dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie Moose"owa ostoja

    Witam wszystkich.
    Gdyby ktoś kiedyś powiedział mi - będziesz budować dom, to wysłała bym go do lekarza... takiego od głowy
    Dziwaczny początek historyjki w którą i tak nikt nie uwierzy:
    Od kilku lat korzystam sobie z garażu sąsiada... W styczniu tego roku powiedział mi, że będzie mu on potrzebny - hmmm zadowolona to nie byłam ale jak mus to... Moose zaczął dumać: i tak trza mieszkanie zmienić na większe ( myśleliśmy o tym od 6 lat ale jakoś się nie składało), to może większe miasto, czy coo... Ceny mieszkań mnie roz...no i nadal nie miałam garażu dla mojego ślicznego, małego, nowego autka
    Kolejny pomysł:
    Może w cenie mieszkania uda się domek wybudować i zaczęło się szukanie działki - ceny jednakże zachęciły mnie do zamieszkania pod mostem... tanio i z niekrępującym wejściem i wyjściem - sama przyjemność.
    Okazało się jednak, iż w naszej rodzinie od dwudziestu lat poniewiera się jakowaś działeczka ( 1000 m2 w lesie) - pojechałam obejrzeć - polubiłam od razu i tak się zaczęło... cdn
    .

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kruszon11
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    357

    Domyślnie

    Moosisz poprawić linki w stopce..... Jakoś nie "wchodzą" .....


  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    Ot widzisz... czujnie zagaiłeś - dzięki

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    Dom mnie się marzył drzewienny a co...?
    Rodzina nie zaprotestowała a wręcz przeciwnie - przyjęła ze spokojem.
    Zaczęłam szukać info o domach z bala i czytać, czytać, czytać... Łeb puchł od wiadomości - i cała historia zaczęła mnie nieco przerastać...
    Ale w myśl zasady - twardym trza być a nie mientkim - ruszyłam do boju z urzędnikami wszelakiej maści ( a było tego trochę: gmina , starostwo, lasy, energetyka)..
    Dziwaczne wszystko o tyle, że wszędzie byli mili i pomocni urzędnicy - MÓWIĘ CAŁKIEM POWAŻNIE!!!
    Od pomysłu do realizacji minęło 3,5 miesiąca. I tak 7 czerwca ruszyła budowa
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCI2299..jpg
Wyświetleń:	259
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	16133
    Wielkie podziękowania dla Agi Jeżyk!!!!! - niezwykle pomocnego stwora o wielkim serduchu
    Pokazała mi swój zjawiskowy domeczek i została moim doradcą do spraw budowlanych...

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    W tzw. międzyczasie powstały fundamenty, szambo, kominy i budynek gospodarczy.
    Był też osobnik bankowy, któren miał za zadanie sprawdzić czy aby kredyt jest nam potrzebny...
    Stwierdził, że jednak tak i tym samym podpisaliśmy umowę kredytową z PKO BP - czy to szczęście, czy wręcz przeciwnie okaże się za czas jakiś, którego nie potrafię bliżej określić

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    Muszę się pochwalić, iż działka zyskała nowy, niezwykłej urody obiekt małej architektury
    yKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12072010024..jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	16455

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    A teraz do rzeczy, czyli domiszcza wygląd docelowy:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4113wiza1l..jpg
Wyświetleń:	469
Rozmiar:	32,5 KB
ID:	16511
    Rzut dołu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	91plan1..jpg
Wyświetleń:	569
Rozmiar:	43,3 KB
ID:	16512
    oraz góry:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	91plan2..jpg
Wyświetleń:	435
Rozmiar:	39,5 KB
ID:	16513

    Wprowadzone drobne zmiany: powiększenie tarasu i jego zadaszenia, likwidacja okien dachowych oraz powiększenie na dole pokoiku.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    No tak... Kryzys budowlany o którym czytałam jeno dopadł i mnie. WCZORAJ DÓŁ a dziś ruszyłam z nową energią do walki. Rozwala mnie brak wodociągu i warunki które dostałam od gminy w odpowiedzi na mój wniosek - w bardzo kulturalny sposób dali mi do zrozumienia, że nie jest to ich problem i mam wszystko załatwić sama ( projekt, wykopy, podłączenia ). Poskrobawszy się po łbie, wydumałam studnię - niby rewelacja... ale Studzienny przyjechał, połaził z patykiem, zaznaczył jakieś miejsce i zaczął wymieniać kwoty... DUŻO RÓŻNYCH KWOT hmm... nie mam matematycznej głowy, więc pytam ILE za całość, a on na to , że 8 tysi..
    Prawdę mówiąc liczyłam, że będzie trochę mniej, chociaż wielkiego wyboru nie mam i w przyszłym tygodniu powstanie studnia.
    Studnia na fi 160 i głębokość ok 40 metrów w tej cenie to drogo czy nie?
    Nie miała baba kłopotu - wzięła się za budowanie...

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    No i dylemata kolejna: Studzienny miał dzwonić dziś a jutro ryć... i co...? brak kontaktu...:(
    Już mam dosyć, bo jak ktoś jest od początku niesłowny... hmmmm to jakoś chyba dobrze nie wróży :mad:
    Powinnam zadzwonić sama...? Czy olać tak jak on mnie...?
    Sama nie wiem co zrobić...
    Ostatnio edytowane przez Moose ; 21-07-2010 o 13:49

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    Studni jak na razie BRAK
    Tak sobie dumam, że może i dobrze... aliści dalej drążę temata

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    Studzienny obudził się dziś... hmmm. Mętnie się tłumaczył no i podziękowałam grzecznie .
    Wczoraj trochę pogrzebałam w necie i podzwoniłam do firm dłubiących w ziemi - powinno być taniej.
    Dziś przyszły wkłady kominowe, nadal czekam na okno coby wreszcie zamknąć ostatecznie budynek gospodarczy. Okno zakupione 3 tygodnie temu a dostawy nadal brak
    Chyba nie najlepiej firmę wybrałam... wrrrrr

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    Hmmm budowa sklęsła
    Nadal odczuwam NPPS... - NIEODPARTA POTRZEBA POSIADANIA STUDNI
    Jeden studzienny nie dotrzymał terminu wykonania,
    Drugi nie dotrzymał nawet terminu rozmowy telefonicznej
    Nie wiem o co biega, ale mam wrażenie, iż bezrobocie i kryzys to puste słowa...
    Przecież nie chcę, tej studni za darmo, chcę uczciwie zapłacić za dobrze wykonaną robotę - ale może to ja dziwna jestem...?
    Na czwartek umówiony TRZECI... Czy zadzwoni i przybędzie oglądać działkę? OBACZYM

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    Ciąg dalszy marazmu studniowego....
    Pan wprawdzie dzwoni systematycznie, ale sumituje się, że czegoś tam nie może dostać ( proszku jakowegoś).
    A mnie się czas kurczy... psia krew cholera... wrrr. Zdrzaźniłam się i zaczęłam szukać wsród krewnych i znajomych królika
    Znalazłam to cudo i zadzwoniłam dziś do niego - wierzyć nie chciał . Na usprawiedliwienie Pana dodam, iż rzeczywiście towaru brak ale na wykonanie swojej studni mam i nie oddam bez walki .
    Tym sposobem we czwartek nacinajem BITWĘ O WODĘ

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    SPCD ( Studniowej Przeprawy Ciąg Dalszy )
    Wczoraj o umówionej godzinie X pojawiły się 2 przepięknej urody wozidła marki ZIŁ , jeden bus mniej urodziwy i pięciu chłopa spełniających ogólnie przyjęte normy urodziwości.

    Zmniejszono 92%
    2816 x 2112 (1.43MB)


    Panowie wykopali cosik w rodzaju oczka wodnego niewielkich rozmiarów, dorobili do tego kawałek rowu

    Zmniejszono 92%
    2816 x 2112 (1.73MB)


    i wypakowali takie cóś


    Zmniejszono 92%
    2816 x 2112 (1.47MB)



    i takie

    Zmniejszono 92%
    2816 x 2112 (1.53MB)


    No i zaczęli ryć dziurę. Maszyny warczą, z dziury błotko płynie do owego tajemniczego oczka wodnego a raczej błotnego. Sześć osób z rozwianym włosem i wzrokiem wygłodniałego tygrysa wgapia się w to błoto i czekamy... Od czasu do czasu któryś z Panów sprawdza organoleptycznie wypływające błotko i ryją dalej. Na ok 16-18 metrach pokazała się woda, ale Szef ekipy mówi, że to jest próbny odwiert i ryją dalej... Hmmm... okazuje się, że mam na działce 18 metrowy pokład węgla brunatnego - może kopalnię otworzę Pod brunatnym glina, glina, glina w kolorze zielonkawym Dokopali my do 70 m w głąb i chwatit - wracamy do pierwszej wersji czyli robimy studnię na ok 20 metrach
    Panowie poszerzyli dziurę, wetknęli rury z filtrem, obsypali żwirkiem ( bez muchomorka ) i zaczęli oczyszczanie tłocząc wodę do środka, następnie w rurę została wetknięta pompa


    Zmniejszono 92%
    2816 x 2112 (1.59MB)

    i pojawił się płyn który nieco wodę przypominał ale nie za bardzo - ekipa zadowolona
    - ja mniej . Po dłuższej chwili oraz podlaniu sporej powierzchni lasu jednak i ja powoli dopatrzyłam się wody w wypływającym z węża strumieniu... . Takim oto sposobem stałam się posiadaczką własnego ujęcia

    Zmniejszono 92%
    2816 x 2112 (1.49MB)


    Ekipa Pana Kazimierza, profesjonalna, przystępna cenowo, elegancko posprzątała po sobie wszystko zasypując doły i rowy i w pełni zasługuje na pozytywną opinię (okolice Radomia).
    Terozki pozostało mnie zanabyć drogą kupna pompę i korzystać z własnego źródełka do woli

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    ŚMIESZNE NIE BĘDZIE
    A tera ku przestrodze:
    NIESOLIDNE FIRMY!!!!
    Budynek gosp potrzebował okienka, więc poszukałam na allegro i znalazłam taki oto anons:OKNA GOSPODARCZE,INWENTARSKIE NAJLEPSZA CENA!
    Wystawione były jeno białe a ja chciałam brązowe więc zadzwoniłam i po krótkiej rozmowie telefonicznej Pan R. zapewnił mnie, że wszelkie okna robi i jak przyślę mu wymiary to za tydzień dostanę okienko. OK, wysłałam 28.06 wymiary na mejla i pieniążki na konto Pana R.
    Do dziś okna niet
    Kilkakrotnie w ciągu tego czasu dzwoniłam, odpowiedzi takie
    - nie ma go w domu/firmie...
    - nie ma profili...
    - zapodział moje zamówienie...
    - wyśle za tydzień...
    - i wreszcie 09.08. już wysłał... ( co zresztą okazało się nieprawdą gdyż wysłał 10.08.)
    Ciąg dalszy kołomyjki:
    Ponieważ się zdrażniłam jak do 16.08 okno nie dotarło wysłałam list ponaglający wykonanie usługi lub zwrot pieniędzy w terminie 7 dni.
    Cisza...
    Po 8 dniach do Pana R odezwała się Kancelaria Prawna R. Twierdzi, że wysłał 10.08 !!! i że list przewozowy posiada z firmy SIÓDEMKI.
    Po tej rozmowie zadzwonił do mnie łaskawie i oświadczył to samo co i Kancelarii.
    Rzne do SIÓDEMKI ( telefonicznie ma się rozumieć ) i SIÓDEMKI DWA RAZY PO WYSŁUCHANIU W JAKIM CELU DZWONIĘ ODKŁADAJĄ SŁUCHAWKĘ
    Na stronie jest napisane, że zostawiono 2 razy awizo... OCZYWIŚCIE ANI AWIZO ANI INNEGO KONTAKTU ZE MNĄ NIE BYŁO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Dziś Kancelaria rozmawiała z Panem R oraz SIÓDEMKĄ i R odesłał ponownie okno które mu zwrócili wczoraj ( bo ja go rzekomo nie odebrałam ) a SIÓDEMKI OŚWIADCZYŁY , ŻE NIE DOWIOZŁY OKNA POD ADRES WSKAZANY BO NA LIŚCIE PRZEWOZOWYM MIAŁO BYĆ ODEBRANE W MAGAZYNIE ( na stronie firmy info o awizo i to podwójnym )
    Jedna i druga firma okazały się bardzo niesolidne!!!!!
    Jakby ktoś chciał to info o firmie od okien na priv

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    Taaaaa... Okiennej epopeji cdn...
    Dziś pojawił się facet z oknem. Nie miał jednak listu przewozowego i innych dokumentów, na moje pytanie o w/w odpowiedział, że są w aucie a auto u mechanika... hmmm - znaczy przyniósł to okno na plecach 30 km
    Okno zabezpieczone tekturą i folią - niby OK ale ten brak nalepek z firmy kurierskiej... cóś mnie tkło i mówię, że będę sprawdzać - facet się zgodził Tnę folię, zdzieram tekturę i niby wszystko się zgadza, okleina ciemna z jednej strony, z drugiej białe - OK. Prawie się ucieszyłam ale oglądam dokładniej a tam w rogu szyba niemnożko popękana - niby niewiele ale...
    Facet zabiera okno i mówi, że jutro przyjedzie spisać protokół ze wszystkimi papierami... OK, tylko dlaczego mam wrażenie (może i mylne...), że się jutro nie zjawi
    Czym mnie jeszcze może zaskoczyć zwykły zakup okna gospodarczego?
    Ostatnio edytowane przez Moose ; 06-09-2010 o 21:34

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    Okno Łosia pokonało
    Postanowiliśmy okno wstawić i zamknąć gospodarczaka wreszcie.

    Zdrowie psychiczne jest wszak ważniejsze niźli jakasik szyba pęknięta
    Mamy też dalszą część kampanii studziennej wykonaną, gdyż udało się wkopać kręgi. Wprawdzie małż skrytykował okrutnie nowy "nabytek", marudząc, że ten beton będzie go straszył po nocach... Chytrze mamiłam go kuszącą wizją obsadzenia koszmarka krzaczkami i inszym kwieciem i się troszku uspokoił.



    Terozki pozostaje mi czekać, aż zapomni o głupim gadaniu, bo ja w ziemi grzebać nie lubię...
    Ale w końcu to jemu się nie podoba Wspaniałomyślnie pozwolę mu go upiększyć według upodobania
    A to efekt końcowy z piątku

    Poza tym czekam na chałupkę i zaczynam się niecierpliwić

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    Gdzie moje foty?????????????????????????????????????????????? ???????????
    Wiem, że prawomyślność to nie jest moje drugie imię i krytyczne zdanie mi się zdarza wypowiedzieć na temat forum, ale żeby od razu człowiekowi foty likwidować???
    WSTYD ADMINI!!

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    Przepraszam wszystkich czytaczy ale postanowiłam zakończyć prowadzenie tego dziennika...
    Nie mam po prosty czasu na ,to aby pisać dziennik a potem poprawiać co spieprzą "poprawiacze foruma" ( czyli po raz drugi robić to samo )
    Link do kontynuacji podaję, jeśli komukolwiek będzie się chciało jeszcze czytać to zapraszam...


    Kontynuacja Moose'owej ostoi


    POZDRAWIAM WSZYSTKICH SERDECZNIE I WESOŁYCH ŚWIĄT ŻYCZĘ - ŁOSICA
    Ostatnio edytowane przez Moose ; 17-12-2010 o 17:37

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559
    Ostatnio edytowane przez Moose ; 09-03-2011 o 22:20

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony