dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 98 z 98
  1. #81
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Kamil , może coś w tym stylu , cholernie tanio , nietypowo , materiały praktycznie za free-http://dom.wp.pl/galeria.html?gid=18589345&kat=1036385&title=Ekolog iczny-dom-ktory-kosztowal-zaledwie-1000-zl&smqbzticaid=11827b-

  2. #82
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Kamil , może coś w tym stylu , cholernie tanio , nietypowo , materiały praktycznie za free-http://dom.wp.pl/galeria.html?gid=18589345&kat=1036385&title=Ekolog iczny-dom-ktory-kosztowal-zaledwie-1000-zl&smqbzticaid=11827b-
    To jest wątek o domach modułowych a nie lepianek.

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    To jest wątek o domach modułowych a nie lepianek.
    To po kiego ... smiecisz tutaj z tym h-blockiem. Nie rozumiesz co oznnacza pojecie dom modulowy?

  4. #84
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał gambit565 Zobacz post
    To po kiego ... smiecisz tutaj z tym h-blockiem. Nie rozumiesz co oznnacza pojecie dom modulowy?
    h-block to też moduły bo z modułów robione są potem na budowie ściany domu.

  5. #85
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    No i ile wyjdzie ta chata? Doliczysz VAT, fundament, ściany działowe, wykończenia, podłogi, łazienki, kuchnie, duperele i 350 tyś będzie mało, a jeszcze ogrodzenie, ogródek, garaż, kostka, i razem 450 tyś jak w mordę strzelił.

    Kup sobie działkę, wydaj stówkę, zamiast klepać posty postaw sobie samemu parterówkę z garażem za 250-300 tyś i Ci jeszcze zostanie 50 kafli na kostkę i zielone. Syna chyba masz, to sobie jeszcze dęba posadzisz, albo dwa dla pewności, a potem jak już marmoladę do domu przyniesiesz, to sobie spokojnie będziesz mógł ponarzekać, że Ci Żona dziury w majtkach nie zacerowała.

    Albo sobie kup tę gównianą H-chatę, nasadź tuj i wkurwiaj się, że cię babsko nachodzi, albo żona ma za blisko żeby mamusi nie pomóc. Za to zaoszczędzisz na niani dla dzieci, bo co one biedne poczną, kiedy Ty klepiesz w klawkę?

  6. #86
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mayek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    LDZ
    Kod pocztowy
    93-319
    Posty
    311

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    h-block to też moduły bo z modułów robione są potem na budowie ściany domu.
    W takim razie cegła to też moduł

  7. #87

    Domyślnie

    Odświeżam temat. Robiłem rozeznanie w temacie i wg mnie to że one są tańsze niż klasyczne to albo mit albo jak to w Polsce bywa firmy nieźle się na nich bogacą. Cena domu klasycznego ok 75 m2 pow.uzytkowa stan developerski to ok 150 - 160 tys zł a podobna cena jest domu modułowego + koszty montażu. . Zatem gdzie tu sens i logika je kupować i mieszkać w czymś takim skoro można za podobne pieniądze mieć klasycznego budownictwa dom?
    Ostatnio edytowane przez radiesteta ; 16-12-2016 o 13:19

  8. #88
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał radiesteta Zobacz post
    Odświeżam temat. Robiłem rozeznanie w temacie i wg mnie to że one są tańsze niż klasyczne to albo mit albo jak to w Polsce bywa firmy nieźle się na nich bogacą. Cena domu klasycznego ok 75 m2 pow.uzytkowa stan developerski to ok 150 - 160 tys zł a podobna cena jest domu modułowego + koszty montażu. . Zatem gdzie tu sens i logika je kupować i mieszkać w czymś takim skoro można za podobne pieniądze mieć klasycznego budownictwa dom?
    Trzeba byłoby jeszcze porównać klasę energooszczędności obu domów czyli aby wersja tradycyjna i modułowa spełniała przykładowo NF40 a nie że murowany wychodzi NF70 a modułowy NF30 bo tak bardzo często jest. Więc aby mieć pewność czy dobrze się na to patrzy trzeba byłoby jasno określić klasę energooszczędności domu. Raczej wątpię że napisze się do firmy aby dom był NF40 to tak to wycenią bo jak z jednym gościem kiedyś gadałem to mówił na zasadzie że oni robią standardowo tak i tak i tyle a w tych modułowych standardowo robią min. NF40 więc to jest ta różnica dość subtelna.

  9. #89
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał radiesteta Zobacz post
    Odświeżam temat. Robiłem rozeznanie w temacie i wg mnie to że one są tańsze niż klasyczne to albo mit albo jak to w Polsce bywa firmy nieźle się na nich bogacą. Cena domu klasycznego ok 75 m2 pow.uzytkowa stan developerski to ok 150 - 160 tys zł a podobna cena jest domu modułowego + koszty montażu. . Zatem gdzie tu sens i logika je kupować i mieszkać w czymś takim skoro można za podobne pieniądze mieć klasycznego budownictwa dom?
    Nie ma sensu, nie ma w tym logiki. Domy modułowe tańsze nie będą, bo nie jest to produkcja masowa tylko rzeźbienie domu za każdym razem od początku. Póki tak jest pisanie o tanich domach modułowych to tylko bajanie.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  10. #90
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Nie ma sensu, nie ma w tym logiki. Domy modułowe tańsze nie będą, bo nie jest to produkcja masowa tylko rzeźbienie domu za każdym razem od początku. Póki tak jest pisanie o tanich domach modułowych to tylko bajanie.
    Coś w tym jest do rzeczy. Ale pewnie też i tacy producenci tak a nie inaczej sobie cenią takie domy bo chcą się na tym nachapać. największym problemem jest to że u nas nie ma odpowiedniego drewna do takich konstrukcji więc trzeba je sprowadzać a przez to nie są tak tanie jak powinny być.

  11. #91
    Banned
    bobek81

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-018
    Posty
    71

    Domyślnie

    Czy tańsze to nie wiem, ale na pewno szybciej się je stawia. Na Zachodzie to już standard.

  12. #92

    Domyślnie

    Te czytałam o tym, że na Zachodzie jest to popularne rozwiązanie, chociaż wydaję mi się, że w Polsce prędko domy modułowe nie będą cieszyć się tak dużym zainteresowaniem. A szkoda, bo , a mogą być równie wytrzymałe, co murowane. Teraz robi się je z mocnych konstrukcji stalowych, dzięki czemu można je nawet przemieszczać.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 16-11-2017 o 06:09 Powód: Reklama jest niezgodna z regulaminem FM.

  13. #93
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Zainteresowałem się takimi domkami, szczególnie interesują mnie taki o powierzchni zabudowy do 35m2. Posiadam atrakcyjnie położoną działkę i chciałbym ustawić na niej 2 takie domki i je wynajmować, będzie to najem całoroczny jako alternatywa dla małego mieszkania.
    Często takie domy maja wielkość kontenera i zazwyczaj urodą nie grzeszą, ostatnio jednak znalazłem taki projekt wraz z ceną, poniżej link ze stroną wykonawcy

    http://oemi.pl/project/realizacja-oppegard/ - tu mamy zdjęcia już zrealizowanej inwestycji



    Wykonawca wycenił ten dom na 74 tyś. , jak znam życie cena będzie wyższa. Zastanawiam się o ile tańszy i lepszy może być taki domek zbudowany metodą zleceń ? Dom ma na siebie zarabiać dlatego mus być tani i szybki w budowie, atrakcyjny aby szybko znalazł lokatora i o ile to możliwe tani i prosty w eksploatacji.

    Zapraszam wszystkich do dyskusji na temat opłacalności takiej inwestycji, proponowanych rozwiązań związanych z izolacją, CO, CWO, wentylacją, itp.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  14. #94
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andrzej Temerniak

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    20-714
    Posty
    28

    Domyślnie

    Przemek dzięki za radę troche mi ta stroną pomogła pozdrawiam

  15. #95
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tadeo210570

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-761
    Posty
    16

    Domyślnie

    Hymm jestem świeżo po budowie, ale te domu mudułowe robią wrażenie. Chce taki z 2 modułów 54m postawić na zasadzie domku w ogrodzie. Czy ktoś stawiał już coś takiego i może potwierdzić że cena jest tańsza i użytkowanie nie jest uciążliwe ? Czy ma ktoś namiar do firmy która to wykonuje i nie ma realizacji w 2019-2020 (bo z takimi odpowiedziami spotkałem się przy 2 zapytaniach) ?

  16. #96
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomasz.j

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Kod pocztowy
    97-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Hej, odświeżam temat.
    Jesteśmy z żoną po ślubie i zastanawiamy się nad takim domkiem. Wstępnie kontaktowałem się z firmą produkująca takie Moduohouse i coraz bardziej podoba mi się ten pomysł. Ceny domów 35m zaczynają się od 55.000. A stawiając go potrzebuję jedynie zgłoszenia. Jest również możliwość dostawienia później następnych modułów.

    Chciałem się zapytać czy ktoś z was rzeczywiście miększa w takich domkach? Jak wygląda to od strony praktycznej? Jaki materiał wybrać (konstrukcję drewnianą czy z kontenerów stalowych?).
    Będę wdzięczny za każdą pomoc.

  17. #97
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasz.j Zobacz post
    Hej, odświeżam temat.
    Jesteśmy z żoną po ślubie i zastanawiamy się nad takim domkiem. Wstępnie kontaktowałem się z firmą produkująca takie Moduohouse i coraz bardziej podoba mi się ten pomysł. Ceny domów 35m zaczynają się od 55.000. A stawiając go potrzebuję jedynie zgłoszenia. Jest również możliwość dostawienia później następnych modułów.

    Chciałem się zapytać czy ktoś z was rzeczywiście miększa w takich domkach? Jak wygląda to od strony praktycznej? Jaki materiał wybrać (konstrukcję drewnianą czy z kontenerów stalowych?).
    Będę wdzięczny za każdą pomoc.
    Ja również zainteresowałem się domami modułowymi. Od kilku lat dużo o tym czytam i jestem do nich przekonany.
    Teraz kupuję działkę i zamierzam postawić dom modułowy.
    Moim zdaniem tradycyjne domu murowane to już przeszłość (uzasadnienie to temat rzeka).
    Osobiście wolę konstrukcję drewnianą ponieważ bardzo lubię drewno.
    W Polsce firm produkujących domy modułowe w konstrukcji drewnianej jest sporo a nowe powstają jak grzyby po deszczu.
    Problemem jest wybór tej właściwej.
    Ja ze swojej strony proponowałbym poczytać o technologii budowy domów modułowych konkretnych producentów bo są firmy, które stosują materiały tańsze i niekoniecznie dobre (np styropian jako docieplenie ścian zamiast wełny). Z tego też wynika później cena całego domu.
    Nie polecę Ci nikogo albowiem póki co sam jeszcze nie wybrałem firmy
    Z chęcią jednak poczytam o doświadczeniach innych.
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

  18. #98
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomasz.j

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Kod pocztowy
    97-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Właśnie znalazłem jedną firmę która produkuje domy i jest niedaleko (ok 30km.) od mojej działki. Produkują z drewna ale również z kontenerów morskich. Po wstępnej konsultacji polecają mi do metrażu 35 konstrukcje drewnianą. Pytałem i ocieplenie jest wykonane z wełny skalnej. Także myślę że to dobre rozwiązanie.

    Na co jeszcze mam zwrócić uwagę?

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony