dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 26 z 26
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 510
  1. #501

    Domyślnie

    Właśnie.Podzielcie się efektami. Ja jestem na etapie adaptacji projektu ale chętnie podzielę się zmianami które zaplanowałam.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180222_193102111.jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	407948
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180222_192456.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	83,9 KB
ID:	407949
    Ostatnio edytowane przez MaSi ; 22-02-2018 o 19:48

  2. #502

    Domyślnie

    Witam serdecznie tych którzy budują i tych którzy zbudowali swoją "zadumkę".
    Kochani pokażcie swoję wnętrza. jak sobie rozplanowaliście w środku. ,czy coś byście teraz zmienili patrząc z perspektywy czasu?
    Może ktoś z Was ma kuchnię otwartą na salon, ciekawi mnie jak to wtedy zgrać.
    Może ktoś ma wyliczone koszty budowy, będę wdzieczna.
    Podzielcie się na forum lub na adres [email protected]
    Wiosna idzie, ktoś jeszcze startuje z budową tego projektu?

  3. #503
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ja_moni

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    brzyska wola
    Kod pocztowy
    37-304
    Posty
    26

    Domyślnie

    Witaj, o zmianach jakie dokonaliśmy pisałam już wcześniej. Co zmieniłabym? Z pewnością szerokość drzwi balkonowych, brakuje im tych 10 cm....
    Mam kuchnię częściowo otwartą na salon - w wolnej chwili podeślę coś na maila, ok?

    Koszty: Mieszkam od 2013 roku i szczerze końca kosztów nie widać.... W tym roku dopiero ogarniam podjazdy i konkretną zieleń - do tej pory tylko trawka. stan deweloperski 250 tys., wykończeniówka do zamieszkania ok 320 tys. później już nie liczyliśmy....

  4. #504
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ja_moni

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    brzyska wola
    Kod pocztowy
    37-304
    Posty
    26

    Domyślnie

    hmm tak myślę, że można źle zrozumieć fragment "szczerze końca kosztów nie widać". Tu nie chodzi o kosztowność projektu ale prace na raty...

  5. #505
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar M&M2015
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-065
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witamy forumowiczów, już od trzech lat budujemy J.Z. i udało nam się dojść do etapu stanu zamkniętego. Teraz szukamy inspiracji na wykończenie... Więc czekamy na priv. Możemy podzielić się doświadczeniami. Pozdrawiamy

  6. #506

    Domyślnie

    Witajcie. czy ktoś podnosił dach do 30 stopni i dodawał pustak na ściance kolankowej?Czy jest sens i czy warto?
    Ja moni-wrzuć jakieś fotki.pliss

  7. #507
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ja_moni

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    brzyska wola
    Kod pocztowy
    37-304
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaSi Zobacz post
    Właśnie.Podzielcie się efektami. Ja jestem na etapie adaptacji projektu ale chętnie podzielę się zmianami które zaplanowałam.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180222_193102111.jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	407948
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180222_192456.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	83,9 KB
ID:	407949

    U Ciebie kolejna odsłona Zadumki zmian sporo. Patrząc na Twój projekt zwróciłam uwagę na kilka szczegółów, potraktuj to jako doświadczenia osoby mieszkającej.... Masz sporo drzwi otwieranych na korytarz.... nie jest on szeroki, dla mnie byłoby to problematyczne. U siebie zostawiłam tylko drzwi do wc, pozostałe otwierają się do wewnątrz pomieszczeń.
    Kuchnia - masz już zaplanowane rozmieszczenie mebli, płyty grzewczej ( komin) i lodówki? Dwa okna, spiżarka.... Może warto juz dziś zastanowić się na jej układem czy efekt końcowy będzie wam odpowiadał. Swoją kuchnię projektowałam przed wbiciem łopaty pod fundament Ale to zboczenie zawodowe Zrezygnowałam ze spiżarki całkowicie, za to mam wysoką zabudowę z pojemnymi szafkami mieszczącymi niewiele mniej niż taka osobna spiżarka. Dużo osób planuje w spiżarce trzymanie dodatkowo mopów i wiader - w tym projekcie jest sporo miejsc gdzie takie rzeczy można trzymać. Moim zdaniem usunięcie spiżarki doda kuchni przestronności, funkcjonalności i dodatkową przestrzeń w korytarzu nr1. Planujesz tam niewielka wnękę ( w kor 1) . U nas zrobiliśmy szafę na całej długości korytarza - mieszczą się wszystkie kurtki buty 4-os rodziny bez konieczności sezonowego przemieszczania po strychach itp.... i znowu drzwi otwierane na korytarz - osobiście mówię nie

    To tyle z praktycznych porad - pozostałe zmiany rzecz gustów i potrzeb. Jeśli planujesz gdzieś zabudowy typu szafy, czy dochodzące do okna, zwróć uwagę na położenie okien, czy głębokość wystarczy. Szafa przesuwna potrzebuje min 60 cm głębokości,....

  8. #508

    Domyślnie

    ja_moni Dziękuję za odpowiedz Faktycznie z tymi drzwiami też zauważyliśmy ten problem...ale to jest do rozwiązania ponieważ jesteśmy na etapie fundamentów wiec wszystko jeszcze można zmienić Co do kuchni mam już wszystko zaplanowane i wymierzone - ta poprzednia wersja umiejscowienia spiżarni była dla mnie nie do przyjęcia a spiżarnię muszę mieć chociaż malutką, we wnęce obok spiżarki będzie zabudowa (piekarnik mikrofala lodówka)i szafki, mam również zaplanowany rozkład szafek, zlewu i płyty grzewczej, nawet półwysep mi się zmieści .Co do wnęki w kor.1 jest ona na tyle duża -90x140 cm ze zmieści się szafa na ubrania sezonowe a na resztę mam garderobę i ewentualnie pralnię.Chociaż tu masz dużo racji że nie trzeba potem się z tym wszystkim przemieszczać. Mój wariant jesiennej zadumy to wariant III z poddaszem do adaptacji wiec nie będę obstawiać się dużymi szafami - miejsca na przechowywanie nie zabraknie - w miejscu garderoby kiedyś powstaną schody a pod schodami mniejszy schowek. A drzwi otwieranych na korytarz nie będzie - tez mówię nie
    Ostatnio edytowane przez MaSi ; 12-07-2018 o 18:53

  9. #509
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ewgre210

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Lipa
    Kod pocztowy
    06-323
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam! Mam delikatny problem z ustawieniem mebli w pomieszczeniach projektu jesienna zaduma. Może podpowie ktoś i Podwale jakie zdjęcia jak mieszkacie w takich domach??

  10. #510

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewgre210 Zobacz post
    Witam! Mam delikatny problem z ustawieniem mebli w pomieszczeniach projektu jesienna zaduma. Może podpowie ktoś i Podwale jakie zdjęcia jak mieszkacie w takich domach??
    Polecam grupe na FB https://www.facebook.com/groups/342213389598449/

Strona 26 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony