dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21

    Domyślnie zadaszenie tarasu a zacienienie pokoju

    witam. też planuje taras i przykryć go poliwęglanem ale tylko dlatego że będzie on nad oknem i nie chce żeby mi zasłaniał promienie słoneczne a przez poliwęglan coś tam się przebije i pokój nie będzie zacieniony dodam że taras i pokoj jest od strony słońca i od rana juz świeci, a zadaszenie jest mi potrzebne tylko przed letnim deszczem gdyż bardzo często jak już dojdzie do spotkania przy piwku i grillu to po południu pada deszczyk i trzeba sie zwijać do domu.
    może ma ktoś jakiś inny pomysł nad przykryciem tarasu i niezasłonięciem okna?

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar katkam_84
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    11
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    71

    Domyślnie

    przykłady jakie podał tomek44 to jest to, o co mi właśnie chodzi też sobie zamierzam takie zadaszenie zrobić, będzie ono kompromisem pomiędzy moją niechęcią do zasłaniania tarasu, bo i tak jest od strony pólnocno-wschodniej, a uwielbieniem zadaszeń przez mojego męża. On nie zmoknie siedząc sobie w letnią ulewę przed domem, ja nie będę miała z pokoju dziennego zrobionego grobowca

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    A ja mam taras wykonany z sosnowej konstrukcji 14x14cm i zadaszony poliwęglanem. Dla mnie sooper:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...+sosnowy+taras

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaki Zobacz post

    Zadaszenie z wikliny, trzciny lub innego naturalnego materiału
    czy ktoś ma doświadczenie w tego typu zadaszeniu tarasu? Mam taras na PD stronę i chciałbym zrobic taką konstrukcję, żeby w lecie rzucić na nią maty, natomiast na jesień-zimę ściągać. Ktoś coś może doradzić od strony praktycznej (sprawdza się, nie sprawdza się bo...)

  5. #25

    Domyślnie

    doświadczenia nie mam ale w kilku gazetach budowlanych widziałam tego typu rozwiązanie. W przypadku pelexi - niestety nagrzewa się to i w mojej ocenie wygląda lepiej jak kontrukcja na której zadaszenie się opiera jest wysoka - mniej się nagrzewa i negatywne aspekty wizualne gubią się (znajomi mają coś takiego na bardzo wysokich legarach ). Ale tu już wchodzi kwestia konstrukcji budynku.
    Ja mam marzenie o niebieskim dakronie rozpiętym na linkach. Ale też się zatanawiam nad stałym osłonięciem by ochronić drewno.

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    minibi

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, pozwolę sobie odgrzebać temat.
    Pracuję właśnie nad koncepcją zadaszenia swojego tarasu - poliwęglanem litym (7-8 mm) lub szkłem klejonym (3.3.1).
    Chopinetka ... jakimi profilami łączyliście płyty, jak to uszczelniliście?

    Za nic nie mogę znaleźć profili do tego typu łączeń - chodzi mi o heb aluminiowy z uszczelką.
    Ratujcie .
    Pozdrawiam

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał G.N. Zobacz post
    Raczej poliwęglan niż plexi.
    Zgadzam się Czytałem ten wątek przed podjęciem decyzji apotem jeszcze pytałem w Plastics, jaki materiał jest najlepszy na taras, żeby światło przepuszczal i był przeźroczysty. Polecili mi jakiś specjalny poliwęglan komorowy, nazwy nie pamiętam. a jeśli chodzi o piekarnik to podobno współcześnie robi się z tego tworzywa przystanki autobusowe i przeszklenia dachów, więc ja chyba zaryzyuje ten komorowy na swoim tarasie

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Odradzam poliwęglan komorowy. Po kilku latach będzie do wymiany ze względu na estetykę. Jako pokrycie dachowe tylko poliwęglan lity.

  9. #29

    Domyślnie

    Wszyscy w tym wątku odradzja poliweglan bo przepuszcza sciatło i taras bardzo sie nagrzewa. A co jesli bym zastosował poliweglan barwiony? np mleczny. Przepuszczalnosc swiatlla bardzo mala, pewnie ponizej 15%. Czy to sie sprawdzi? Mam taraz od zachodu i wolałbym miec go w cieniu ale musi to być konstrukcja lekka. Jesli nie poliwęglan to musze myśleć o jakieś rzymskich roletach chyba....

  10. #30
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Ja mam ,,domek" grillowo - biesiadowy z poliwęglanu komorowego dymion-ego i w największe upały spokojnie można wysiedzieć.

  11. #31

    Domyślnie

    Nie czytałam wszystkich odpowiedzi, ale mam takie zadaszenie od 10-ciu lat więc mam trochę doświadczenia.
    Primo- zacieni w domu, owszem, na dworze nie za bardzo, zwłaszcza przy dużym słońcu. Ja zdecydowałam się na przezroczysty poliwęglan i na lato rozwieszam pod zadaszeniem szare płótna rozpięte między krokwiami. Tworzą niesamowity klimat, fajnie zacieniają ale nie odbierają światła w domu. Boki osłaniam drewnianymi roletami (cieniutkie sklejeczki). Na zimę wszystko ściągam.
    Po latach zadaszenie niestety jest trochę zaglonione i myślę o zmianie, ale na pewno w tym samym stylu, więc przezroczyste

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Monika B - a jakieś zdjęcia tarasu razem z płótnem? Podoba mi się ten pomysł...
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  13. #33

    Domyślnie

    Będzie jak w szklarni, kiepski pomysł. Poza tym strasznie deszcz wali po takich płytach z tworzywa sztucznego, nie mówiąc już o gradzie, ale dziury raczej nie wybije.
    Inna spraw, to utrzymanie takiego daszku w czystości, nie czyszczony wygląda kiepsko.
    Inne tworzywa sztuczne jak się nagrzeją potrafią okropnie śmierdzieć.
    Blacha także się nagrzewa. Raczej bym stawiał na materiały naturalne lub bitumiczne.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony