dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 72
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał out
    powinno się pokrywać.

    jeśli będzie inaczej dylatacja z podłogi będzie pracować a gres możliwe, że będzie pękał.
    Czyli można sobie darować elastyczny klej, elastyczne fugi byle się dylatacje pokrywały? Moim zdaniem od tego jest "elastyczny" na produktach z faktury, żeby wybaczało takie mijaki.
    Mnie się zdaje, że jak miniesz dylatacje te pi razy oko do 2-3 cm to się nic nie stanie. U mnie niestety fachury pojechały z dylatacjami na oko i wychodzą z 1-2cm różnice.

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Dylatacje są obowiązkowe tak samo jak klej elastyczny na ogrzewaniu podłogowym. Dylatacje powinny się pokrywać ale jest dopuszczalne niewielkie przesunięcie. Problemem może być estetyka łączeń np w salonie, więc można spróbować zminimalizować napręzenia lub rozdzielić naprężenia okładziny wierzchniej od podłoża poprzez kleje wysokoelastyczne, maty schluttera lub siatkę wtopioną w warstwę kleju elastycznego.

    ja mam siatkę do zbrojeń o gramaturze 300 g wtopioną w klej elastyczny CT17,
    jastrych ma dylatacje cięte + zbrojenia siatką stalową i jak na razie jest ok
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    Dylatacje powinny się pokrywać ale jest dopuszczalne niewielkie przesunięcie.
    niewielkie czyli jakie? 2-3cm czy mniej niż 1cm?

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    A mnie tam się prawie nigdy nie pokrywa

    Zwłaszcza jak układam w caro cały parter a może by tak pomalować folią w płynie np. botac jest dość elastyczna ja tak zawsze robie do tej pory wszystko ok.

  5. #25

    Domyślnie

    13 lat podłogówka
    Płytki położone na dylatacji jak wyszły (płytki 300x300) - klej wysoko elastyczny SOPRO 1
    parametry 55\45\20
    Jakoś nic nie pękło a miało???? że tak nieśmiało zapytam???
    Jak się boisz to butapren techniczny może załatwić sprawę
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  6. #26

    Domyślnie

    Dylatacja powinna byc zachowana . Ale malo kto chce , aby to naciecia w wylewce narzucaly wzor ulozenia plytek . Stosuje sie wiec szereg zabiegow , aby zminimalizowac ryzyko pekniec .

  7. #27

    Domyślnie Jak zacząć kłaść gres w karo? nie takie proste...

    Witam!
    Postanowiłem odnowić pokój, zdecydowałem się na gres ułożony w karo. Sprawa niby prosta - pokój prostokątny, a największą zabawę z docinkami przewidziałem wokół kominka. Niestety w tym miejscu zaczynają się schody... jest to stare budownictwo. Ściany nie sa równe i nie trzymają kątów - żadna nie ma prostego. Odchyły są rzędy kilku cm np. jedna krótsza ściana jest dłuższa od drugiej o 2cm. etc. Nie wiem jak zacząć układanie, żeby wyglądało to w miarę estetycznie. Chciałem zacząć układać od drzwi ale kąt nie są proste, ściana krzywa. Próbowałem wyznaczyć prostą linię za pomocą sznurka, ale odchył od ściany jest w największym miejscu ok.3cm, czyli nie przykryje go listwą. Proszę o jakieś porady dot. głównie położenia pierwszych rzędów... z góry dziękuje

    Układ pokoju w załączniku
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bez tytu?u.JPG
Wyświetleń:	384
Rozmiar:	15,1 KB
ID:	16950  

  8. #28

  9. #29

    Domyślnie

    Przetnij płytkę na ukos i zacznij od lewego górnego narożnika .

  10. #30

    Domyślnie

    To od którego rogu zacznę chyba nie ma znaczenia i według mnie lepiej zacząć od rogu przy drzwiach, żeby tam nie wyszło małych ścinek. A może się mylę? Bardziej chodziło mi o to jak sobie poradzić z krzywymi ścianami i rozjechanymi kątami żeby wyszło estetycznie?

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Po prostu wybierz sobie ścianę "referencyjną" i zacznij od niej, cała reszta wyjdzie sama w praniu.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Układanie w "karo" zaczyna się od.... ŚRODKA !
    Wyznacz +/- środek i tam zacznij.
    pzdr
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  13. #33

    Domyślnie

    Tak jak Jerzysio zasugerował, tylko od środka.
    Wyrysuj sobie kwadrat, w miarę pośrodku pokoju - jak najbliżej ścian, wyrysyj dwie przekątne i już masz bazę. Jedziesz w kierunku ścian o środka. Na końcu przy ścianach niestety będą różne docinki (to jest zawsze nieuniknione), ale innej opcji nie masz.

  14. #34

    Domyślnie

    w ogóle to śmieszny problem, bo do karo to akurat proste ściany być nie muszą inaczej niż przy układaniu wzdłuż ścian...

  15. #35

    Domyślnie

    edde, masz rację, ale nie każdy ma jak dociąć np. 1 cm gresu i musi pomyśleć od którego miejsca zacząć, żeby nie dać ciała.

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    .. wbrew pozorom karo wcale nie jest takim haaaaalo wzorem i wymaga "dobrej ręki" - bo łatwo to sp..... rniczyć ewentualnie !
    Pzdr
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  17. #37

    Domyślnie

    przesada, układanie jak każde inne tyle, ze docinek przy ścianach znacznie więcej (i to docinek"przekątnych") niż normalnie

  18. #38
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Odgrzebie trochę temat ale mam podobny problem bo w salonie 40m2 mam zrobione 2 dylatacje + dylatacje w drzwiach lecz nie są one proste, problem polega na tym że jak będę się trzymał dylatacji to będę miał przy ścianach docinki 4 cm - 6cm zastanawiam się czy mogę wysunąć płytkę o te 4-6cm za dylatacje a część która jest za połową położyć na silikon bądź Mapelastic. Problem jest w tym że ta dylatacja biegnie na środku pokoju i będzie tam często chodzone, płytki to arkesia 60X60 na całej powierzchni podłogówka

  19. #39

    Domyślnie Biały gres 60x60 - Kilka pytań odnośnie kładzenia.

    Chcę położyć na podłodze gres biały rektyfikowany 60x60 w I gatunku (chinski), bez fugi - na "styk" w mieszkaniu 29m2 w bloku. Największa długość ułożenia - 5,8m. Podłoże - wylewka samopoziomująca Weber (weber.floor 4150) zagruntowana (weber pg231).

    Kuzyn płytkarz zalecił mi klej Mapei 9, grzebień szpachli 10mm i żeby dobę przed położeniem pokryć gładką szpachlą całą powierzchnię ceniutką*warstwą kleju. Płytkę przed położeniem przetrzeć na gładko klejem i kłaść. Dylatacje od ścian 1-2 mm (nie będzie listew ani gzymsow). Poziomica 80cm 0,5/1m.

    Czy zaleceane przez niego wcześniejsze pokrycie całej powierzchni klejem ma sens i jest potrzebne? Jak się mają pozostałe parametry i zalecenia?

    Czy macie jakieś inne praktyczne porady w układaniu tego gresu?

    Dzięki serdeczne z góry,
    Pozdrawiam

  20. #40

    Domyślnie

    Dobrze ci kuzyn radzi, zrob jak ci mowi a napewno bedzie dobrze, chociaz nie zawsze koledzy plytkarze dubluja klejem plytke i niby tez sie trzyma plytka, bo to zalezy od podloza, kleju i odpowiedniej warstwy kleju.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony