dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 60 z 60
Pokaż wyniki od 1.181 do 1.183 z 1183
  1. #1181

    Domyślnie

    Panowie, pomocy, czym NAJLEPIEJ ogarnąć komin systemowy (izolowany Schiedel Stabil) nad połacią dachową? Chce żeby był jak elewacja (zwykły biały z barankiem 1,5 albo 2mm), ale nad doktoryzowaniem się nad elewacją mam czas do wiosny a nad kominem nie mam bo dekarze chcą mieć go na gotowo przed obróbkami, a u mnie już więźba leci.
    Zależy mi przede wszystkim na trwałości żeby się tam nie wdrapywać za 2-3 lata i nie poprawiać jak coś odpadnie. Drugi warunek to łatwość aplikacji bo będzie to robić lokalna ekipa z wioski (nikt inny się raczej nie podejmie takiego małego zakresu) Z racji śmiesznie małej powierzchni cena nie gra roli. Co będzie najtrwalsze i naprostsze na komin- silikonowy, silikatowy, akrylowy a może mineralny + farba?
    Ostatnio edytowane przez Szumal ; 07-08-2023 o 20:57

  2. #1182
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anatema

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    138

    Domyślnie

    Budynek 25-letni, elewacja otynkowana z zewnątrz tradycyjnym tynkiem cementowo-wapiennym i pomalowana farbą silikatową Kabe ponad 20 lat temu.
    Mimo to, że jesteśmy bardzo zadowolenie z trwałości i ogólnie jakości farby to jednak chcieliśmy odnowić elewację i pomalować ją ale fachowcy namawiają mocno na położenie tynku silikonowego, przy tym robociznę liczą tak samo (malowanie vs nakładanie tynku). Policzyłem że różnica w materiale, biorąc pod uwagę koszt farby silikonowej Kabe vs tynku Armasil T to ok. 3500, przy inwestycji rzędu 17-21 tys. więc prawie jesteśmy namówieni.
    Pytanie czy Armasil T jest przyzwoitym tynkiem który można brać bez obaw o jakość?
    Sąsiad namawia na Caparol ale w sumie nie wiem skąd można wywnioskować przewagi jednego na drugim. Po położeniu (zakładając dobrego fachowca) różnice pewnie będą niezauważalne a co będzie się z nimi działo za 10, 15 lat, tego pewnie nikt nie wie...

  3. #1183

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Tpb kosztuje około 200zl netto wiadro - to już jest budżetowe a jeszcze przyzwoite. Poniżej tej granicy jest budżetowe... I już znika słowo przyzwoite

    Klej do styro: caparol 190s lub Greinplast Ks
    A co powiesz o DURASILEX TDB?

Strona 60 z 60

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony