dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    CZy ktoś może udzielić informacji w jakim banku najkorzystniej jest wziąć kredyt na zakup działki i budowę domu zakładając minimalny finansowy wkład własny(na początku inwestycji) przy dochodach mies ok 6 tys PLN netto i okresie kredytowania ok 10-15 lat.Oferta banków jest tak różnorodna i duża że trudno się w niej tak naprawdę połapać.
    Pozdrawiam
    Szymon

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marcin R

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Polecam PKO BP. Nie potrzeba faktur i Murator go nagrodzil. Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Oprocentowanie w PKO BP jest zabójcze !!

  4. #4

    Domyślnie

    No nie sebo! Ile Ci zaproponowali? Nie może byc duże bo oni mają tani pieniądz to i kredyt jest tańszy.

    Polecam jeszcze BZWBK. Do 31.05 jest promocja.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    A jaki wkład własny i jakiej wysokości kredyt?

  6. #6

    Domyślnie

    Żeby dostać kredyt na budowę domu w WBK musisz mieć stan surowy otwarty. Inaczej nie ma o czym mówić.
    PKO BP z oprocentowaniem (takim rzeczywistym) jest daleko w tyle za Nordea, Kredyt Bank i ...

  7. #7

    Domyślnie

    No to życzę powodzenia w potyczce z urzędnikami wymienionych przez Ciebie banków ...


    A co to jest oprocentowanie rzeczywiste? Jest też nierzeczywiste?

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: EM dnia 2002-05-16 11:15 ]</font>

  8. #8

    Domyślnie

    Z oprocentowanie to jest tak:
    Czytasz ulotki albo pytasz się pani w banku i dowiadujesz się jakie jest oprocentowanie. Jak przychodzi do formalności to okazuje się, że wkład własny to masz taki, nie masz rachunku w tym banku itd. i do oprocentowania trzeba dorzucić jeszcze 2 %.
    A tak ładnie wyglądało porównanie ulotek z różnych banków

  9. #9

    Domyślnie

    No to zobazcymy jak Ci pójdzie w KB i Nordei. I jakie oprocentowanie dostaniesz.

    Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    A właśnie w Nordei kredyt mamy.
    Oprocentowanie niższe niż prowizja w BP - tam mieli najwyższe z wszystkich banków w jakich byliśmy.

  11. #11

    Domyślnie

    Nie neguję. Ja po prostu jestem z BP zadowolony no ale może to jakiś szczęśliwy zbieg okoliczności. Natomiast w KB trafiłem na facetów, którzy w ogóle się na niczym nie znali a i warunki nie były dla mnie.
    Wszystko jest dla ludzi.
    Pytanie na poczatku było o polecenie banków, totez poleciłem te, które mnie się spodobały. Ale dobrze że sa i inne pozytywane doświadczenia to Anomim będzie miał większy wybór.
    EOS (z mojej strony)

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Na kupno działki kredyt brałam 2 lata temu w PeKaO SA.
    Bez żadnych problemów i zbędnej ilości papierków.
    Oprocentowanie nie było najniższe ale to było 2 lata temu więc teraz pewnie zmalało.
    Co do Kredyt banku to ofertę mieli w porządku ale jak to wygląda w praktyce nit wiem.
    Nordea ofertę miał najlepszą ale ciężko przebrnąć przez formalności. Potem idzie już lepiej
    Z tego co pamiętam WBK miał bardzo dobrą ofertę (i ostatnio mieli promocyjną obniżkę prowizji) ale jeśli chodzi o budowę to na dzień dobry chcieli stan surowy otwarty. Także dla nas odpadał. Tyle pamiętam.

  13. #13

    Domyślnie

    Dla ważna jest kwestia przedstawiania faktur - w Kredyt Banku mogę do 50% rozliczyć na podstawie oświadczenia (nie potrzebuję faktur). Jak jest w innych bankach?

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    W Nordei na początek trzeba mieć faktury(inne dowody wpłaty). Dopiero w ostatniej transzy można rozliczyć 20% jako robociznę własną.
    Jeśli się nie mylę to w WBK nie trzeba mieć faktur.
    Przy braniu kredytu ważne są też koszty dodatkowe jak np. kosztorys robiony przez osobę poleconą przez bank (ok 1000zł), niektóre banki chcą też polisę na życie. Czasami więc opłaca się iść do banku z wyższym oprocentowaniem niż płacić za te wszystkie dokumenty.
    I jeszcze jedno - nawet jak spełnia się wszystki warunki, nigdy nie można być pewnym otrzymania kredytu!!

  15. #15

    Domyślnie

    Co się bardziej opłaca? dane z internetu 17.05.2002
    Kredyt Bank oprocentowanie 20% PLN /10,50 EUR,/9,75 USD/9,80 CHF/
    PKO 11,31 PLN/ 6,84 EUR (stym. 50.000,00 na 15 lat)
    Czy ktoś ma kredyt w PKO (kredyt hipoteczny w EUR lub CHF) Czy jest zadowolony?

  16. #16

    Domyślnie

    A skąd masz takie dane? Właśnie przejrzałem Expandera i przy kwocie kredytu 150 tys na 20 lat, wkład własny 20%, oprocentowanie w Kredyt Banku w CHF wynosi 5,99%, PKO BP - 7,01%. Przy takim udziale oprocentowaie będzie chyba większe o 1%.

  17. #17

    Domyślnie

    Ja mam kredyt w PKO BP od 2 miesięcy. Serwisy takie jak Expander podają tylko przybliżone wartości oprocentowania - niestety, żeby się w tym rozeznać, trzeba pochodzić po bankach samemu, poczynając od tego, w którym się ma konto. Banki bowiem stosują różne tricki, żeby przyciągnąć klientów - o tym chyba każdy wie... W praktyce okazuje się, że np. to podawane oficjalnie oprocentowanie to jest dla stałych klientów, gdy wkład własny wynosi min. 50% itp.
    A kredyt mam w złotówkach i według moich wyliczeń - gdybym wziął 2 miesiące temu w EUR, to przy dzisiejszym kursie już byłbym do tyłu... Nie liczę też nerwów, które by mnie to kosztowało...

  18. #18

    Domyślnie

    Ewa. Byc moze w BZ WBK nie trzeba miec faktur ale trzeba
    dwukrotnie dokonac wyceny:
    - raz przed udzielenim kredytu
    - drugi po zakonczeniu budowy
    Co do kredytu w walucie to odradzam. Co prawda oprocentowanie
    na poziomie 4-7% jest atrakcyjne, ale posluchajcie
    przedstawicieli rzadu a ostanio nawet RPP. Jezeli oslabia zlotego
    o 10% to juz oprocentowanie kredytów zlotowych 12-14% jest duzo
    lepsze.

  19. #19

    Domyślnie

    Multibank ogłasza się z chyba tanim kredytem do 25 lat.

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Wycena powykonawcza jest potrzebna zawsze, kiedy po zakończeniu budowy są jakieś elementy nie mające pokrycia w papierkach (np robocizna własna) - tak powiedział mi inspektor z banku. Dlatego na wszystko, łącznie z robocizną trzeba brać jakieś pokwitowania. No właśnie, tylko co zrobić jak się buduje samemu?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony