dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: górka

  1. #1

    Domyślnie górka

    Witam , po uporządkowaniu terenu ( na dole gróz , na górze warstwa ziemi ) powstała mi taka góra . Jest to trochę poza domem ale jednak szpeci . Nie chciałabym zostawić jej w takim stanie bo wiem że zarośnie zielskiem i chwastami . Jednocześnie nie jestem w stanie dbać o nią a już na pewno podlewać . Proszę doracie jakie rośliny mogę posiać na tej górce . Nie jest ona mała :wysoka ze 2,5 m długa z 10m , spadek też ma z 5 m . Mogą to być jakieś wieloletnie sucholubne ( nawet "kwiatkowe ") rośłiny , ale nie iglaki bo będzie to duży koszt
    oto ta górka
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0713.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	47,9 KB
ID:	14412  
    Ostatnio edytowane przez duduś ; 21-06-2010 o 14:28

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A nie lepiej jakoś ją ładnie uformować i zrobić atrakcyjną dekorację ogrodu?

    No ale jeśli brak kasy to można posadzić na niej trawy ozdobne:
    perłówki, trzcinnki, wydmuchrzycę, palczatki, kostrzewy

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    można też pozbyć się tej górki
    bez kosztowo się nie da nic zrobić
    a zanim zarośnie czymkolwiek to trzeba będzie aię
    napracować coby chwastami nie zarosło,
    PS. ja bym jednak zagospodarował jakoś górkę

  4. #4

    Domyślnie

    może zrobię tak jak pisze Elfirek ale kupię geowłókninę i zanim trawy urosną to chwasry nie zarosną .... zaraz zaraz ale czy trawy nie potrzebuja wody ?????

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Te trawy, które wypisałam są sucholubne. Ale nie ma sensu kłaść geowłókninę, bo jak będą się rozrastać?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    zamiast wydawać na geowłókninę to lepiej kasę przeznaczyć
    na trawy albo ...... iglaki

  7. #7

    Domyślnie

    hehe da sie bez kosztowo tego pozbyc wiele ludzi p[otrzebuje ziemi na działke chetnie wezmą, napisz skad jesteś a napewno ktoś sie znajdzie kto weżmie gdybys był z Pqbianic wziałbym całość i jeszcze zagrabił żeby sladu nie było
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    sorki za moją pisownie chyba nie dospałem

  9. #9

    Domyślnie

    oj -to jest naprawdę byle jaka ziemia, w dodatku wymieszana z gruzem ( chociaż część miała być na dole górki ale pan od koparki trochę ją wymieszał), dlatego rośliny muszą być na ekstremalne warunki ))

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony