dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    damimax

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    132

    Domyślnie Panel lamelowy - jak zamocować do ogrodzenia?

    Mam ogrodzenie z siatki, jednak z uwagi na urokliwe zaplecze budowy z tyłu działki musze sie jakoś czasowo zasłonić.
    Pomyślałam o takich panelach
    http://www.leroymerlin.pl/produkty/p...267189541.html
    tylko pomysłu nie mam w jaki sposób to zamocować?
    Wiem, że są dostępne takie metalowe kotwy wbijane w ziemię, ale tutaj nie ma "nóg", które by można w tych kotwach osadzić.
    Poradźcie coś...

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kevinlomax

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    182

    Domyślnie

    Jeśli chcesz to mieć tylko czasowo a nie na stałem to może wykorzystaj po prostu drut i przywiąż to do siatki. Proste, nie pochłaniające czasu i tymczasowe. Nikt przecież nie będzie tego zrywał... Pozdrawiam

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    damimax

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    132

    Domyślnie

    Tak byłoby faktycznie najprościej, ale czy przy pierwszej wichurze nie będę tego po ogrodzie zbierała?
    Jak pisałam mam siatkę, z jednej strony na pewno dałoby się do słupka przymocować, ale panel ma 180cm, a słupki rozstawione są co 2,5 metra...
    Waży ten panel 15kg.
    Ktoś ma faktycznie drutem do siatki i się trzyma??
    To nie musi być wieczne - nie jest to ogrodzenie tylko zasłonka, jednak nie chciałabym przykrej niespodzianki mieć....

  4. #4

    Domyślnie

    Panele, które są w linku mocuje się za pomocą słupków i metalowych kotew ze szpikulcem, oraz łączników. Ogólnie: wbijamy kotwy wkładamy do środka słupek,mocujemy za pomocą śrub,następnie między dwa słupy wkładamy panel i mocujemy za pomocą łącznika (blaszka z otworami na śrubę). W Leroy Merlin zakupisz cały zestaw.
    Pozdrawiam
    Wojtek

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    damimax

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    132

    Domyślnie

    Dziekuję Wojtek - tak jednak zrobimy - montaż do siatki wygląda jednak zbyt ryzykownie - ciężkie te panele.
    Zastanawiam się tylko jak wbiję te kotwy w ziemię, żeby jeszcze prosto było - są na to jakieś proste patenty?

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mateuszratajczyk

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    Warszwa
    Dzielnica
    Mokotów
    Posty
    82

    Domyślnie poradnik montażu ogrodzenia panelowego

    wzorcowy montaż drewnianych paneli ogrodowych z kotwami itd powinien wyglądać tak: http://www.youtube.com/watch?feature...&v=Dqq4WxiUdIA

  7. #7

    Domyślnie

    Witam, tyle lat mineło a ja mam ten sam dylemat. Mam ogrodzenie z sąsiadem postawione przez dewelo z paneli drucianych a chcemy się odgrodzić panelami lamelowymi. Czy jest patent z mocowaniem tych paneli drewnianych do siatki, czy kotwy w ziemie i kantówki? Ewentualnie https://allegro.pl/oferta/mata-bambu...nie-9187529848 i do przęseł metalowych drutem.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    wlasnie montujemy takie panele, pomiedzy słupkami zamontowalismy 2 lub 3 rzedy kantowek i do nich dokrecamy panele, od gory panele łaczymy blaszka zeby były na rowno. 2 miesiace temu zrobilismy jedna czesc ogrodzenia, dziala. teraz robimy 2 sciane

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    wlasnie montujemy takie panele, pomiedzy słupkami zamontowalismy 2 lub 3 rzedy kantowek i do nich dokrecamy panele, od gory panele łaczymy blaszka zeby były na rowno. 2 miesiace temu zrobilismy jedna czesc ogrodzenia, dziala. teraz robimy 2 sciane
    Mogę prosić o informacje szczegółowe jakie rozwiązania zastosowaliscie przy montażu listew do słupów, jakie przy montażu paneli? Czy to jest wytrzymałe na wiatry ? Chcę podobnie odgrodzić się od sąsiadów i do istniejącego ogrodzenia z paneløw stalowych dołączyć zasłonę z drewnianych. Myślę właśnie zamontować dwie poziome łaty i do nich przykręcić płot.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony