dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 72 z 72
  1. #61
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar rteez
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Nowa Wieś k/Wyszkowa
    Kod pocztowy
    07-210
    Posty
    40

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    również nie jestem na podłogówce za cienkimi fugami szczególnie gdy parkieciarz, który mierzy wilgotność (czym i jak), twierdzi, ze jest "sucho" bo jastrych ma poniżej 2%. Prosze sobie uzmysłowić, że ten sam parkieciarz powie iż jastrych nie ogrzewany jest "suchy" bo ma także poniżej 2%. Przecież to są diametralnie różne warunki w obu jastrychach. Chyba nie muszę się rozpisywać, a przynajmniej znowu. Parkieciarz powinien kiedy jastrych naprawde jest suchy czyli niegroźny dla okładziny. Na pewno nie będzie suchy tylko dlatego, że jest poniżej 2% czego, masy czy CM czy może DNS etc. Następne pytanie, ile poniżej 2%? Jak może parkieciarz czy ktokolwiek określic, że podłoze jest "suche" jak nie wie kiedy jest "mokre". Nie potrafię wklejać zdjęć, być może one by coś dodały do mojego komentarza. Właśnie z podłogówki będzie zdejmowane 120m2 desek warstwowych.
    Kafle maja około 600razy mniejszą rozszerzalnośkurcz niż jastrych cementowy. Elastyczny klej jest wskazany pod kafle, tylko po to aby nie przenosił sił zwiazanych z poszerzaniem się płyty jastrychu ogrzewanego na kafle. Warunek, że nic się nie stanie to bezpieczna wilgotność resztkowa jastrychu ogrzewanego. Tą wilgotność bezpieczną napewno parkieciarz nie zna. Nie wie jakiego uzyto cementu do wykonania tego jastrychu, nie wie czy dodano plastyfikatory itp. Ta wiedza daje możliwość doprowadzenia jastrychu do takiego stanu zawartości w nim wody zarobowej, aby nie zaszkodziła żadnej okładzinie. Ważne jest też jakie temperatury lubią ci, którzy korzysrtają z takiej podłogi. Wystarczy podgrzać o 2C zaledwie 1g wody aby wzrosło ciśnienie pary o 30mb. Co będzie jeżeli pozostanie tam np. 300ml wody za dużo na 1m2 przy grubości 5cm jastrychu. To już jest b. niebezpieczne w nieogrzewanym jastrychu. W ogrzewanym są pewne duże szkody.
    Problem złożony ale do opanowania. Potrzebna jest tylko lub aż wiedza na ten temat i cierpliwość.
    do pomiaru wilgotności posadzek i tynków mam higrometr, który za pomocą rezystancji mierzy wilgotność podłoża. można też zastosować metodę karbidową, która jest droższa w wykonaniu i dłuższa czasowo.
    do pomiaru twardości posadzki stosuje się metodę przerysowania posadzki krzyżowo specjalnym rysikiem. pod parkiety posadzka powinna mieć powyżej 27Nm aby parkiet sam nie odszedł w pwenym momencie od podłoża.
    czy to takie trudne? prawdziwi fachowcy mają wiedzę i sprzęt, ale jest także jedna bolączka - trzeba im słono zapłacić za solidną pracę, zwłaszcza że i tak można się ponownie spotkać np. na poprawkach. warto się zastanowić czy wydać mniej żeby potem wydać więcej czy wydać więcej żeby było dobrze.

  2. #62
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar rteez
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Nowa Wieś k/Wyszkowa
    Kod pocztowy
    07-210
    Posty
    40

    Domyślnie

    Cytat Napisał martinflash Zobacz post
    zagruntowałem już podłogę gruntem ceresit CT17, czy moge na niego polożyć ten twoj klej Mapei czy grunt też powinien być Mapei?
    możesz bez problemu. co do tego gruntu CT17 to jest jeden z lepszych gruntów. jak masz punkty z Mapei i ceresit to wysyłaj za dobre podpowiedzi.

  3. #63
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    również nie jestem na podłogówce za cienkimi fugami szczególnie gdy parkieciarz, który mierzy wilgotność (czym i jak), twierdzi, ze jest "sucho" bo jastrych ma poniżej 2%. Prosze sobie uzmysłowić, że ten sam parkieciarz powie iż jastrych nie ogrzewany jest "suchy" bo ma także poniżej 2%. Przecież to są diametralnie różne warunki w obu jastrychach. Chyba nie muszę się rozpisywać, a przynajmniej znowu. Parkieciarz powinien kiedy jastrych naprawde jest suchy czyli niegroźny dla okładziny. Na pewno nie będzie suchy tylko dlatego, że jest poniżej 2% czego, masy czy CM czy może DNS etc. Następne pytanie, ile poniżej 2%? Jak może parkieciarz czy ktokolwiek określic, że podłoze jest "suche" jak nie wie kiedy jest "mokre". Nie potrafię wklejać zdjęć, być może one by coś dodały do mojego komentarza. Właśnie z podłogówki będzie zdejmowane 120m2 desek warstwowych.
    Kafle maja około 600razy mniejszą rozszerzalnośkurcz niż jastrych cementowy. Elastyczny klej jest wskazany pod kafle, tylko po to aby nie przenosił sił zwiazanych z poszerzaniem się płyty jastrychu ogrzewanego na kafle. Warunek, że nic się nie stanie to bezpieczna wilgotność resztkowa jastrychu ogrzewanego. Tą wilgotność bezpieczną napewno parkieciarz nie zna. Nie wie jakiego uzyto cementu do wykonania tego jastrychu, nie wie czy dodano plastyfikatory itp. Ta wiedza daje możliwość doprowadzenia jastrychu do takiego stanu zawartości w nim wody zarobowej, aby nie zaszkodziła żadnej okładzinie. Ważne jest też jakie temperatury lubią ci, którzy korzysrtają z takiej podłogi. Wystarczy podgrzać o 2C zaledwie 1g wody aby wzrosło ciśnienie pary o 30mb. Co będzie jeżeli pozostanie tam np. 300ml wody za dużo na 1m2 przy grubości 5cm jastrychu. To już jest b. niebezpieczne w nieogrzewanym jastrychu. W ogrzewanym są pewne duże szkody.
    Problem złożony ale do opanowania. Potrzebna jest tylko lub aż wiedza na ten temat i cierpliwość.
    Dziekuje Jarekkur za zabranie głosu
    Pewnie nie pamietasz tematu ale pomogłes mi 4 lata temu doprowadzic parkiet lity kempas do stanu uzywalności po sladach kleju na nim.
    parkiet kleił glazurnik nie parkieciarz i taki był niefajny efekt - było minęło.
    Miałem wizytę parkieciarza i mierzył wiglotnosc jakims podręcznym urządzeniem z metalową kulką.
    Twierdził ze to najprostsza szybka metoda ale nie zbyt precyzyjna.
    Przed klejeniem musi byc pomiar wykonany metodą karbidową tak życzy sobie sprzedawca parkietu celem zabezpieczenie sie na wypadek reklamacji.
    Coz wiecej mozna dodac ?
    wylewka ma 2 lata - przeszła 2 zimy i ogrzewanie było włączone
    była wygrzewana odczułem to po rachunku miedzy innymi za gaz.
    nic więcej nie umiem powiedziec - trzeba wierzyc na słowo w fachowośc wykonawców.

    Cytat Napisał rteez Zobacz post
    łazieneczki masz ładnie wykonane. wracając do meritum... płytki na tarasach i ogrzewaniu podłogowym zachowują się dokładnie tak samo jak metal a więc kurczą się jak jest zimno i rozprężają w cieple. dlaczego ważne są grubsze fugi? otóż one są dystansem i niwelują naprężenia między płytkami i w momencie rozprężenia płytek na dużej powierzchni bez dylatacji i z małymi fugami nawet klej S1 czy S2 nie przeciwstawią się siłom ścinającym i w rezultacie masz odspojenie kilku płytek i uniesienie się ich do góry. efekty są dalej znane... to jest technologia wynikająca z naturalnych praw fizyki. dlatego fuga jest potrzebna i jak jest mała to tylko się modlić aby się nic nie stało.
    Jesli mowisz o tarasach to prezentacja balkonow mam ich sztuk 2 kocham je nie oddam za nic.........
    i zgodzę sie z tym co powiedziałes w 100%
    płytka klinkierowa niemieckiej marki STROHER Patrizia Ofenbunt lekko cieniowana FUGA 1 CM




    Jarekkur masz ochotę na naukę wklejania zdjęc na forum ?????????????
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  4. #64
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    pomiar metoda rezystancji. Taki przyrząd produkuje chyba nawet jeszcze Aqua Boy. A może pomyliłeś i masz przyrząd pojemnościowy mierzący na podstawie stałej dielektrycznej wody, falami elektromagnetycznymi. Mógłbyś trochę przybliżyć ten przyrząd-higrometr. Podać jego nazwę. Ja mierzę metodą DNS. Metoda pojemnościowa, jedyna, która zna poziom wilgotności bezpiecznej podłoża. Mój przyrząd ma błąd pomiaru dla podkładów podłogowych cementowych 0,1-0,2% do pomiaru wykonanego wago-suszarką, dla anhydrytu błąd ten wynosi 0,02%.
    Żadna metoda pomiaru wilgotności nie będzie dobra, jeżeli mierzący nie zna "wilgotności resztkowej", której poszukuje, czyli tej bezpiecznej, przy której nie ryzykuje własnej rzemieślniczej i prywatnej często egzystencji. Określenie wilgotności np. CM -2,0% lub 1,8CM% dla ogrzewania podłogowego, to nic innego jak mina dla parkieciarzy. Każdy materiał mineralny ma swoją wilgotność równoważną w tych samych warunkach klimatycznych. Ta wilgotność równoważna jest tym czego powinien szukać parkieciarz. Czy wilgotność 1,7CM% można określić jako "suche" podłoże. Na pewno nie. Jet to nic innego jak określenie i to niedokładne ilości wody w miejscu skąd pobrało się próbkę. Krótko mówiąc metoda karbidowa jest złą metoda do poszukiwania bezpiecznej wilgotności podłoża. Ta metoda nie podaje żadnej bazy i nikt nie chce brać za nią odpowiedzialności mimo, że w kartach technicznych wypisuje się bezmyślnie zalecenie tego pomiaru do 2,0CM% i 1,8CM%. Dla mnie jest to skandal. Kto zaleca ten pomiar w karcie technicznej, a parkieciarz go wykona i przy wyniku poniożej 2,0CM% np. 1,75CM% podłoga mu się wyłódkuje lub odspoi od podłoża, winnym będzie ten kto zaleca taki pomiar!

    Podkład podłogowy pod parkiety nie musi posiadać aż 27N/mm2. Ta wytrzymałość na ściskanie odpowiada deskom wielkogabarytowym. Pod parkiet drobny wystarczy 15N/mm2, pod większy 20N/mm2.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  5. #65
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    miło f5, że tak się pozytywnie wryłem w Twoje życie budowniczego domu.
    pozdrawiam. Pamiętam. Jesteś fotografikiem, a przynajmniej znasz się narobieniu zdjęć.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  6. #66
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    miło f5, że tak się pozytywnie wryłem w Twoje życie budowniczego domu.
    pozdrawiam. Pamiętam. Jesteś fotografikiem, a przynajmniej znasz się narobieniu zdjęć.
    Dobra pamięc Jarekkur
    Wowczas było mieszkanie wykanczane na szybko.
    Masakrą było zlecenie klejenia desek nawet tych tanich glazurnikowi.
    Trzeba było ratować błąd i Twoja porada odnosnie srodków pomogła w 100%.
    Długo ludzie z forum pisali do mnie na priv z tym samym problemem.
    teraz staram sie wykanczac dom jestem przed podłogami i dlatego zaglądam na forum.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  7. #67
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Po telefonie do technologa mapei ustalone fuga 3mm na ORI krzyzykach.
    rteez - tak sobie gdybalismy z moim majstrem odnosnie fug i życia ogólnie i wyszło ze tez ma mistrza.
    Zatem pozdrawia Ciebie.




    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  8. #68
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar martinflash
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    czy ta glazura to Nowa Gala CN 99?

  9. #69
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał martinflash Zobacz post
    czy ta glazura to Nowa Gala CN 99?
    Nie producent to porcelaingres
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  10. #70
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar martinflash
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    Nie producent to porcelaingres
    jaki kolor fugi będzie?

  11. #71
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wiec tak.
    Jeszcze się zastanawiamy czy dawac normalną czy epoksydową.
    Napewno bedziemy decdowac sie na cos jasnego
    sopro beż 32
    33 beż jura ktora mam w łazience
    Ogolnie juz mamy 4 wybrane.

    Problem z epoksydową jest taki ze na probce ta fuga wygląda jak by odbijała swiatło.
    Jest blyszcząca i moze to dziwnie wyglądac na powierzchni.

    a zwykła fuga no cóż ? trzeba bedzie dbać lub często czyscic - troszke sie nie piszemy na to.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  12. #72

    Domyślnie

    Hej.

    Mam już zrobione posadzki, chłopacy mi zarobili szczeliny dylatacyjne między przejściem z różnych pokoi i oddzielające aneks kuchenny od salonu ( salon to kwadrat około 5x5 metrów ). Mam ogrzewanie podłogowe. Wiedziałem, że te szczeliny są po to, żeby posadzka sobie sama pękła w tym miejscu gdy będzie schnąć. Za parę dni uruchomię pompę ciepła i będę wygrzewać posadzkę. Po tym zacznę kłaść płytki.

    I teraz mam pytanie o te szczeliny dylatacyjne. Ostatni post jest z 2013 roku, więc przez te 10 lat mogło się trochę zmienić. Czy te tzw. maty kompensacyjne sprawdzą się zamiast cięcia gresu pod szczelinę dylatacyjną? Mam gres imitujący drewno, dosyć długi ale wąski ( 20x120cm ) i będzie to kiepsko wyglądało z taką szczeliną-fugą. Np. gdy wypadnie mi ta fuga np. w 3/4 długości płytki to będzie to brzydko wyglądać.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony