ale sprawny architekt powinien sobie poradzić
    kuchnia rzeczywiście jest mała, ale poszerzenie o 1,5 metra powinno rozwiązać problem. Myślałem jeszcze o likwidacji balkonu a w jego miejsce zrobienie daszku nad całym tarasem.
    Planuję budowę pod Wrocławiem, będę wdzięczny za kontakt i wymianę doświadczeń, [email protected]

    Pozdrawiam
    Piotrek

  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    roto

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    czaplinek
    Kod pocztowy
    78-550
    Posty
    24

    Domyślnie

    Witam zaglądających na tą stronę -piszecie o przeróbkach jakich byście dokonali w tym projekcie uwzględniając swoje potrzeby i to jest prawidłowe bo ten dom budujecie dla siebie-tylko czy zmiana wielkości bryły budynku o znaczne wielkości czy zmiana okien z panoramicznych na zwykłe nie spowoduje że ten projekt nie będzie tym projektem?

  18. #58

    Post

    Cytat Napisał roto Zobacz post
    Witam zaglądających na tą stronę -piszecie o przeróbkach jakich byście dokonali w tym projekcie uwzględniając swoje potrzeby i to jest prawidłowe bo ten dom budujecie dla siebie-tylko czy zmiana wielkości bryły budynku o znaczne wielkości czy zmiana okien z panoramicznych na zwykłe nie spowoduje że ten projekt nie będzie tym projektem?

    Może tak być. Ostatnio jak wspomniałam projektantowi o powiększeniu bryły domu o ok.1 m powiedział, że to jest istotna zmiana i spowoduje, iż trzeba zmieniać całą konstrukcję dachu.
    Co do okien..... chyba cały urok tegu domu polega na tym, że ma tyle przeszkleń i nie warto dokonywać aż tak drastycznych zmian, takie jest przynajmniej moje zdanie

    A kuchnia... może nie jest największa, ale dobry projektant poradzi sobie z każdą przestrzenią.

    Pozdrawiam

  19. #59

    Domyślnie

    Witam
    Czy w ramach adaptacji projektu ktoś przeprojektowywał strop czy zostawaliście przy terivie??
    Czy ktoś może przeliczał, który będzie tańszy??

    Będę wdzięczna za info
    Pozdrawiam

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał beti79 Zobacz post
    Może tak być. Ostatnio jak wspomniałam projektantowi o powiększeniu bryły domu o ok.1 m powiedział, że to jest istotna zmiana i spowoduje, iż trzeba zmieniać całą konstrukcję dachu.

    To bzdura zmień projektanta !
    Dach trzeba będzie jedynie wydłużyć, a nie zmieniać jego całej konstrukcji.

Strona 3 z 116

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony