dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 90
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    batata

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Kala, Akselek, Maciej, Jeżyk! Witajcie.

    Na forum co innego, a tu co innego- cieszę się, że wpadliście z wizytą!

    Maćku, oczywiście masz rację, że zmiany będą. Już architekt nas naprostuje.
    Co do kotłowni- pewności nie mam co dla mojego męża oznacza kotłownia. Mówił coś o bojlerze na wodę czyli może TO jest kotłownia? Ja tam chcę mieć pralkę i sznurki. Myślimy o solarach na dachu i oczywiście o wykorzystaniu kominka do ogrzewania domu. Na solary chyba można uzyskać jakieś dofinansowanie od gminy.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    Cześć Batata
    Również buduję dom z płazów i będę zaglądać jak postępy przenoszenia chatki

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    batata

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Witaj, Moose. Załóż dziennik budowy- będziemy się wspierać nawzajem, a dla Ciebie pozostanie pamiątka wspaniałych życiowych chwil. Rozumiem, że Ty budujesz całkiem nowy dom?

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    batata

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    W sobotę wybiaramy się nad nasze jeziorko. Oby tylko pogoda dopisała, bo deszczu już chyba wystarczy?

    Mam do posadzenia kilka lilaków, kilka brzózek, klony tatarskie, wierzby białe, buki pospolite, klonyjawory i klony Crimson King- odm. czerwonolistne i pstre. Dosypię im wszystkim żelu nawadniającego, żeby w razie suszy (jest coś takiego? ) nie ucierpiały.

    Mamy też w planach na sobotę zastanowienie się gdzie postawić naszą chatę. Docelowo na tym terenie ma stanąć chata (jako pierwsza), większy dom (też drewniany lub łączone drewno z murowańcem) i garaż z częścią gospodarczą. WZ mamy wydane na 3 domy- do 90m2 pow.zab., do 200m2 pow. zab. i bud. gospodarczo-garażowy do 120m2 pow. zab. Nad skarpą natomiast, ma stanąć zadaszony gril z ławami, stołem i widokiem na jezioro. Będzie co budować.
    To są oczywiście plany na dość odległą przyszłość i nawet nie wiem czy uda się je zrealizować. Zaczniemy od chaty i grila, ale z ustaleniem, gdzie staną pozostałe budynki. Trzeba to będzie dobrze przemyśleć, żeby później móc dobudowywać bez zbytnich szkód w roślinności i terenie.
    Docelowo chata ma być domkiem gościnnym i do wynajęcia dla chętnych na odpoczynek nad jeziorem, a większy dom dla nas do mieszkania. Co z tego wyjdzie, to nikt nie wie.
    Po powrocie wstawię nowe fotki działki- już po przecince drzew i chaszczy. Sama tego jeszcze nie widziałam, więc ciekawość mnie zżera.

    A! Na początku lipca jedziemy na tydzień do naszego kolegi górala. Posiedzimy u niego, popluskamy się w bukowińskich żródłach termalnych, odwiedzimy naszą chatę i, co najważniejsze, spotkamy się z architektem, którego poleca nasz kolega. Cieszę się, bo to oznacza kolejny postęp w naszym jakże mało zaawansowanym dzienniku budowy.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    batata Całkiem nówka sztuka... i w ogóle nie śmigana Zamierzam dziennik założyć ale na razie roboty tyle, że czasu nie starcza na forum... Pozdrawiam

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar AgaJeżyk
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    3.871
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Cytat Napisał Moose Zobacz post
    batata Całkiem nówka sztuka... i w ogóle nie śmigana Zamierzam dziennik założyć ale na razie roboty tyle, że czasu nie starcza na forum... Pozdrawiam
    ... i tu cię mamy ! cooo batata ?

    Pognębimy łosicę co by dziennik założyła ?

    Fajnie będzie pisała ... bo wygadana a i słowotwórstwem grzeszy że aż miło
    "Zbudować dom z nadziei chcę..."

    Jeżykowa chatka
    Jeżykowa chatka - komentarze

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    Cytat Napisał AgaJeżyk Zobacz post
    Pognębimy łosicę co by dziennik założyła ?
    Aga Przypominam, iż łoś jest pod ochroną a Ty jako miłośnik przyrody huzia na józia... eee.... to znaczy łosia...???

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    batata

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    No i wróciliśmy- wczoraj oczywiście, ale padnięta byłam tak, że nie miałam siły komputra otworzyć.

    Posadziliśmy co mieliśmy do posadzenia, powbijalismy paliki pod chatę- zajęło to nam 10 godzin. Teraz bolą mnie plecy- i od schylania się i od łopalenia przez słońce. Oczywiście o czymś do opalania zapomnieliśmy.

    Sąsiad zgodnie z umową opylił pół dzialki roundapem. Mamy więc na połowie brązowe i suche ściernisko, a na reszcie chaszcze po pas. Droga nad jezioro zniknęla pod chwastami, a na 'placyk' nad jeziorem nawet nie warto wchodzić. Trzeba tam będzie chyba z 30 wywrotek piachu przywieźć...
    Zarandapowane pole sąsiad obiecał zasiać gryką albo facelią. Potem zaora to to, a wtedy trzeba będzie splantować teren i posiać jakąś trawę, żeby chwastami nie zarastało. A potem kosić, kosić... kosić.

    Kilka fotek




    Tu, na tym ściernisku, będzie stała nasza chata.



    Taki będzie widok z tarasu.




    Tu inwestor poprawia rogi chałupy.




    A tu skarpa po małej przecince- trochę lepiej widać jezioro, bo wcześniej trzeba się było domyslać, że tam jest.




    Część skarpy- widok z boku, od strony przyszłej drogi nad jezioro. Posadzę tu bluszcze i insze roslinki leśne i cieniolubne.



    To nasze jezioro w pełnej krasie. No, w polowie krasy, bo widać połowę. (my jesteśmy po prawej stronie i naszej części jeziora stąd nie widać) Specjalnie się zatrzymaliśmy, żeby zrobić fotkę. Ładnie, no nie?

    P.S. Do projektów zrobię małą edytkę i dorzucę swój projekt piętra chaty. Lepiej tam wrzucić- przynajmniej jakaś logika w tym będzie.

    P.S.2 Lubię łosie!!! Łosie mają brać czynny udział w życiu forum.
    Ostatnio edytowane przez batata ; 06-06-2010 o 22:03 Powód: lepsze fotki

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    Cytat Napisał batata Zobacz post
    Łosie mają brać czynny udział w życiu forum.
    Hhehe Łoś z koparką walczył do 22 30 i chyba pada na pysk...
    Ale przynajmniej wiem, że trza dalej działać i odwrotu niet...
    Jak złapię oddechy krzynkę to cosik napiszę...
    Pozdrawiam Beatko i racice zaplatam coby wszystko gładko poszło.

  10. #30

    Domyślnie

    To i ja kciukasy trzymam mocno!!!!
    Tu jest mi cieplo, tu jest mi dobrze i tu bede sie rozmnazac

    chatka z bali

  11. #31

    Domyślnie

    Witam sie i ja i podziwiam piękna działkę i trzyma kciuki za wszystkie plany .
    A chata super, tez myśleliśmy o domu z drewna, ale stanęło na cegle

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar AgaJeżyk
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    3.871
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Czeeeść batata

    Łosicy tu nie było ?

    Hmmm koparka przygnietła czy coooo ?

    Widok z tarasu masz lepszy jak ... ja z kibelka
    "Zbudować dom z nadziei chcę..."

    Jeżykowa chatka
    Jeżykowa chatka - komentarze

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    Czasem bywam ale wetło na jament sprawczynię zamieszania

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    batata

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie Prawie rok minął...

    ale jakoś wenę straciłam. Postaram się to naprawić.

    Przez ten rok bawiliśmy się w projektowanie i nareszcie zatwierdziliśmy projekt. Chata jest w końcu dokładnie taka, jak sobie wymarzyłam. Trochę się rozrosła, ale co tam! Z małej chatki zrobiło się razem prawie... 200 m2. Z piwnicami 200, bo architekt namówił nas na piwnice- będzie miejsce na kotłownię, spiżarnię, kosiarki i inne przydasie. Na parterze ma być 71m2 + prawie 20m tarasu, na piętrze ok. 60m2 + taras 15m. Projekt postaram się wkleić, tylko muszę sobie przypomnieć jak to się robi.
    W tym roku chcemy wybudować piwnice (wcześniej trzeba pozwolenie na budowę załatwić- hmmmm...), a w przyszłym roku na wiosnę postaramy się przenieść naszą chatkę z gór nad jezioro.
    Na działce mamy już prąd, wodę i- uwaga!!! kanalizację! Ta kanalizacja najbardziej nas cieszy. Jak kupowaliśmy działkę, to właściciel wspominał, że są takie plany w gminie, ze ma być robiona kanalizacja, ale myśleliśmy, że lata miną zanim się to ruszy, a tu niespodzianka!

    Na działce trawa posiana i trochę rośnie, więc może ściernisko pozostanie tylko wspomnieniem. Dosadziłam też trochę roślinek- jaśminy, bzy, klony, jarzębiny, brzozy, wierzby, hortensje i jednego perukowca. Przetrwały zimę, ale ostatnie upały trochę je zmęczyły. Jak byliśmy ostatnio, to ręce mi się wydłużyły do kostek od noszenia wiader z wodą. Pod każdą roślinkę po 10 litrów... roślinek z 50 szt... i za każdym razem od 30 do 70 metrów do przejścia... horror. Mąż sprytnie wymyślił, że następnym razem wąż ogrodowy trzeba kupić.

    To tyle na dziś, ale jak już wróciłam, to wróciłam! I będę pisać!
    Ostatnio edytowane przez batata ; 14-06-2011 o 09:16 Powód: literówki

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    No witam batatę
    Pisz kochana i zdjęcia oraz plany nam pokaż...
    Pozdrawiam Oś

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Z ogrodowego wątku przyniosło mnie tu ... witaj batata... tu Batuta sie kłania

    Jezioro piękne masz, do dopiero miejsce na dom


    Tyle, że bardzo rzadko na FM bywasz

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    batata

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cześć, dziewczyny.
    Cieszę się, że zajrzałyście.
    Muszę jakoś ten projekt zeskanować czy cu? Na papierze go mam. Księgę całą.;/ Może dam radę w przyszłym tygodniu.
    Martwię się, bo pierwszy wykonawca zażyczył sobie 100 tys. za piwnicę. Musimy się rozejrzeć za kimś innym. Piwnicy miało nie być, ale potem ktoś nakręcił mężowi w głowie, że to niewiele koszt podnosi... no, niewiele... tylko 100tys. ! wrrr...

    W sobotę jedziemy sadzić. Kupiłam 20 brzóz, robinię psudoakację, świerki syberyjskie, olchę imperialis nad jezioro, trochę śnieguliczek na skarpę i mnóstwo krzaków na żywopłot. Będziemy sadzić w sobotę i niedzielę w kilka osób i też nie jestem pewna czy damy radę.
    Zamówiłam też w Rosarium trochę dzikich róż, ale na szczęście przyjadą dopiero pod koniec września, więc chwila przerwy w sadzeniu będzie.

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Czy ja wiem czy piwnica jest niezbędna... macie taki szmat ziemi, że możecie sobie poszaleć z metrażem w poziomie. Piwnica niby tańsza niż dach, ale to też zależy z czego dach, jak głęboka piwnica, jaki grunt i jeszcze od kilku czynników. Już z tego tematu uciekłam więc nie pamiętam jak to było. W każdym razie beton chyba bardzo podrożał.

    Podrzucę Ci wyszukiwarkę forum, pomoże Ci szukać http://www.google.com/cse/home?cx=01...88:n80ozodnbrc

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    batata

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Talking

    Dzięki, Gosiu.
    Niestety piwnica musi być, bo projekt już gotowy, zatwierdzony, zapłacony. Pozwolenie na budowę wydane. O! To nam się udało szybko. 22 czerwca złożyliśmy papiery. W połowie lipca poinformowano nas, że projekt nie spełnia warunków zabudowy (!). Faktycznie tak było.My nie zwróciliśmy na to uwagi, a architekt to nie wiem na co liczył. Wysokość budynku większa niż w wydanych warunkach, metraż większy, kąt dachu nie taki- przerabiać projekt?! Czekaliśmy na niego rok, więc przeróbki trwałyby pewnie drugie tyle. A poza tym, domek podobał nam się taki, jak w projekcie. Doradzono nam, żeby wystąpić o zmianę warunków zabudowy- czyli nie my do warunków, tylko warunki do nas dopasować. I udało się! Pozwolenie odebraliśmy w zeszły piątek.

    Natomiast co do piwnicy- tam ma być kotłownia, pomieszczenie gospodarcze. Same ważne rzeczy. Domek ma status 'rekreacji indywidualnej' i pow. zabudowy do 90m2. Większy być nie może.
    W warunkach zabudowy mamy możliwość wybudowania na tym terenie jeszcze dwóch większych domów- mieszkalnego i mieszkalno-gospodarczego, ale to jest mocno odległa przyszłość.
    P.S. Zajrzałam do Twojego dziennika- masz śliczny ogród w pięknym otoczeniu.
    Ostatnio edytowane przez batata ; 07-09-2011 o 22:41 Powód: literówki

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Ha, skoro ma być, to będzie piwnica bardzo przydatna sprawa


    I dziękować z mój ogród

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony