dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 26
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 510
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kaziuta2

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    lubelskie
    Kod pocztowy
    24-200
    Posty
    38

    Domyślnie

    Naprawdę WIELKIE DZIĘKI
    ...poprosimy o jeszcze! w miare pojawiania się nowości.

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    michal_g23

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Kod pocztowy
    05-124
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam!
    My z żoną również zdecydowaliśmy się na zakup tego projektu, chcemy wprowadzić niewielki zmiany, tj. likwidacja spiżarni, przedłużenie ścianki działowej salonu i korytarza do końca, likwidacja drzwi od kotłowni oraz zwiększenie powierzchni łazienki kosztem kotłowni i likwidacja wc. Czy takie zmiany musi potwierdzać jakiś architekt czy wystarczy decyzja kierownika budowy?
    Działkę już mamy, od początku przyszłego roku będziemy starali się o pozwolenie na budowę i pozwolenia na podłączenie mediów.
    Pozdrawiam!

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kaziuta2

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    lubelskie
    Kod pocztowy
    24-200
    Posty
    38

    Domyślnie

    kaziuta2 do Slawek6407
    Pozwoliłam sobie przesłać do Pana prywatną wiadomość. Proszę rzucić okiem do skrzynki. Czekam na odpowiedź.

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Slawek6407

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Lubartów
    Kod pocztowy
    21-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    Witam.
    Na takie zmiany nie musicie mieć zgody architekta, wystarczy aby zatwierdził je kierownik budowy. Ja też zrezygnowałem ze spiżarni i przedłużyłem ściankę korytarza do końca (to ze wzgledu na ustawność salonu). Kotłownia będzie w piwnicy a z tej na projekcie zrobiłem garderobę. Zresztą w poprzednich postach zamieściółem zdjęcia projektu więc wszystko można tam zobaczyć. Pozdrawiam i życzę szybkiego wybudowania domku.

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    michal_g23

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Kod pocztowy
    05-124
    Posty
    2

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za pomoc!
    A mam jeszcze pytanko: czy ktoś planuje podwyższenie budynku o pustak czy dwa? I jak to wygląda od strony formalnej? Czy również wystarczy tylko zgoda kierownika budowy?

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    morfo

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam, my także padliśmy pod urokiem JZ. chcemy z jednak zamiast blachy zastosować dachówkę. czy będziemy musieli zwiększać grubość krokwi dachowych, jeśli tak to piszcie jakie zastosowaliście. dziękuję za pomoc. i kibicuję wszystkim budującym....

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Slawek6407

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Lubartów
    Kod pocztowy
    21-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    Witam.
    Do dachówki ceramicznej potrzeba krokwi narożnych 14x20 oraz pozostałych 8x18, murłat 14x14, płatew 14x18, mieczy 12x14, słupków 14x14. Wzięte z mojego projektu. Łącznie potrzeba 10,4 m3 drewna (dom większy od oryginału o 0,5m szerokość i długość).
    Pozdrawiam.

  8. #28

    Domyślnie

    WITAM SERDECZNIE WSZYSTKICH BUDUJĄCYCH I PLANUJĄCYCH BUDOWĘ JESIENNĄ ZADUMĘ! My również ulegliśmy urokowi i funkcjonalności Jesiennej Zadumy, projekt chcemy kupić w przyszłym roku. Mamy mała prośbę do forumowiczów którzy już kupili ten projekt, a mianowicie chodzi nam o skan rysunku z wymiarami poszczególnych ścian i pomieszczeń - rzut parteru oraz skan więźby dachowej, zdjęcia prosimy wstawić na forum lub przesłać w załączniku na skrzynkę e-mail: [email protected]. Z góry dziękujemy za pomoc. Pozdrawiam!!!

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    moniadonek

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    podlaskie
    Kod pocztowy
    16-070
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witamy
    W sierpniu tego roku zaczęliśmy budowę Jesiennej Zadumy. Wprowadziliśmy kilka małych zmian: zwiększyliśmy ilość i grubość krokwi ze względu na dachówkę betonową,
    powiększyliśmy łazienkę kosztem kotłowni, zrezygnowaliśmy ze spiżarni oraz okna balkonowego w sypialni,zero kominków,zastosowaliśmy centralę wentylacyjna z odzyskiem ciepła, zwiększyliśmy grubość ocieplenia

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Slawek6407

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Lubartów
    Kod pocztowy
    21-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    Witam wszystkich budujących Jesienną Zadumę.
    Mimo niesprzyjającej aury udało nam się przykryć dachem nasz domek. Doprowadziliśmy już wszystkie media a jeśli pogoda pozwoli wstawimy okna i drzwi aby można było kłaść instalacje wewnętrzne. W załączeniu zdjęcia z placu budowy.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	19012011057..jpg
Wyświetleń:	1614
Rozmiar:	42,9 KB
ID:	39062   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	19012011058..jpg
Wyświetleń:	1498
Rozmiar:	51,2 KB
ID:	39063   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	19012011055..jpg
Wyświetleń:	1536
Rozmiar:	39,5 KB
ID:	39064   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	19012011056..jpg
Wyświetleń:	1509
Rozmiar:	40,6 KB
ID:	39065   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	19012011059..jpg
Wyświetleń:	1568
Rozmiar:	44,3 KB
ID:	39066  


  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    buziaa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam!
    My z mężem również planujemy budować jesienną zadumę i oglądając fotki, coraz bardziej mam wrażenie, że jest to domek moich marzeń projekt będziemy kupować dopiero na wiosnę, na razie ustalamy warunki zabudowy na działce! Co do zmian, to również myślimy, aby podnieść o 2 pustaki w górę, aby ewentualnie w przyszłości móc zagospodarować strych- to na pewno wiąże się ze zmianą stropu. Ze spiżarki zrezygnujemy na koszt większej kuchni, przestrzeń między salonem a kuchnią równiez będzie otwarta. Co do kominka- nie podoba mi się jego umiejscowienie, bo faktycznie z kuchni zrobi sie sauna. Okno w sypialni będzie małe- widzę, Slawek6407, że też z niego zrezygnowaliście. A myślimy jeszcze aby z tego dużego okna w salonie zrobić drzwi balkonowe, a te małe zlikwidować no i wiąże się to z wydłużeniem tarasu. Co do piwnicy to fajny to pomysł, a będzie do niej wejście? No i oczywiście jak juz coś ruszymy, to oczywiście, że fotki będą! Pozdrawiam!

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    thoren

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    witam.
    Panie Slawek6407 czy można wiedzieć o pańskich kosztach do tej pory i o kosztach jakie pan myśli że "wyjdą na koniec".Pozdrawiam

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Slawek6407

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Lubartów
    Kod pocztowy
    21-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    Witam.
    Na dzień dzisiejszy ze wszystkimi przyłączami, materiałami do elektryki i oknami drewnianymi z montażem ok. 190 tys. Na gotowo liczę na ok. 400 tys. Bardzo dużo poszło na piwnice których jest 85m. Budynek bez podpiwniczenia wyjdzie ok. 50 tys. taniej. Ponadto strop wykonany jest z bloczków teriva a to następne pieniążki na plus. Dach z orynnowaniem pochłonął 50 tys. przy blachodachówce byłoby o 20 tys. taniej. Wszystko zależy od użycia materiałów bo tutaj można wydać każde pieniądze.

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Damian780425

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    jASIEŃ
    Kod pocztowy
    68-320
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam BUDOWNICZYCH

    Wybraliśmy z żoną Jesienną Zadumę , bo jest piękna i co tu dużo się rozpisywać.
    Pragnę się podzielić z Wami moim doświadczeniem z budowaniem Jesiennej. I opisanie za ile co się da zrobić , ( A DA SIĘ POKOMBINOWAĆ )
    Na wstępie nadmienię , że dokonaliśmy dość znacznych przeróbek ( spiżarnia , mały pokój , mała łazienka ) zostały usunięte z korzyścią na większą przestrzeń.
    Koszta PRZY OLBRZYMIM NAKŁADZIE WŁASNEJ PRACY ! : Fundamenty z płytą i kanalizacją 20.000 mury podciągi , nadproża i wieniec 30,000 dach niestety musi kosztować 50.000 dachówka ceramiczna i tu się nic nie da zrobić chyba że ktoś potrafi sam . Tak więc za 100,000 z hakiem stoi stan surowy zamknięty.



    Jak się uda to dorzucę kilka fotek z rozmieszczeniem pomieszczeń i z budowy.

    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut parteru..jpg
Wyświetleń:	856
Rozmiar:	9,5 KB
ID:	41050   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	żona też pomaga..jpg
Wyświetleń:	716
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	41051   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ytong na chudym..jpg
Wyświetleń:	586
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	41052  

  15. #35

    Domyślnie

    Witam ponownie! My z żoną kupiliśmy już projekt, właśnie architekt robi adaptacje. Zmieniamy dach, tj. podnosimy kont nachylenia o 5 stopni - wynika to z planu zagospodarowani przestrzennego, czekamy na pozwolenie i przyłącze energetyczne. Pozdrawiam wszystkich budowniczych ...

  16. #36

    Domyślnie

    Sławek z czego murowałeś filary ? w projekcie są żelbetowe. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez aDw ; 08-02-2011 o 13:12

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Slawek6407

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Lubartów
    Kod pocztowy
    21-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    Witam.
    Filary wykonano z pustaków wentylacyjnych zazbrojonych i zalanych betonem. Na to będzie nałożony cienki styropian, siatka, klej i tynk.

  18. #38

    Domyślnie

    Panowie jakieś postępy ? prosimy o fotki

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kaziuta2

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    lubelskie
    Kod pocztowy
    24-200
    Posty
    38

    Domyślnie

    Zima nie sprzyja, ale ...też chętnie popatrzę. Dołączam się do prośby.

  20. #40
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar akasp74
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    3

    Smile JESIENNA ZADUMA - spelnieniem marzen?

    Witajcie,

    drodzy zdecydowani na "Jesienna zadumę".
    PROSZĘ NAPISZCIE WG WAS + i - BUDOWY DOMU PARTEROWEGO ORAZ + i - DOMU Z PODDASZEM.
    Zaczynam juz strasznie mieszac w głowie i sprzeczac się z żoną.Zakupilismy projekt Poziomka z Horyzontu.Są tam na poddaszu 3 pokoje z łazienka i pralnia a dół to salon,kuchnia,garaz,wiatrołap.Chcialem wygosp.miejsce na swoj mały gabinet - pokoj pracy ale sie raczej nie da .Mamy 2 dzieci wiec oprocz sypialni chcialem miec oaze spokoju do pracy (wiadomo jak to z dziecmi ;o) )
    Działkę juz mamy 20.5 x 35 z wjazdem od płn od strony węższego boku 20.5. Teraz jednak po wielu wyskusjach,poradach znajomych juz wybudowanych i jeszcze nie - skłaniam się ku domowi parterowemu coby miał wszystko na jednym poziomie i ew.podniesc górę ,że moze na przysżłosc cos sie tam wygospodaruje albo i nie.
    I TERAZ: WPADŁ MI PROJEKT "ARCHDOM (http://www.archdom.pl/groszek_lustro.htm) dosyc tani w budowie (kubatura tylko 304 m3 ,pow.dachu 188 m2...) ale to projekt z ogrzewaniem na gaz .Raczej mam wielkie obawy co do kosztów ogrzewania w przyszłosci...PLANUJE OGRZEWANIE PELLETAMI.Dodam ,ze media mam wszystkie zaraz przy działce wiec z niczym nie mam problemu.I w tym Groszku trzeba by szukac miejsca na kotłownię lub robic górę na zamieszkanie...a łazienke przerobic na kotłownie ehhh...

    I TU NAGLE ZOBACZYŁEM " J E S I E N N Ą ZA D U M Ę " !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    I TU JEST WSZYSTKO NA SWOIM MIEJSCU (w wersji lustrzanego odbicia).
    Na pewno zlikwidowałbym spizarnie ,kominek oczywiscie out od kuchni i chyba dokonczyłbym sciane w salonie do konca i w rogu zrobiłbym kominek, powiekszyłbym łazienkę kosztem kotłowni - i tu pytanie czy worki z pelletami (bo jak wspomniałem planuje ogrzewanie pelletami) nalezy zgodnie z przepisami przechowywac w innym pomieszczeniu,oddzielnym i czy musi byc wejscie do kotł.na paliwo stałem od zewnatrz ?

    Na stronie muratora oszacowano "zadumkę" na ok .247tys.SSZ....trochę dużo a za bardzo nie mam szans bud.systemem gospodarczym...

    Więc chyba trzeba sprzedac projekt Poziomki i brać sie za zadumkę ;o) - nie wiem czy to pójdzie łatwo...

    Czy stropy drewniane pękają ? znajomy zmienia na Terivę bo gdzieś widział jak robią się rysy na suficie w stropie drewn.

    SLAWEK6407 - super wyglada Twoja "zadumka" - czym ogrzewasz dom ? czy warto robic plaszcz wodny w kominku czy DGP ?

    Dzięki z góry za sugestie...

Strona 2 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony