dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Wpis do dziennika budowy

    W informacji w Dzienniku Budowy jest napisane, że wpisu może dokonać również inwestor. W firmie ubezpieczeniowej gdzie chcę ubezpieczyć budowę przed kradzieżą wymagają wpisu do Dziennika Budowy co zostało zainstalowane (bo tylko za to odpowiadają).
    Zastanawiam się więc, czy ja jako inwestor mogę sam sobie wpisać, że zostały zainstalowane okna (zostały zainstalowane i mam na to fakture), czy muszę prosić o to inspektora nadzoru - co wiąże się każdorazowo z odpowiednią zapłatą dla niego.

  2. #2

    Domyślnie

    Inwestor to czlonek procesu inwestycyjnego wiec ma prawo do wpisow.

    QBQ

  3. #3

    Domyślnie

    wlasciwie nie czlonek tylko uczestnik

    QBQ

  4. #4

    Domyślnie

    Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane - (tekst jednolity):
    Art. 17 - prawa i obowiązki uczestników procesu budowlanego.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Kilka osób na tym forum pisało, że ubezpieczały budowy. Może te osoby wypowiedzą się co z tymi wpisami ?

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jarpol
    Zarejestrowany
    May 2002
    Skąd
    Jarosław
    Kod pocztowy
    37-500
    Dzielnica
    Dolnoleżajska 14
    Posty
    489

    Domyślnie

    Wlasciwie inwestor to najwazniejsza osoba w procesie budowlanym i moze dokonywac wpisow w dzienniku budowy. Ale nalezy z wpisami uwazac aby nie narobic balaganu w cyklu budowy czyli aby ten wpis nie skomplikowal innych rzadkich wpisow kierownika budowy w ten sposob aby z tego zapisu nie wynikalo ze nie bylo wykonywanych robot budowlanych bez nadzoru osoby posiadajacej uprawnienia budowlane wiecej jak dwa lata. Wpis inwestora ze wmontowano okna jest wlasciwym dowodem na to ze osoby upowaznionej przy tym nie bylo. Faktura jest tylko dokumentem dla izby skarbowej potwierdzajacym zaplate podatku Vat oraz potwierdzeniem dla dostawcy o dostarczeniu towaru na budowe. Wystawienie takiej faktury nie ma bezposredniego zwiazku z dana budowa i nie jest dokumentem wyjasniajacym cokolwiek dla PINB.

  7. #7

    Domyślnie

    O ile dobrze pamiętam to na pierwszej spronie mojego dziennika inwestor był wymieniony jako jedna z osób uprawnionych do wykonywania wpisow.

  8. #8

    Domyślnie

    Proszę o inf. ile płacicie inspektorowi nadzoru?
    Czy za wizytę, jak doktorowi?
    Czy też ryczałtowo za element, całość ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony