dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 116
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 2303
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał bax Zobacz post
    To bzdura zmień projektanta !
    Dach trzeba będzie jedynie wydłużyć, a nie zmieniać jego całej konstrukcji.
    Chyba to nie jest takie proste. Zmiana konstrukcji to zdanie nie tylko projektanta, ale też przyszłego kierownika budowy i wykonawcy. Wszyscy chyba nie mogą się mylić.

  2. #62

    Domyślnie

    Wtrącę się :zmiana szerokości budynku wymaga zmian konstrukcyjnych stropu, czasami parteru a także dachu- należy przenieść środek dachu i zmienić dla niego lokalizację podpór. jeśli poszerzenie budynku będzie dotyczyło po równo na obwodzie to czasami te zmiany są mniejsze ale jeśli tylko z jednego boku to wymaga zmiany wszystkiego.
    Dla chcącego nic trudnego!

  3. #63
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    murzik

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam, właśnie jesteśmy w trakcie zakupu Aleksandry Klasyk. Oczywiście Modern bardziej mi się podobał, ale tak jak już tu wspomniano niektórzy mają pewne ograniczenia: dach musi być dwuspadowy o koncie nachylenia 30-45 st. Więc po 3 latach wyboru projektu nagle zobaczyłam Aleksandrę kl. i od razu ją wybraliśmy. Mi też nie odpowiada mała kuchnia, brak spiżarki i schody zabiegowe. Reszta jest wspaniała. Też chciałam powiększyć kuchnię poszerzając budynek, ale w tedy nie załapiemy się na kredyt "rodzina na swoim". Trzeba wymyślić inne rozwiązanie. Dzielmy się więc pomysłami.
    Myślę, że nikt jeszcze nie wykłada zdjęć domu, bo projekt jest nowy i nikt jeszcze nie wybudował Aleksandry Ale już w przyszłym roku na pewno będzie dużo zdjęć.

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał murzik Zobacz post
    Witam, właśnie jesteśmy w trakcie zakupu Aleksandry Klasyk. Oczywiście Modern bardziej mi się podobał, ale tak jak już tu wspomniano niektórzy mają pewne ograniczenia: dach musi być dwuspadowy o koncie nachylenia 30-45 st. Więc po 3 latach wyboru projektu nagle zobaczyłam Aleksandrę kl. i od razu ją wybraliśmy. Mi też nie odpowiada mała kuchnia, brak spiżarki i schody zabiegowe. Reszta jest wspaniała. Też chciałam powiększyć kuchnię poszerzając budynek, ale w tedy nie załapiemy się na kredyt "rodzina na swoim". Trzeba wymyślić inne rozwiązanie. Dzielmy się więc pomysłami.
    Myślę, że nikt jeszcze nie wykłada zdjęć domu, bo projekt jest nowy i nikt jeszcze nie wybudował Aleksandry Ale już w przyszłym roku na pewno będzie dużo zdjęć.
    Ciekawe, czy ktoś już zaczął budowę Aleksandry??

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał acca5 Zobacz post
    Wtrącę się :zmiana szerokości budynku wymaga zmian konstrukcyjnych stropu, czasami parteru a także dachu- należy przenieść środek dachu i zmienić dla niego lokalizację podpór. jeśli poszerzenie budynku będzie dotyczyło po równo na obwodzie to czasami te zmiany są mniejsze ale jeśli tylko z jednego boku to wymaga zmiany wszystkiego.
    Ja jeżeli zdecyduję się na Aleksandrę to planuję właśnie poszerzyć i wydłużyć ją o 90 cm. Po konsultacji z architektem i kierownikiem budowy (w moim przypadku z ojcem nie będzie z tym żadnego problemu, zarówno ze stropem jak i konstrukcją dachu. Ale tak jak pisał kolega acca5 wydłużam i poszerzam dom o tą samą wartość.

    Ten zabieg rozwiązuje problem zarówno małej kuchni jak i niewygodnych schodów.
    Ostatnio edytowane przez bax ; 17-09-2010 o 08:02

  6. #66
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    murzik

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    a co jeżeli podzielić kotłownie na dwa pomieszczenia 4 i 2 m2- będzie i kotłownia i spiżarka. co wy na to?

  7. #67

    Domyślnie

    Jestem koleżanką
    Dla chcącego nic trudnego!

  8. #68

    Smile

    Witam
    na stronie biura Horyzont można ściągnąć plik z makietą projektu Aleksandra
    http://www.horyzont.com/projekty-domow/zestawienia/15


    pozdrawiam

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annax22 Zobacz post
    Witam
    na stronie biura Horyzont można ściągnąć plik z makietą projektu Aleksandra
    http://www.horyzont.com/projekty-domow/zestawienia/15


    pozdrawiam
    Witam
    Wprawdzie klejenie makiety wymaga trochę zabawy, ale domek prezentuje się fajnie

  10. #70
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rafik2000

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    7

    Domyślnie Aleksandra Klasyk

    Witam
    Czy ktoś buduje Aleksandre Klasyk lub Modern w okolicy Wrocławia? Może byc okolica nawet do 100 km
    Proszę o kontakt na maila [email protected]

  11. #71

    Domyślnie

    Tak się zastanawiam, czy jest ktoś, kto zaczął już budować Aleksandrę, a może i nawet postawił stan surowy.
    Jeśli tak to niech się podzieli fotkami
    Ja czekam na adaptację i składam o PnB, ale najważniuejsze, że wykonawca już umówiony na wiosnę. Wprawdzie jeszcze sporo czekania przede mną, ale już się nie mogę doczekać.

    Pozdrawiam budujących
    Beti

  12. #72
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wawe

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Beti,

    ile płacisz za adaptację projektu?

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał beti79 Zobacz post
    Witam
    Czy ktoś moze jest już po adaptacji projektu?
    Jakich dokonaliście zmian?

    Czyżby wszyscy zrezygnowali z budowy Aleksandru albo zmienili projekt. Mam nadzieję, że nie

    Pozdrawiam
    My z żoną rozpoczynamy budowę Aleksandry wiosną. Wprowadziliśmy parę niewielkich zmian:
    1. Zmniejszyliśmy okna w jadalni z 250/230 na 200 /180 przy czym zrezygnowaliśmy z dodatkowego wyjścia na taras z jadalni i w tym miejscu będzie okno stałe (nieotwieralne i bez żadnych słupków), w związku z tym zmniejszyliśmy również taras o część, która stanowiła jedynie niezbędną komunikację dla tego wyjścia, oczywiście odpowiednio skrócone zostało również okno od strony tarasu w sypiali (aby było w linii ze skróconym oknem na parterze);
    2. Poszerzyliśmy bramę garażu o 10 cm oraz powiększyliśmy garaż o pół metra wzdłuż i wszerz (bo jest za mały na dwa samochody i coś jeszcze) - nie jest to takie proste ponieważ nad garażem przebiega belka (podciąg), która utrzymuje zachodzącą nad garaż część stropu i poszerzenie garażu powoduje konieczność dozbrojenia tej belki (obliczenia musiał wykonać konstruktor).
    Początkowo chcieliśmy zrobić przejście z garażu do pomieszczenia gospodarczego ale po analizie wszystkich za i przeciw zrezygnowaliśmy z tego (głównie z przyczyny znacznego zmniejszenia przestrzeni na półki z uwagi na konieczną wtedy komunikację, i dlatego, że garaż nie będzie ogrzewany).
    Myślimy jeszcze o zrobieniu narożnego kominka i czegoś z tymi schodami. Oczywiście pralnia będzie się znajdować na górze (w łazience lub w części obecnej garderoby przy łazience - codzienne noszenie prania to byłaby masakra).
    Ogólnie proponuję powstrzymywać się raczej od robienia daleko idących zmian, żeby nie zakłócić zbytnio proporcji budynku - bo może wyjść karykatura. (w moim przypadku powiększenie garażu może np. spowodować, że bryła garażu za bardzo zdominuje widok domu - ale dla mnie była to konieczność). Czekamy na wasze przemyślenia.

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał wawe Zobacz post
    Beti,

    ile płacisz za adaptację projektu?
    We wstępnych rozmowach z projektantem padła kwota 800 zł, jeżeli nie będzie żadnych istotnych zmian. Jednak pojawił się problem, bo nasz wyśniony domek nie mieścił się na działce (zabrakło 20 cm). Na szczęście znalazło się dość proste rozwiązanie..... zamurowanie okna w pokoju (tym nad salonem) Ato już podobno jest istotna zmiana więc..... czekamy na telefon od projektanta, żeby odebrać projekt no i oczywiście zapłacić. Nie wiem jak projektant do tego podejdzie. Dla mnie to tylko zamurowanie okna, dla niego..... istotna zmiana.
    Jak będę wiedziała ostateczny koszt dam znać

    Pozdrawiam

  15. #75
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wandrew

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Wrocław / Bogdaszowice
    Kod pocztowy
    53-151
    Posty
    93

    Domyślnie

    Witam
    również nas oczarował ten projekt jak wyczytałem na horyzoncie jest w przygotowaniach lekko powiekszony - tzn powiekszona kuchnia i jadalnia i pokój na górze a najbardziej przeciez o to chodziło.
    w tym momencie szczególnie chcelibysmy zobaczyc jak wyglada wybudowany lub budowany domek - jak czytam na forum jest kilka osob zainteresowanych tym projektem z wrocławia lub okolic?
    czy dałoby rade oglądnąć już budowany domek?
    proszę o jakieś namiary: [email protected]
    Pozdrawiam serdecznie

  16. #76
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BARTEK Z

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    dzierżoniów
    Kod pocztowy
    58-200
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał drajelli Zobacz post
    Zamówiłam projekt Aleksandra z biura Horyzont.
    Czy są inni Forumowicze zainteresowani budową tego domu?
    Być może będę go stawiać jako pierwsza:0

    http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/ind...notes_plus=495
    Cześć chcę budować ten dom

  17. #77

    Domyślnie

    witam,
    załączam rzuty powiększonej Aleksandy.
    Możliwy jest też taras nad garażem
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter..jpg
Wyświetleń:	630
Rozmiar:	83,1 KB
ID:	29214   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pietro..jpg
Wyświetleń:	453
Rozmiar:	83,2 KB
ID:	29215  

  18. #78
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BARTEK Z

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    dzierżoniów
    Kod pocztowy
    58-200
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witam wszystkich "ALEKSANDRICZÓW"

    Właśnie kupiliśmy z żoną działkę budowlaną. Tak jak tutaj zgromadzonym po przewertowaniu ofert projektów spodobał nam się co tu dużo pisać projekt ALEKSANDRA. Dom nic dodać nic ująć, ale jak czytam Państwa posty widzę, że macie kilka uwag co sobie bardzo cenię, nie pomyślał bym o zmianie schodów. Pierwsza sprawa na jaką żona moja zwróciła uwagę to brak spiżarki a ja na brak przejścia z garażu przez CO do domu. Czy nie uważacie, że pokój u góry ten najmniejszy z garderobą jest słabo ustawny? Już tłumaczę skąd mój zarzut- z tego pokoju chcemy sobie zrobić sypialnię małżeńską i nie wiem jak tam ustawić fajne łóżko? Kolejna sprawa-z racji, że mamy dwóch synków co prawda jeszcze maluchy to 2 duże pozostałe pokoje są dla nich i myślimy aby z jednego i z drugiego pokoju zrobić wejścia do wspólnej garderoby dla chłopców. Wiecie to są wywody osoby, która na tą chwilę jest zielona jak dolar. Mam prośbę w sumie taką jak większość forumowiczów, jeśli jesteście dalej od nas z pomysłami a może ktoś już stawia Aleksandrę w okolicy Wrocławia i zgodzi się pokazać ten fajny domek to proszę o kontakt na mail [email protected].
    Z góry śliczne dzięki.

    Pozdrawiam
    Bartek

  19. #79
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Zygmus
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Łódź
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Zaczynamy budowę wczesną wiosną. Mamy już warunki zabudowy. W środę idziemy do projektanta. Będzie nam robił projekty wnętrz oraz adaptację. Podpowiedział i pokazał nam jedną fajną rzecz. Mianowicie całkowite ukrycie rynien oraz rur spustowych.

  20. #80
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Zygmus
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Łódź
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Z czego będziecie murować porotherm, leier czy coś innego. Ja skłaniam się do porothermu (pomimo wyższej ceny) słyszałem dużo negatywnych opinii o leierze.

Strona 4 z 116

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony