dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Budownictwo- szukam firmy do budowy domu

    Dzień dobry. jestem nowa i nie odnalazłam sie jeszcze na tym forum ale mam nadzieję, że pytanie zadaję w odpowiednim miejscu
    Chcę Was prosić o polecenie mi firmy budowlanej, takiej która zbudowała już komuś domek i zrobiła to dobrze. Najlepiej żeby mieli projekty do polecenia , by umieli doradzić , znali się na budownictwie i zbudowali mi domek od początku aż po stan do wprowadzenia się - mam wymagania, prawda Ale mąż pracuje za granicą i nie może mi pomóc zbytnio w tej kwestii a ja jestem troszkę mało zorientowana w temacie. Szukam w różnych miejscach i liczę na naprawdę dobre rady i nie chcę być oszukana - tego boje się najbardziej... i zapomniałabym- mam działkę w woj. mazowieckim, kawałeczek od Warszawy. Czekam na same cenne rady

  2. #2

    Domyślnie

    To ja Ci może pomogę. Mój domek budowała firma Arkada z Piaseczna - bez przeszkód mogę Ci ich polecić. W sumie żadnych większych minusów- trochę termin oddania przekroczyli ale tylko 3 tygodnie, więc nie katastrofa. Kontaktowi, z duzym doswiadczeniem, jak będziesz chciała to zabiora Cię do jakiegoś wybudowanego przez nich domu to sobie zobaczysz jak budują. Ja miałam w rodzinie złe doświadczenia- siostra tak dała się zrobić jednej firmie, że masakra - popłyneła z pieniędzmi i została z rozgrzebanym domem. Dopiero Arkada jej go skończyła i poprawiła wszystkie błędy poprzedników. Dlatego nie zastanawiałam się przy wyborze i mnie tez budowali domek. Tylko musiałam troszkę poczekać bo byli akurat zawaleni robotą. Okazali się słowni, uczciwi i solidni, więc warto było czekać. Na ich stronie znajdziesz potrzebne namiary www.arkada.net.pl Mam nadzieję, że się przysłużyłam

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Też szukałem ruuuuuuuużnymi metodami.
    Najlepiej pytaj INWESTORÓW po okolicznych budowach.
    I jak już znajdziesz muszą podpisać z Tobą umowę z datą zakończenia budowy i sankcjami za przekroczenie terminu (np 1% wynagrodzenia za dzień zwłoki).
    Kierbud też z polecenia.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  4. #4

    Domyślnie

    Mam pytanie do Ooksany- napisz jaki domek budowałaś i skąd miałaś projekt? I jak z ceną za budowę ? Oglądałam stronę tej firmy Arkada - zrobiła na mnie wrażenie , mają sporo wybudowanych domów i kilka projektów nawet bardzo mi się podoba. Ważne dla mnie to, że mają doświadczenie i rekomendacje- szperałam jeszcze na innych forach-znalazłam pochlebne opinie o tej Arkadzie. Zastanowię się ale chyba się nimi zainteresuję, tylko ciekawa jeszcze jestem jak z cenami- czy są takie jak u innych czy wyższe?

  5. #5

    Domyślnie

    Arkada sama zaproponowała mi projekt- a dokładnie kilka projektów, wybraliśmy sobie taki z Muratora własnie- domek parterowy „przytulny” Co do cen chyba Ci nie pomogę zbytnio, bo ja „brałam” Arkadę bez zastanowienia, nie porównując cen, bo widziałam jak pomogli mojej siostrze pozbierać się po poprzednikach- złodziejach i partaczach i jak dali sobie rae z tym bałaganem
    Ale jak pamiętam to siostra porównywała kilka ofert i nie wyszli cenowo najgorzej, inaczej by ich nie wybrała

  6. #6

    Domyślnie

    Firma Arkada którą poleca Oksana buduje mi dom ale nieco inny, energooszczędny. W tym są świetni więc podejrzewam, że w standardowych domach też. W końcu takie energooszczędne to wyższa technika

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawek9000

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-002
    Dzielnica
    Łagiewniki Nowe
    Posty
    684

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Też szukałem ruuuuuuuużnymi metodami.
    Najlepiej pytaj INWESTORÓW po okolicznych budowach.
    I jak już znajdziesz muszą podpisać z Tobą umowę z datą zakończenia budowy i sankcjami za przekroczenie terminu (np 1% wynagrodzenia za dzień zwłoki).
    Kierbud też z polecenia.
    widzę że znasz się bardzo.
    W przypadku budowy przez firmę (taką z prawdziwego zdarzenia, co vat płaci i wystawia faktury) kierownika budowy zapewnia firma tak że niekoniecznie reprezentuje on interesy inwestora.
    Można sobie wynająć inspektora nadzoru inwestorskiego, czyli funkcję znaną z dużych budów, i to on będzie zatrudniany wprost przez inwestora i ma być jego prawą ręką, czyli odbierać roboty pod względem technicznym i ilościowym.
    Jak znajdziesz firmę co się zgodzi na 1% kar umownych za dzień zwłoki to mi napisz, chętnie dowiem się jak wyglądają idioci.

  8. #8

    Domyślnie

    A może Schwabenhaus? My się na to nie zdecydowaliśmy, bo trochę nam było drogo, ale robią od a do z, trzeba tylko sobie wybrać elementy wykończenia wnętrz. Długo mi było przykro, że kasy zbrakło....

  9. #9

    Domyślnie

    Skoro pytasz, a ja jestem w temacie to Ci powiem, że dobrze buduje ta Arkada. Sama budowa domu to ogromny wydatek, wszystko teraz kosztuje i trzeba podejmować odpowiedzialne decyzje. Ja sobie zrobiłem nieduży dom, a teraz wynająłem firmę, która mi robi ogrodzenie. Ile musiałem się z tym nachodzić i pozałatwiać. Teraz jest taki wybór, że aż trudno podjąć decyzje. Jeszcze tylko ogród, który sam się raczej nie posadzi.
    PS możecie mi polecić jakiegoś dobrego ogrodnika (woj. mazowieckie)? Będę dłużny.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja mogę z czystym sumieniem mogę polecić firmę[SPAM]. Zbudowali nam w tym roku piękny dom, który powoli wykańczamy. Na stronie mają gotowe projekty, które zachęcają do skorzystania z oferty
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 21-11-2019 o 17:18 Powód: polecenie niewiarygodne - jedyne wpisy forumowicza to reklama firmy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony