dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 17
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 331
  1. #301
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.776

    Domyślnie

    O której godzinie robiłeś te zdjęcia?
    Cień jest poza tarasem. Będziesz miał boczne osłony?

  2. #302
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar skowronp
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-923
    Posty
    109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    To też mnie uderzyło po montażu... ale nie przeszkadza bo chłód i cień jest bardzo mocno odczuwalny.

    Zacienienie wynika z tego że przy ścianie mam belkę maksymalnie wysoko by jak materiał jest zwinięty nie zasłaniać "światła" drzwi tarasowych, a od ogrodu też jest dość wysoko bo osłup ma 2,6m (potencjalnie mogę obniżyć o te 20 cm ale zobaczę w praniu jak to będzie działać). Obecnie spadek dachu to chyba 6%.

    Zdjęcia robione były chyba koło 6 więc jak słońce nie jest już dużym problemem. Od frontu planowałem jedną role na pół szerokości pergoli. Czy od zachodu zrobię to zobaczę w praniu bo to grubsza zabawa - konieczność dokupienia, malowania i montażu jednej belki 5,5m.

  3. #303

    Domyślnie

    Witam,
    Było trochę czasu wolnego w maju, więc pozwoliłem go sobie wykorzystać na robotę. W końcu wyczyściłem garaż,
    a wszystko wylądowało na tarasie. Efekt widać na zdjęciu. Też mnie zaskoczył fakt że około 17 cień był już znikomy,
    ale myślę że o tej porze dnia można już zawalczyć ze słońcem. Pozostaje mi jeszcze ustawić napęd i zamocować czujnik wiatru
    Dzięki wszystkim uczestnikom forum za info i porady. Pozdrawiam i zaczynam w końcu korzystać z tarasu. Wojtek
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1373.jpg
Wyświetleń:	1355
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	413016   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1374.jpg
Wyświetleń:	983
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	413017  

  4. #304
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar skowronp
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-923
    Posty
    109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Fajniutkie i nietypowe

    Kompletna samoróbka czy część to gotowe elementy?
    Będziesz malować ? bo to aluminium ci zaśniedzieje dość szybko - wiem bo przez miesiąc trzymałem profile na zewnątrz.
    Pochwal się zdjęciami napędu i belki przedniej bo widzę że trochę inaczej to rozwiązałeś.

  5. #305

    Domyślnie

    Witam,
    Zaprojektowałem i wykonałem sam, oczywiście standardowe komponenty jak napęd, koła zebate , paski
    kupione gotowe. Zadaszenie też jest uszyte/zgrzane wg rysunku, materiał PVC. Problem że oczka przesunięte sa o 1-go centa,
    coś tam nie poszło i w tej chwili nie mam podparcia na środkowej belce. Mimo to jest stabilnie. W planie mam malowanie, ale myślałem ściągnąć
    już na zime. Zobaczymy jak będzie się materiał zachowywał. Teraz wkleje parę zrzutów ekranu z modelu 3D, zdjęcia podeślę w
    następnym tygodniu. Bardzo krucho z czasem. Pozdro Wo. Aha jeszcze info odnośnie rozwiązań.
    Koło napędowe skręcone z obu stron osłonami,krążki stalowe z nierdzewki
    ich wewn średnica wypalona w kształcie rury nawojowej 8-katnej. Zablokowane przenosi napęd na koło bierne poprzez pasek zebaty, raczej klasyka. Te jest zamocowane na wałku, ślizga sie na tulejkach ślizgowych- Igus. Na zdjęciu 3-im widać jak połączyłem rure z belką podporową. Chciałem aby miała dobre podparcie, ale sama w sobie jest
    sztywna. Gdyby nie kwestie logistyczne, to bym jej nawet nie dzielił. Połaczenie widzisz na fotce 4-tej, sa nasadzone z dwóch stron na tuleje i skrecone od góry.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kolo_napedowe.jpg
Wyświetleń:	497
Rozmiar:	73,8 KB
ID:	413108   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kolo_bierne.JPG
Wyświetleń:	367
Rozmiar:	48,8 KB
ID:	413109   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	belka_przód.JPG
Wyświetleń:	329
Rozmiar:	81,6 KB
ID:	413110   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	belka_srodek.JPG
Wyświetleń:	272
Rozmiar:	32,9 KB
ID:	413111  

  6. #306
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar skowronp
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-923
    Posty
    109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	32952133_867686823431256_6306836788988084224_n.jpg
Wyświetleń:	964
Rozmiar:	58,8 KB
ID:	413479

  7. #307
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Zrobiłem sobie na tarasie pergolę z drewna, do ochrony przed słońcem i lekkim deszczem chcę zamontować tkaninę. Kupiłem już codurę, jestem po słowie z krawcową. Chcę wykorzystać jako prowadnice 3 lub 4 napięte linki stalowe, w tkaninie oczka czyli standardowo.

    Mam pytanie, gdzie dostanę tanie rurki aluminiowe, łączniki i zaślepki ? Rurki mają usztywnić tkaninę.

    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  8. #308
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.786

    Domyślnie

    Panowie, jakie techniki łączenia tych drewnianych słupów stosujecie ?
    Szykuję się do zrobienia prostej konstrukcji właśnie tylpu jak te dwie powyżej. Czli 4 słupy i połączone na gorzę 4 belkami poziomymi. Ale jak to ładnie i trwale na górze połączyć?

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  9. #309
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar skowronp
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-923
    Posty
    109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Rurki w zależności od długości ale albo meblowe (chyba max 4 metry) albo znajdź hurtownie w okolicy stali / aluminium i daj do malowania proszkowego. Łączniki zaślepki na internetach znajdziesz

    Technik łączenia jest wiele od zwykłej śruby / gwoździa do ukryte złącza ciesielskie (trudniej przygotować belki i łączenia ale efekt zacny)
    http://strongtie.pl/produkty-main/zl...i-belek-ukryte

  10. #310

    Domyślnie

    Witam, a my chcemy wykonać pergolę drewnianą podobną do tej PaRa z daszkiem żaglowym zwijanym poniżej rusztu dla roślin. Czy Wasze konstrukcje będą bez roślin czy z pnączami? Wg mnie ma to sens gdy konstrukcja jest to typowa pergola a osłona deszczowa jest poniżej pnączy. Pergola jako prostopadłościan z rusztem górnym poziomymi, a daszek poniżej z odpowiednim katem nachylenia dla spływu deszczu. I wg nas materiał powinien zwijać się na bok, żeby woda spokojnie spływała w dół wgłębieniami falban. Czy ktoś z Was już to może robił?

  11. #311
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.786

    Domyślnie

    Jaki minimalny spadek dachu wypada zrobić?
    U siebie chce zamontować coś w tym stylu:
    https://www.selt.com/veranda-pl

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  12. #312

    Domyślnie

    Dzień dobry wszystkim,

    Pragnę rozpocząć relację z budowy własnej pergotendy (choć znajduję też często nazwę rolety rzymskiej poziomej)

    Długo zastanawialiśmy się nad tym, jak wykonać zadaszenie nad tarasem.

    Padały pomysły aby zamontować markizę do domu, albo dwie markizy przechodzące przez taras.

    Padło jednak na pergotendę.
    Niestety, gotowych rozwiązań na nasze potrzeby nie było, a dwie firmy które poprosiliśmy o wycenę... powiedzmy, że powiedziały bardzo dużo za taka konstrukcję.


    Postanowiliśmy zbudować to sami

    Założenia:
    Konstrukcja stalowa
    4,7 metra szerokości
    4,8 metra długści
    10 fal z materiału o różnym kolorze
    Możliwość zamontowania zasłon na każdym z boków
    Rozwijanie i zwijanie automatyczne

    Prace rozpoczęliśmy w czerwcu nad konstrukcją stalową, i tak po około miesiącu była gotowa
    Konstrukcja została pomalowana, poziomy na gruncie złapane, fundamenty zalane i tak w lipcu konstrukcja na której to wszystko zawiśnie została zamontowana.
    Każdy z filarów przytwierdzony przez trzy kotwy.
    Wszystko zbudowane z kształtowników 80x80 mm oraz 80x40 mm

    W minioną sobotę zostały zamontowane prowadnice rolkowe na całej konstrukcji a w dniu dzisiejszym zamówiłem rurki na które będzie nałożony materiał.

    Mam nadzieję, że może komuś powyższy pomysł i wykonanie się spodoba i zainspiruje go do stworzenia własnej konstrukcji.

    Kilka słów o kosztach jakie już znamy:
    Konstrukcja stalowa wraz z impregnatami i malowaniem, kotwami i śrubami do skręcenia oraz prowadnicami rolkowymi i rolkami zamknęła się kwotą 1650 zł.
    Robocizna własna.
    Materiał jeszcze nie został kupiony, ale patrząc na to co chcemy zamkniemy się kwotą 400 zł
    Rurki i inne elementy potrzebne do montażu to koszt około 400 zł
    Automatyka rozwijania jeszcze jest niewiadomą

    W najbliższy weekend będę prowadził poprawki malarskie oraz wraz z żoną będziemy badali temat jakiej długości zrobić te fale z materiału i zamawiać materiały.

    Jeśli macie jakieś pytania serdecznie zapraszam do ich zadawania.

    Pozdrawiam.

    PS wielki szacunek dla tych co już wykonali podobne konstrukcje. Widzę ile jest przy tym pracy ale za to bardzo przyjemnej pracy

    Uwielbiam tę chwilę, gdy projekt:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180404_112333.jpg
Wyświetleń:	556
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	417438

    staje się rzeczywistością:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180721_161601.jpg
Wyświetleń:	1052
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	417439

  13. #313

    Domyślnie Roleta rzymska

    Witam, mam pytanie odnośnie rolety rzymskiej poziomej z materialu do pergoli, ktora staneła wlasnie u nas na tarasie, wymiary konsrrukcji to szerokość 6 m x głebokosc 4,5m orientuje się moze ktos gdzie tanio można kupić gotową roletę do samodzielnego montażu, ewentualnie może ktoś ma namiary na osobe ktora jest w stanie uszyc na wymiar takową. Z gory dziekukę za wszystkie odpowiedzi.

  14. #314
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fox503

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-701
    Posty
    132

    Domyślnie

    Można wykorzystać tzw. żagle - stosowane jako zacienienia tarasu. Są firmy które zrobią pod wymiar i przygotowane pod mocowanie.

    Sam pytałem krawcowej to powiedziała , że się nie podejmuje takiego rozmiaru.

  15. #315

    Domyślnie

    W jaki sposób łączycie materiał (jaki?) z belką?
    A potem samą belkę z konstrukcją? robicie dziury w materiale?

  16. #316

    Domyślnie

    Czy ktoś w ostatnim czasie korzystał z usług jakiejś firmy która robi rolety rzymskie na wymiar i jest godna polecenia? Szukam już od jakiegoś czasu rolety o wymiarach 4,5 metra szeroka i 3 - 3,5 metra długa (wysięg). Znalazłem kilka firm ale ceny u nich to kosmos w porównaniu do tego, że w śmiesznym obi z całą konstrukcją lichej jakości można dostać taniej niż na wymiar samą rolete.

  17. #317
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.786

    Domyślnie

    Na pewno "rolety rzymskie" ?
    Bo ja takie ma na oknach - to nie są markizy itp

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  18. #318
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.332

    Domyślnie

    Pytanie do osob ktore stawialy pergole z belek drewnianych. Czy bleki 10x10 jako slupy i 10x6 jako poziome obwodowe wystarczą? Powierzchnia zadaszenia 3 x 3.5m wiec niewiele. Chce to zrobić z drewna klejonego typu duo bo chyba mniejsze szanse na skrecanie sie drewno pod wpływem słonca i wilgoci:
    https://besttimberpolska.pl/pl/baza-...ejone-duo-trio
    Jak w ogole wygladają wasze pergole drewniane po kilku latach na powietrzu ?
    cos takiego chciałbym, też bez slupow przy scianie domu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	468
Rozmiar:	85,7 KB
ID:	430078
    Ostatnio edytowane przez dwiecegly ; 07-05-2019 o 14:17

  19. #319
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.786

    Domyślnie

    No to ja się pochwalę swoją drewnianą konstrukcją, skończoną dzisiaj
    Belki mam 14x14 - ale spokojnie 12x12 by startczyly. 10x10 może być mało. Rozstaw słupów mam 4m x 4m - czyli belki na nich po 5m długości mają.
    Całość zmontowana bez jednej śrubki No nie licząc tych 4 szpilek zakotwionych w konstrukcji domu. Zrobiłem to po to, aby uniknąć robienia 4 zastrzałów/mieczy (usztywnienie konstrukcji w kierunku ściany). Te zastrzały przy domu mają w sumie charakter ozdobny tylko. Te 3 belki na górze też.
    Zakotwiłem na stalowych podstawach i na betonowych bloczkach betonowych.
    Przez ścianę wyprowadziłem okablowanie do napędu i oświetlenia.
    Wszystko robione w jedną osobę Do tego piła, młotek, dłuto, ołówek, kątownik i wiertarka

    Zastanawiam się ewentualnie, czy od góry nie połapać wkrętami ciesielskimi - tak dla pewności. Ale konstrukcja ogólnie stabilna i wszystko na "zamkach" się tylko trzyma.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190622_124120.jpg
Wyświetleń:	511
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	431687
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190622_124148.jpg
Wyświetleń:	312
Rozmiar:	103,1 KB
ID:	431688
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190622_124135.jpg
Wyświetleń:	266
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	431689
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  20. #320
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.786

    Domyślnie

    No i roleta zamontowana. Na zdjeciach wygląd jak jest otwarta do połowy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190820_120937.jpg
Wyświetleń:	683
Rozmiar:	79,8 KB
ID:	433764
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190820_120959.jpg
Wyświetleń:	477
Rozmiar:	78,8 KB
ID:	433765

    Został mi głównie temat sterowania. Silnik wziąłe bez żadnej centralki bezprzewodowej, bo to praktycznie nie do połączenia z własnymi rozwiązaniami inteligentnego domu. No i jeszcze jakieś oświetlenie i trochę pokończyć drobiazgów.
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

Strona 16 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony