dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 214
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 4262
  1. #21

    Domyślnie

    Witam. Domek zapowiada się świetnie. Już się nie mogę doczekać efektów pracy i ciekawa jestem jak sobie urządzisz Wasze gniazdko Będziemy do Was zaglądać i podziwiać

    PS. Ja tez nie wiem jak zrobić l\ten link w formie tytułu. Byłabym wdzięczna za wskazówki

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Sorki obiecałam parę fotek, a tu nic, cisza i same niespodzianki po drodze .
    Jakieś fatum nawiedziło nas ostatnio , najpierw niespodziewani goście, później popsuty samochód , a na koniec końców wymyśliłam mały remont
    w obecnym mieszkaniu (zrywanie starych płytek z podłogi w kuchni i przedpokoju, odnawianie pięknych dech i kucie - prucie ściany do gołej cegły).
    No ale już jestem i zaraz to nadrobię .
    A więc tak zabrałam się za odnawianie schodów , zaczęłam zdzierać starą farbę szlifierką ,ale teraz na dniach chcę spróbować opalarką dla odmiany.
    Może pójdzie lepiej.
    I już widzę, że czeka mnie kolejne wyzwanie i wcale nie będzie łatwo, no ale kto powiedział,że będzie




    A tak wyglądała moja ściana w kuchni

    A tak wygląda teraz
    Ostatnio edytowane przez kubel30 ; 02-10-2010 o 19:38

  3. #23

    Domyślnie

    Fajne te okna i futryny...mieliście.

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Witaj Gentile
    Faktycznie okna i futryny były fajne , ale jakiś czas temu . Niestety ,ale tak samo jak u Ciebie , u nas również jakiś wariat demolka zrobił swoje. W naszym przypadku przez trzy lata (jak pisałam wcześniej) nikt nie mieszkał, a wcześniej właścicielem był pijak, który sprzedał wszystko jak leci , łącznie z niektórymi oknami za flaszkę. Futryn nie dało się uratować choć bardzo chcieliśmy - połamane i zjedzone przez małe potworki, tak samo z oknami( a te delikatnie mówiąc nieszczelne).
    To smutne ,że ludzie nie potrafią , lub nie chcą zadbać o to co piękne i zamiast zakasać rękawy to wolą leżeć z pilotem przed telewizorem.
    Życzę powodzenia i trafnej decyzji odnośnie starej leśniczówki

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Domek piękny i super ceglane ściany. Ale tak z ciekawości - chcecie tam mieszkać, jak zamierzacie to ocieplić? To mnie zawsze nęka, jak widzę stare domy - jak zrobić elewację, żeby uroku nie stracił a dało się mieszkać. No i żeby obyło się bez skarg - przedtem bylo zimno a teraz szczelnie, ciepło i ... grzyb.

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    No właśnie i tu mamy mały problem. Tak do końca to jeszcze nie podjeliśmy decyzji co z dociepleniem. Bardzo chcemy by dom z zewnątrz niewiele się zmienił, jedynie dojdą okiennice. Myśleliśmy o dociepleniu od środka wełną, ale trochę się obawiamy tak jak napisałaś grzyba. Słyszeliśmy o specjalnych płytach , którymi ocieplają w wewnątrz np. kościoły ,jednak cena takiej płyty powala na kolana. Nie wim jak to się nazywa fachowo,ale dom zbudowany jest ze ściany dwuwarstwowej z przestrzenią po między nimi.
    Jeżeli macie jakieś pomysły na ten temat to proszę o rady .

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Budynek super, więżba wygląda na dobrą nie widać ugięcia na dachu. Można od środka przykleić styropian i na to kar-gips. Ale 1 warunek ; izolacja pozioma i pionowa musi być bardzo szczelna . Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    jeżeli jest przerwa w srodku, można próbować w tą przerwę wdmuchnąć granulat ocieplający. Są firmy, które to robią.
    Grzyb może wyjść po wymianie okien na szczelne i ociepleniu z zewnątrz - taki budynek naogół nie ma specjalnej izolacji poziomej i podciąga. Ale może nie...
    Mój kolega zostawił ściany, wymienił okna (ale z rozszczelnieniem) i zainwestował w pompę ciepła. Mając względnie tanie ciepło po prostu grzeje

  9. #29

    Domyślnie

    Przyłączam się do obserwacji twojego remontu.. Super wyszła ta cegła w kuchni.

  10. #30

    Domyślnie

    Popieram, cegła wyglada świetnie.
    Niech się mury pną do góry...
    Zamieszkać na poddaszu

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał MistrzJan Zobacz post
    Budynek super, więżba wygląda na dobrą nie widać ugięcia na dachu. Można od środka przykleić styropian i na to kar-gips. Ale 1 warunek ; izolacja pozioma i pionowa musi być bardzo szczelna . Jan.
    Więźba jak najbardziej ok, ale z małym problemem w jednym miejscu, jak zdejmę dechy na piętrze to zrobię fotki i zamieszczę.
    A pod styropianem, mur nie będzie się pocić ?
    Izolacja pozioma jest w stanie dobrym, odkryłem trochę przy wycinaniu okien ( widać je na zdjęciach ściany ceglanej autorstwa mojej żony ) ale i tak planuje zastrzyki. Z pionową pewnie jest gorzej albo brak, ale najpierw dach i woda z niego, trzeba ją odprowadzić jak najdalej, rowy już przygotowane i czekamy na zastrzyk gotówki.
    Po wymianie dachu zobaczymy gdzie i co izolować,na pewno będę kawałkami podkopywać fundament i robił izolację pionową .
    Mąż żony
    Ostatnio edytowane przez kubel30 ; 25-07-2010 o 21:40

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Nie będzie. To tak jakby pod glazurą miałaby się pocić. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Jakoś mam obawy, wełną ocieplać od środka nie można, bo może zawilgotnieć - prawda ?
    Jeśli tak to jaka jest różnica? Styropian może nie nasiąknie, ale woda się będzie skraplać w punkcie styku mur - styropian.
    Czytałem jakiś czas temu stare normy przemarzania i dla takiego muru jak u mnie ( a jest stary ) czyli cegła w poprzek, dalej pustka na 1/2 i dalej cegła wzdłuż dla ok -15 cały mur przemarza. Czyli zimny mur i ciepły styropian = woda - mogę się mylić.
    Proszę o opinie.

    Mąż żony

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Ostatnio mam cholernego pecha moja bryka ciągle mnie olewa i z tego powodu miałam przymusowy urlop . A co za tym stoi mąż autobanem do pracy , ja z dziećmi w domu a Nasza Wichura zarasta wszystkim co tylko może wyleźć z ziemi.
    Na szczęście awaria tymczasowo naprawiona więc czas jechać na wieś i troszkę popracować nad schodami ( małżonek znowu z trawą ).

    No właśnie schody - mój koszmar . Opalanie jest beee , mój palec przekonał się na własnej skórze jak bardzo, ale to bardzo boli poparzenie tą maszynką.
    A do tego końca nie widać. Szersza fotorelacja po weekendzie
    Ostatnio edytowane przez kubel30 ; 06-08-2010 o 22:45

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Kiedyś pięknie zdzierałem farbę ługiem sodowym. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Witam Panie i Panowie i niech każdy się dowie.....
    jak poszło mi z moim koszmarem zwanym SCHODAMI .
    Jeju to czyszczenie mnie wykończy, cały dzień ( z małymi przerwami na obiad i kawkę) ślęczałam, klęczałam i prawie leżałam na tych schodach.
    A już myślałam ,że gorszej roboty nie ma od czyszczenia ścian z cegły. Oj głupia ja głupia może być gorzej.
    Jeszcze nie skończyłam, ale robota posunęła się trochę do przodu.

    Mistrzu Janie dzięki za radę, ale ani nie miałam czasu , ani nie wiedzieliśmy gdzie szukać tego ługu sodowego.


    Oto mały przegląd - koszmar od góry


    od dołu


    z boku


    i jeszcze bliżej z boku


    I po jakie licho było tak bardzo popsuć piękne drewno. Ale ze mną jest już tak ,że jak bardzo na coś się uprę to tego dokonam.
    Największa zabawa przede mną ,gdyż główny filar schodów ma wyżłobione nacięcia na całej długości i to z trzech stron,
    a wygląda to tak:


    To coś zielone to ostatnia powłoka farby i nie bardzo chce zejść.
    Ostatnio edytowane przez kubel30 ; 18-09-2010 o 08:09

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Jedni malowali a drudzy zrywają... I gdzie tu logika...
    Bardzo Ciężka praca jeszcze przed Tobą. Trzymam kciuki za rychły koniec tej skrobanki...

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Kubel podziwiam, bo ja bym wymiękła. Dobrze, że masz taki zapał i charakter. Pocieszjące, że już piękne drewno widać

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Dzięki kochani za miłe słowa i tak dla odmiany to pokażę Wam mój odnowiony przedpokój w moim aktualnym mieszkaniu w kamienicy.
    Tu również odkrywałam cegły , ale trochę inaczej wykończyłam .

    Tak było

    w trakcie

    tak jest
    Ostatnio edytowane przez kubel30 ; 02-10-2010 o 20:11

  20. #40

    Domyślnie

    Kobieto-jestes moją idolką!!! Twoj dziennik pokażę każdemu, kto bedzie narzekał na swoją "ciężką" pracę...pelen respect for you!
    Ostatnio edytowane przez leaat ; 15-08-2010 o 13:36

Strona 2 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony