dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 28
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 549
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Havena
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    981
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie projekt KRZYŚ pracownia HORYZONT

    Czy ktos buduje Krzysia?
    http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=151&sid=5

    Po malych zmianach wydaje sie byc calkiem przyjemnym domkiem na waska dzialke.

    Pozdr.
    Havena

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Havena
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    981
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Nikt nie buduje? Nikomu sie nie podoba? Poprosze o jakies sugestie - co zmienic, ulepszyc? Potrzebuje przejscie z garazu do domu i zastanawiam sie nad zrobieniem korytarza pomiedzy sypialnia i lazienka (po przesunieciu lazienki w strone frontu budynku). Wejscie do domu byloby rowniez od strony frontowej.

  3. #3

    Domyślnie

    Witaj Havena.
    Nie mogłem sie zebrac,zeby odpisac na Twoj mail...
    Projekt kupilismy,bez garazu-bedzie osobno.
    W srodku wlasciwie nam sie podoba,projekt poszedl do architekta-dostosowanie do miejscowych warunkow,pod koniec kwietnia spotkanie z architektem wneterz-zobaczymy moze jakies zmiany sie pojawia?
    Moim zdaniem domek jest bardzo przemyslany,w rachube wchodzil jeszcze P160 Lipinskich,ale Krzys ma lepsza antresole,wlasciwie salon chcialem napisac.
    Pod koniec tego tygodnia bede mail wycene generalnego wykonawcy.
    Jutro dzwonie do geodety...
    Jak cos sie ruszy dalej to napisze

  4. #4

    Domyślnie

    A no napisz jak sprawa ma sie u Ciebie

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Havena
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    981
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Witaj!
    Swietnie, ze kupiles Krzysia, bo juz sie balam, ze bede sama
    Na razie czekam na WZ, bo jeszcze nie jestem do konca pewna, czy uda nam sie przemycic ten projekt (dzialka ma niespelna 18m szerokosci i jest w dodatku narozna). Brkuje nam wiec ok. 2m... Mam nadzieje, ze gmina sie przychyli do naszej prosby i pozwoli zblizyc do drogi dojazdowej, bo inaczej... Wole nie myslec...
    Wprawdzie projektu jeszcze nie kupilismy (chodzi nam o wersje z garazem dwustanowiskowym), ale w zasadzie mam juz koncepcje wnetrza.
    1. Wyrownuje front domu i miedzy sypialnia a lazienka robie przejscie z garazu.
    2. w zwiazku z pktem 1. powiekszy mi sie lazienka i bedzie prostokatna.
    3. Usilnie mysle nad wykrojeniem spizarki z fragmentu kuchni.
    4. Rezygnuje z jednego okna w dolnej sypialni.
    5. Likwiduje scianke dzialowa pomiedzy dwoma malymi pokoikami na gorze.
    6. Zamieniam miejscami garderobe i lazienke na gorze (zrobie z gornej lazienki zsyp na pranie do kotlowni, gdzie bedzie pralnia).
    7. Likwiduje kominy (oprocz tego od kominka), bo bede miec pompe ciepla i wentylacje mechaniczna.

    To tyle na szybko. Projekt jest urzeczywistnieniem moich marzen o wlasnym domku
    Koniecznie napisz jak Ci go wyceni wykonawca. Ja szacuje na jakies 350 -400 tys. Plus pompa...

    Powodzenia!

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    helena03

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    3

    Domyślnie Krzyś

    Witam. Pierwszy raz na FORUM. Ja tez jestem sympatyczka Krzysia, myślimy o tym projekcie. Na razie jesteśmy w lesie z budową - brak planu zagospodarowania, ale mamy nadzieję, że sie wszystko uda. Dlatego tez będę wdzięczna za wszystkie uwagi na temat tego projektu, pomysły, tańsze rozwiązania itp.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Havena
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    981
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Witaj Heleno!
    My tez nie mamy planu i czekamy na WZ (juz 2 miesiace...). Na pewno chcemy zrobic przejscie z garazu do domu (byc moze zmniejszymy nieco sypialnie, zeby wydzielic korytarz). Myslimy intensywnie o rezygnacji z tarasu nad garazem i zastapieniu go dachem (jesli to obnizy nieco koszty ).

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    helena03

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    3

    Domyślnie Do Haveny

    My będziemy prawdopodobnie budowac wersję bez garażu. Na pewno połączymy dwa małe pokoje na górze i zamurujemy przejście z p.g. do kuchni. Ale to wszystko w planach. Na razie namiętnie czytam wszystko co dotyczy budowana i czym więcej czytam, tym mniej wiem. . A w jakiej okolicy wy będziecie budować?

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Havena
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    981
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie Re: Do Haveny

    Cytat Napisał helena03
    Na pewno połączymy dwa małe pokoje na górze
    To obowiazkowo, bo pokoiki sa strasznie malenke.
    Chcialabym rowniez zamienic miejscami gorna garderobe z lazienka - nie potrzebuje takiej duzej na gorze (poddasze bedzie w calosci dla dzieci) i jakos bardziej mi pasuje nad kotlownia, w ktorej bede miala pralnie - zrobie z gory zsyp na bielizne
    Rezygnujemy rowniez z malego balkonu.


    Cytat Napisał helena03
    i zamurujemy przejście z p.g. do kuchni.
    A to akurat mi sie podoba, bo nie trzeba bedzie biegac ze smieciami przez salon
    No i moze jakos uda sie wydzielic spizarnie?


    Cytat Napisał helena03
    A w jakiej okolicy wy będziecie budować?
    Pod Wroclawiem, a Wy?

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    helena03

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    My będziemy budować w Bełchatowie - niedaleko Piotrkowa Tryb. Na razie rozglądamy sie za projektem, więc może będzie jeszcze inny. Wybór jest trudny. Niby projektów pod dostatkiem, ale ... zawsze jest to "coś" co mi sie nie podoba. Pozdrawiam.

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Havena
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    981
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Oj, wspolczuje tego szukania! Krzys wpadl mi w oko na samym poczatku. Potem byly setki (moze i tysiace) przegladanych projektow, ale zawsze do niego wracalam Chyba wiec zostanie!
    Zycze powodzenia i dobrego wyboru

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Havena
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    981
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Krzys bedzie na 100%. Mysle, ze w przyszlym tygodniu kupimy juz projekt Pozostaje nam teraz adaptacja... Mam juz w miare ostateczna koncepcje:
    a) parter

    b) poddasze


    Czyli zmienilibysmy front budynku (bez wciecia), przenieslibysmy wiatrolap i garderobe blizej kuchni, na ich miejsce lazienke (bylaby pod gorna lazienka). Kotlownia/pralnia znalazlaby sie na miejscu obecnej lazienki i z niej byloby przejscie do garazu. A w sypialni powstalaby dodatkowa garderoba. Zmienilby sie tez bieg schodow. Co o tym myslicie?

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Havena
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    981
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Podnosze temat, bo projekt juz kupiony i dzis mamy spotkanie z pania architekt. Doradzcie, prosze! Zamieniac tak jak na powyzszych zalacznikach? A moze zostawic jak jest w oryginale? Kazda sugestia jest cenna

  14. #14

    Domyślnie

    Witam.
    Ja zastanawiam się nad tym projektem, chciałabym jednak wiedzieć jaką powierzchnię "po podłodze" mają te dwa małe pokoiki na górze. Bo jak rozumiem te 9,5 to użytkowa powierzchnia. Będę wdzieczna za odpowiedź
    pozdrawiam
    aga

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Havena
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    981
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorgolka
    chciałabym jednak wiedzieć jaką powierzchnię "po podłodze" mają te dwa małe pokoiki na górze.
    Szczerze mowiac, nie mam pojecia... Ale z pewnoscia te pokoiki sa zbyt male, zeby skazywac na zamieszkanie w nich jakas osobe (tym bardziej dziecko) Dlatego my robimy na gorze w sumie dwa pokoje nieco wieksze. Wiem, ze 'scianka kolankowa' ma... 14 cm Ale bedzie mozna to spozytkowac na garderoby.

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ewa Rojek

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Co dalej z budową domu" Krzys" Stawia już ktos sciany?Może można już zobaczyc jakies zdjęcia?
    Jeżeli to możliwe to może ktos poda mi w m2 powierzchnie scian zewnętrznych , wewnętrznych nosnych i wewnętrznych działowych. Chciałam sobie zrobic kalkulacje czy mnie na ten dom stac i czy kupic ten projekt, a podoba mi się bardzo.
    Ewita

  17. #17

    Domyślnie

    Ja wystąpiłam o warunki zabudowy konkretnie pod ten projekt. Czekam narazie na decyzję urzędu.
    A co do zmian, to likwiduję wejście do kotłowni od strony salonu, a w tym miejscu robię małą spiżarnię (wejście od kuchni, koło komina, spiżarnia będzie miała ok 110 na 135 cm)
    aga

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Havena
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    981
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Witajcie!
    Jak milo, ze jeszcze ktos jest zainteresowany Krzysiem
    Na dniach dostaniemy pozwolenie na budowe. Bardzo bysmy chcileli w tym roku zrobic fundamenty. Kosztorys zrobiony pzez Horyzont wyglada caliem sensownie - szacujemy, ze na fundamenty wydamy ok. 50 tys. Nasze zmiany mozna zobaczyc w dzienniku .

  19. #19

    Domyślnie Super. Jest nas więcej krzysiolubków

    My też chcielibyśmy ogrzewać pompą ciepła.
    Powiedz jeśli to nie tajemnica w jakim regionie (mieście?) się budujecie?
    Ja jestem z Lublina.
    Powiedz jaką pompę wybieracie i czy obliczono Wam potrzebną moc pompy?

    No i jak wstawiasz zdjęcia? Ja chciałam wstawić mój pomysł na zmiany ale nie potrafię.

    PS. Zajrzałam na dziennik budowy. Ślicznie obsadzona działka :)
    aga

  20. #20

    Domyślnie

    Troche mnie zastrzeliłaś ceną za fundamenty. 50.000 ? zalanie fundamentów? jestem w szoku
    czy kupując projekt dostaliście bardziej szczegółowy kosztorys niż ten na stronie?
    Jeśli tak to czy mogłabyś napisać jak za poszczególne etapy budowy (stan otwarty, stan zamknięty) I jak wyceniono te duże okna w salonie?
    to tyle. Czekam na wiadomości z placu budowy i pozdrawiam
    Agata
    aga

Strona 1 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony