dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 14
Pokaż wyniki od 261 do 276 z 276
  1. #261
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    witam, też wybieram się do Adamsa z reklamacją.
    rok temu pisałam, że z oknami wszystko ok. nie wiem, czy problem pojawił się, czy go dopiero zauważyliśmy, bo dopiero od pół roku mieszkamy.
    o tym, że psk za duży, ciężko się otwiera i zamyka, już pisałam. teraz zauważyłam, że przy klamce i na górze skrzydła wyraźnie czuć, że wieje.
    w oknie trójkątnym z kolei stała woda po otwarciu. rama ościeżnicy zapleśniała. wcześniej tego nie zauważyłam, bo to okno jest tylko uchylne. teraz musiałam je rozpiąć do mycia, a tam taki suprajs. nie wiem, czy reklamacja coś da. czy w jakikolwiek sposób można to naprawić.
    wniosek jest taki, że najdroższe okna sprawiają nam najwięcej problemów.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  2. #262
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Z Twojego opisu wiele nie wynika. Tzn. bynajmniej nie widać w nim jednoznacznego wskazania że winny jest producent. To są objawy, które mogą świadczyć o montażu. Także - ja bym zaczynał reklamację od sprzedawcy a powód masz ku temu wystarczający (wieje - regulacja?, pleśn z powodu nieodpływającej wody - odpowiedni montaż dołu?)
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #263
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    montaż mieliśmy od Adamsa. więc to ta sama firma.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  4. #264
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ok, jeśli na fakturze zakupu "usługi" jest Adams a nie inny podmiot to ok.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #265
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    dokładnie tak jest. kupiłam okna w fabryce i od nich miałam montaż.
    zachodziłam wczoraj do punktu obsługi zapytać, czy uznają taką reklamację i czy nie jest za późno. kazali przyjść z umową, to na miejscu napiszemy pismo reklamacyjne. mam nadzieję, że da się to jakoś poprawić.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  6. #266
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomch150181

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Polska Nowa Wieś
    Kod pocztowy
    18-305
    Posty
    11

    Domyślnie

    witam
    potrzebuję pomocy w doborze lub opinię osób które już jakiś czas mają zamontowane okna balkonowe.
    Mam do wstawienia głownie okna balkonowe w budynku i szukam czegoś co pozwoli mi uniknąć niespodzianek w postaci bananów. Kolor okien antracyt lub ciemny orzech z pakietem 3 szybowym, otwory okienne mam od 2,5-3mb szerokości. Którego producenta polecacie ? Na co zwracać uwagę przy wyborze ?
    Jestem z podlaskiego, do wyboru u siebie w okolicy mam Abakus, Adams i inne mniej mi znane marki.
    Dziękuję za zainteresowanie i pomoc.

  7. #267
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    jaka wysokość ? Bo wysokość stwarza największe problemy

  8. #268
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomch150181

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Polska Nowa Wieś
    Kod pocztowy
    18-305
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał OknoHouse Zobacz post
    jaka wysokość ? Bo wysokość stwarza największe problemy
    Wysokość 230cm, jak to rozsądnie rozwiązać przy szerokości 300cm ? Dzielić na 3 części z ruchomym słupkiem czy dwie części stałe a środkowa otwierana ? Chodzi mi o dostęp do mycia okien bo balkonów brak, przez większy czas okna będą zamknięte, czasem uchylane do wietrzenia pomieszczenia.
    Ostatnio edytowane przez tomch150181 ; 03-01-2018 o 13:44

  9. #269

    Domyślnie

    Napisano tu sporo....
    Ja mogę dodać od siebie: W roku bodajże 1994 zamówiłem okno i drzwi balkonowe od Adamsa.
    Montaż robił człowiek autoryzowany przez firmę.

    Jak dotąd , a jest już parę latek, raz była robiona regulacja okuć i to wszystko. Zarówno okno jak i drzwi siedzą do dziś.

  10. #270
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    zgłosiłam reklamację, reakcja była właściwie natychmiastowa. super.
    niestety w dniu, kiedy przyjechał pracownik, było w miarę bezwietrznie i za bardzo nie było czuć przewiewu w suwance. facet stwierdził, że okno wymaga regulacji i to też był powód, że tak ciężko się otwierało i zamykało.
    po regulacji stwierdził, że powinno być teraz ok. nie zapomniał dodać, że za regulację powinnam właściwie zapłacić, bo to nie jest objęte gwarancją. no ale miły był i płacić nie kazał.
    niestety wczoraj albo wiatr zmienił kierunek, albo zrobiło się zdecydowanie chłodniej, bo po nogach i przy klamce dalej wieje.
    pytanie, co mam teraz zrobić? skoro wyregulował, stwierdził, że skrzydło wszędzie dobrze przylega, to skąd te nieszczelności?
    co może być powodem?
    na pewno udam się do nich ponownie. ale dobrze byłoby wiedzieć, jak z nimi rozmawiać, żeby potraktowali to poważnie i nie straszyli, że za regulację się płaci.
    dzięki z góry za pomoc.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  11. #271
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    aprzybylski

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    2

    Domyślnie

    Wybrzuszenie dolnego profilu w oknie Passive Line (Aluplast 8000+rdzeń stalowy+pianka w środku) od Adamsa po kilku miesiącach. Temat znany już na forum... Kolor guarzgrau, ciepły parapet, gąbka rozprężna z folią. Cechą charakterystyczną wypaczenia dolnego profilu jest zmiana barwy okleiny na wybrzuszeniu. Takie wyświetlenie. Jakby ktoś świecą potarł. Przedstawiciele AdamSa w Kaliszu zawołali przedstawiciela Aluplasta, ale ten olał sprawę. Montaż okien luty/marzec 2018. Pierwszy raz na oczy takie coś widzieli... Wymiana ościeżnic od strony południowej po 6 miesiącach (upalne lato 201. Od strony północnej okna zostawione do obserwacji - wyczuwa się niewielki garb, brak zmiany koloru.
    Ostatnio edytowane przez aprzybylski ; 18-06-2019 o 20:35

  12. #272
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pvcwindow
    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Grodzisk Maz
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    70

    Domyślnie

    Tak z ciekawości , kto i jak montował te okna o jakich gabarytach ?

  13. #273

    Domyślnie

    Witam.
    Tak żeby nie zakładać nowego wątku - chciałbym się dopytać tutaj.
    Dostałem wycenę od Adamsa na okna.
    Czy profile Perfectherm z okuciami Maco "są coś warte" ?
    Jak to teraz jest z Adamsem?
    Wycenione 3 szyby, 80mm profil i 3 uszczelki. Więcej mi nic nie mówi.
    Na co zwracać uwagę
    Pozdrawiam

  14. #274
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Z Adamsem bez zmian. Nie słyszałem nic złego.
    Z Sonarolem podobnie. To ciągle jeden z liderów w kategorii tanich okien.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #275

    Domyślnie

    Bardziej się skłaniam w tym momencie do profile Veka składanych przez Białostocki WITRAŻ...od nich mam wycenę ok 500 droższą od Adamsa. Kolega poleca Witraż więc chyba się skuszę na nich.?
    PK76 Innovo + do tego okucia MATIC - 3 uszczelki

    Jakieś opinie co do tej Veki z Witraża? Czy profil 76 Veki (6 komór) będzie gorszy/lepszy od Adamsa 80mm??

  16. #276
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Raz: dziwne że Witraż wychodzi drożej niż Adams, panuje opinia że jest odwrotnie
    Dwa: nie do końca są to porównywalne profile, ale z drugiej strony takie zestawienie normalnemu użytkownikowi nic nie daje. Liczy się efekt końcowy, czyli okno a nie jeden składnik.
    Czy Innovo76+ jest dobre? Nie wiem dlaczego, niektórzy dostawcy nie weszli szerzej w ten profil Veki. Próbuję znaleźć uzasadnienie na stronie Witraża. Innovo76+ Uw .0,73. "Super pasywne" wg nich Powertherm na wyższym modelu Veki 82 - słabiej, bo 0,74 i to przy najcieplejszej ramce (za dopłatą). Już mi tu coś nie gra...

    Edit: jednak się dokopałem do DWU i to Innovo to nie Veka a Trocal. Dalej to niewiele zmienia.

    Ale i tak najciekawsza jest gwarancja i pierwsze punkty: - okres - do 5 lat z wyłączeniem kształtów, przesuwek itp powiedzmy że standard. I najciekawsze:
    1 rok na trwałość i szczelność uszczelek... komentarz zbędny...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 14 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony