dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1
    BaK
    Guest
    BaK

    Domyślnie Wieszanie na ścianie z betonu komórkowego

    Jestem na etapie planowania budowy i prawie zdecydowałem że będzie to BK. Interesuje mnie tylko jeszcze jeden asekt takiego rozwiązania.
    Jakie są Wasze doświadczenia z użytkowaniem takich ścian:
    1. wieszanie drobnych rzeczy (typu obrazek), czy trzeba specjalne kołki, czy się o obluzowują itd.
    2. co z ciężkimi rzeczami (np. szafkami kuchennymi czy łazienkowymi, półkami i innymi tego typu)

    Będę wdzięczny za opisy doświadczeń
    Bartek

  2. #2

    Domyślnie

    Moja siostra ok 14lat temu zbudowała z suporeksu 21cm plus styropian plus 12cm od środka dom.I w kuchni ma szafki z litego dębu i wiszą widzę -zero problemów.Obrazy też wiszą.Też szwagra odpytałam na mękach - nie ma żadnych problemów.H

  3. #3

    Domyślnie

    Dom skończony w zeszłym roku. BK "400".
    Wszystko (także dość ciężkie szafki w kuchni) wisi jak należy. Nic się nie obluzowuje. I zero problemów przy wierceniu.
    Janu

  4. #4

    Domyślnie

    Mnie też bardzo interesuje ten temat.
    Czy stosujecie jakieś szczególne kołki, czy też te najzwyklejsze? Niedługo będą u mnie wieszać szafki w kuchni, juz się zastanawiam, jak to sie będzie trzymać...

  5. #5

    Domyślnie

    Firma montująca u mnie meble w kuchni stosowała standardowe kołki rozporowe 10 mm.
    Sam montowałem listwy przypodłogowe na kołkach 5 mm (są krótkie, a mimo to nie było żadnych problemów przy montażu), wieszak itp. Trzeba jednak: Delikatnie wiercić, by kołek wszedł w otwór ciasno i z czuciem dokręcać wkręt w kołku bo można nadmiernie rozepchnąć otwór i wtedy kołek kręci się razem z wkrętem (i trzeba wówczas zastosować większy rozmiar kołka).
    Przy BK zapomnieć o kołkach do szybkiego montażu. Może poza bardzo długimi nie nadają się raczej do wieszania mebli na ścianie (ale do montażu ościeżnic stabilizowanych pianą montażową - jak najbardziej.
    Janu

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    A jakie (zgodnie z doświadczeniami doświadczonych) są możliwości powieszenia np. ciężkich szafek kuchennych na ściance z BK o grubości 11,5 cm ??? (typowa działówka z BK)

  8. #8

    Domyślnie

    U mnie na ścianie Ytong 36.5 cm wisi zasobnik cwu na 130 litrów, ale na specjalnych kołkach do BK.
    Pozdrowionka
    Metal

  9. #9

    Domyślnie

    No właśnie..już od dawna słyszałem że jedna z potencjalnych "wad" to właśnie te dziwne wymagania odnośnie kołków...

  10. #10

    Domyślnie

    A jakie (zgodnie z doświadczeniami doświadczonych) są możliwości powieszenia np. ciężkich szafek kuchennych na ściance z BK o grubości 11,5 cm ??? (typowa działówka z BK)

  11. #11
    Karol N.
    Guest
    Karol N.

    Domyślnie

    Cytat Napisał Senser
    No właśnie..już od dawna słyszałem że jedna z potencjalnych "wad" to właśnie te dziwne wymagania odnośnie kołków...
    Nie mylcie BK wg technologi polskiej z Ytongiem. Ten drugi jest jak wata i powieszenie czegokolwiek na nim moze byc problemem.

    Karol N.

  12. #12

    Domyślnie

    Problem nie polega na tym, nie jakie mamy gabaryty do powieszenia tylko na czym.
    Do b.k. należy stosować kołki przeznaczone do tego materiału, są specjalne stalowe i plastikowe. W obecnej sutuacji każda firma dywersyfikuje swój asortyment. Nie wiele jest uniwersalnych zastosowań. Przeważają materiały specjalizowane, dzięki temu my konsumenci mamy lepiej przygotowany prodkukt, a fima produkuje znacznie więcej szerszego asortymentu.

    Sam w mieszkaniu, w którym ściany są wykonane z B.K. powiesiłem wszystkie szafki w kuchni, i inne nawet wyjątkowe ciężkie meble + ksiązki, na zwykłe kołki, które w zupełności wystarczają. Jedynie różnicowałem rozmiar: 4,6,8, a wskrajnych przypadkach 10.

    Po kilku latach nic się nie dzieje, a wiszą całe setki kg.

    Powodzenia i zdrowego rozsądku

  13. #13

    Domyślnie

    Może wreszcie:

    A jakie (zgodnie z doświadczeniami doświadczonych) są możliwości powieszenia np. ciężkich szafek kuchennych na ściance z BK o grubości 11,5 cm ??? (typowa działówka z BK)

  14. #14

    Domyślnie

    Kołki 8 lub 10 dwa, po jednym na każdy róg szafki, długość 4,5-6.0 cm i po sprawie

  15. #15

    Domyślnie

    I to wystarczy???

    Dzięki za info (posiadam stan surowy z BK Żelisławice),

    pozdrawiam,

    [email protected]

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał kocza
    Może wreszcie:

    A jakie (zgodnie z doświadczeniami doświadczonych) są możliwości powieszenia np. ciężkich szafek kuchennych na ściance z BK o grubości 11,5 cm ??? (typowa działówka z BK)
    też mam BK, ale u mnie jak dobrze pamiętam działowe 12 cm i 18 cm, a nie 11,5 ???

    Ściany dzialowe robi się z BK600, a conajmniej odmiana 500.
    Z pewnością nie 400.
    a na 500 lub 600 to spoko !

    zacząłem układać co i cwu. niektóre w bruzdach w ścianie, niektóre na kołchach. rury plastikowe potrafią nieźle "sprężynować" i ten BK nieźle trzyma - właśnie na tych ścianach działowych i to na zwykłych kołkach. A i czasem już na ścianie doginałem te rurki. I jest OK.

    Wspomnę tylko, że mam na BK mocne tynki tradycyjne cementowo-wapienne.

    Cz.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karol N.
    Cytat Napisał Senser
    No właśnie..już od dawna słyszałem że jedna z potencjalnych "wad" to właśnie te dziwne wymagania odnośnie kołków...
    Nie mylcie BK wg technologi polskiej z Ytongiem. Ten drugi jest jak wata i powieszenie czegokolwiek na nim moze byc problemem.

    Karol N.
    Stopień "waty" w betonie komórkowym określa jego odmiana, a nie producent. Ani Ytong 600 nie jest jak wata, ani Solbet 400 mocny.
    Pozdrowionka
    Metal

  18. #18
    Karol N.
    Guest
    Karol N.

    Domyślnie

    Cytat Napisał Metal
    Cytat Napisał Karol N.
    Cytat Napisał Senser
    No właśnie..już od dawna słyszałem że jedna z potencjalnych "wad" to właśnie te dziwne wymagania odnośnie kołków...
    Nie mylcie BK wg technologi polskiej z Ytongiem. Ten drugi jest jak wata i powieszenie czegokolwiek na nim moze byc problemem.

    Karol N.
    Stopień "waty" w betonie komórkowym określa jego odmiana, a nie producent. Ani Ytong 600 nie jest jak wata, ani Solbet 400 mocny.
    A jest Ytong o gestosci 600. Nie wiedzialem. Byc moze inwestorzy lubuja sie w tym lzejszym bo byc moze jest tanszy a na pewno cieplejszy i stad te problemy z wieszaniem obrazkow na scianie.

    Karol N.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karol N.
    Cytat Napisał Metal
    Cytat Napisał Karol N.
    Cytat Napisał Senser
    No właśnie..już od dawna słyszałem że jedna z potencjalnych "wad" to właśnie te dziwne wymagania odnośnie kołków...
    Nie mylcie BK wg technologi polskiej z Ytongiem. Ten drugi jest jak wata i powieszenie czegokolwiek na nim moze byc problemem.

    Karol N.
    Stopień "waty" w betonie komórkowym określa jego odmiana, a nie producent. Ani Ytong 600 nie jest jak wata, ani Solbet 400 mocny.
    A jest Ytong o gestosci 600. Nie wiedzialem. Byc moze inwestorzy lubuja sie w tym lzejszym bo byc moze jest tanszy a na pewno cieplejszy i stad te problemy z wieszaniem obrazkow na scianie.

    Karol N.
    No to dowiedziałeś się czegoś nowego. Dziękuję, że dzięki Tobie mogłem poczuć się "kagankiem oświaty". A inwestorzy mają u siebie w domu najczęściej różne odmiany BK: od 350 na ścianach zewnętrznych jednowarstowych do 700 na ściankach działowych.
    Pozdrowionka
    Metal

  20. #20

    Domyślnie

    No to jeszcze raz i pooowoooluuutkuuuu...

    Czy na ściance działowej z BK Żelisławice odmiany 500 o grubości 11,5 cm mozna bezpiecznie powisić np. szafkę kuchenną wypełnioną porcelanowym serwisem obiadowym na 24 osoby???

    Macie jakieś konkretne doświadczenia???

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony