dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie żółty berberys

    Czy prawdą jest że berberysy o żółtej barwie nie mogą rosnąć w pełnym słońcu ( pełnym? - jeżeli jest ono do 17 to za długo dla nich ? ) i że muszą mieć żyzną glebę ( zawsze słyszałam że berberysy są mało wymagające)

  2. #2

    Domyślnie

    To prawda.Miałam właśnie berberys o żółtej barwie który rósł w pełnym słońcu.Liście miał poparzone. Przesadziłam go w miejsce cieniste i rośnie super. Berberysy nie wymagają żyznej gleby.

  3. #3

    Domyślnie

    To zależy który - "Aurea" może ulec poparzeniu ale "Maria" lubi stanowiska słoneczne i na takich ładnie się wybarwia - oba mają żółte liście. Nie muszą miec szczególnie żyznej gleby.

  4. #4

    Domyślnie

    Cha! I ja mam problem, choć znam wymagania obu odmian - kiedyś będzie głęboki cień ale teraz to patelnia (choć powoli zarasta) i nie wiem, który wsadzić
    i tak już chodzę od tygodnia i myślę...
    Może wsadzę jakiś żółty iglak znoszący skrajności. Tylko czy taki istnieje?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.132
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A może po prostu za te 20 lat przebudujesz ogród? Berberys to tani krzew - najwyżej go przesadzisz lub usuniesz.
    Nie można myśleć o ogrodzie jako skończonym elemencie, takim jak dom. Ogród z każdym rokiem wygląda inaczej i trzeba na bieżąco go przebudowywać.

  6. #6

    Domyślnie

    Ot i cała prawda na stresy ogrodowe. Ja już to mam we krwi i żyje mi się lepiej.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja mam żółte berberysy, ale nie wiem jaka to odmiana.
    Rosą w półcieniu, mają słońce przez pół dnia. Przebarwiają się pięknie.
    Wcześniej rosły w cieniu (pod drzewem) i marnie się przebarwiały. Drzewo zostało wycięte i rośliny się teraz pięknie prezentują.
    Rosną w ciężkiej ziemi.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    A może po prostu za te 20 lat przebudujesz ogród? Berberys to tani krzew - najwyżej go przesadzisz lub usuniesz.
    Nie można myśleć o ogrodzie jako skończonym elemencie, takim jak dom. Ogród z każdym rokiem wygląda inaczej i trzeba na bieżąco go przebudowywać.
    No i chyba trzeba zmienić podejście Ciągle bowiem wyczekuję końca porównując ogródek właśnie do wnętrz. Chyba stąd moje rozczarowanie.
    Podświadomie czekam kiedy będzie w końcu to "chłop śpi...." I nawet nie chodzi o robotę ale o ten brak efektu finalnego ;(

  9. #9

    Domyślnie

    u mnie "Maria"rośnie w pełnym słońcu i jest super-żółta !
    BOHO
    Warszawa

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony