dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z tymi płytkami. Zamierzam kupić je do łazienki (glazura, terakota).
    Każdy komentarz się przyda!
    Adam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Robiłam próbę gresów Polcolorit (seria Pietra), które zamierzam położyć na całym ogrzewaniu podłogowym (łącznie ponad 80m2). Próba polegała na:
    polewaniu sokami, polewaniu olejem (stał przez kilka godzin), moczeniu w wodzie przez 24h (opisałam to w Dzienniku Alicjanki na forum).
    Płytki zdały egzamin na bdb. Jednyne co wzudza moje wątpliwości to wymiary płytek (muszę to jeszcze sprawdzić), które chyba nie są do końca przemyślane, ponieważ w serii którą chcę kupić są trzy wymiary: 30x30cm, 15x30cm i 15x15cm (dekor). Jeżeli wymiary mniejszych płytek (co prawdopodobnie ma miejsce) będą wynosiły równo 15cm, to zabraknie miejsca na fugę między dwiema takimi płytkami, jeśli będę je chciała położyć na podłodze obok tych największych płytek.
    Pozdrawiam,
    A.

  3. #3

    Domyślnie

    płytki można przecież także kłaść bez fug. jeśli płytki są dobrej jakości efekt jest rewelacyjny!

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Na ogrzewaniu podłogowym chyba jednak nie można, bo nie będzie "luzu" na rozszerzanie płytki w postaci specjalnej elastycznej fugi? Jak myślicie?

  5. #5

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Ja zamierzam kupic glazure "Wiosna Bianco" i "Wiosna Cobalt" o wymiarach 20x20. Do tego teraktore z podobnej serii tez 20x20...

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Odświeżam wątek. Oglądałem płytki - ładne.
    Niestety czytałem bardzo niepochlebne opinie na budowanie.misc.pl typu:
    - nierówne płytki
    - tania i przestarzała włoska maszyna do produkcji
    - "włoska tandeta" sprzedawana w Polsce

    Czy ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć tym opiniom?
    Jutro muszę kupić płytki i teraz naprawdę nie wiem, czy wziąć polcolorit

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Ludzie, to naprawdę ładne płytki jak na polskie warunki i gusta. Co do nierówności to trudno powiedzieć, ale jeśli będą kupione w tym samym gatunku i z tej samej serii to powinno być ok. Ja kupowałem bardzo drogie, renomowane ale przede wszystkim piękne niemieckie płtyki i glazurnik tez powiedział, że trochę nierówne, ale ułożył i jest bardzo ok, nie chodzę po podłodze z linijką i ich nie mierzę. Jeżeli Ci się te na pewno podobają, to je kupuj smiało.

  9. #9

    Domyślnie

    Mam na ścianie w łazience ichnią terakotę. Płytki nierówne - fakt bo takie miały być z założenia.
    Nic się nie dzieje, dobrze się układały, choć miały tendencje zjazdowe (terakota wolniej pije wodę).


  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Właśnie kupiłem. Poglądałem ze wszystkich możliwych stron - dla mnie są równe (glazurnik pewnie powie inaczej

    Dziuba - co to znaczy, że terakota wolniej pije wodę i ma tendencje zjazdowe

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Wow, terakota na ścianie. Można i tak. Bo niby czemu nie?

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    Wow, terakota na ścianie. Można i tak. Bo niby czemu nie?

  13. #13

    Domyślnie

    Prosty test - weź po płytce terakoty i glazury (do góry spodem) i chlapnij wodą - na glazurze plama po wodzie zniknie momentalnie.

    Tendencja zjazdowa jest właśnie przez wolne "picie" wody z kleju. Ponieważ trwa to dłużej, płytki jadą do dołu.

    A ta terakota pasowała nam do tego co mieliśmy na podłodze...


  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    A wiecie, że fabryka firmy Polcolorit mieści się niedaleko Jeleniej Góry? Moja teściowa pochwaliła się kiedyś "kupiłam piękne włoskie płytki..." Ale faktycznie są ładne i trwałe - ma je położone w łazience, wc i na podłodze w kuchni. Jedna uwaga - płytka uszkodziła się, jak szklanka spadła na podłogę.

  15. #15

    Domyślnie

    Odświeżam. Zakochałam się w plytkach Polcolorit. Ma ktoś może? Chetnie poczytam opinie.

  16. #16

    Domyślnie

    U nas w kuchni mamy dekory, brak jakichkolwiek zastrzeżeń, przepiękne płytki, ale również dość drogie (przynajmniej dekory które my kupowaliśmy). Jedyna uwaga, standardowa jak do wszystkich płytek, trzeba uważać, by były one z jednej serii, bo potem odcienie niebieskiego, choć w markecie wyglądają identycznie, w świetle dziennym mogą się nie zgrać...

  17. #17

    Domyślnie Marmois Grigio

    Poszukuję posiadaczy gresu Marmoris Grigio jasny lub ciemny. Czy ktoś wie jak jest z jakością tego gresu? Sprzedaje go Castorama..
    Do zobaczenia:http://www.polcolorit.pl/produkty.php?id=90

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony