dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Buduję dom D07 jestem na etapie dachu i zastanawiam sie nad rodzajem pokrycia dachowego. Chciałbym zasięgnąć opinii gupowiczów.

  2. #2

    Domyślnie

    O tym już było wcześniej. Użyj Szukaj

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Dachówka. Deszcz walący o blachę nie dawałby mi spać.

  4. #4

    Domyślnie

    Witam !!!
    Ja miałem ten sam problem co wybrać . Buduję d 04 ale ze zmienionym dachem na dwuspadowy i użytkowym poddaszem . Miałem 212 m2 dachu na który mogłem położyć dachówkę ( konstrukcja dachu przeznaczona pod dachówkę ) ale po konsultacji z kilkoma fachowcami zdecydowałem się na blachę . Wiem że dachówka jest na lata ale jest to bardzo duży ciężar dla dachu a poza tym jak kłaść dachówkę to już ceramiczną bardzo dobrej jakości ( przynajmniej ja tak uważam ) a cena jej jest dość wysoka .
    Mnie blacha firmy BORGA ( oczywiście łaty i kontrłaty + folia na pełnym odeskowaniu)+ rynny Vawin kosztowało :
    1. materiał 12000
    2. robocizna 2500
    A jak będę miał dużo pieniędzy to zawsze mogę zmienić na dachówkę .

  5. #5

    Domyślnie

    jeśli ktoś ma dużo siana to może zmieniać dach co pół roku sese
    ale poważnie:
    jeśli wybrać jakościowo najlepsze materiały w obu technologiach koszt jest porównywalny. Różnica jest w robociźnie szczególnie przy blasze jeśli ktoś ma smykałkę to na niskomplikowanym dach położy ją sam.

  6. #6

    Domyślnie

    no i dodatkowo należy uwzględnić różne przewodnictwo cieple, pojemność cieplną, masę, koszt obróbek, ilość odpadu, hałas itd itp

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony