dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 58 z 60
Pokaż wyniki od 1.141 do 1.160 z 1183
  1. #1141

    Domyślnie

    Fighter, tynkowałeś kiedyś barankiem 1 mm?
    Mam wyliczenia cieplno-wilgotnościowe, które wskazują na taki tynk, ale tynkarz chyba ma obawy.

  2. #1142
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A co zmieni się w obliczeniach cieplno-wilgotnosciowych, jak położysz baranek 1,5mm?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #1143

    Domyślnie

    Pogorszy paroprzepuszczalność o 50%.

  4. #1144
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    I to ma jakieś znaczenie ? Pytam, bo sam mam 1.5mm, robiłem obliczenia i nic nieprawidłowego nie wykazały..
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 05-11-2020 o 16:21
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #1145
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Fighter, tynkowałeś kiedyś barankiem 1 mm?
    Mam wyliczenia cieplno-wilgotnościowe, które wskazują na taki tynk, ale tynkarz chyba ma obawy.
    tak, mam realizacje na 1mm
    oraz na 1mm wypelnionym "na gladko"
    jezeli tylko z powodu Sd bierzesz pod uwage - to szukaj takiego jaki jest potrzebny w grubosci 1.5mm

    1mm to jest hardcore dla wykonawcy dla klienta tez zreszta
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  6. #1146

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    jezeli STO to lotusan - o ile przezyjesz cene na poziomie 400zl netto za wiadro tynku
    A czemu nie StoSilco?

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    1mm to jest hardcore dla wykonawcy dla klienta tez zreszta
    Możesz wyjaśnić laikowi dlaczego to taki hardcore?

  7. #1147

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    I to ma jakieś znaczenie ? Pytam, bo sam mam 1.5mm, robiłem obliczenia i nic nieprawidłowego nie wykazały..
    No pewnie zależy jak zaawansowanym programem się to liczy.
    Ja takie obliczenia zleciłem i uwzględniają one także lokalizację domu, wieloletnie temperatury i wilgotność powietrza w miejscu zamieszkania.
    Same obliczenia trwają kilkadziesiąt godzin w symulacji komputerowej i mają zapewnić brak kondensacji we wszystkich przegrodach w domu, uwzględniając najgorsze możliwe okoliczności.

    Opór dyfuzyjny elewacji w moim przypadku ma wynosić nie więcej niż 0,04 m.
    I tyle wynosi, gdy zastosuję StoSilco 1mm. StoSilco 1,5mm oznacza 0,06 m.

    Mógłbym zastosować wyprawę silikonową barwioną w masie 1,5mm, ale o współczynniku "mi" = 26.
    Wątpię, żebym taką znalazł.
    To znaczy "mi" mogłoby być wyższe, gdyby taka wyprawa była hydrofobowa.

    To tyle w kwestiach obliczeń.

  8. #1148
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    bo sto silco to taki "zwykly tynk silikonowy" oczywiscie patrzac znowu na spectrum calego rynku i wynalazkow "mamy tynk tej samej jakosci tylko ze tanszy" to sto silco i tak bedzie na leb na szyje bil 80-90% tego co na rynku dostepne. Ale jak chcemy "petarde" to lotusan - to faktycznie najlepiej zmywalny i samooczyszacacy sie tynk ze wsyztkich ktore znam. Cena jest troche paralizujaca - no ale.... cos za cos.

    Odnosnie 1mm i elewacji na gladko: trzeba by bylo wskoczyc na FB do tego posta, zeby to zobrazowac:
    https://www.facebook.com/permalink.p...87153427979515

    to jest realizacja nasza w Kajetanach bardzo specyficzna. To elewacja ktora robilismy chyba 3 lata temu w ukladzie:
    ciemniejszy kolor : Caparol Carbopor 1.5mm
    jasniejszy kolor : byl to Caparol Carbopor 1.0mm
    no i generalnie tu sie pojawia problematyka Carboporu - to jest tynk, ktory wiaze z szybkoscia swiatla w temperaturze wyzszej niz 12-15stopni. i im drobniejszy - tym gorzej. Zatem - skonczylismy to 3 lata temu i bylo pikabela.

    Natomiast minely 2 lata i na tym jasnym tynku 1mm zaczal zbierac sie juz powoli jakis tam kurz - elewacja czysta, ale ten kolor od tego kurzu lekko sie zmienia. No i ta zmiana na tym prawie bialym spowodowala ze wyciagnela sie optycznie kazda najmniejsza niedoskonalosc zatarcia - wlasnie z powodu szybkiego wiazania tynku.

    No i dupa .... trzeba bylo cos z tym zrobic. no to wymyslilem:
    zagruntowac i polozyc na to tynk MSX - czyli tynk wypelniajacy na gladko.
    no i wlasnie zdjecia pokazuja to po zabiegu polozenia msx.

    zdjecia sa zrobione prawie w tzw m,omencie "kazda elewacja ma swoje 5 minut" to jest taki moment w ciagu dnia kiedy Slonce oswietla elewacje pod katem ok 25-30stopni - dziala to jak odbior gladzi pod halogen i pokazuje kazda najmniejsza niedoskonalosc. I o tyle o ile na 1.5mm - ziarno to doskonale maskuje, przy 1.0 juz dokladnosc wykonania pod wzgledem plaszczyzn jest znacznie wieksza, tak przy elewacji "na gladko" widac juz wszystko. i przy elewacji na gladko problemem okazuje sie byc nawet zaklad siatki w warstwie zbrojacej. te 0,5mm na zakladzie siatki po prostu widac w momencie "elewacja ma swoje 5 minut" - i jak sie przyjrzec - bedzie to na tych zdjeciach widac te "5 minut" trwa okolo pol godziny w ciagu dnia w sloneczny dzien.

    No i teraz idac dalej - w 2021 prawdopodobnie bede robic taka realizacje wlasnie, gdzie bedzie 1.0 + msx "na gladko" i zeby uniknac tego efektu zakladu siatki - musze zrobic cos, czego mi teoretycznie zrobic nie wolno - czyli - polozyc pierwsza siatke w kleju - bez zakladu siatek - na styk, a pozniej - 2ga warstwe siatki z przesunieciem wzgledem tej pierwszej - tez bez zakladu siatki. Tego nie przewidzial zaden producent systemu docieplen logicznie podchodzac do tematu - nie powinno sie nic zadziac, ale... jakby sie zadzialo - bede miec piekna reklamacje na elewacje 350mkw popekana w idealnie rowne, pionowe pasy co 110cm w 2022/2023 roku
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  9. #1149
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    basteklisia

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Lisia Góra
    Kod pocztowy
    33-140
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam. Tylko krótkie pytanie:
    Chciałbym usłyszeć opinie o tynku silikonowym: PCI BASW? pozdrawiam i dziękuję

  10. #1150
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dymek11122

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Wągrowiec
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam chcemy z żoną robić elewacje na wiosnę ale...

    Dom ocieplony oraz położona siatka i klej (raz) później szpital choroba itp. . I nie skończyliśmy
    Mieliśmy dwie ekipy do wyceny 10/12 tys
    Jeszcze raz jedna sciana do wyrównania i trochę poprawek ...
    Chciałbym abyście zaproponowali co po kolei zrobić i jakiego najlepiej materiału użyć.

    ( żeby miało to ręce i nogi)

    Pozdrawiam

  11. #1151

    Domyślnie

    Mam pytanie do forumowiczów dot ocieplenia/ tynkowania. Chodzi o dom jednorodzinny pow scian zewn ok190m2.
    W zeszłym roku miałem ustawionego wyk ale sprawa padła bo nie udało mi się na czas drzi wstawić i chyba dobrze się stało bo upierał się przy styropianie arsanit i tynku siloksanowym, do tego twierdził że klejenia na placki daje lepszą wentylację ściany i inne kwiatki

    Dom na dosyć otwartej, mocno przewiewnej przestrzeni, pola uprawne, drogi nieutwardzone, w lecie się kurzy. Dach bez okapu i na pewno deszcz będzie bardziej zacinał, więcj wody będzie się zlewało; Oto link do foto z lokalizacją:
    https://www.dropbox.com/s/iqku1s3ii4...zacja.jpg?dl=0

    Jeśli chodzi o styropian to myślę o austrotherm/swisspor grafit 0,32 albo rozważam etixx, ale ciężko w okolicy knaufa do łapy wziąć a ponoć dobry i foremny.
    Czy w mojej sytuacji dobrym wyborem będzie tynk silikonowy z racji warunków i dachu? Czytałem na forum pozytywne uwagi nt greinplast, caparol. Jest też dryvit i sto no i pci gdzieś widziałem hydrofobowy. Wykonawca w ofercie zaproponował quickmix, właściwie nic o niej nie wiem, a wolę dopytać doświadczonych, chciałbym kupić coś naprawde sensownego i na dłuższy czas bezproblemowego. Nieraz się przekonałem że chytry traci dwa razy a co tanie to bywa drogie. Będę wdzięczny za pomoc, kolorystyka głównie biała z elementami grafit, przykładowy link: https://www.dropbox.com/s/a879dfyv0p...ja_05.jpg?dl=0
    Będę wdzięczny za sugestie.

  12. #1152
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maszin

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    potrzebuje porady w temacie doboru tynku. Sprawa wygląda tak: 4 lata temu ocieplalem dom styropianem 10cm, na to siatka i zaciagniety klej na gładko i pomalowane farba flugger, było to wykonane tak ladnie, równo, ze można było pomyslec, ze to tynk a nie klej. W tym roku przyszla taka burza z gradobiciem, ze 3/4 elewacji zostało podziurawione, dziury sa niewielkie, w niektórych miejsach odpadl tylko klej, w niektórych uszkodzona została siatka. Zastanawiam się co teraz zrobić, ponieważ co wykonawca to ma inna wizje. Nie ukrywam, ze chciałbym to zrobil w miare rozsądnych pieniądzach, obecnie robocizna to największy koszt, i dostałem wyceny takie, ze gdybym chciał znowu ladowac siatke, klej, gruntować, malować x2 to koszt robocizny znacznie przewyższy tynkowanie, przy którym odpada mi malowanie. Zastanawiam się natomiast czy można polozyc tynk na elewacje, która posiada wiele drobnych dziur, czy trzeba je wpierw zaklejać klejem? I jaki tynk polecacie? Będę wdzięczny za kazda opinie.

  13. #1153

    Domyślnie

    Dzień dobry
    Chcę na garażu położyc jakiś tańszy tynk silikonowy baranek 1,5mm poniżej 200 zł za 25 kilogramowe wiadro bazy.

    Od 5 lat pracuje w firmie wykonującej docieplenia i 80% elewacji wykonujemy Greinplastem, a 20% tynkami w podobnej cenie i nie mam żadnego pojęcia na temat tańszych tynków. Przez ostatnie 10 lat mój szef miał tylko 1 reklamacje elewacji. Elewacja wykonaną Greinplastem - połnocna ściana zzieleniała.
    Dom 170m2 wykończę nanosilexem Greinplastu, ale garaż 215m2 czymś budżetowym.

    Z jakimi tynkami tanszych producentów pracujecie lub pracowaliście i po latach od położenia nie ma z nimi żadnych problemów?

  14. #1154
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    guja

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    89

    Domyślnie

    Panowie , ktoś oceni system FAST'a - kleje czy tynk FAST Sil+ z jakimś dodatkiem włókien cz jest wart zainteresowania ?
    Ostatnio edytowane przez guja ; 22-09-2022 o 22:16

  15. #1155
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gorny7

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Kalisz
    Posty
    146

    Domyślnie

    Witam
    mam p[pytanko w sprawie Caparol carbon
    sa dwie odmiany
    1 Capatect CarboPor-Easy
    2 Capatect CarboPor Strukturputz

    który jest lepszy ten drugi struktura?
    i co oznaczaja te oznakowania w tynkach Capraol K15 , K10 itp?
    gorny7 , był Ekogr. Walendowski 25KW/kuzyn Ardeo/SPP Bolecki , był miał /Płomyk PID , jest Termet Gold Plus

  16. #1156
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorny7 Zobacz post
    Witam
    mam p[pytanko w sprawie Caparol carbon
    sa dwie odmiany
    1 Capatect CarboPor-Easy
    2 Capatect CarboPor Strukturputz

    który jest lepszy ten drugi struktura?
    i co oznaczaja te oznakowania w tynkach Capraol K15 , K10 itp?
    K10 - Baranek 1mm
    K15 - Baranek 1,5mm

    Ktory lepszy : z perspektywy czasu a musialo minac kilka lat - żaden z nich.
    Przygode zaczelismy z nim kiedy jeszcze kosztowal 400 netto za wiadro - teraz jest znacznie tanszy.
    Odmiana "zwykla" czyli Capatect CarboPor Strukturputz ma paskudnie szybki czas wiazania na scianie,nie daje sie zacierac, po nabraniu wprawy - mozna jakos sie z nim przemeczyc ale.... bardzo nieladnie sie starzeje - mielismy realizacje na nim przy K10 gdzie po 2 latach konieczny byl powrot na ta elewacje , umycie jej, zagruntowanie i polozenie tynku MSX (na gladko) zeby ratowac sytuacje.
    Wersja easy - teoretycznie powinna jak sama nazwa wskazywac - byc easy - ale jest na rynku tak krotko, ze w sumie nie wiadomo jak zachowuje sie po chwili.

    Wg mojej oceny Caparol w tej chwili nie ma godnego uwagi tynku w ofercie. a jezeli juz koniecznie ma byc to tynk Caparol-a chyba trzeba po prostu siegnac po Amphisilan.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  17. #1157
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gorny7

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Kalisz
    Posty
    146

    Domyślnie

    w tej chwili jest blały podklad Caparol Putzgrunt 610
    na wiosne ma byc podklad w kolorze i tynk



    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Wg mojej oceny Caparol w tej chwili nie ma godnego uwagi tynku w ofercie. .
    nie musi byc koniecznie Capraol

    podaj 2-3 propozycje z twoich topów tynku który moge na to połozyć
    p.s i co polecasz za mozaike na cokoły tez prosze z 2-3 propozycje --inni chetnie tez moga to wykorzystać

    pozdrawiam
    gorny7 , był Ekogr. Walendowski 25KW/kuzyn Ardeo/SPP Bolecki , był miał /Płomyk PID , jest Termet Gold Plus

  18. #1158
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorny7 Zobacz post
    w tej chwili jest blały podklad Caparol Putzgrunt 610
    na wiosne ma byc podklad w kolorze i tynk





    nie musi byc koniecznie Capraol

    podaj 2-3 propozycje z twoich topów tynku który moge na to połozyć
    p.s i co polecasz za mozaike na cokoły tez prosze z 2-3 propozycje --inni chetnie tez moga to wykorzystać

    pozdrawiam
    w tej chwili moj ranking tynkow przy standardowym zastosowaniu, w sensie bez jakichs ekstrawagancji typu "elewacja na gladko, elewacja czarna " itp jest nastepujacy:

    STO Lotusan - ale cena jest zabijajaca
    Greinplast TNB
    STO Silco
    Greinplast TXB
    Greinplast TPB
    Caparol Amphisilan


    Odnosnie cokolow: tu niezmiennie Caparol Mika - tylko klopot jest z tym ze jest malo kolorow (Black i Silver) byly jeszcze Brown i Gold ale te zniknely z cennika zupelnie.
    W tym roku moj handlowiec z greinplasta taki bardzo ambitny metoda prob i bledow opracowal metode na zrobienie miki z Greinplasta ktora wyglada jak Caparol-a plus ma szersza kolorystyke.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  19. #1159

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Odnosnie cokolow: tu niezmiennie Caparol Mika - tylko klopot jest z tym ze jest malo kolorow (Black i Silver) byly jeszcze Brown i Gold ale te zniknely z cennika zupelnie.
    A co to za rodzaj tynku? Standardowo dawało się tynk mozaikowy, a to jest coś innego, tak?

    I jeszcze takie pytanie.
    Fighter, czy zdarzyło Ci się kiedyś nie zdążyć zaszpachlować elewacji przed przymrozkami jesiennymi?
    U mnie jest taka właśnie sytuacja.
    Jeśli tak, to jakie były konsekwencje tego na wiosnę?
    Ostatnio edytowane przez Robinson74 ; 30-11-2022 o 22:54

  20. #1160
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    A co to za rodzaj tynku? Standardowo dawało się tynk mozaikowy, a to jest coś innego, tak?

    I jeszcze takie pytanie.
    Fighter, czy zdarzyło Ci się kiedyś nie zdążyć zaszpachlować elewacji przed przymrozkami jesiennymi?
    U mnie jest taka właśnie sytuacja.
    Jeśli tak, to jakie były konsekwencje tego na wiosnę?
    to taka odmiana mozaiki, tyle ze taka ladniejsza i nie wypalajaca sie od slonca, dodatkowo z platkami miki - dosc fajnie to wyglada.

    a co do warstwy zbrojacej - nie nigdy mi sie cos takiego nie zdarzylo, jezeli byla taka sytuacja ze juz robilo sie za zimno to plandeki i nagrzewnice i dociagniecie tematu do warstwy zbrojacej zagruntowanej.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Strona 58 z 60

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony