dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 70

Temat: Czy mieszkać

  1. #61

    Domyślnie

    myślałaś może czy to nie sezonowe obniżenie nastroju? albo depresja poporodowa?

    tak walę z kosmosu.. ale nasuneło mi się po tym co czytam...

  2. #62

    Domyślnie

    Witam Was

    Po pewnym czasie czy coś się zmieniło: pracuje bardziej nad sobą ... Ale nie polubiłam miejsca w którym mieszkam, lubię nadal swój dom ale w środku.
    Wybieram się do pracy za około 4 miesiące. Nie wiem co jeszcze z dziećmi kto się nimi zajmie.
    A co z moim domem- narazie postanowienie że nie sprzedaje, bo szkoda z tak dużą działką. Nie lubię tego miejsca fakt, przyczyna hałas od drogi. To jest dla mnie problem numer jeden. Nie raz próbuje zapomnieć oszukiwać się ale i tak nic nie pomaga wciąż go słyszę jeszcze teraz latem!!! Szok.
    Jest nadzieja: być może niedługo dostaniemy pewien spadek za który na pewno kupujemy działkę i zaczniemy nową budowę tym razem to ja wszystko załatwiam i decyduje. Wiem że to najlepsze co mogło się stać. Czekamy teraz na te pieniądze. Chciałabym przeprowadzić się do nowego miejsca tak za około 3 lata. Ten dom który mamy prawdopodobnie zostawimy i spróbuje podzielić tutaj działki.
    Najważniejsze dla mnie że znam swoje marzenie mieszkać w cichym spokojnym miejscu i wiem że spełnię to marzenie.
    ,,W dzień i w nocy wszystko mi sprzyja"

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Może wystaw na próbę nieruchomość. Przy ruchliwej trasie i dużej działce to łakomy kąsek na zajazd (kupiec może rozbudować Twój dom i zrobić parking). Co Ci szkodzi zobaczyć, czy będzie zainteresowanie?

  4. #64

    Domyślnie

    Ciesze się ,że zaczynasz ,,wychodzić na prostą" , chodzi mnie o ten spadek i zakup działki , bo skoro obecny dom tak bardzo cię denerwuje....
    Uwierz mnie to na pewno pozwoli ci na to ,że się uspokoisz i przestanie ci tka przeszkadzać ten hałas bo przecież za kilka lat ......
    Ja też mam teraz nowe hobby , przeszukiwanie gratki .Wiecie co jest najgorsze ja naprawdę nie wiem gdzie chce mieszkać i obawiam się tego,że jak kupie działkę wybuduje dom to będę tego żałować . Kompletnie nie wiem co wybrać , czy kierować się swoim widzi mi się czy tym co będzie za 5,10,15 lat kiedy jakaś kobieta posiądzie mnie na zawsze i ja również ?? Najlepsze jest to ,że miejscowości które chodzi mnie po głowie są oddalone od siebie od 100 do 140 km a z nich będę dojeżdżał do pracy ( mam nienormowany czas pracy , mogę zaczynać np. o 11 albo 13), ale znowu czy warto być codziennie godzinę w drodze .Każda z tych miejsc ma swoje plusy i minusy a ja nie wiem co wybrać. Jedno miejsce daje mnie widok na góry i zalew ale do pracy prawie 100km , dwa inne nowo budowany zalew i tak dalej . I nie wiem kompletnie czym się kierować przy wyborze miejsca zamieszkania.

  5. #65
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    antuanet77

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Łukasz789 zastanów sie gdzie chcesz spędzic starść, bo popracujesz jeszczee kilka lat i potem pójdziesz szuka czegoś spokojnego. Mój brat wyprowaził się z malborka do Gdańska bo nie chciał dojeżdżać do pracy 1 godzine, pozatym jego żona miała tam kawalerę którą jak się dzieci pojawili zamienili od razu na 3 pokoje.A do pracy ma tak daleko, ze i tak w Gdańsku dojżdża w 1,5 godziny, przy korkach woli autobus bezpośrednio do domu, bo ma inne połaczenie ale się kilka razy przesiada, więc woli poczekac i bezposrednio, a w autobusie gra na telefonie. Mieszkanie zamienili na wieksze, ale niemal obok swojego bloku, bo podoba im się dzielnica. A pracę zawsze mozna zmienić, lub praca zmieni ciebie

  6. #66
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anka981

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Z tą zmianą pracy to teraz nie taka prosta sprawa, przy wyborze miejsca zamieszkania trzeba kierować się też możliwością znalezienia pracy w danej miejscowości (chyba że wykonujesz jakiś wolny zawód). Ja właśnie teraz mam ogromny dylemat i też nie wiem co robić. Mieszkam w średnim mieście gdzie jest bardzo duże bezrobocie 26%. Wcześniej mieszkaliśmy z rodzicami , 2 lata temu wprowadziliśmy się do własnego wymarzonego domu. Niestety, przed naszą przeprowadzką straciłam pracę i od tej pory nie mogę znaleźć nowej pracy. Mąż pracuje w większym mieście na różne zmiany(dniówki i nocki) więc dojeżdżanie razem z nim nie wchodzi w grę, poza tym w tym mieście też trudno o pracę. Szczerze mówiąc dobija mnie ta sytuacja, biorąc pod uwagę to że od skończenia studiów cały czas pracowałam ( z przerwami na urlopy macierzyńskie), nawet gdy dzieci były małe. Teraz kiedy dzieci chodzą już do szkoły i mogłabym pracować bez wyrzutów sumienia - siedzę w domu. Dom na szczęście jest wykończony, ale podwórko jest nie ruszone z powodu braku funduszy. I teraz zastanawiamy się z mężem nad sprzedażą domu i przeprowadzką do dużego miasta. Z jednej strony bardzo szkoda byłoby mi tego domu, w budowę którego włożyliśmy tyle serca i wysiłku, jednak z drugiej strony przeraża mnie brak perspektyw w tym mieście. Zaczęłam już popadać w depresję i jestem coraz bardziej sfrustrowana, ponieważ ja już nie mam gdzie składać CV, bo oferty pracy są głównie dla kierowców, szwaczek i operatorów koparek a do sklepu nie chcą mnie przyjąć z powodu mojego wyższego wykształcenia. Szkoda byłoby mi się przeprowadzać, ponieważ mam tu wielu znajomych, całą najbliższą rodzinę, ale coraz bardziej żałuję, że po studiach wróciłam do tego miasta, zamiast tak jak koledzy ze studiów szukać szczęścia w stolicy lub zagranicą. A teraz po prostu boję się stąd ruszyć, boję się zaczynać od nowa w obcym miejscu, tym bardziej, że nie jestem sama-mam męża i dzieci. Łukasz789, szukając swojego miejsca na ziemi weź więc po uwagę to, czy i gdzie będziesz pracował oraz jakie perspektywy rozwoju zapewnisz swoim dzieciom, bo domek na wsi w pięknej okolicy nie zawsze oznacza sielskie życie.

  7. #67
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Anka - kartka, długopis, po jednej stronie wady po drugiej stronie zalety zostania w tym miejscu. Proste. A potem plan i konsekwencja. Tu się prochu nie wymyśli
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  8. #68

    Domyślnie

    Witam.
    Potrzebuje skontaktować się z "Promykiem".
    Proszę o pomoc.

  9. #69

    Domyślnie

    To może być trudne a wręcz nierealne. Wątek przestarzały a jak wejdziesz w profil to ostatnie logowanie parę dobrych lat temu.

  10. #70
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał anixi Zobacz post
    To może być trudne a wręcz nierealne. Wątek przestarzały a jak wejdziesz w profil to ostatnie logowanie parę dobrych lat temu.
    unde venis et quo tendis

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony