dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 49

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wizardus
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    164

    Domyślnie Zapomniane Przedszkole w Orliskach - POMÓŻMY !!!

    Witam Wszystkich Forumowiczów


    W dniu dzisiejszym po informacji od Anulki6 dotarłem do małej miejscowości położonej wśród łąk i zagajników. Widok był zatrważający małe domki z charakterystycznymi śladami po ustępującej wodzie miejscami sięgającej aż do pierwszego piętra budynków, wśród nich domek a na nim napis Przedszkole Filialne w Orliskach.


    Było to jedyne przedszkole w promieniu 10 km, do którego uczęszczało 18 dzieci w wieku od 3 do 6 lat.


    Mieszkańcy tej miejscowości remontowali budynek i wyposażali go własnym sumptem, ze zdjęć przekazanych mi przez Panią Dyrektor wynikało, że przedszkole przed zalaniem tętniło życiem i było naprawdę wspaniale wyposażone.


    Powódź zabrała wszystko, jednak mieszkańcy równo dotknięci kataklizmem, od razu zakasali rękawy i zabrali się do roboty, poskuwali tynki i osuszają pomieszczenia – niestety Orliska są miejscem zapomnianym przez media i wszelka pomoc, jeżeli dociera to w szczątkowych ilościach. O przedszkolu zapomnieli wszyscy …



    Dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc – pomóżmy tym dzieciom i ich rodzinom odbudować przedszkole a wraz z tym wiarę w drugiego człowieka.
    Po konsultacjach z Panią Dyrektor ustaliliśmy listę najpotrzebniejszych rzeczy, w zasadzie jest to wszystko ….
    - kąciki zabaw ( zabawki, maskotki, samochodziki, puzle)
    - pomoce dydaktyczne np. kredki, flamastry, tablica korkowa, książeczki, segregatory, bloki rysunkowe, farbki układanki
    - sprzęt AV (DVD, telewizor, radioodtwarzacz)
    - Meble ( meblościanka, krzesełka, stoliki, szatnia przedszkolna)
    - płytki ceramiczne
    - Piec ( gazowy) C.O. , Terma
    - gniazdka, włączniki, oprawy świetlówkowe
    - farby, masy tynkowe ( wewnątrz)
    - Okna
    - Kostka brukowa
    - plac zabaw ( huśtawki, piaskownica, zjeżdżalnia)
    - Ogródek ( ziemia trawa kwiaty)
    Kubatura budynku jest bardzo mała przedszkole zajmuje 3 małe pomieszczenia, a plac zabaw to ok. 3 ary – myślę, że sprostamy zadaniu.

  2. #2

    Domyślnie



    Wszystkie dzieci są nasze

    Pomożemy Wam.

    Te dzieci liczą na nas-każda nawet najmniejsza pomoc się liczy. Uchylmy im serca.
    Gdyby ktoś potrzebował przypomnę nr konta:

    Nr konta m-bank : 12 1140 2004 0000 3002 0575 8875, koniecznie dopisek Przedszkole w Orliskach , nick z forum, ewentualnie cokolwiek identyfikującego wpłacającego.
    Wizardus jak zwykle całym sobą się zaangażował
    A zdjęcia mówią same za siebie....

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wizardus
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    164

    Domyślnie

    Witam
    Dziękujemy za pierwszą wpłatę na rzecz przedszkola w Orliskach Panie Edycie z Radymna
    Pozdarwiam

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wizardus
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    164

    Domyślnie

    Anulka6 - wielkie dzięki za wpłatę, no nic skoro Ania to i ja. Deklaruje połowę mojej premii kwartalnej na rzecz przedszkola ( nie mogę powiedzieć ile bo byście za duzo wiedzieli
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał wizardus Zobacz post
    Anulka6 - wielkie dzięki za wpłatę, no nic skoro Ania to i ja. Deklaruje połowę mojej premii kwartalnej na rzecz przedszkola ( nie mogę powiedzieć ile bo byście za duzo wiedzieli
    Pozdrawiam
    Wizardus-dziękujemy bardzo! No pięknie!
    U mnie to też nie koniec-na razie mogłam tyle

    Chętnie oddam do przedszkola nową umywalkę firmy Laufen - ale wpuszczaną w blat (u mnie wydłużające się w czasie plany remontowe-a dzieci przynajmniej już skorzystają).
    Musiałaby zostać obudowana płytkami lub jakimś blatem z płyty, drewna. Co Ty na to?

    Pozdrawiam wszystkich serdecznie!
    Ostatnio edytowane przez Anulka6 ; 03-07-2010 o 17:07

  6. #6

    Domyślnie

    Witam Wszystkich Forumowiczów i Gości,

    Niestety przez parę dni byłam nieobecna-problemy techniczne z komputerem.

    Dla tych którzy może jeszcze nie wiedzą -ORLISKA są maleńką miejscowością (wioską) pod Sandomierzem.
    Dramat tego terenu potęguje fakt, że jego mieszkańcy utrzymują się z upraw, które tegoroczna powódź nawiedziła dwukrotnie (19 maja i 6 czerwca)
    (sandomierskie zagłębie sadownicze, pomidorowe, truskawkowe itd.)


    Poniższe zdjęcia:
    1. zdjęcie-na mapie terenu zaznaczono obszar powodzi (orientacyjnie) oraz położenie Orlisk
    2. zdjęcie-ten sam obszar zalanego Sandomierza i okolic widziany z kosmosu
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	orliska_mapa..jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	16181   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bilde..jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	40,8 KB
ID:	16182  
    Ostatnio edytowane przez Anulka6 ; 10-07-2010 o 17:01

  7. #7

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    Przypomnę, że akcja pomocy poszkodowanym powodzianom spod Sandomierza nadal trwa....
    Na Forum Muratora zainicjował ją wątek pomocy jednej z forumowiczek, który przerodził się w ogólnopolski zryw forumowiczów!!!
    Akcja pomocy przerosła chyba oczekiwania-ludzie naprawdę solidarnie i z ogromnym zaangażowaniem robili co mogli by pomóc.
    Jednak pomoc nadal jest potrzebna. Potrzebna głównie chemia, poduszki, kołdry-ale przede wszystkim ręce do pracy (zajrzyjcie proszę tu): http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/art.../KRAJ/34376625
    Media już praktycznie zapomniały o powodzi a dla tych ludzi nastał najtrudniejszy czas….

    Osobą, która bez reszty oddała się pomocy poszkodowanym był Wizardus
    Dla niewtajemniczonych przypomnę, że to osoba, która dla tych ludzi robiła rzeczy wręcz niemożliwe!!! Dla nich to nie tylko koordynator i pomocna dłoń ale też otucha i podpora w tych ciężkich chwilach Ma dla nich oprócz rzeczy do przekazania od forumowiczów-zawsze chwilę na rozmowę, na zrzucenie nagromadzonego balastu emocji.
    Na bieżąco spisuje potrzeby rodzin i stara się im sprostać-również dzięki zaangażowaniu forumowiczów! Przypomnę, że gdy pojawiał się problem z transportem rzeczy dla powodzian osobiście jeździł po całej Polsce poświęcając swój wolny od pracy czas.
    Forumowicze znają Go dobrze z wątku:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...OCY!!!!/page20
    chętnych zapraszam do odwiedzenia wątku.


    Tym bardziej jest mi niezmiernie miło, że razem próbujemy coś zdziałać dla NASZEGO już Przedszkola (choć dzieli nas kilkaset kilometrów!).
    Liczymy, że nasi forumowicze mają wielkie serca i nie zostawią nas samych....
    Już kiedyś pisałam "Razem możemy więcej"!!!!

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1180537..jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	38,0 KB
ID:	16247
    Ostatnio edytowane przez Anulka6 ; 10-07-2010 o 22:16

  8. #8

    Domyślnie

    Witam!

    Gorąco zachęcamy firmy oraz osoby indywidualne do niesienia pomocy dzieciom z powyższego przedszkola.
    Zaznaczam, że sytuacja Przedszkola jest nadal DRAMATYCZNA (brak środków finansowych, materiałowych)

    Przypomnę co jest nadal potrzebne:
    -okna (2 szt) (150/150cm)
    -drzwi (2 szt) (8o/205 cm)
    -niska miska ustępowa
    -nieduże lustro
    -bateria umywalkowa
    -lampy
    -wykładzina dziecięca 5m/4m
    -farby na ściany
    -płytki
    -klej do glazury
    -gładzie (szpachle gipsowe)
    -kostka brukowa
    -karnisze
    -firany
    -piec C.O. (gaz), terma
    -gniazdka
    -włączniki

    Potrzebni wykonawcy:
    -do gładzi
    -płytkarz
    -malarz

    W ramach wyposażenia kącika zabaw potrzebne (tak jak w pierwszym poście pisał Wizardus) przede wszystkim:
    -zabawki, klocki
    -książeczki, kolorowanki
    -muzyka dziecięca (płyty CD)
    -sprzęt do odtwarzania
    -instrumenty muzyczne
    -tablice
    -układanki, gry, puzzle, szachy
    -papier kolorowy, bibuła, nożyczki, klej, dziurkacze, farbki, pędzelki, kredki, flamastry
    - ryzy papieru A4 (do rysowania)

    Potrzebne również mebelki:-do szatni
    -stoliki, krzesełka
    -meblościanki

    oraz plac zabaw zewnętrzny (huśtawki, zjeżdżalnia, piaskownica itd)
    Z pewnością tego nie wiecie ale tuż przed powodzią Rodzice dzieci z NASZEGO Przedszkola chcąc zrobić swoim dzieciom piękny prezent zamówili u miejscowego stolarza nowy, drewniany plac zabaw. Nie zdążyli niestety przekazać tego prezentu swoim dzieciom.........
    Popłynął wraz z falami powodzi

    Deklaruję, że każda pomoc zostanie tu na forum zauważona i doceniona.
    Będziemy na bieżąco informować o postępach prac.
    Nie wahajmy się pomóc- każda nawet najmniejsza pomoc jest na miarę istnienia tego Przedszkola!!!
    Ostatnio edytowane przez Anulka6 ; 10-07-2010 o 22:38

  9. #9

    Domyślnie

    Tym razem napiszę Wam o czymś bardzo pozytywnym.
    Nie brakuje odruchów serca.
    Chciałabym w tym miejscu gorąco podziękować Pani Michalinie P. za ogrom serca włożony w pomoc w propagowanie akcji
    Również Panu Dyrektorowi OPP, Pani Kieronik OWI w Mikołowie za przychylenie się do akcji.

    A teraz najważniejsze:
    Artykuł o naszej akcji ukaże się w najbliższym numerze Aktualności Powiatu Mikołowskiego- i tutaj podziękowania składam na ręce Pana Starosty oraz Wydawcy: Starostwa Powiatowego w Mikołowie.
    Dziękuję również Pani Dyrektor, Paniom z Przedszkola nr 12 oraz Rodzicom, którzy odpowiedzieli na apel pomocy powodzianom i wsparli ich swoimi darami.
    Panie z Przedszkola zapewniły mnie, że akcję pomocy Przedszkolu w Orliskach wznowimy we wrześniu (w okresie wakacyjnym przedszkole jest nieczynne)

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar yaco181
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    lubelskie/mazowieckie
    Posty
    1.352

    Domyślnie

    Ja chetnie zrobie gladz i pomaluje przedszkole aby dzieci nadal mialy swoje gniazdko. Musze tylko znac date kiedy mialbym to zrobic bo terminy mam dosc napiete. Ale mam nadz, ze uda sie jakos wygospodarowac czas na ten szczytny cel..
    Poddasza to nasza pasja...

  11. #11

    Domyślnie

    YACO 181- OGROMNE DZIĘKI w imieniu Przedszkola!
    Wiedziałam,że jesteś WIELKI!
    To się uda dzięki takim właśnie ludziom jak TY!
    Mam nadzieję,że uda nam się dopasować termin Szczegóły dogramy na prive
    Pozdrawiam!

  12. #12

    Domyślnie

    Kochani, jutro wieczorem mamy transport do Sandomierza (ze Śląska) nie ostatni- gdyby ktoś chciał coś przekazać dla Przedszkola lub Powodzian (potrzebna gł. chemia: Domestosy, inne środki myjące, odkażąjące, dezynfekujące, proszki do prania). Przy okazji- jest taki specjalistyczny środek do dezynfekcji, usuwania grzybów, pleśni i glonów głównie ze spoin pomiędzy płytkami -Sann Profi.
    Pozdrawiam

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wizardus
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    164

    Domyślnie

    Wow
    Ania Ty to masz dar przekonywania
    Yaco równiez wielkie dzieki jutro porozmawiam z P Dyrektor
    Pozdrawiam

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar yaco181
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    lubelskie/mazowieckie
    Posty
    1.352

    Domyślnie

    Cytat Napisał wizardus Zobacz post
    Wow
    Ania Ty to masz dar przekonywania
    Yaco równiez wielkie dzieki jutro porozmawiam z P Dyrektor
    Pozdrawiam
    Prosze o jak najszybsze podanie daty kiedy moglbym zaczac obiecane prace bo musze ustalic terminy - ewentualnie jakos przesunac to co mam juz umowione (o ile sie da). Ale mam nadz, ze wspolnie cos ustalimy.
    Poddasza to nasza pasja...

  15. #15

    Domyślnie

    Olek jest właśnie w drodze do Sandomierza - trzymamy kciuki za szczęśliwą podróż.
    Olek, jeszcze raz dziękujemy i pozdrawiamy
    Ostatnio edytowane przez Anulka6 ; 13-07-2010 o 18:08

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anulka6 Zobacz post
    Olek jest właśnie w drodze do Sandomierza - trzymamy kciuki za szczęśliwą podróż.
    Olek, jeszcze raz dziękujemy i pozdrawiamy
    Dotarliśmy szczęśliwie do Sandomierza choć z małą przygodą (poluzowały się śruby w kołach chyba z powodu obciążenia, a jednak nie tylko to moje niedopatrzenie), nie ma za co dziękować, zawsze do usług. Serdecznie dziękujemy Wizardusowi i Jego rodzinie za bardzo miłe przyjęcie, i ogromny szacunek za to co robicie !!! Jeszcze raz dziękujemy Basia & Olek
    Ostatnio edytowane przez olek.k ; 14-07-2010 o 22:50

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wizardus
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    164

    Domyślnie

    Witajcie
    Olek, Basia, Anulka Dziękuje za wszystko i z wrodzoną sobie bezszczelnością proszę o jeszcze
    Pozdrawiam

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Olek dzięki za sms-a, odczytałem dopiero krótko przed północą i już nie odpisywałem

  19. #19

    Domyślnie

    Wizardus,
    A żebyś wiedział, że będzie jeszcze!! !Hi, hi.
    Aż nam powiesz- ludzie, wystarczy!

    Olku!
    Dzięki Bogu nic się Wam nie stało! To dobrze, że się zorientowaliście-bo mogło się skończyć różnie
    Ktoś nad Wami czuwał-a swoją drogą to obciążenie faktycznie było przesadne-widziałam jak odjeżdżałeś. Wracajcie szczęśliwie do domu- najlepiej poślijcie jakąś wiadomość jak już dotrzecie, bo się martwimy.
    Brawa dla Olka!
    Ostatnio edytowane przez Anulka6 ; 14-07-2010 o 15:21

  20. #20

    Domyślnie

    Czy mogłyby być zabawki,pluszaki w b.dobrym stanie (choć używane) oraz gry? Już oddawałem do przedszkola (po uprzednim wypraniu) i było ok.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony