dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 20
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 387
  1. #41

    Domyślnie

    Witam,

    My będziemy się budowali kilka kilometrów od Czarnkowa, w Wielkopolsce
    Z tym sprzątaninem to pewnie moja żona ma podobne zdanie, a z drugiej strony "małe jest piękne"... hahaha
    Obeliksss pisałeś, że wykonałeś dach wg projektu oraz, że planujesz na poddaszu zrobić miejsce na różne mniej potrzebne rzeczy.
    Jak wyczytałem temat tego poddasza i jego adaptacji nawet na "strych" jest kłopotliwy ze względu na lekką konstrukcję?
    Co Ty na to?

  2. #42

    Domyślnie

    Witajcie.

    Właśnie dobrze mówisz obeliksss mniej sprzątania - to samo powtarza mi żona I co ciekawe także zwracała mi uwagę, że do P.G. powinno się wchodzić z holu, a nie z kuchni. Czyli obeliksss chcielibyście także zabudować meblami kuchennymi tą ścianę co są drzwi do P.G. czy wtedy będzie za mało miejsca w kuchni???
    Naprawdę cieszę się, że możemy wymienić doświadczenia to bardzo pomocne. Wy już się budujecie i wiecie "co z czym się je".

    Pozdrawiam

  3. #43

    Domyślnie

    Witam

    Nie będziemy zabudowywać tej ściany , nie chcę aby ta kuchnia była taka upchana bo jak pisałam jest to nie za duże pomieszczenie i nadmiar szafek może powodować uczucie klaustrofobiczne a ja wolę przestrzeń! trzeba będzie ograniczyć ilość talerzy itp. i będzie lux.
    O poddaszu napisze mój Mąż bo ja tych szczegółów nie pamiętam , na pewno było kilka błędów w projekcie co do wysokości okien i konstrukcji dachu ale to jak pisałam jutro Mąż napisze


    Pozdrawiam

  4. #44

    Domyślnie

    Witam Wszystkich po dlugiej przerwie. Jestem posiadaczem tego projektu. Architekt przekonstruował dach, będzie możliwość adaptacji poddasza. Oczywiście będą stropy teriwa. Ale adaptacja poddasza to przyszłość w zależności od dzieci. Nasze zmiany dotkneły salonu, będzie dodatkowe okno ( chodzi o ścianę bez okna. Planujemy zrobić wejście do PG właśnie z wiatrołapu. Jesteśmy z Łodzi. Ruszamy w sierpniu. Wykonawca jest zajęty. Ma przed nami 2 budowy dlatego sierpień. Podobają mi się propozycje zmian dot. WC w salonie. Myślę że przesunięcie w lewo nie jest złym pomysłem. Projekt jest w lustrzanym odbiciu. pozdrawiam

  5. #45

    Domyślnie

    Witajcie.

    Właśnie obeliksss my również nie lubimy ciasnoty i w każdym domu w jakim mieszkaliśmy (bloki oraz domek na wsi) zrobiliśmy remonty i aneksy z kuchnią dla poczucia przestrzeni. Dlatego rozumiem, że nie chcecie zabudowywać trzeciej ściany w kuchni Wszystko jasne. My obecnie również zrezygnowaliśmy z dużej ilości talerzy, których się nie używało

    Fan - super kolejna osoba, która pobuduje Z69 - prosimy o relacje.

    U nas ciągle schody, sprawa do Sądu idzie bo sąsiad nie chce dać drogi 10-ciu osobom w tym i nam... ehhh trafi się taki jeden i nerwy szarpie...

    Pozdrawiam

  6. #46

    Domyślnie

    Witam po długiej nieobecności
    Od wczoraj jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami projektu, wersja w lustrzanym odbiciu.
    Projekt przyszedł bardzo szybko bo w 3 dni, teraz ruszamy dalej, energetyka, wodociągi, adaptacja i po pozwolenie na budowę...hm nie wiem, czy w tej kolejności.
    Witaj FAN, my również umieszczamy okno na ścianie między salonem a kuchnią będzie bardzo jasno i robimy wejście do PG z wiatrołapu, więc to chyba dobre pomysły.
    Też rozwazaliśmy przeprojektowanie stropu, ale ostatecznie zostawiamy tak jak jest w projekcie.
    Obeliksss jak tam posuwają się u Was prace, coraz bliżej końca?

    Pozdrawiamy serdecznie.

  7. #47

    Domyślnie

    Witajcie.

    Również jestem ciekawy jak prace u obeliksss'a. Wiosna tuż tuż, praca pełną pompą będzie

  8. #48

    Domyślnie

    rozważcie strop poważnie . a jak się coś w życiu się zmieni że trzeba będzie strych adaptować? Handlarz nieruchomości powiedział to dodatkowe metry kw. podnosą wartość domu. pozdrawiam

  9. #49

    Domyślnie

    witam,

    Nie planujemy zagospodarować góry, ale dom nie jest obszerny i możliwość zorganizowania całkiem sporej powierzchni na poddaszu jest kusząca.
    Fan chciałem zapytć o ten strop, czy zmiany dotyczą przekonstruowania samego stropu i dachu, czy przy tej okzazji trzeba też pokombinować z fundamentami, jakąś dodatkową ścianą nośną? Czy w porównaniu ze stropem i dachem jaki jest w standardowym projekcie ta zmiana będzie bardzo kosztowna?
    Obeliksss Ty robiłeś wiązary w systemi MiTec, czy kombinowałeś, aby można było wygospodarować trochę miejsca na górze?

    Miłego tygodnia, w końcu WIOSNA

  10. #50

    Domyślnie

    zmiany w fundamencie są konieczne. trzeba dołożyć ścian nośnych. ale to nie wasze zmartwienie tylko architekta.

  11. #51

    Domyślnie

    koszt to kwestia dogadania się z architektem. nie jest to duży koszt. mój nie policzył za tą usługę nic. zrobił to w kosztach samej adaptacji.

  12. #52

    Domyślnie

    Fan dzięki za info, dzisiaj rozmawiłem z architektem, ja jak się zdecyduję to coś będę musiał za tę zminę dorzucić, ale nie będzie to duża kara
    W temacie kosztów chodziło mi raczej o samo wykonanie w porównaniu z dachem jak w projekcie.

  13. #53

    Domyślnie

    W temacie kosztów to nie umię odpowiedzieć bo trzeba by było zrobić kalkulację a takiej nie robiłem. odrazu wiedziałem że będzie zmiana w stropie.. Jak zacznę budowe to dam znać ile jaka faza przedsięwzięcia kosztowała.

  14. #54

    Domyślnie

    Witam!

    Odnośnie więźby dachowej to powiem tak; My robiliśmy w systemie Mitec tylko zmieniliśmy trochę konstrukcję aby było poddasze/stryszek na graty. Odnośnie prac to kończymy właśnie hydraulikę i odkurzacz , od poniedziałku wchodzi tynkarz .

    Fotka z projektu więźby gdzie dokładnie widać wygospodarowany strych .
    Pozdrawiamy


  15. #55

    Domyślnie

    Obelikss dzięki za info, o to chodziło, właśnie rozesłałem zapytania o koszty wykonania takiej więźby.
    Od znajomych dostałem namiary na kilka ekip, które im budowały, czekam na kosztorysy.
    Fan z czego planujesz budować, ja chyba wybiorę ytonga 24 + styropian minimum 15 może 20cm.

  16. #56

    Domyślnie

    ja będę budować z pustaka UNI MaX 250/220/188. już kupiłem i czeka na swoją godzinę w hurtowni. oczywiście plus styropian. zastanawiam się czy nie dołożyć klinkier. Trzeba będzie zkalkulować koszty. Dach wstępnie na dzień dzisiejszy to 25 tyś materiał i ok 12tyś robocizna.

  17. #57

    Domyślnie

    Witajcie!

    Widzę, że nikogo dawno nie było...
    Jestem ciekaw jak budowa, a może już prace wykończeniowe u obeliksss'a?!?
    Prosimy o parę zdjęć

  18. #58

    Domyślnie

    Cześć,
    Faktycznie trochę czasu upłynęło...
    Mam nadzieję, że my w tym tygodniu złożymy kwity o pozwolenie na budowę... ten czas tak ucieka.

    Obeliksss już pewnie kończy i zaczyna się pakować do przeprowadzki

  19. #59

    Domyślnie

    Witamy po długiej nieobecności

    jeszcze nie mieszkamy jesteśmy na etapie kończenia centralnego,6 czerwca wylewamy posadzki i wtedy ruszmy aby zdążyć na koniec sierpnia ,z racji tego że to mały domek, materiały do wykończenia są kupione i czekają więc powinniśmy ,się wyrobić
    zdjęcia może wrzucimy po posadzkach lepszy efekt będzie .pozdrawiamy

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ewa Trzoska

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    16

    Post propozycja z69

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z69_rzut1_0_wc wl&#1.JPG
Wyświetleń:	949
Rozmiar:	62,2 KB
ID:	58803

Strona 3 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony