dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 98
  1. #21

    Domyślnie

    Koleżanka właśnie postawiła sobie taki dom i mówi, że wszystko jest ekstra i super Więc chyba warto,. szczególnie, że płaciła serio niewiele za ten metraż

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał slowiak Zobacz post
    Koleżanka właśnie postawiła sobie taki dom i mówi, że wszystko jest ekstra i super Więc chyba warto,. szczególnie, że płaciła serio niewiele za ten metraż
    To proszę cyknij fotkę, abyśmy mogli zobaczyć jak ten domek u koleżanki wygląda.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  3. #23

    Domyślnie

    zróbcie wyceny w firmach, które wykonują takie domy od A do Z. Ja byłem mega najarany na szkieletora w technologii drewnianego ciężkiego prefabrykatu.
    Jakie było moje zdziwienie kiedy wszystkie oferty jakie dostałem były zamiast o 20-30% niższe (względem technologii tradycyjnej) droższe o min 20%.
    Byłem nastawiony na ta technologię przy zachowaniu jakiś oszczędności. Jeśli za technologię, która banki i rynek domów wtórnych nie do końca docenia mam dopłacić i w zasadzie na wstępie stracić (ceny na rynku wtórnym są zatrważające) to ja dziękuję, wybuduję tradycyjnie, poczekam, pieniądz czasie się rozłoży i popracuje jeszcze na tą budowę
    Zrobiłem wyceny w 6 firmach i rozbieżności w cenach były straszne, dochodziły nawet do 40% za ten sam standard.

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    Też chciałem tak budować. Jak dostałem ofertę to nawet nieźle wyglądało, dopóki nie doczytałem, że po mojej stronie jest płyta fundamentowa, pokrycie dachu i coś taj jeszcze było nie pamiętam już. Za 3 miesiące oszczędności czasu musiałbym dołożyć min. 50tyś. Podziękowałem

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał skuwek Zobacz post
    zróbcie wyceny w firmach, które wykonują takie domy od A do Z. Ja byłem mega najarany na szkieletora w technologii drewnianego ciężkiego prefabrykatu.
    Jakie było moje zdziwienie kiedy wszystkie oferty jakie dostałem były zamiast o 20-30% niższe (względem technologii tradycyjnej) droższe o min 20%.
    Byłem nastawiony na ta technologię przy zachowaniu jakiś oszczędności. Jeśli za technologię, która banki i rynek domów wtórnych nie do końca docenia mam dopłacić i w zasadzie na wstępie stracić (ceny na rynku wtórnym są zatrważające) to ja dziękuję, wybuduję tradycyjnie, poczekam, pieniądz czasie się rozłoży i popracuje jeszcze na tą budowę
    Zrobiłem wyceny w 6 firmach i rozbieżności w cenach były straszne, dochodziły nawet do 40% za ten sam standard.
    Jak możesz to chciałbym zobaczyć treść tych zapytań jakie wysyłałeś do tych firm oraz do firm które budują tradycyjnie bo coś nie dowierzam że dom murowany w standardzie tym samym co dom prefabrykowany jest tańszy.

  6. #26

    Domyślnie

    skuwek wspomina o technologii drewnianego ciężkiego prefabrykatu, a te są faktycznie droższe i to czasem znacznie.
    Co innego lekki szkielet.

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo911 Zobacz post
    skuwek wspomina o technologii drewnianego ciężkiego prefabrykatu, a te są faktycznie droższe i to czasem znacznie.
    Co innego lekki szkielet.
    Wiem dobrze co to jest i wiem że tanie to nie jest właśnie ze względu na różnicę w samym szkielecie w porównaniu do kanadyjki. Ale nie chce mi się wierzyć że dom murowany w tym samym standardzie przykładowo NF40 będzie tańszy od prefabrykowanego. Jeszcze trzeba policzyć sobie czas na budowę jednego i drugiego bo j po pierwsze dłuższa budowa to dłuższe odsetki do banku przy kredycie oraz jak się wynajmuje mieszkanie to jest kosz tego wynajmu. Dom prefabrykowany w dwa miechy stanie bez problemu, można i krócej ale zależy od projektu a murowany to jest min.1,5-2lat w przypadku płyty fund. i murowania na klej a w tradycyjnej budowie jeszcze dłużej aby dom był sezonowany i by dobrze osiadł. Trzeba brać pod uwagę jeden standard przy porównywaniu ofert a nie że przykladowo prefabrykowany w NF40 a murowany tradycyjny bo to żadne porównanie. Ma być ta sama szczelność, te same parametry izolacyjne przegród i przede wszystkim to samo zapotrzebowanie na ciepło budynku. Nawet jeszcze jeden parametr ma znaczenie czyli obciążenie cieplne czyli jakiej mocy ma być urządzenie grzewczy do celów grzewczych bo prefabrykowane ze względu na mniejszą masę będą potrzebować urządzenie o mniejszej mocy a to się równa tańsze. Dopiero patrząc na taki całokształt można mówić o tym co jest tańsze a co droższe.

  8. #28

    Domyślnie

    Dom murowany można postawić w jeden rok, a nie 1,5-2 lata. technologie poszły trochę do przodu.
    Ciężki dom drewniany, to bardzo duże koszty na samo drewno. Co z tego, że masywna drewniana ściana zostanie złożona w kilka dni, skoro sam surowiec swoje kosztuje i tego nie przeskoczysz.
    Nie przesadzałbym też z tymi jakże niższymi kosztami ze względu na czas. W dużej mierze koszty związane z czasem równoważą się z kosztami robocizny, czyli jak jest szybciej to większe koszty robocizny za to małe wynajmu/odsetek/itp., a jak wolniej to mniejsze koszty robocizny, a większe odsetek/wynajmu/itp.
    Przekalkulowałem to na wiele sposobów i różnice naprawdę nie są jakieś znaczące w skali całej budowy.

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo911 Zobacz post
    Dom murowany można postawić w jeden rok, a nie 1,5-2 lata. technologie poszły trochę do przodu.
    Ciężki dom drewniany, to bardzo duże koszty na samo drewno. Co z tego, że masywna drewniana ściana zostanie złożona w kilka dni, skoro sam surowiec swoje kosztuje i tego nie przeskoczysz.
    Nie przesadzałbym też z tymi jakże niższymi kosztami ze względu na czas. W dużej mierze koszty związane z czasem równoważą się z kosztami robocizny, czyli jak jest szybciej to większe koszty robocizny za to małe wynajmu/odsetek/itp., a jak wolniej to mniejsze koszty robocizny, a większe odsetek/wynajmu/itp.
    Przekalkulowałem to na wiele sposobów i różnice naprawdę nie są jakieś znaczące w skali całej budowy.
    Brałeś pod uwagę taki sam standard domów? Nie że murowany 60kWh/m2 a prefabrykowany 30kWh/m2, chodzi o to aby jeden i drugi był przykładowo NF40.

  10. #30

    Domyślnie

    Oczywiście, że tak.
    Porównywanie różnych standardów nie miało by sensu.
    Sprawa jest prosta ciężki dom drewniany jest droższy niż murowany (a raczej klejony ) ocieplony styropianem.

  11. #31
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Można postawić dom murowany w jeden rok ? Z wykończeniami i suchymi tynkami tak aby można było w nim zamieszkać ?
    Darek B

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo911 Zobacz post
    Oczywiście, że tak.
    Porównywanie różnych standardów nie miało by sensu.
    Sprawa jest prosta ciężki dom drewniany jest droższy niż murowany (a raczej klejony ) ocieplony styropianem.
    Ciężko jest mi w to uwierzyć. Chętnie o ile to nie problem chciałbym się dowiedzieć jak to dokładniej wyglądało gdy to sprawdzałeś i jak wyglądało to porównanie. Jak dokładnie brzmiało zapytanie o dom murowany a jak o dom prefabrykowany w ciężkim szkielecie drewnianym? Do ilu firm wysyłałeś zapytania? Szczerze mówiąc to sam chyba w wolnych chwilach przygotuję sobie zapytania i roześlę je po firmach i zobaczę jak to wygląda. Może nawet utworzę na tą okazję specjalnie nowy wątek w którym to opiszę aby było wszystko jasne dla każdego. Ale to odległa myśl i nie wiem czy będzie na to czas w tym roku ale i tak dam tu znać jak zacznę to rozważać.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Można postawić dom murowany w jeden rok ? Z wykończeniami i suchymi tynkami tak aby można było w nim zamieszkać ?
    Tak, można. Znam osobiście przynajmniej 4 osoby, które to w rok zrobiły.

    Bloczki na klej, wylewka anhydrytowa, karton-gips na ściany, itp. itd.
    Jak pisałem wcześniej jest dużo różnych technologii budowy domu.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Ciężko jest mi w to uwierzyć. Chętnie o ile to nie problem chciałbym się dowiedzieć jak to dokładniej wyglądało gdy to sprawdzałeś i jak wyglądało to porównanie. Jak dokładnie brzmiało zapytanie o [...]
    kamilb1987b, nie mam teraz czasu na robienie takiego zestawienia ani też opisywania jak brzmiało zapytanie.
    Nie wierzysz, sprawdź sam. Oferty dla mnie były takie jak powiedziałem i tyle.

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo911 Zobacz post
    Tak, można. Znam osobiście przynajmniej 4 osoby, które to w rok zrobiły.

    Bloczki na klej, wylewka anhydrytowa, karton-gips na ściany, itp. itd.
    Jak pisałem wcześniej jest dużo różnych technologii budowy domu.
    Pewnie jakiś mały parterowy domek tak można zrobić ale taki modułowy zrobią może w 2-3tygodni więc i tak murowane zostają pod tym względem z tyłu.
    Nawet jak murowany obklei się płytami gk od środka to i tak nie zmienia faktu że w ścianach jest mnóstwo wilgoci a ona nie wyparuje po paru miesiącach. Ocieplisz taki dom styropianem to masz masakrę gwarantowaną. Niektóre rzeczy wymagają czasu i przyśpieszać na siłę tego nie można bo nic dobrego z tego nie wyniknie.

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo911 Zobacz post
    kamilb1987b, nie mam teraz czasu na robienie takiego zestawienia ani też opisywania jak brzmiało zapytanie.
    Nie wierzysz, sprawdź sam. Oferty dla mnie były takie jak powiedziałem i tyle.
    W określeniu standardu wykonania bierze się pod uwagę zap.na ciepło oraz moc grzewczą. Więc w murowanym i modułowym muszą być bardzo zbliżone. Na to się ma izolacyjność przegród, szczelność czy mostki cieplne. Naprawdę nie wierzę że murowany robiąc dokładniej niż typowe by spełnił założenia choćby NF40 był tańszy niż prefabrykowany. To jest niemożliwe. Popatrz choćby na takie coś że w murowanym płyta fundamentowa musi mieć grubość 20-25cm a pod dom prefabrykowany może być cieńsza więc są oszczędności. Dla tej samej powierzchni użytkowej masz trochę mniejszą powierzchnię dachu, trochę mniejsza powierzchnia pod tynkowanie ścian bo obrys zewnętrzny domu jest mniejszy itd itp. Jak się podliczy to wszystko "trochę mniej" to się tego trochę nazbiera a to są oszczędności. Ale tak jak wcześniej napisałem osobiście to sprawdzę i będę informować na spokojnie.

  17. #37
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mayek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    LDZ
    Kod pocztowy
    93-319
    Posty
    311

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Ciężko jest mi w to uwierzyć.
    Możesz nie wierzyć, lecz takie są fakty. To jest jedna z przyczyn dlaczego w Polsce buduje się tak mało takich domów.
    Sam byłem mocno napalony na dom w ciężkim szkielecie, lecz po otrzymaniu wycen rzędu 3000zł/m2 za stan deweloperski buduję dom murowany.



    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Pewnie jakiś mały parterowy domek tak można zrobić ale taki modułowy zrobią może w 2-3tygodni więc i tak murowane zostają pod tym względem z tyłu.
    Nawet jak murowany obklei się płytami gk od środka to i tak nie zmienia faktu że w ścianach jest mnóstwo wilgoci a ona nie wyparuje po paru miesiącach. Ocieplisz taki dom styropianem to masz masakrę gwarantowaną. Niektóre rzeczy wymagają czasu i przyśpieszać na siłę tego nie można bo nic dobrego z tego nie wyniknie.
    Moi znajomi wybudowali w technologii tradycyjnej dom z poddaszem użytkowym w niecały rok. Żadnych problemów w związku z tym nie mają.

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayek Zobacz post
    Możesz nie wierzyć, lecz takie są fakty. To jest jedna z przyczyn dlaczego w Polsce buduje się tak mało takich domów.
    Sam byłem mocno napalony na dom w ciężkim szkielecie, lecz po otrzymaniu wycen rzędu 3000zł/m2 za stan deweloperski buduję dom murowany.
    Niemożliwe aby murowany w takim samym standardzie energetycznym i wykończeniowym kosztował mniej od prefabrykowanego. Ale sam się o tym przekonam.

    Cytat Napisał mayek Zobacz post
    Moi znajomi wybudowali w technologii tradycyjnej dom z poddaszem użytkowym w niecały rok. Żadnych problemów w związku z tym nie mają.
    Wiem że można tak zbudować ale czy to ma sens to nie wiem. Niektórych rzeczy nie wolno przyśpieszać ze względu na technologię budowy. W murowanych jest dużo wilgoci i taki dom powinien się wysezonować. Samo drewno na więźbie musi wyschnąć nim się ociepli a jak się ociepli przed wyschnięciem to zgnije. Od razu to nie wyjdzie ale za parę lat już tak a potem będzie plucie sobie w brodę że za szybko się chciało.

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    ...Samo drewno na więźbie musi wyschnąć nim się ociepli a jak się ociepli przed wyschnięciem to zgnije. Od razu to nie wyjdzie ale za parę lat już tak a potem będzie plucie sobie w brodę że za szybko się chciało.
    Naprawdę Kamil. Daj sobie spokój z pisaniem, bo się ośmieszasz. Co ci zgnije??? Więźba? Znasz powiedzenie "milczenie złotem"?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  20. #40
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar chemical
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Brzeźnica k. Dębicy
    Kod pocztowy
    39-207
    Posty
    399

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Można postawić dom murowany w jeden rok ? Z wykończeniami i suchymi tynkami tak aby można było w nim zamieszkać ?
    U mnie się to prawie udało, trochę ponad 13 miesięcy, a tynki miałem mokre gipsowe.
    Ważne aby wiedzieć kiedy robić dane prace, u mnie tynki wychły dosyć szbyko bo był to bodajże sierpień, a suftiu nie było bo mam wiązary, jak wyschło zrobiłem sufit z G-K. Nie ma żadnego problemu z wilgocią, wręcz przeciwnie...

    Bardzo słusznie zakładacie, że domy modułowe POWINNY być tańsze ! Niestety ja też jestem sceptyczny czy w REALU wyjdzie to taniej.
    Taki wykonawca w przeciwieństwie do wykonawcy typowego domu murowanego do stanu surowego zamkniętego np. pana Kazia, który ma paru chłopaków w ekipie i sam robi za szefa, szofera, dostawce, księgowego itd. musi mieć :
    -hale produkcyjną , magazyn, biuro, czyż nie ? system zarządzania jakością, wyspecjalizowaną kadrę jakiegoś konstruktora, kontrolera jakości, specjalistów/montażystów, pewnie kadry/księgowość.
    - wyspecjalizowane maszyny np. do wstrzykiwania pianki PUR (mam na firmie i wiem, że nie jest to tanie, a sama piana też mnie odstraszyła i to otwartokomórkowa, bo miałem w planach zalanie stropu, praktycznie zapłaciłbym za materiał, a mimo to celuloza wyszła z montażem dużo taniej )
    -takie firmy zdają sobie sprawę, że inwestor oszczędza na czasie, zainwestowały więcej niż pan Kaziu i suma sumarum sądzę, że wyjdzie to drożej, bo mają większe koszty, więcej sprzętu do zamortyzowania i pewnie większy apetyt na $

    Generalnie fajna sprawa, ale musi się to upowszechnić, zwiększyć konkurencja, a to obniży ceny tej technologii.
    Ostatnio edytowane przez chemical ; 23-11-2016 o 18:48
    Adoptowana parterówka z241, EAh=15kWh/(m2rok), Pu=97m2.
    Dziennik/nocnik:http://forum.muratordom.pl/showthrea...84#post7346184
    Komentarze: http://forum.muratordom.pl/showthrea...80#post7346180

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony