dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 26
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 510
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie projekt M93 JESIENNA ZADUMA

    hej, czy ktoś buduje lub najlepiej już zbudował domek parterowy o romantycznej nazwie Jesienna Zaduma? Najlepiej na Dolnym Śląsku, ale nie będę się upierać

    Odezwijcie się!

    Nam się on bardzo podoba i przymierzamy się od niego - z pewnymi modyfikacjami.

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mariuszo78

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    POMORZE
    Posty
    2

    Domyślnie

    My również przymierzamy się do tego projektu. Jednak mamy kilka zmian które chcielibyśmy wprowadzić. Kosztem części kotłowni można powiększyć WC wstwić tam natrysk.Jesteśmy zwolenikami otwartej przestrzeni ( pomiędzy kuchnią a salonem otwarta powierzchnia , oddzielona półwyspem z płytą indukcyjną, blatem i hoker-ami od strony salonu. Zastanawiamy się czy taka kuchniia pasowała by do powierzchni salonu i nie mamy pomysłu co do funkcjonalności kominka .Jakie są wasze pomysły na modyfikacje.?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    Hej
    My też chcemy to i owo zmienić. Po pierwsze z garażu zrobić jeszcze jeden pokój, a właściwie pracownię, ale trochę go zmniejszyć na korzyść pomieszczenia gospodarczego, z którego też chcemy kawałek oddać na wc (które miałoby być raczej drugą łazienką). Poza tym też myślę o otwarciu kuchni - nie wiem, jak to wyjdzie od strony technicznej, bo tam jest ściana nośna. Spiżarnię wolałabym przenieść na drugą stronę kuchni, tak aby sąsiadowała przez ścianę z wiatrołapem. Przyjmując, że wejście główne mielibyśmy od wschodu, to okna z salonu na południe chcemy mieć do samej podłogi i kominek na przeciwległej ścianie - tej między salonem a korytarzem.

    Garaż chyba będziemy mieć wolno stojący.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mariuszo78

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    POMORZE
    Posty
    2

    Domyślnie

    Hej
    Pomysł z powiększeniem okien, jak najbardziej trafny, jeżeli chodzi o kominek my również chcieliśmy go umieścić w tym miejscu. Odradził nam tego architekt twierdząc, że zmniejszy się powierzchnia salonu i należy wybudować trzeci komin. Jeżeli chodzi o otwartą kuchnię, z adaptacją nie ma problemu. Myślimy o zmianie blacho dachówki na dachówkę, wiąże się to z zastosowaniem krokwi o większych średnicach.
    Pozdrawiamy

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    My stawiamy na wentylację mechaniczną i kocioł gazowy z zetką, więc wyjdzie nam tylko jeden komin od kominka. Gotowa jestem poświęcić ten kawałek salonu, aby ułatwić DGP z kominka do reszty pomieszczeń.
    Super, że da się otworzyć kuchnię
    Też wolimy dachówkę niż blachodachówkę.
    A na jakim etapie jesteście? Bo my dopiero kupujemy działkę

    Pozdrawiamy!

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kaziuta2

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    lubelskie
    Kod pocztowy
    24-200
    Posty
    38

    Domyślnie

    Dołączam się do forum. Z radościa, ze odnalazłam wątek o budowie "Jesiennej zadumy". To w końcu nowość, więc to ze nie bedziemy osamotnionymi pionierami jest bardzo pocieszajacą wieścią.
    Mamy działkę i pozwolenie na budowe ...której niestety nie zaczniemy na jesień, tak jak bylo planowane, z oczywistego względu. Pogoda. Dom bedziemy budowac sposobem gospodarczym i raczej skromnym budzetem. Nie wprowadziliśmy duzych zmian w projekcie. Mam nadzieję, że różne drobne wątpliwości zostana rozwiane na etapie budowy, jak juz "wejdziemy do domu". Na pewno nie bedzie kominka przy spizarce (planuje mieć tam "chłodnię", a nie "piekarnik", a kominek z DGP może na ścianie przy holu?). Zrezygnowaliśmy z drzwi balkonowych w sypialni (mam nadzieje, ze to okno w salonie nie bedzie zbyt małe). Musieliśmy podnieść kąt nachylenia dachu do 30' ...takie wymagania planu zagospodarowania. Reszta na swoim miejscu. Jak cos zacznie wyrastać z ziemi na wiosnę 2011 nie omieszkam zamieścic na forum. BARDZO SERDECZNIE PROSZE o wszelkie informacje na temat budowy i przede wszystkim ZDJĘCIA Z REALIZACJI. To zawsze ogromna pomoc ...nie mówiąc o zaspokojeniu ciekawości o tym "jak maja inni". (Moze ktoś ma pomysł na elewacje?... biel z grafitem?, .....bo ta w projekcie niebardzo mi sie podoba)

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    Hej Kaziuta! Mam nadzieję, że Twoja Jesienna Zaduma wkrótce zacznie pięknie rosnąć. My jednak zrezygnowaliśmy z tego projektu, ale będę Ci kibicować

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kaziuta2

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    lubelskie
    Kod pocztowy
    24-200
    Posty
    38

    Domyślnie

    U nas klamka zapadła, bo marudzeniom i wybrzydzaniom nie byłoby końca. Szkoda, że będziemy jedni z pierwszych i nie da się podejrzeć innych Poligon doświadczalny, ale może chociaż my będziemy pomocą dla innych. Jeśli można wiedzieć ,jaki projekt wygrał z Zadumą? Pozdrawiam i dziękuję za doping

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    Jeszcze czekamy na nowy mpzp, ale chyba zmodyfikowany Bliski

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Slawek6407

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Lubartów
    Kod pocztowy
    21-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    Witam wszystkich bardzo serdecznie.
    Właśnie rozpoczeliśmy budowę według tego projektu, jednakże z małymi przeróbkami. Dodaliśmy piwnicę 70m2 i powiększyliśmy wymiary domu o 0,5 metra długość i szerokość. Ponadto dodaliśmy jeden komin w salonie oczywiście do kominka, Dach z dachówki ceramicznej i strop nie lekki tylko terriva. Na dzień dzisiejszy stoją już piwnice a jutro ma być zrobiony na nich strop. Jeżeli pogoda pozwoli to może uda się pociągnąć budowę dalej, Potrzeba nam 2 tygodni ładnej pogody ale to chyba marzenia. Myślę, że prace zakończą się na przykryciu piwnic. Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich budujących ten domek .

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pabletto79

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Łosice
    Kod pocztowy
    08-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Siemka!
    Ja też kupiłem ten zacny projekt i a propo spiżarni, po dokładnej analizie planów, stwierdzam (po konsultacji z fachowcami) , że spiżarka jest do likwidacji. Jest mała, a na dodatek jeszcze okno, które ogranicza jej miejsce na półki. Likwidując spiżarkę i to okno, robię tą ścianę w zabudowie meblami kuchennymi, gdzie zmieszczę sobie dużo więcej rzeczy niż w spiżarce. Robi mi się wtedy 13mk i mam fajną, wygodną kuchnię z dużym stołem, bez małych nie wygodnych zakamarków. Ja rezygnuję też z garażu robiąc od wejścia kotłownię, dalej pokój z garderobą i powiększam łazienkę i może w kibelku zrobię jeszcze prysznic.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia w budowie
    Dawajcie co jakiś czas znać ze zmianami i jak postępy

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    vanbosch

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam własnie z żoną przymieżamy się do zakupu tego projektu i budowy ale mam pytanko czy możecie napisać jaki koszt budowy waszym systemem i na jakim etapie jesteście .Dzięki z góry i serdecznie pozdrawiam wszystkich

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Asiorek78

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Hejka!
    Właśnie wczoraj sie zdecydowaliśmy z mężem na ten projekt. Będziemy wprowadzać bardzo mało zmian. Projekt jest świetny. (Chociaz mój wymarzony to projekt PRZEMYŚLANY w wersji z podwójnym garażem). A Jesienna Zadumę będziemy chcieli w wersji lustrzanej, wtedy spiżarkę przeniesiemy na drugą stronę żeby kuchcnia była od strony tego małego okna, które chyba zlikwiduję a powiększę to okno duże. Rezygnujemy z kominka. I trochę chcemy otworzyć kuchnię na salon. To na razie takie pierwsze przemyslenia. Juz nie mogę sie doczekać )))

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Slawek6407

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Lubartów
    Kod pocztowy
    21-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    Witam.
    Udało się. Pogoda dopisała i w poniedziałek lub wtorek będzie kładziony i zalewany górny strop. Fachowcy obiecali również, że jeszcze w tym roku przykryją nasz wymarzony domek dachem. Tak więc będziemy chyba pierwszymi na tym forum, którzy wybudują "jesienną zadumę". Jeżeli chodzi o koszty budowy to zapewne będą wyższe niż u innych ze względu na powiększenie budynku, dodanie piwnicy, zmianę stropu z lekkiego na terriva i zastosowanie dachówki ceramicznej a nie blachodachówki. I tak : Piwnice przkryte stropem i ocieplone wraz z robotami ziemnymi 60.000, ściany nośne, strop, nadproża, stal, kominy ok. 65.000, przyłącze wod-kan. 6.000, energetyczne 9.000, gazowe 2.500. Koszty te dotyczą budowania systemem gospodarczym. Jeżeli ktoś będzie miał jakieś pytania proszę napisać a ja napewno odpowiem.
    Pozdrawiam.

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    smalzmanki

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Mazowieckie-wschod
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,
    po raz pierwszy na tym forum:)
    My sie tez napalilismy na JZ. Musze tylko sprawdzic z majstrem czy mozliwe jest podwyzszenie sciany o tyle, zeby mozna bylo zrobic (w przyszlosci) poddasze.
    Projekt bardzo nam sie podoba. Bedzie to system gospodarczy z kosmetycznymi zmianami. Powinnismy zaczac na wiosne. Kosztorys powinien byc do konca stycznia.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kaziuta2

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    lubelskie
    Kod pocztowy
    24-200
    Posty
    38

    Domyślnie

    Slawku6407
    Czy udałoby sie dołączyć zdjęcia??? Chociaż jedno

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Slawek6407

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Lubartów
    Kod pocztowy
    21-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    Kaziuta2
    Jutro zrobię kilka fotek i postaram się dołączyć.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Slawek6407

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Lubartów
    Kod pocztowy
    21-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    Obiecane fotki.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom zdjęcia 003..jpg
Wyświetleń:	1654
Rozmiar:	62,6 KB
ID:	29881   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom zdjęcia 008..jpg
Wyświetleń:	1484
Rozmiar:	46,4 KB
ID:	29882   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom zdjęcia 002..jpg
Wyświetleń:	1535
Rozmiar:	59,0 KB
ID:	29883   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom zdjęcia 009..jpg
Wyświetleń:	1470
Rozmiar:	70,6 KB
ID:	29884   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom zdjęcia 012..jpg
Wyświetleń:	1401
Rozmiar:	59,9 KB
ID:	29885  


  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Slawek6407

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Lubartów
    Kod pocztowy
    21-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    Obiecane fotki
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom zdjęcia 006..jpg
Wyświetleń:	1048
Rozmiar:	62,5 KB
ID:	29892   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom zdjęcia 007..jpg
Wyświetleń:	1045
Rozmiar:	69,3 KB
ID:	29893   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom zdjęcia 005..jpg
Wyświetleń:	1149
Rozmiar:	54,6 KB
ID:	29894   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom zdjęcia 004..jpg
Wyświetleń:	1197
Rozmiar:	48,9 KB
ID:	29895   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom zdjęcia 001..jpg
Wyświetleń:	1690
Rozmiar:	50,0 KB
ID:	29896  


  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Slawek6407

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Lubartów
    Kod pocztowy
    21-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    I jeszcze piwnice.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom zdjęcia 010..jpg
Wyświetleń:	805
Rozmiar:	56,4 KB
ID:	29907   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom zdjęcia 011..jpg
Wyświetleń:	701
Rozmiar:	44,8 KB
ID:	29908  

Strona 1 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony