dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 10
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 198
  1. #41

    Domyślnie

    Znowu mi się odechciało budować, a mam te ambitne plany od jakichś ...czterech lat (z czego dwa przesiedziałam w ukryciu na FM), byłam dziś po kredyt, a wy mi piszecie takie rzeczy????

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    A ja zdecydowanie budowałabym się jeszcze raz. Nie wróciłabym już do mieszkania w bloku za żadne skarby! Budowę przeszliśmy "lekką ręką", więc wspominam ją jak wspaniałą przygodę życia.
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  3. #43

    Question

    Cytat Napisał Anna Pepa Zobacz post
    Znowu mi się odechciało budować, a mam te ambitne plany od jakichś ...czterech lat (z czego dwa przesiedziałam w ukryciu na FM), byłam dziś po kredyt, a wy mi piszecie takie rzeczy????
    heheh witam w klubie ja to właściwie podjęłam decyzje o budowie ,ale trzęsę się jak galareta co to będzie...

    Ania a jaki projekt w koncu wybrałaś ? ????
    Ostatnio edytowane przez IZA30 ; 31-08-2010 o 14:25

  4. #44

    Domyślnie

    Jagna u mnie GŁÓWNYM PRIORYTETEM był projekt z ZAMKNIĘTĄ KUCHNIĄ ,oj na forum nieraz wrzało nt.temat Dzięki za podtrzymanie na duchu co do tej budowy....

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał IZA30 Zobacz post
    heheh witam w klubie ja to właściwie podjęłam decyzje o budowie ,ale trzęsę się jak galareta co to będzie...

    Ania a jaki projekt w koncu wybrałaś ? ????
    Dom w Lukrecji 2, byłaby parterówka ale mamy za wąską działkę (zresztą moja połówka była za poddaszem). My też mamy ambitny plan zacząć w tym roku, na pewno fundamenty, bo papierologię mamy za sobą (pozwolenie jest od 3 mies.) Budowa na kredyt bo w mieszkaniu musimy mieszkać, i narazie go nie sprzedamy. Mam nadzieje że znowu nie zacznie się szał z mat budowlanymi i uda się dość tanio wybudować (bo podobno ceny spadły i robocizna tez jest tańsza, ale kto wie?).
    Pooglądałam twój projekt i powiem Ci jest super.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anna Pepa Zobacz post
    Dom w Lukrecji 2, byłaby parterówka ale mamy za wąską działkę (zresztą moja połówka była za poddaszem). My też mamy ambitny plan zacząć w tym roku, na pewno fundamenty, bo papierologię mamy za sobą (pozwolenie jest od 3 mies.) Budowa na kredyt bo w mieszkaniu musimy mieszkać, i narazie go nie sprzedamy. Mam nadzieje że znowu nie zacznie się szał z mat budowlanymi i uda się dość tanio wybudować (bo podobno ceny spadły i robocizna tez jest tańsza, ale kto wie?).
    Pooglądałam twój projekt i powiem Ci jest super.
    Ania,Twój projekt tez jest fajny (jedynie co mi by przeszkadzało to schody w salonie,ale jezeli Tobie to odpowiada,to super) Ja znów odwrotnie -sprzedałam mieszkanie i za te pieniądze mam nadzieję uda się wybudować stan surowy „zamknięty".Reszta kredyt...

  7. #47

    Domyślnie

    No tak te schody i masa podciągów których istnienia nie byłam świadoma dopóki nie zobaczyłam projektu w wersji papierowej. Pooglądałam realizacje i te schody to straszna kicha. Myślę że za bardzo odeszłam od swoich pierwotnych założeń, ale na to złożyło sie kilka rzeczy (już o tym pisałam), trudno jakoś to przeboleję.

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anna Pepa Zobacz post
    . Mam nadzieje że znowu nie zacznie się szał z mat budowlanymi i uda się dość tanio wybudować (bo podobno ceny spadły i robocizna tez jest tańsza, ale kto wie?).
    .
    Dziś w radio mówili o możliwości zniesienia zwrotów VAT. Jeżeli to prawda, to raczej szł budowlany w przyszłym roku nie grozi, ale w tym materiały wykupia.....

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    Dziś w radio mówili o możliwości zniesienia zwrotów VAT. Jeżeli to prawda, to raczej szł budowlany w przyszłym roku nie grozi, ale w tym materiały wykupia.....
    o kurcze nic o tym nie słyszałam,jednak mój murarz mówił zeby materiały juz w tym roku kupić...

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sebxyz

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Gdzieś z Warmii
    Posty
    92

    Domyślnie

    Witam.
    W jednym z ostatnich wydań "Rzeczpospolitej" przeczytałem, że możliwość odliczenia stawki vat od materiałów bud. zniesiona zostanie w 2014 roku, zobaczymy.
    sebxyz

  11. #51

    Domyślnie

    no i buduję:
    http://pprojekt.pl/projekt2302-anulk..._9_m,opis.html ; z paroma małymi zmiankami
    niech sie dzieje ....
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Iza, gratuluję decyzji
    (chociaż ja buduję dopiero pierwszy dom więc nie wiem co nas czeka)
    i trzymam kciuki&&&&&&&&&&&&&&&&&

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Oczywiście, że budowałabym się drugi raz ( i zapewne tak się stanie kiedyś)

    co bym zmieniła ?

    Chyba nic :
    - na pewno zatrudnią architekta wnętrz
    - na pewno zatrudnię inwestora zastępczego
    - na pewno będę korzystać z polecanych ekip (i na pewno z tych, które budowały mój obecny dom)

    Zabawa jest świetna. Czasem co prawda ma się dość decyzji, decyzji, decyzji, uczenia się o każdym etapie, rozmów o budowaniu, snów o budowaniu, stron www o budowaniu... ale i adrenalina i nowe kontakty - bezcenne
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  14. #54

    Domyślnie

    A ja nie licząc mojego nieprzemyślanego pomysłu oddzielnego garażu bez przejscia do domu, bardzo sobie chwalę budowę.

    może dlatego, że pomagał mi znajomy.

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    A nie da się dziury zrobić ?
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukarna Zobacz post
    Iza, gratuluję decyzji
    (chociaż ja buduję dopiero pierwszy dom więc nie wiem co nas czeka)
    i trzymam kciuki&&&&&&&&&&&&&&&&&
    Ja również trzymam kciuki ...na razie czekam wciąż na WZ ale na wiosnę ruszam z kopyta...dziwne,ale jakoś już nie mogę sie doczekać
    A Ty ,na jakim etapie jesteś
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    A nie da się dziury zrobić ?
    za duże koszty, bo z drugiej strony mam za cenne nabytki wmontowane w ścianę, i niestety się nie da
    i to jest ten ból...
    Ostatnio edytowane przez Nalepiok ; 01-11-2010 o 11:43

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Cytat Napisał IZA30 Zobacz post
    Ja również trzymam kciuki ...na razie czekam wciąż na WZ ale na wiosnę ruszam z kopyta...dziwne,ale jakoś już nie mogę sie doczekać
    A Ty ,na jakim etapie jesteś
    My powoli bardzo
    Na początku roku dostaliśmy pozwolenie i też mieliśmy ruszyć z kopyta ale...
    Po tym jak się okazało, ze za piwnicę murarze życzą sobie lekko 30 tys postanowiliśmy, że w tym roku będzie królował system mocno gospodarczy i fundamenty i piwnicę zrobią teść z moim ojcem. Zima miała nas zastać stanem 0. Ale jak to w życiu bywa strop nad piwnicą będzie pewnie wiosną:/

    Na dzień dzisiejszy sa prawie całe ściany piwnicy i będą ocieplac i zasypywać.
    A wiosną przyjdzie murarz i wtedy pójdzie już szybko - mam nadzieję

  19. #59
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zuza77

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    a my konczymy stan surowy otwarty i...mamy wątpliwości czy w ogóle kończyć...mamy dość! jesteśmy po 30 , dzieci małe, więc to jakis bodziec, ale podziwiam wszystkich po 50 ,że chca sie budować i podziwiam, zę dla 2 osób, kiedy dzieci dorosłe wybieraja domy ponad 100 metrowe, nie zdajac sobie sprawy jaki to kosmos potem...wszystko ładnie wyglada na obrazku, ale o dom trzeba dbać cały rok, kredyt spłacać całe życie, i jeszcze dbać o ogród itd.my drugi raz byśmy sie raczej nie zdecydowali- docelowo 75 metrów, a wakacje 2 razy w roku...

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    typowe zmęczenie budowlane
    A tu jeszcze wykończeniówka przed wami.
    Ale potem......
    Potem, to trzeba mnie siłą wypychać na jakikolwiek urlop, bo najchętniej bym w domu została

Strona 3 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony