dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał listek
    Kup sobie McCullocha , jest sprzedawany w sklepach Husqarny. Zbudowana z podzespołów Elekroluxa i Husqwarny
    Popieram. Sam mam McCullocha, kupiony w Castoramie, w 400zł się mieści (o ile autor wątku jeszcze jest zainteresowany ) i bardzo go sobie chwalę.

    Porównanie mam z ojcowym spalinowym Stihlem, model - nie pamiętam, "ten najmniejszy" i w zasadzie nie widzę między nimi szczególnej różnicy w jakości, obie tną jak burza nawet powiedziałbym, że elektryczna ma wbrew pozorom mniejsze skłonności do kleszczenia) natomiast wygoda użytkowania bez porównania na korzyść elektrycznej. Lżejsza, od ręki gotowa do pracy, nie wymagająca jakichś specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych...

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  2. #22

    Domyślnie

    Do McCullocha nie ma nigdzie czesci !
    Jedynie w serwisie a to sie wiaze juz z dwukrotnie wiekszym kosztem naprawy niz samemu. Za byle co buli sie jak nie wiem.

    Kazdy sprzet dobrze tnie ale na poczatku. Mialem no name i pocialem ok 8 szweli kolejowych ( nasaczone olejem, b twarde) i jeszcze kilka grubszych pni.
    Ale co z tego jak padla, bo miala plastkiowe elementy w srodku-trybka czy jak im tam

    Najlepiej rozkrecic i zajrzec co w srodku piszczy, ale wiadomo zawsze gwarancja trzyma, dopiero jak sie spieps*** to wtedy rozkreca i jest sie madrym po szkodzie ze to badziew byl

  3. #23

    Domyślnie

    Ja McCullocha "zajechałem".
    Obecnie mama spalinówkę.
    Jęsli ktoś chce kupic elektryczną to niech szuka ze sprzęgłem takim jak w spalinówkach (a nie ze sprzęgłem w postaci koła zębatego)
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  4. #24

    Domyślnie

    latwo powiedziec "ze sprzęgłem takim jak w spalinówkach " trzeba bylo by przed zakupem rozkrecic )

    Wyjsciem jest przed zakupem poszukac czesci do tego modelu lub popytac w serwisie ktory prowadzi takze sprzedaz

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel18
    latwo powiedziec "ze sprzęgłem takim jak w spalinówkach " trzeba bylo by przed zakupem rozkrecic )
    Wystarczy odkręcić pokrywkę i zdjąć prowadnicę z łańcuchem.
    Pilarka PARTNER ES2200 ma właśnie takie sprzęgło. Moc 2,2kW, prowadnica 40 cm. Sprzedaż przez sieć Husqvarny. Polecam.
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    A możesz powiedzieć coś więcej? Zdejmując prowadnicę w tym moim McCullochu mam metalowe (!) koło napędzające łańcuch, a pod nim cierny hamulec stopujący piłę przy zadziałaniu blokady. Gdzie tu jest sprzęgło, o którym piszesz?

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Witam!

    Zdaje mi się, że w spalinówce jest zupełnie inne sprzęgło, czyli cierne odśrodkowe. Po prostu jak zwiększamy obroty silnika to się włącza. W elektrycznych pilarkach jest ono niepotrzebne. Powinno być wielopłytkowe złożone ze sprężyn talerzowych zabezpieczające przekładnię zwalniającą i łożyska.

    W mojej makicie widać je po zdjęciu pokrywy - po prostu najpierw jest sprzęgło potem koło łańcuchowe.

    Przy doborze pilarki elektrycznej trzeba zwrócić uwagę na moc. Te poniżej 2kW to raczej tylko do majsterkowania.
    Ta moja "zrobiła" już bezawaryjnie ok. 50mp drewna (4 sezony), nie pamiętam symbolu niestety.

    Pozdrawiam

  8. #28

    Domyślnie

    hmmm sprawdzilem na necie faktycznie Partner Elektryczne maja (SPRZĘGŁO ODŚRODKOWE) Z METALOWYM BĘBNEM SPRZĘGŁA

  9. #29

    Domyślnie

    zla wiadomosc Partner, mcculloch ma tryby z tworzywa- plastkiu ( duża zębatka która przenosi naped z wirnika na sprzęgło )

    Czyli jednym slowem BADZIEW. Koszt nowego ok 90-100zl

    Ja mialem pile no name 1700W, ciela jak nie wiem wióry lecialy Tez sobie ja chwalilem.Troche nia nawet poscinalem, radzila sobie swietnie nawet z pniakami po 35 cm. Ale co z tego jak padla. Koszt zebatki ok 70zl , nowa pila taka sama 160zl.
    Przelicznik prosty szkoda kasy na naprawe, potnie troche i zas to samo bedzie.

    Wiadomo ktos kto kupil Partnera za 400zl i mu sie sypnie to kolo zebate to raczej da 90zl na nowe, bo pila kosztowala sporo wiecej, ale co z tego jak jest to dalej badziew plastikowy. W tym modelu sprzeglo troche odciaza to kolo, ale to kwestia czasu...

    Wniosek prosty Partnera nie kupie, zostaje dalej:
    - MAKITA UC3520A
    lub
    - BOSCH 1800W AKE 35S

    Tylko co wybrac...
    Ciekawe co maja w srodku ???

  10. #30

    Domyślnie

    W cenie do 400 zł polecam dwie piły marki (wiem że to NoName) FLORA / 2kW / 40cm / 180 zł [szt].
    Jestem pewien, że do emerytury ich nie zajeździsz.

  11. #31

    Domyślnie

    pilarki CHIŃSKIE:
    - PN 3800
    - FLO
    - FLORA
    - Matrix
    - NAC
    - Eurotec
    - Victus
    - Harder
    - Magnum
    - KRAFTWELLE
    - VD profi
    - CHAIN SAW

    i wiele innych no name

    Flora- plastikowy beben sprzegla, koszt ok50-60zl.
    Niby daja gwarancje door to door, alle zapewne nie obejmuje ona tego typu uszkodzenia- zuzycia.

  12. #32

    Domyślnie

    Osobiście mogę polecić Makitę UC4030A.
    Kosztowała coś koło 650,00zł.
    Ale robotą to czysta przyjemność.
    Chyba jeden z lepszych modeli Makity.
    W porównaniu z marketowym wykonana super, wszystkie części dopasowane, obudowa z dobrej jakości tworzywa.
    Lekka.

    Ma silnik umieszczony wzdłuż łańcucha. Uważam, że to jest lepsze rozwiązanie niż silnik prostopadle do łańcucha.

    Boscha nie polecam, bo sąsiad ma i ciągle narzeka...
    Co prawda jest to Bosch zielony... Może niebieskie są lepsze...
    Dobre też są chyba Husqvarny...
    Pożyczałem też kiedyś jakiegoś McCullocha. Cięło to też, ale jakoś nie przypadła mi do gustu...

    No i jak ktoś zauważył daje dużo oleju na łańcuch. Ale pewnie przez to prowadnica mniej się zużywa...
    Mam jakąś marketową spalinową, ale tam bardzo mało idzie oleju, ale przez to coś często muszę ostrzyć łańcuch i już chyba ze 3 prowadnice wymieniałem...

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P
    A możesz powiedzieć coś więcej? Zdejmując prowadnicę w tym moim McCullochu mam metalowe (!) koło napędzające łańcuch, a pod nim cierny hamulec stopujący piłę przy zadziałaniu blokady. Gdzie tu jest sprzęgło, o którym piszesz?

    J.
    To co opisujesz czyli ten metalowy bęben widoczny po zdjęciu prowadnicy jest częścią sprzęgła odśrodkowego. Mechanizm odśrodkowy jest zamontowany wewnątrz bębna więc go po prostu nie widać z zewnątrz.
    Mc Culloch i Partner to praktycznie identyczne wyroby produkowane w tej samej fabryce we Włoszech pod skrzydłami Husqvarny.

    Ciekawostka: Pilarka Partner ES2200 ma niemal trzykrotnie większą pojemność zbiorniczka oleju do łańcucha niż pilarka Makita UC4030A.

    Cytat Napisał pawel18
    zla wiadomosc Partner, mcculloch ma tryby z tworzywa- plastkiu ( duża zębatka która przenosi naped z wirnika na sprzęgło )

    Czyli jednym slowem BADZIEW. Koszt nowego ok 90-100zl
    Cytat Napisał pawel18
    hmmm sprawdzilem na necie faktycznie Partner Elektryczne maja (SPRZĘGŁO ODŚRODKOWE) Z METALOWYM BĘBNEM SPRZĘGŁA
    no to jak, badziew czy nie?
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  14. #34

    Domyślnie

    A ja mam AL-KO od ok 10 lat i bez problemów cały czas. Raz się zatkała pompka od oleju bo ojciec wlał przepracowany z silnika !. Wystarczyło rozkręcić przeczyścić i poinstruowac ojca
    Kupiona była w makro z przeceny bez gwarancji. Pocięła co najmniej kilka kamazów palet pniaków, korzeni, i innego badziewia drewnianego.
    Chodzi do tej pory. Moc 1600W, długość miecza 35 cm (ale ciąłem tez pnaiki o średnicy ponad 50cm).
    P.S.
    Warto zainwestowac w pilniczek do ostrzenia lańcucha.
    Pzdr

  15. #35

    Domyślnie

    parę dni temu kupiłem Makitę UC4030A z silnikiem 2KW za 650 zł i dostałem litr oleju i pilnik do łańcucha.
    W sobotę pociąłem ze 4 m3 drewna.
    Jestem b. zadowolony, sama przyjemność. Wchodzi w drewno jak w masło.
    Miałem wcześniej B&D, ale ta jest dużo lepsza.
    Ten model to seria pił profesjonalnych.
    Dom mam w lesie, także piłę musiałem kupić dobrą.

  16. #36

    Domyślnie

    zastosowanie (SPRZĘGŁA ODŚRODKOWEGO) Z METALOWYM BĘBNEM SPRZĘGŁA wcale nie swiadczy o tym ze produkt jest dobry.
    Nalezy pamietac zawsze o najslabszym "ogniwie w lancuchu". To sprzeglo to dobry chwyt marketingowy szumnie rozglaszany, nie napisza przeciez ze ma w srodku plastikowe kolo zebate
    Dosc drogie zreszta ktore sie zapewne zepsuje w pierwszej kolejnosci

    Druga rzecz sprzeglo zebate, dociskowe na sprezynie (jakos tak to sie zwie) pospolicie wystepujace w elektrycznych jest tez bardzo trudno zedrzec. Ten element praktycznie sie nie psuje.


    Co do tanich pil wszystko zalezy co sie tnie. Kazda jedna pila mozna sciac grube drzewo o srednicy 50cm- nawet najgorsza pila chinska jaka kiedykolwiek wyprodukowano. Jednak sporo takich tym sprzetem sie nie zetnie. Jak ktos uzywa do malych galazek i drzewa do 10 cm to z pewnoscia na bardzo dlugo starczy. Ale odradzam porywac sie na wieksza liczbe grubych i bardzo twardych pni bo bedzie szybko po zabawie Plastik wlasnie na czyms takim siada.

  17. #37
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    igipol

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    1

    Domyślnie Trochu o piłach makity

    Mój Tata ma makitę UC3500A - silnik jest wzdłuż piły. Piłę używa profesjonalnie tzn ciesielka, a oprócz tego prace przydomowe.
    Część która nagminie się psuła to pompka od oleju ale to pewnie przez używanie niestandardowych olejów, a dwa ta pompka poprostu była ferelna. Druga sprawa która się zajechała to zębatka napędzająca łańcuch - dwie poszły. (koszt około 70 zł) Piła ma około 8 lat przez ten czas dołożone do niej było około 200 - 300 zł, bo jeszcze był miecz wymieniany.
    Natomiast wcześniej była różna masa pił boscha, (niepamiętam już oznaczeń ale padały jak muchy) jakieś nonamy ale tu było to samo.
    Polecam makitę może nie najtańsza ale napewno wytrzymała.

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bialas130289

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Nakło
    Kod pocztowy
    89-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam .co sadzicie o piłach łancuchowych firmy kraftwelle?? ma ktos taka maszyne?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony