dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 79 z 79
  1. #61
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcinjaskolskidesig

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-082
    Posty
    16

    Domyślnie

    Olej lniany Jak masz zapasową kostkę to spróbuj.

  2. #62
    Banned
    Adriano33

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    12

    Domyślnie

    Ja stosowałem Nano bardzo dobry środek, który zabezpiecza powierzchnię przed wilgocią oraz wykwitami. Jednocześnie trochę uwydatnia kolorystykę kostki

  3. #63
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    malymis

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-618
    Posty
    1

    Domyślnie

    Spam
    Ostatnio edytowane przez panfotograf ; 23-05-2016 o 07:20 Powód: SPAM

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał martynsss Zobacz post
    Ja użyłem impregnatu na bazie żywic akrylowych właśnie w 2014 roku i stąd mój wpis dzisiaj w tym poście. Jak już pisałem użyłem impregnatu w 2014 na wiosnę na kostkę o kolorze ciemnego grafitu. Przed nałożeniem impregnatu czyściłem kostkę z białych wykwitów i szybko poszło bez większych problemów. Na drugi dzięń nałożyłem impregnat o nazwie MEBA MAX i do dnia dzisiejszego pięknie się trzyma. Czyściłem preparatem ADEX bez żadnego wysiłku usunął białe wykwity.
    Musze powiedzieć że tego rodzaju preparaty mają świetne zastosowanie i są bardzo dobre ze względu na zabezpieczenie przed woda i olejami oraz długotrwały efekt mokrej kostki. Od ponad półtorej roku śledzę rynek impregnatów do kostki i faktycznie bardzo dużo pojawia się nowych środków i ciężko sie zdecydować. Ale era impregnatów silikonowych moim zdaniem już dawno minęła. Także nie wiem do końca czy ważne jest czy zawiera teflon czy polimery czy też inne związki ale ważne aby działał i ja na taki trafiłem przez co mogę ich z czystym sumieniem polecić.
    A jakaś fotka z 2014 i z 2016 porównującą ?

  5. #65
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    16czarny16

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Zgierz
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam serdecznie. Wszyscy piszecie o efekcie mokrej kostki a ja posiadam kostkę z posypką Semerlock Nobla i chciałbym ją zabezpieczyć a nie koniecznie uzyskać efekt mokrej kostki bo na sucho bardziej mi się podoba co polecacie?

  6. #66
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja też mam pytanie. Wlaśnie brukarze kończą mi podjazd. Kostka Libet Akropol i BrukBet Detalit.
    Wziąlem sobie dla testow cztery kostki Akrtopol Grafit (strasznie jasny jest ten grafit w wydaniu Libetu) i przetestowalem cztery impregnaty, jakie pozostaly mi z wykończeniowki - Dynasil Fx, HG Impregnat, Delfin, oraz olej do klinkieru.
    Preparaty HG i i Drelfin nie sprawdzily sie. Nie wplynely ani na kolor, ani na hydrofobowosc powłoki.
    Dynasil Fx minimalnie wplynal na pogłebienie koloru, dobrze zaimpregnował powierzchnię - woda zbiera sie w bąble i nie wsiaka w kostke.

    Natomiast olej do klinkieru wrecz mnie zszokowal - nadał kostce głeboki, grafitowy kolor, woda po polaniu powierzchni rownież zbiera sie bable i nie wsiąka.
    Kostka wyglada swietnie, najlepiej z czterech ( po poludniu zrobię zdjecia)


    Ten olej jest sporo tanszy, niz Dynasil, czy polimerowo/teflonowe high-endy.
    Gdzie jest haczyk ?

    Wypłynie, jak mocniej popada ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 05-07-2017 o 09:20

  7. #67
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No i zdjęcia:




    po polaniu:

    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #68
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ten olej do klinkieru, to olej parafinowy, czy skład utajniony?

  9. #69
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Produkt ekologiczny, nie zawiera rozpuszczalników
    I tyle.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #70
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Tak googlam (bo chcę parapety klinkierowe a może i ogrodzenie zaimpregnować) i nikt się nie chwali składem. Najfajniej napisał w karcie produktu Knauf
    środek chemiczny - w razie połknięcia niezwłoczne zasięgnij porady lekarza, pokaż opakowanie lub etykietę.

    I co ten biedny lekarz ma zrobić, jak nigdzie ani słowa o tym, co to za chemia? Czyżby to faktycznie była tylko mniej oczyszczona niż w aptece "parafina do picia"?

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ten olej jest sporo tanszy, niz Dynasil, czy polimerowo/teflonowe high-endy.
    Gdzie jest haczyk ?

    Wypłynie, jak mocniej popada ?
    Nie ma haczyka. Każdy impregnat do kostki to można o tyłek rozbić. Efekt jaki by nie był nie potrwa dłużej niż 3-6 miesięcy. Strata kasy dla naiwnych.

  12. #72
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jak ma wytrzymać 5 miesiecy to OK. Biorac pod uwage, ze chce nanosic go tylko na te elementy dekoracyjne, które mają się wyraźniej odznaczać od reszty, avto jakieś 20m2
    W takim razie pokryje ten "grafit" olejem do klinkieru, a na jesień wrzucę zdjęcia, na ile kolor sie utrzymał.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #73
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agamemnon91

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    184

    Domyślnie

    Impregnat Deep Coat -wyostrza kolor, po drugie zabezpiecza kostkę tworząc powłokę chroniącą przed wnikaniem olejów, wody itp. ułatwia czyszczenie kostki (jest przeznaczony do kostki betonowej i kamieni naturalnych).

  14. #74
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    To sprawdzony przez Ciebie środek, czy hasła przepisane za strony producenta ?
    Masz jakieś zdjecia sprzed i po zastosowaniu ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #75
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agamemnon91

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    184

    Domyślnie

    Ja stawiam na zieleń i mam wysypany kamień na podjeździe
    Opinie mojego sąsiada, ma kostkę wszędzie, dosłownie i manie na dbanie o nią. Ciągle gada co stosuj i jak działa stąd znam temat

  16. #76
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar krzysiek87
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-619
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    To sprawdzony przez Ciebie środek, czy hasła przepisane za strony producenta ?
    Masz jakieś zdjecia sprzed i po zastosowaniu ?
    No i jak ten olej do klinkieru Ci się sprawdził po latach?

  17. #77
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BudującaDom

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-493
    Posty
    27

    Domyślnie

    U mnie impregnat Deep Coat się nie sprawdził i go nie polecam.

    Producent zachęcał najpier położenie Furgo na wykwity a następnie Deep Coat, który miał mieć efekt mokrej kostki.

    Furgo z brązowego koloru kostki zrobiło kolor betonopodobny z maziajami. Kostka była ładna tylko podczas deszczu.
    Po położeniu Deep Coat i jego wyschnięciu efekt mokrej kostki od razu zniknął. Utrwaliły się tylko uszkodzenia zrobione przez Furgo - jakieś plamy i maziaje. Podczas deszczu ta część kostki, która jest bez Deep Coat jest ciemnobrązowa i chociaż wtedy jest ok. Mam nadzieję, że ten Deep Coat szybko zniknie z mojej kostki

    Umieściłam negatywną opinię na stronie producenta , ale po godzinie moja opinia została usunięta. I tym sposobem na stronie internetowej klienci czytają same pozytywne opinie i tym sie sugerują. Szkoda, że nie mogę umieścić zdjęć tutaj jak wygląda moja kostka podczas deszczu.

    By sprawdzić, czy produkt jest odpowiedni trzeba zakupić min. 5 litrowe opakowanie i wydać parę setek. Takich poszkodowanych jest więcej , np. https://www.youtube.com/watch?v=3mC9l3GyQIw

  18. #78
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysiek87 Zobacz post
    No i jak ten olej do klinkieru Ci się sprawdził po latach?
    Tak, jak i inne impregnaty, po trzech sezonach zero różnicy w porównaniu z kostką nieimpregnowaną.
    To trzeba by co rok powtarzać, a mam jednak inne hobby
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #79
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ten olej do klinkieru, to olej parafinowy, czy skład utajniony?
    wprawdzie 4 lata po ale odpowiem - to jest czysty olej parafinowy.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony