dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 76
  1. #1

    Domyślnie projekt SZACH 2G pracownia DOMINANTA

    Witam! Szukam ludzi zainteresowanych projektem SZACH 2G... Osoby które chcą zrobić adaptację tego projektu... Może ktoś już go buduje... Przeszukuje neta i nic...

  2. #2

    Domyślnie szach 2g

    Witam!
    Projekt już otrzymaliśmy, za kilka dni oddajemy do adaptacji. W necie rzeczywiście nic nie ma - też kopałam. Jest to nowy projekt, pojawił się chyba w marcu więc nie będzie chyba nikogo kto go wybudował. Cieszę się, że jest ktoś zainteresowany, można wymienić się chociażby pomysłami. Zamierzamy budować w woj.pomorskim.
    Pozdrawiam!

  3. #3

    Domyślnie

    Heja! Napisz do jakich zmian sie przymierzacie... My jesteśmy po wstępnych rozmowach z architektem. Oto nasze wstępne pomysły na zmiany:
    1. powiększenie kuchni (i tutaj raczej pójdziemy w wydłużenie domu, bo poszerzenie to zmiana konstrukcji dachu...)
    2. likwidacja łazienki na rzecz tylko wc... zmiany po tej stronie budynku, (nie wiemy jeszcze dokładnie jakie) ma tu być pomieszczenie gospod. i spiżarnia no i wc

    jesli chodzi o górę to tam raczej niewiele się zmieni.

    My będziemy budować w Bydgoszczy.

    Pozdrowionka

  4. #4

    Domyślnie

    Hej! W Bydgoszczy to niedaleko, my w Starogardzie Gdańskim. Nie wiemy jeszcze kiedy bo musimy wcześniej sprzedać mieszkanie a z tym jest zastój.
    Co do zmian to kosmetyczne. Mi też marzy się przynajmniej o metr dłuższa kuchnia bo to akurat im w projekcie nie wyszło ale niestety nie możemy wydłużyć bo w działkę go potem nie wpasuję. Już wstępnie obmyśliłam jak ją umebluję. Jest spiżarka więc pół biedy.
    Powiększam okno kuchenne a te przy jadalni do samego dołu, żeby więcej światła było.
    Na klatce schodowej w ramach oszczędności zamiast tych czterech kolankowych okienek mamy zamiar zrobić jedno dachowe.
    Też chcemy zrobić tylko WC i powiększyć gospodarcze o jakieś 1,5 m. U góry pozbywam się łazienki przy sypialni na rzecz większej garderoby.
    I to byłoby na tyle tak na szybko. Pewnie jeszcze się kilka rzeczy zmieni po drodze.
    Kiedy zamierzacie zacząć?

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mawiola

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    7

    Domyślnie Szach 2G

    Witam.
    Nam również projekt przypadł do gustu. Wstępnie konsultowaliśmy go z architektem, nie bardzo podobało mu się umiejscowienie schodów.
    My koniecznie chcemy wygospodarować dodatkową sypialnie na poddaszu kosztem gardoroby+łazienki. Martwi nas bardzo wąski garaż.
    Czy ktoś jest może w posiadaniu kosztorysu dla tego projektu?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez mawiola ; 08-06-2010 o 11:18

  6. #6

    Domyślnie

    U nas będzie póki co parkował 1 samochód więc z garażem nie powinno być problemu ale na 2 auta jest rzeczywiście trochę ciasnawo.
    A co jest nie tak ze schodami?
    Przyznam, że nam nie pasowało wejście z salonu i kombinowałam, żeby postawić tam normalną ściankę albo przestawić w miejsce łazienki ale nie bardzo się da bo po.1 nie chcę takiej zamkniętej "klatki" a po.2 robi się problem z kominami. Dla mnie jest to bardziej dylemat związany z użytkowaniem więc jestem ciekawa co nie pasuje architektowi.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mawiola

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Architekt zwrócił uwagę że dla niektórych może być uciążliwe że komunikacja odbywa się przez salon, czyli teoretycznie miejsce służące do odpoczynku.

    Czy jest ktoś w stanie podać wysokość ścianki kolankowej na poddaszu?

  8. #8

    Domyślnie

    Właśnie o to mi chodzi (komunikacja przez salon) ale jest nas 3 więc chyba jakoś przeżyjemy.
    Ścianka kolankowa ma 90 cm. Napisaliśmy do "Dominanty" i przysłali nam przekroje - mogę je przesłać mailem.

  9. #9

    Domyślnie

    My jesteśmy umówieni z architektem pod koniec czerwca... Przekroje też by nam się przydały... [email protected] jeśli mogłabym prosić Będziemy musieli poszerzyć elewację do 9 m. Tak jest w planach zagospodarowania przestrzennego...
    O schodach nasz architekt też coś mówił... Jeśli chodzi o kuchnię to w projekcie jest rzeczywiście malutka. My spiżarnię przerzucimy na drugą stronę i przez to pozbędziemy się drzwi i zyskamy dodatkową powierzchnię blatu. Marzy nam się kominek widoczny z przynajmniej dwóch stron a w projekcie jest przy schodach i nie bardzo go można przemieścić... Będziemy też zmieniać wiatrołap.

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mawiola

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Proszę o przesłanie przekrojów na maila mawiola(at)wp.pl.

  11. #11

    Domyślnie

    wysłałam - mam nadzieję, że przeszło
    Próbowałam na wszystkie strony kombinować ze schodami, powiększać kuchnię itp. ale za każdym razem miało to wpływ na coś innego co też mi nie pasowało, pojęcia nie mam tak to rozwiązać. Domu nie będziemy powiększać bo nie mogę więc mam większą zagwozdkę - właśnie 1 metra długości lub szerokości mi brakuje. Jeżeli ktoś ma pomysł na inne rozwiązanie niż w projekcie bez powiększania fundamentów to proszę o info.

  12. #12

    Smile

    Cytat Napisał hucu5 Zobacz post
    wysłałam - mam nadzieję, że przeszło
    Próbowałam na wszystkie strony kombinować ze schodami, powiększać kuchnię itp. ale za każdym razem miało to wpływ na coś innego co też mi nie pasowało, pojęcia nie mam tak to rozwiązać. Domu nie będziemy powiększać bo nie mogę więc mam większą zagwozdkę - właśnie 1 metra długości lub szerokości mi brakuje. Jeżeli ktoś ma pomysł na inne rozwiązanie niż w projekcie bez powiększania fundamentów to proszę o info.
    ...a gdyby zabudować klatkę schodową, zrezygnować z łazienki, na rzecz toalety... i przekombinować to co zostanie na wc, pom. gosp, i spiżarnię... albo pójść w niewielka piwnicę...
    W tym projekcie naprawdę niewiele jest możliwości zmian... chociażby dla nas "laików"

  13. #13

    Domyślnie

    kasia_k72 dzięki za podpowiedź, ale:
    - właśnie rezygnuję z łazienki na rzecz małego wc, reszta musi być pomieszczeniem gospodarczym bo mąż coś kombinuje z solarami i będzie potrzebne miejsce na jakieś zbiorniki,
    - o zabudowaniu schodów myślałam i zrezygnowałam bo przez te kominy będziemy wchodzić "w tunelu" a tego nie chcę,
    - spiżarkę wolałabym bezpośrednio przy kuchni
    - piwnica powiększa nam koszty a ja niestety muszę się liczyć "z każdym pustakiem"

    Na razie chyba zostaje jak jest, tylko szukam ciekawych aranżacji wnętrz "coby" np. ten kominek pod schodami po ludzku wyglądał.
    Wszędzie "wnętrz" pełno a jak człowiek potrzebuje coś konkretnego to oczywiście nie może trafić...

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mawiola

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    7

    Domyślnie Szach 2G

    Zastanawiał się ktoś może nad rozmieszczeniem szafek kuchni, planujemy przedłużyć kuchnie o ok. 60 cm i powiększyć okno do kształtu kwadratu (np. 140*140) i trochę nie pasuje nam okno przy zlewie (niepraktyczne). Ma ktoś jakieś pomysły w tej kwestii?

  15. #15

    Domyślnie

    ...zmieniliśmy osobę adaptującą nasz projekt na kompetentną Wstępnie zrezygnowaliśmy z kominka na rzecz solarów, które zmniejszą nam koszty eksploatacyjne budynku. Z kominka raczej rzadko sie korzysta... "Ładny" sporo kosztuje i dużo z nim zachodu (dodatkowy kurz, problemy z drewnem itp). Chcemy też wodne ogrzewanie podłogowe... Poszerzamy budynek o 1 m i chyba zrobimy mały wykusz w kuchni... Poszerzenie budynki spowoduje podwyższenie ścianki kolankowej. Czy ktoś z was ma już kosztorys? Ile nasze domki będą nas kosztować? My jesteśmy jeszcze przed zakupem projektu gdyż wahaliśmy się przez moment.
    Jak będziemy mięli już pełną dokumentację to oczywiście napiszę. Pozdrawiam!

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał mawiola Zobacz post
    Zastanawiał się ktoś może nad rozmieszczeniem szafek kuchni, planujemy przedłużyć kuchnie o ok. 60 cm i powiększyć okno do kształtu kwadratu (np. 140*140) i trochę nie pasuje nam okno przy zlewie (niepraktyczne). Ma ktoś jakieś pomysły w tej kwestii?
    Kuchnia jest tragiczna do umeblowania... Może postawcie murek pomiędzy kuchnią i jadalnią, zyskacie przez to miejsce na szafki stojące. Mam takie rozwiązanie obecnie w mieszkaniu i chcemy to przenieść do naszego domu. ...a zlew może jakiś narożnikowy?

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MartekB30

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam wszystkich,

    czy kotoś ma kosztorys budowy? właśnie czekam na projekt Szacha

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mawiola

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam

    W kwestii kosztów budowy, otrzymaliśmy następującą odpowiedź od firmy budowlanej (śląsk):

    "Dziękuję za zainteresowanie naszą firmą i przesłanie zapytania ofertowego.
    Koszt budowy domu w stanie wykończonym (bez płytek, parkietów oraz malowania,białego montażu ) zamknąłby się w granicach 1860-2000zł/m2. Czyli ok. 300000 zł. Cena zależy od wybranych wspólnie z Panem materiałów konstrukcyjnych oraz wykończeniowych."

    Od innej ekipy budowlanej uzyskaliśmy wycenę za stan surowy, na pewno bez dachu i elewacji ok. 40 tys (sama robocizna).

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mawiola

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Nasz Szach po adaptacji:
    - garaz wydluzony o 0,5 m
    - kuchnia wydłużona o 0,8 m
    - likwidacja kominka i kominów (zostaje tylko komin w pom. gosp)
    - duza sypialnia, przerobiona na dwa pokoje (wiekszy i mniejszy)
    - likwidacja balkonu z tylu domu
    - zmiany okien.

  20. #20

    Domyślnie

    mawiola - te "kominy" między kuchnią a spiżarnią całkiem wyrzuciliście? bo tam są chyba jakieś kanały wentylacyjne...
    powiedzcie mi jeszcze proszę gdzie macie wejście do spiżarki (te osoby co przerzuciły ją na drugą stronę)

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony