dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 55
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Saly
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.674
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie Jak powstaje nasz dom Verona z MG Projekt

    Witam wszystkich budujących jak i przymierzających się do budowy domu
    Zapraszam do komentowania naszych poczynań związanych z budową domu
    z pracowni MG Projekt projektu gotowego Verona z małymi zmianami oczywiście

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Saly
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.674
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie Verona tak wygląda w/g katalogu




    A tak wyglądają rzuty parteru i piętra:


  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Saly
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.674
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Dom wydaje się bardzo funkcjonalny, ma wiele fajnych rozwiązań tzn duża kuchnia oraz dużo pom pomocniczych typu pom gospodarcze, pralnia , garderoba a w sumie powierzchnia nie jest ogromna bo 190 metrów.
    Nie mam pomysłu jeszcze na elewację - bo ta z katalogu nie bardzo mi się podoba a decyzję trzeba podjąć szybko bo jeśli ma być klinkier to trzeba zrobić szersze fundamenty.
    Nie mogę doczekać się dnia kiedy faktycznie rozpoczną się prace budowlane a ma to nastąpić na początku kwietnia

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Konrad Z

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam

    Ja buduję ten sma dom w okolicach Warszawy. Projekt naprawdę super.

    Ja mam już ściany oraz dach i ocieplenie.

    A gdzie bedziecie budowali

    Pozdrawiam


    A gzie

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Saly
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.674
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Witaj Konrad
    Strasznie się cieszę, ze do mnie napisałeś
    Gdybyś był taki miły - zrób trochę zdjęć i wklej tu na forum lub prześlij do mnie - będę b wdzięczna [email protected]
    Napisz mi czy macie coś zamiar zmienić lub czy coś zmieniliście jaki macie pomysł na elewację zew bo to spedza mi sen z powiek
    My budujemy w okolicach Łodzi
    Pozdrawiam i czekam na wieści

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Konrad Z

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Zdjęcia wysłane

    U nas zmian większych nie było.

    Powiększyliśmy dach nad wejściem, na tarasie zejście zrobiliśmy na dwie stron i kilka małoistotnych drobiazgów.

    Elewację zmieniamy
    Tam gdzie w projekcie od frątu jest klinkier u nas będzie tynk natomiast tam gdzie w projekcie jest tynk (samo wejście) my robimy w płytkach. Inne elementy dekoracyjne zostają bez zmian (tarasy, klinkier pomiędzy oknami itd.).

    Pozdrawiam

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Saly
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.674
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Hej
    Bardzo serdecznie dziękuję za zdjęcia,
    Potwierdziły fakt że dom jest prześliczny.
    Zazdroszczę etapu na jakim jesteście że domek już stoi.
    Co do Verony:
    Ja planuje elewację taką jak w projekcie tzn klinkier jasno żółty także wokół drzwi wejściowych, również chcemy powiększyć daszek przed wejściem i podeprzeć go cienkimi słupami
    No i największa zmiana to salon, My mamy działkę wąską a długą więc robimy duże okno na ścianie tylnej i tam wyjście dodatkowy taras i kominek rogowy na ścianie między salonem a kuchnią
    A Wy będziecie mieli kominek? - bo zauważyłam że chyba wywaliliście komin z salonu?

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Saly
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.674
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie Wiosa wiosna


    Budowę rozpoczynamy w kwietniu ale nie mogąc się doczekać spędziliśmy trochę czasu na naszej działce. Przypomina na razie tzn jest na razie polem i nie ma tam nic szczególnego poza tym ze oczami wyobraźni stoi tam już nasz dom

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Saly
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.674
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie Zaczynamy

    Dziś rozpoczynamy prace budowlane na naszej działce:
    * Od rana pan koparkowy zbiera ziemie i niweluje teren
    * Od czwartku wchodzi ekipa od ogrodzenia - na razie z 4 stron od frontu będzie prowizorka bo
    1. wiele to ogrodzenie będzie musiało przeżyć jeszcze - wjazdy i wyjazdy dziwnych pojazdów
    2. nie ma jeszcze ostatecznej decyzji jak ono będzie wyglądało.
    Póki co siata i jakieś drewniane słupki- na czas budowy muszą być.
    * w przyszłym tygodniu wchodzą wodociągi - wiec będzie woda i tymczasowe przyłącze energetyczne - także przyszły tydzień
    * na gwałt musimy zorganizować pakamerę lub jakieś schronienie dla naszych Fachmanów od budowania - bo to ekipa przyjezdna w ilości sztuk 5 więc nocleg nawet u nas w mieszkaniu nie wchodzi w grę
    No i optymizm jaki pojawia się na horyzoncie tzn Panowie obiecują że na początek czerwca szykować dach wiec do wakacji Verona powinna osiągnąć status : stan surowy zamknięty ach..... rozmarzyłam się - póki co kalosze na wyposażeniu auta i po pracy ruszam na działkę a że było to pole rolne do tej pory -wiec nie wiem czy kalosze wystarczą na to okropne błoto

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Saly
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.674
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie Pierwsze schody

    Jaki piękny pierwszy plan działania napisałam
    I oczywiście na planie się skończyło
    No wiec tak: Panowie od ogrodzenia nie zaczęli bo niby jeszcze ziemia była zamarznięta
    Pan koparkowy porównał trochę teren ale znowu ziemia za miękka i się zapadał, porobił koleiny i nie można była wjechać na działkę aby nawieść gruzu ( bo drogę dojazdową musimy zrobić sami)
    Ten nie kopie bo za mokro - Ci nie wjadą jak ten nie wykopie a dla tamtych zamarznięte
    Rozmumiecie coś z tego?
    Na szczęście jutro mój mąż wkracza do akcji i mam nadzieję ze zrobi z tym porządek. Oby

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Konrad Z

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cześć Saly

    W końcu zima odeszła !!!

    Jeszcze pare dni i ruszycie z kopyta

    My skończyliśmy dach i ocieplenie. Spokojnie czekamy na lepszą pogodę i ruszamy dalej z instalacjami.

    Pozdrawiam
    K.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Saly
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.674
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Smile Wisna wiosna wiosna ach gdzie ty?????

    Jesteśmy razem z mężem osobami które uwielbiają działać a siedzenie w miejscu i nuda nas wykańczają.
    Nie cierpimy siedzieć w domu przed TV tylko być cały czas w ruchu.
    Początki budowy są dla inwestorów szczególnie nie fajne- nie ma się wpływu na za wiele rzeczy a główne karty rozdaje niestety pogoda
    Zanim budowa ruszy pełną parą i będzie można energię skoncentrować na "opitalaniu"robotników zrobiliśmy sobie maraton sklepowo -internetowy aby powybierać trochę rzeczy do naszego domu.
    Za spraw bardziej budowlanych podjęliśmy decyzję jak ma wyglądać nasze ogrodzenie od frontu: to będzie jasno żółty klinkier- słupki nieco szersze niż w standardowe a między nimi najprawdobodobniej sztachetki drewniane tak jak na tym zdjęciu ( chociaż bierzemy pod uwagę kute ale niezbyt ozdobne pręty metalowe)




    Następny dylemat dotyczył drzwi wejściowych - których wybór jest dość istotny ze w/g na otwór drzwiowy jaki trzeba zostawić - front domu wokół drzwi będzie z klinkieru więc nie będzie można potem tego zmienić. I tu mamy mały konflikt bo mnie podobają się takie:



    a mój M uważa ze są jak w sklepie ale jak bardzo mi zależy niech będą... Dom będzie nowoczesny więc tradycyjne drzwi wydają mi się zbyt proste -ale ten temat jeszcze pozostaje do dyskusji

    No i dachówka. Wiem wiem, ze teraz jest "moda" na grafitowe dachy - widziałam w realu domy moich znajomych którzy mają dachy w tym kolorze ale Nam najbardziej podoba się ta ceglasta i do domu o jaśniutkiej kolorystyce, oknach w kolorze złoty dąb wydaje się nam że będzie ok



    Może to śmieszne biorąc pod uwagę ze nie mamy jeszcze murów wiem już na 100% jakie będą meble w salonie Będą dwie kanapy w kolorze białym + fotel Marzę o nich już jakiś czas, a że poprzednie mieszkanie udało się sprzedać wraz z meblami jest okazja aby zaszaleć Oto one:


    Oczywiście jeszcze wiele innych fajowych rzeczy o których napiszę innym razem typu: oświetlenie, sypialnia, schody no i pasja mojego M oczko wodne z altanką drewnianą No i meble kuchenne i tu szykuje się bitwa rodzinna z rozlewem krwi bo ja chcę mega nowoczesne szare z czarnym granitowym blatem Mój M mówi ze po jego trupie - wiec kto wie jak to się skończy

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar ania.d
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    8
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    projekt bardzo fajny. Zawsze chciałam mieć dom w tym stylu, ale na razie pozostaje mi budowa stodoły
    Mam tak samo jak Ty, jeszcze nic nie ma a ja już wybieram lampki do kuchni ;]

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Saly
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.674
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania.d Zobacz post
    Witam serdecznie,
    projekt bardzo fajny. Zawsze chciałam mieć dom w tym stylu, ale na razie pozostaje mi budowa stodoły
    Mam tak samo jak Ty, jeszcze nic nie ma a ja już wybieram lampki do kuchni ;]
    Witaj Ania.d
    Fajnie że napisałaś
    O lampki do kuchni ważna sprawa
    Jak opowiadam komuś kto nie budował o swoich planach zakupowych to słucha a potem patrzy tak dziwnie na mnie
    Jest tyle fajnych rzeczy że trzeba wcześniej się po rozglądać wcześniej No może My robimy to ciut za wcześnie ale co z tego
    Zaraz popatrzę w Twój dziennik budowy
    Pozdrawiam cieplutko

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar ania.d
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    8
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    My dopiero zaczynamy, więc jeszcze nie ma na co patrzeć
    Wolę powolutku planować teraz, niż później obudzić się z ręką w nocniku bo nie będzie jak ustawić kanapy, żeby obejrzeć telewizor.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Saly
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.674
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania.d Zobacz post
    My dopiero zaczynamy, więc jeszcze nie ma na co patrzeć
    Wolę powolutku planować teraz, niż później obudzić się z ręką w nocniku bo nie będzie jak ustawić kanapy, żeby obejrzeć telewizor.
    Oczywiście, że tak trzeba
    ja zmieniłam w projekcie okna bo jakby były tak w oryginale to właśnie nie byłoby miejsca na tv- no chyba że 14"
    A jak się ma ogólną wizję co ma być to można sobie poukładać
    Pewnie wszystkiego sie nie przewidzi i wyjdą kwiatki ale zawsze mniejsze

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Saly
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.674
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie Porządek może mieć każdy nad chaosem panuje tylko geniusz

    Bardzo spodobało mi się ta zasłyszana mądrość życiowa (tłumaczy to w znacznym stopniu brak porządku w moich ubraniach,- co namiętnie chce tępić mój M)

    Tak bym chciała być w najbliższym tygodniu geniuszem bo chaos to będzie u nas na działce nieziemski. Ten tydzień to u nas godzina 0.
    Co mam na myśli : kończy się ogrodzenie, będzie się robić droga dojazdowa potem wodociąg i tymczasowe przyłącze. Oczywiście najpierw droga a potem zryją na wodociąg bo po co odwrotnie???? Ci mogą tylko i wyłącznie na początku tyg a tamci tylko i wyłącznie pod koniec Ach będzie się działo a potem dłuuugo oczekiwany moment FUNDAMENTY
    Trzymajcie kciuki abym nie zwariowała

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Saly
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.674
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie Mamy już prąd !!! :-)

    Dzieje się sporo ale nie są to ciekawe tematy to opisywania: robi się droga i to dosłownie "sama" bo panów od jej zrobienia tak jak mikołaja nikt nie widział - jakieś marne ślady ich istnienia. Mam nadzieję że w końcu się ujawnią i zrobią.
    Natomiast Pan elektryk spisał się na 5 i mamy już PRĄD na razie oczywiście tymczasowe przyłącze ale jest
    Oczekujemy teraz przyłącza wody
    W wolnej chwili porozglądaliśmy się za schodami I wzór będzie coś takiego:

    kolor inny ale wzór schodów i barierek właśnie taki

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Saly
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.674
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie Hurtownia budowlana

    Korzystając z malutkiej wolnej chwili jaką udało się na wygospodarować przed godz 18 pojechaliśmy do naszej zaprzyjaźnionej hurtowni budowlanej. Ostatnio to nie buty i torebki mi w głowie tylko cegły i dachówki
    i właśnie tam jest moja galeria zakupowa.
    Za sprawą moich forumowych koleżanek- MarJel, Praha i Blekitna - to do szczególnie o Was - które są nieocenionymi doradcami -uległa zmianie koncepcja kolorystyczna. Dach będzie ciemny - grafitowy zamiast klasycznej ceglastej czerwieni no i wybraliśmy od razu kostkę brukową Nasz dom będzie na głębokich peryferiach miasta więc błoto nam zagrażające trzeba kostka poskromić w stopniu maksymalnie możliwym. Tak więc moja wybrana już dawno czerwona kosteczka powędrowała w zapomnienie i będzie grafitowa z jaśniutkimi wstawkami kostki granitowej- na zdjęciu wydaje się biała ale jest jasno szara. Taki dom stoi po drodze do mojej pracy więc pozwoliłam sobie zrobić zdjęcia:
    Będziemy dążyć do takiego oto efektu przed domem:



  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Saly
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.674
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie Fundamenty

    Tak wiec dziś z samego rana moja przyjezdna ekipa Bobów Budowniczych stawiła się o 8 rano i ruszyła z kopyta do pracy
    Szef ekipy to nasz znajomy wiec o niego jestem spokojna a jego drużyna ...no cóż zobaczymy jak się spiszą.
    Krótkie podsumowanie dotychczasowych poczynań:
    Prąd- jest
    Woda-jest
    Ogrodzenie-jest
    Ekipa do murowania-
    zainstalowana na działce - musieliśmy zakupić im jakieś lokum i w poszukiwaniu jakiegoś baraku natrafiliśmy na fajną, dużą przyczepę campingową - jest 4 osobowa i jest OK
    Brakuje trochę pogody tzn. słonecznej pogody ale na to nie mamy wpływu
    Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem za tydzień będą gotowe FUNDAMENTY
    Ach nie możemy się doczekać
    Póki co fachman nr 1 wyrysował mi białym wapnem wszytko dla orientacji - powiem szczerze pomieszczenia wyglądają na małe - ale ponoć to normalne odczucie na tym etapie
    Jak tylko "coś" urośnie z murów wkleję zdjęcia

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony