dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 46 z 46
  1. #41

    Domyślnie

    Panie Andrzeju - Kuprafung to cała grupa produktów. Który konkretnie sie nadaję do impregnacji pędzlem/opryskiwaczem?
    Patrzę na ten Kuprafung P Premium dedykowany do metody zanurzeniowej.
    http://www.chemar.pl/index.php/kuprafung-p-premium
    Czy bedzie sie nadawac do natrysku?

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    Cytat Napisał subfosylny Zobacz post
    A czy nałożyłeś na drewno 200g/m2 soli i to dookoła każdego polana? Na pewno nie. To tak, jakbyś zażył jedną tabletkę antybiotyku i dziwił się,że zapalenie płuc nie chce przejść.

    "...sąsiad posmarował drewnochronem i po roku mial grzybki." Bo rozrzedził drewnochron i posmarował "budżetowo" .
    Oto płot pomalowany drewnochronem cztery zimy temu. Gdzie tu widać grzybki?
    Załącznik 174455

    "....Deski robilem 1:39, wiązanie,laty,kontrlaty 1:30.....
    W poblskim tartaku też go używają tylko w proporcji 1:70 na wszystko (czyli 2 razy mniej jak zaleca producent) "

    I to jest odpowiedź na wasze dylematy odnośnie skuteczności środka.


    Środki ochrony drewna należy stosować zgodnie z zaleceniami opisanymi na etykiecie.
    Część środków przeznaczona jest to drewna suchego, a część do drewna mokrego. Wiele środków jest wymywalnych przez wodę i na to trzeba zwracać uwagę.

    Załącznik 174456
    Oto przykład zastosowania środka jedynie na powierzchnie belki.
    Kupujecie drewno impregnowane zanurzeniowo a potem na dachu jest to drewno przycinane. I założę się, że 99% nie pomalowało odciętych końców impregnatem i to w stopniu zapewniającym ochronę drewna.


    Reasumując. Każdy środek biobójczy ma określone działanie i właściwości. Kupowanie ze względu na fajną nazwę czy ciekawy kolor jest krokiem niewłaściwym.

    Przeczytałem już kilka razy to co napisałeś i nie mogę załapać dlaczego mnie zacytowałeś do swojego wykładu

    Temat stary ale dopiero teraz go przeczytałem po odświeżeniu

    Przed paleniem jeszcze raz zaimpregnować ?

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Czy konkretny impregnat nie grozi folii trzeba pytać producenta. Natrysk w tym przypadku jest najgorszą metodą bo opryskasz folię. Impregnat raczej jej nie uszkodzi ale może ułatwić penetrację wody czyli przecieki. Pozdrawiam.
    Czy to jest kuprafung ?
    https://dlapodlogi.pl/p/79/690/impre...-zewnatrz.html

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Skoro tak jest napisane to pewnie jest. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Na tą chwilę jest to najlepszy impregnat do zamontowanej już więźby, do oprysku ? Nic nie zrobi membranie ? może jakiś inny można polecić ?

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Producent zaleca 1 do 13. Ja stosuję 1 do 6 (tak na "oko". Ma kolor niebieski a po kontakcie z drewnem robi się zielony..
    Ale to mówimy to o Kuprafung P o zawartości 100%?

    Cytat Napisał Mitom Zobacz post
    Witam

    Także polecam impregnaty miedziowe szczególnie na węglanie miedzi (zawsze zielone bo związki miedzi mają taki kolor), jeżeli ma to być zrobione solidnie.
    A siarczanem miedzi można to zastąpić?

    Cytat Napisał Mitom Zobacz post
    Nie polecam natomiast impregnatów na bazie czwartorzędowych solach amonowych. Są to nie impregnaty a konserwanty, ich skuteczność jest bardzo krótka....
    Regulacje UE nie wpisały ich na listę dopuszczonych do stosowania jako impregnaty do drewna. ..
    Ja widzę że Lasy Pastwowe dopuszczają czwartorzędowe związki amoniowe a ponadto określają je jako trwale wiążące, niewymywalne z drewna. Poniżej screen z instrukcji Lasy.gov.pl:



    Cytat Napisał Mitom Zobacz post
    Zresztą wszystkie związki organiczne czy to czwartorzędowe sole amoniaowe czy tabukanazol, propikanazol itp. ulegną zwykłemu utlenieniu w powietrzu. Rozsądnym wydaje się je tylko stosować przy impregnatach tworzących powłoki np. alkilowe typu SADOLIN tak aby nie miały kontaktu z powietrzem.
    Czyli po wyshcnięciu na więźbie znikają?

    Cytat Napisał Mitom Zobacz post
    .
    Wziąłem także pod rozwagę korzystny cenowo miedziowy impregnat Boron koncentrat 1:9. Okazało się że w Boronie jest 12% węglanu miedzi. Wychodzi że Boron jest aż o 30-40% lepszy.
    Ja swego czasu trafiłem na ten wątek:

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7961928

    w którym ACCel rozpisywał się nad zawartością dobrego impregnatu, wymieniał w tym weglan miedzi, w końcu skomponował z kilku produktów impregnat w którego skład wchodził Anser Borochron (nie mylić z Boronem) który też jest zielony więc można było by sugerować że zawiera miedź. Ale jak widzę on miedzi nie ma tylko:
    * 37% czwartorzędowe związki amoniowe, benzylo C12-16-alkilodimetylo, chlorki; + 11% kwas borowy,
    Więc skąd ten kolor zielony? Czy to taki chwyt marketingowy?

    Zrobiłem, zaimpregnowałem zanurzeniowo a teraz myślę czy nie dokupić czegoś typowo z miedzią lub kupić węglan miedzi i domalować jeszcze pędzlem, bo jeśli nie ma miedzi to raczej lipa?


    Cytat Napisał Andrzej & Grażyna Zobacz post
    Czytałem gdzieś w jakimś wątku o przygotowaniu środka do impregnacji z siarczanu miedzi proporcje 10g na 1l (jeśli dobrze pamiętam), nie mogę sobie tylko teraz przypomnieć dokładnie, który to był wątek. Dowiedziałem się niedawno, że nawet w tartakach to stosują więc może coś w tym jest. Szkoda tylko że nie czytałem o tym przed robieniem mojej więźby i deskowania bo kilka zł poszło na te impregnaty ale jeszcze dodatkowo też planowałem zabezpieczyć dach metodą natryskową. Pozdrawiam
    Czyli siarczan miedzi i węglan miedzi można stosować zamiennie?

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony