dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 28
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 549
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Havena
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    981
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie Re: Super. Jest nas więcej krzysiolubków

    Cytat Napisał gorgolka
    My też chcielibyśmy ogrzewać pompą ciepła.
    Powiedz jeśli to nie tajemnica w jakim regionie (mieście?) się budujecie?
    Ja jestem z Lublina.
    Szkoda, ze tak daleko - my spod Wroclawia...
    Cytat Napisał gorgolka
    Powiedz jaką pompę wybieracie i czy obliczono Wam potrzebną moc pompy?
    Na razie jeszcze nic konkretnego nie wybralismy - rozgladamy sie.

    Cytat Napisał gorgolka
    No i jak wstawiasz zdjęcia? Ja chciałam wstawić mój pomysł na zmiany ale nie potrafię.
    Wrzucam zdjecia na ImageShack (sa jeszcze inne serwisy np. Picasa Web) i potem wstawiam linka.

    Cytat Napisał gorgolka
    PS. Zajrzałam na dziennik budowy. Ślicznie obsadzona działka
    Dzieki! Dzialka malenka, wiec latwa/tania do obsadzenia...

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Havena
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    981
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorgolka
    Troche mnie zastrzeliłaś ceną za fundamenty. 50.000 ? zalanie fundamentów?
    To nie tak - to cena za kompletny stan zero z chudziakiem i wszystkim pod chudziakiem (nie wiem czy i ocieplenie nie wchodzi w ta kwote).

    Cytat Napisał gorgolka
    czy kupując projekt dostaliście bardziej szczegółowy kosztorys niż ten na stronie?
    Chyba taki sam, ale na 100% nie jestem pewna...

    Cytat Napisał gorgolka
    Jeśli tak to czy mogłabyś napisać jak za poszczególne etapy budowy (stan otwarty, stan zamknięty) I jak wyceniono te duże okna w salonie?
    Bardzo chetnie, w wolnej chwili, teraz musze troche popracowac...

  3. #23

  4. #24

    Domyślnie

    próbuję jeszcze raz
    [img][/img]
    aga

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Havena
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    981
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Witaj!
    Fajnie sobie wkomponowalas spizarke, ja na nia nie mam pomyslu
    A nie bedzie Ci brakowalo przejscia z garazu do domu? No i bedziez biegac ze smietnikiem z kuchni przez jadalnie i salon Wlasnie tego chcialam uniknac.

    My jeszcze przesuwamy kominek centralnie, pod schody (beda musialy byc niestety betonowe...) i rezygnujemy z zewnetrznego.

  6. #26

    Domyślnie

    Przejścia z garażu raczej nie będzie, nie zależy mi na tym szczególnie. Teraz parkujemy pod blokiem i jakoś się przyswyczailismu.
    Co do kosza, to faktycznie może to być uciążliwość, latem do rozwiązania, bo to okno w ścianie między kuchnią a salonem chcemu dać duże, takie jak na Waszej ścianie , będzie to jednocześnie wyjście na taras (chcemu kawałek tarasu na tą ściane przedłużyć) więc i śmiecie latem będzie można wynieść.
    Poza tym z korytarza wzdłuż schodówe chcę dać przez całą długość do kuchni pas płytek, tak żeby idąc koło schodów jeszcze z metr szerokości tego pasa było, to na wypadek ewentualnych "wycieków?"
    Jest jeszcze jedna opcja. Bo przecież jeśli zdecydujemy się na pompę ciepła to nie będziemy stawiać tego komina w kuchni, zyskamy miejsce na tej ścianie, być może da się tam wyciąć małe przejście do kotłowni?
    Ale to już architekt zadecyduje. U Was podobnie, nawet jak przesuniecie tam kominek pod schody to i tak wystarczy do niego mały komin. Zostaje sporo miejsca w kuchni po dużym pionie.

    Gazu raczej nie będziemy podciągać, jeśli zdecydujemy się na pompę ciepła. Oszczędzimy na przyłączach, kominie dachu (bez komina tańszy i prostszy).
    Wtedy gotowanie na płycie (możliwe że indukcyjnej, jeśli po tym wszystkim jeszcze będzie nas stać na droższy sprzęt)

    Na górze raczej tak jak w planie, nasze dzieci (natrazie mamy jedno) będą się w małych pokoikach gnieździć. Ale mamy takie zawody że potrzeba nam gabinetu i na to przeznaczamy pokój na dole. Nie wiem jeszcze jak zagospodarować tą przestrzeń gabinet łazienka, moze powiększyć łazienkę ? może jednak przejście z garażu? ale my mamy czas bo na decyzje o warunkach zabudowy u nas się czeka do 4 miesięcy więc i tak przed zimą nic nie zrobimy :) będziemy sie zastanawiać

    u mnie okna salonowe na południowy zachód będą wychodzić, garaż od północy-północnego wschodu. Będzie dwustanowiskowy. Zastanawiamy się czy robić taki wielki taras od tej strony? czy zwykły dach nad garażem.

    no to się rozpisałam, pozdrawiam Agata
    aga

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Havena
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    981
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Dzis weszla ekipa i zaczelo sie kopanie law.

  8. #28

    Domyślnie Gratuluję postępu prac !!!!

    Widziałam zdjęcia, super, zazdroszczę Ci.
    U nas jeszcze do tego etapu daleko.
    nie ma planu zagospodarowania, więc na decyzję o warunkach zabudowy czeka się ok 4 miesiące. Liczymy że w styczniu będzie:)

    A teraz prośba.
    Jestem zdecydowana na krzysia, ąż też jest za. Ale jeszcze nie kupiliśmy projektu, bo czekamy co będzie w warunkach. Wniosek składaliśmy konkretnie pod Krzysia.
    A tymczasem mam taką prośbę. Jeśli macie już kupiony projekt to czy kiedyś w wolnej chwili mogłabyś mi podać wymiary po podłodze: pokoików na górze tych małych i kuchni? (szczególnie od ściany do komina i szerokość komina i dł ściany z oknem)
    Jest to dla mnie ważne bo chciałabym sobie rozplanować i wiedzieć co ewentualnie się tam zmieści.
    Na projektach w internecie nie ma rzutów z wymiarami poszczególnych ścian, więc jeśli mogłabyć przesłać mi te wymiary to byłabym wdzięczna.

    Czekam na dalsze wieści z budowy i trzymam kciuki:)
    aga

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Havena
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    981
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Zero juz jest A jak u Was?

  10. #30
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawalara

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    My też budujemy Krzysia. Mam nadzieję że będzie nas coraz więcej, bo projekt nowy, więc warto wymieniac sie pomysłami.

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Havena
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    981
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Podnosze!
    Moze ktos jeszcze dolaczy, podzieli sie doswiadczeniem? Kilka Krzysiow juz wszak rosnie

  12. #32
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawalara

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Dziś przez cały dzien korespondowałam z kulshrank-iem i mają już parter, w połowie czerwca zalewają stropy.

    Haveno, budujecie zgodnie z projektem, czy wprowadzaliście jakieś zmiany materiałowe? U nas największe zdziwienie wśród murarzy, przyszłych sąsiadów wzbudziło zbrojenie w podbetonie-mam na myśli siatkę. Czy też ją umieściliście czy zrezygnowaliście?

    Poza tym budujemy jak projekt przykazuje, a więc z ytong-u zarówno ściany zew jak i wew (zastąpiliśmy nim silkę). Zrezygnowaliśmy z zewnętrznego grila i z bocznego okna prowadzącego z sypialni na taras.

    Do zasypania potrzebowaliśmy prawie 17 wywrotek żwiru!!! Masakra!!!

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Havena
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    981
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawalara
    Dziś przez cały dzien korespondowałam z kulshrank-iem i mają już parter, w połowie czerwca zalewają stropy.
    To chyba sie do Poznania przejedziemy na wakacje obejrzec Wasze posialosci

    Cytat Napisał pawalara
    Haveno, budujecie zgodnie z projektem, czy wprowadzaliście jakieś zmiany materiałowe? U nas największe zdziwienie wśród murarzy, przyszłych sąsiadów wzbudziło zbrojenie w podbetonie-mam na myśli siatkę. Czy też ją umieściliście czy zrezygnowaliście?
    Te siatki tez bardzo zdziwily naszych budowlancow. Kierbud stwierdzila, ze przy tak grubej wrstwie dobrego betonu nie maja one wiekszego sensu i jej uwierzylismy...

    Cytat Napisał pawalara
    Poza tym budujemy jak projekt przykazuje, a więc z ytong-u zarówno ściany zew jak i wew (zastąpiliśmy nim silkę). Zrezygnowaliśmy z zewnętrznego grila i z bocznego okna prowadzącego z sypialni na taras.

    Do zasypania potrzebowaliśmy prawie 17 wywrotek żwiru!!! Masakra!!!
    Nie ufam scianom jednowarstwowym - budujemy z porotermu 25 i docieplamy styropianem 15. Z grilla rowniez zrezygnowalismy, a kominek przenosimy pod schody (bardziej centralnie w domu). No i nie zasypywalismy zwirem, a wszystko (z zewnatrz i wewnatrz) piaskiem. Tez poszlo kilkanascie wywrotek.

    Generalnie to ta budowa mnie lekko przeraza...

  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawalara

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Odnośnie siatki w podbeton to nam kierownik zalecił aby ją kłaść bo ma właściwości przeciwskurczowe, a więc w razie jakichkolwiek nacisków które mogłyby spowodować pęknięcie siatka ma od tego uchronić. Jak widać co mądra głowa to inna teoria. Tyle żelastwa idzie w ten dom Na myśl o stropie i wszystkich podciągach robi się niedobrze.

    Koniecznie ruszajcie do wielkopolski, najpierw Kościan-kulshrank potem my k. Gniezna.

    Wiesz co słychać u innych Krzyśków, bo nigdzie nie ma żadnym informacji ani tutaj, ani na extradom.pl.

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Havena
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    981
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawalara
    Koniecznie ruszajcie do wielkopolski, najpierw Kościan-kulshrank potem my k. Gniezna.
    To czujemy sie zaproszeni

    Cytat Napisał pawalara
    Wiesz co słychać u innych Krzyśków, bo nigdzie nie ma żadnym informacji ani tutaj, ani na extradom.pl.
    Niestey, nic wiecej nie wiem... Ale na extradom.pl jest az 10 budowniczych tego domku.

    Pytanie do wszystkich 'Krzyskow': czym bedziecie ogrzewac domy? Planujecie wentylacje mechaniczna?

  16. #36
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawalara

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Owszem planujemy wentylację mechaniczną, ale bez pompy. C.O. albo na paliwo stałe albo na gaz ze zbiornika, niestety nie ma gazu ziemnego w naszym eldorado.

    Na początku roku zebraliśmy sporo kalkulacji na wentylację mechaniczną, zaczynały się od 13 tys z montażem. Zobaczymy czy nam wystarczy pieniędzy. Nie mamy nikogo spośród znajomych, którzy mogli by potwierdzić jedna z głównych jej zalet, a mianowicie oszczędność. Słyszeliśmy (od znajomego męża brata) że sama wentylacja jest super, ale nie mogą stwierdzić oszczędności z ogrzewaniu bo nie mają porównania.

    Masz jakieś sprawdzone opinie na ten temat?

  17. #37
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawalara

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Zaproszenie oczywiście aktualne Będzie nam bardzo miło.

  18. #38

    Domyślnie

    O jak fajnie, że ktoś się interesował Krzysiem.

    My również myślimy o tym projekcie - wersja C z garażem 2-stanowiskowym. Havena: generalnie mamy podobne założenia jak Twoje przy czym my na pewno będziemy likwidować antresolę i na tym miejscu będzie garderoba a po przeciwnej stronie będzie duża łazienka. Chcemy też przedłużyć piętro o długość jednego stanowiska w garażu i w ten sposób przedłużyć pokoje.

    Póki co jeszcze teoretyzujemy ponieważ na razie jeszcze załatwiamy formalności związane z nabyciem działki ale Krzysiu już raczej zostanie u nas na lata

  19. #39
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawalara

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Super, że Krzyśków coraz więcej. Powodzenia z formalnościami.

  20. #40
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kusiaa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witajcie,

    Dołaczam do miłośników Krzysia Zdecydowalismy sie juz na ten domek, ale chyba bedziemy robic projekt indywidualny na podstawie Krzysia. Powiedziano nam, ze zmiany które chcemy wporwadzić mogą byc zbyt kosztowne, wiec projekt indywidualny wyjdzie taniej. W sumie to dobrze, bo zrobimy wszystko tak jak chcemy.
    Chcielibysmy nieco wydłuzyc dom, by pokoje u góry były wieksze. W naszej sypialni chcemy miec tez garderoby. Przenieslibysmy ją na stronę duzego tarasu. Z garderoby na górze zrobimy łazienkę dzieci.
    Na dole w zasadzie zmian znacznych nie bedzie. Przez wydłuzenie domu , powiekszy sie kuchnia. Zmienimy tez wejscie do domu.
    Teraz musimy tylko sfinalizować sprawę działki i do dzieła.

    Chciałabym bardzo zobaczyć ten domek na żywo. Pisałam do jednej dziewczyny na extra domie. Buduje dosyc blisko nas, wiec jak sie zgodzi to pojedziemy

Strona 2 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony